Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2015., 00:57   #401
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
Kakve upute? zar nemaš signala niti na jednom uređaju?
Imam signal od susjeda, čije su mreže naravno zaštićene šiframa.
Ponavljam, oću uloviti BESPLATAN wifi koji mi je tako blizu, a tako daleko.
Hvala
__________________
Carpe diem
eusebiozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 12:07   #402
kupiš router i staviš ga u repeater/extender mod. pretražit će ti trenutne mreže koje su mu u dosegu. ako ne vidi tu koju želiš probaj zašarafiti veću(jaču) antenu.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 18:34   #403
Problem s mirroringom nakon instalacije optike i speedporta

Pozdrav,

nakon uvođenja Ultra maxa i novog rutera Speedport W 724V Ci ne mogu više na ipadu gledati tv, a ni reproducirati npr Youtube sadržaj s ipada na tv. U prvom slučaju player (ArkMC npr) prepozna tv kao media server, dbv-t, kanale no nakon odabira kanala počne učitavanje ali ne pojavljuje se ni slika ni ton. U drugom slučaju (Youtube s ipada na tv) dobijem na tv samo logo Youtube preko cijelog ekrana i ništa se dalje ne dešava. Obje stvari su na bakrenoj mreži i starom ruteru radile besprijekorno.
Opis je malo duži jer nisam siguran kako bih najjednostavnije formulurao problem, a ni jesam li u pravom podforumu.

lp
sine
sine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 15:00   #404
Pozdrav, imam router Speedport W724V, signal je u dnevnom boravku odlican, ali na katu kuce je katastrofa, u jednoj sobi ga ima ali izbaciva svako malo, u drugoj ga nema uopce, u trecoj malo ima malo nema... Udaljenost od mjesta routera do sobe je oko 6 metara tako nesto. Bili neki repeater pomogao, ili mozda imate neku drugu sugestiju?
Mike Ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:10   #405
- Za sigurnu vezu ako treba za desktop pc lan-kabal (nema smetnje od drugih uređaja).
- Powerline adapter ako treba lan-wifi na katu ( još bolje ako može lan kabal do kata može tada wifi ruter).
- Zadnja opcija je range extender (repeater mod) i najlošija jer skoro upola smanji brzinu a i upitan je rad , jer kad netko kodisti wifi u dnevnom boravku (kod Speedporta) on ne čuje od jakog signala onaj signal sa kata pa nastaju prekidi.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:04   #406
Brzo pitanje, nemam vremena temeljito googlati!

Bavim se turizmom i imam frku sa internetom, naime ruter mi podrzava max 10 wi fi konekcija (marka tp link tl-mr3420). Imam bar 20 ljudi u kuci kada je puna.

Ok pitanje imam range extender , da li sa range extendorom mogu povecati i broj wi-fi konekcija?? tipa 10 na main ruteru i 5 na extenderu = 15 sve skupa? Je to funkcionira tako? Ako dodam jos jedan extender na sve to, to je jos +5 znaci 20 ljudi??

Hvala
ValterZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 07:44   #407
Mjenjao sam modem i sad mi piše network 2 a prije mi je pisalo network kako da opet piše network
markhm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 16:00   #408
zelim pomoci jendoj osobi koja je invalid, naime njen brat ima internet, ali preko njegovog rutera/modema (kojeg nisam vidio) moze se spojiti samo jedan kompjuter (njegov), kupili su antenu da uhvate njegov modem koji je oko 30m udaljen ali lose funkcionira, sad zadnje vrijeme nikako ne hvata.....
moja ideja ja da se nabavi nekakav razdjelnik i na njegov modem/ruter stavi tako da ima jos jedna rupa u koju bi se ustekao kabel za internet i odveo do kuce od osobe kojoj zelim pomoci.
e sad moje pitanje je postoji li takav razdjelnik, moze li to tako, ili se treba kupiti novi modem/ruter koji ima vise rupa za kablove, obicno 4 ili postoji neki treci nacin ili ne moze uopce? hvala lijepo.
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 20:52   #409
ako je stvarno router/modem onda možeš kupiti switch koji na sebi ima sigurno 8 priključaka te u njega spojiš i router/modem i sva računala.
ukoliko je riječ samo o modemu (pošto spominješ da ima samo jedan priključak) onda moraš kupiti router i onda u njega računala.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 13:57   #410
Trebam se spojit na CISCO router preko putty-a. Neznam niti nazim niti IP adresu tog routera. Može pomoć kako da se spojim? Mrežom, kablom...?
štuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:49   #411
Nakon dugo vremena htio bi staviti satelitsku ponovno u funkciju. Dugo je vremena prošlo pa imam analogni receiver. Znam da se analogno više ne odašilje i da mi treba digitalni no imam problem. Htio bi taj signal bežično prenijeti u drugu prostoriju i drugi tv. Kako to najelegantnije postići? Vidio sam da postoje neki transmitteri/receiveri ali ne znam dal ima netko s tim iskustva i dal je tako jednostavno kao plug and play? Vidio sam isto tako jedan receiver koji kaže "stream na android/iphone". Iskustva?
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 18:27   #412
Ako uzmeš enigma reciver imaš mogućnost streama kanala putem webIF-a...
To ti radi na PC-u ili na raznim android boxevima preko Kodia, barem radi kad je u pitanju bilo koji VU+ reciver...
Iako ti u principu treba twin tuner reciver i twin LNB da bi to moglo radit po sistemu da istovremeno rade kanali na reciveru koji je spojen direktno na TV, a da istovremeno imaš i taj stream na kodi koji je na drugom TV-u instaliran drito (ako je TV android) ili je instaliran na PC/rPI/android box...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:27   #413
Wireless signal B-net TC7200-DMS >>> TL-WR743ND

Wireless signal B-net TC7200-DMS >>> TL-WR743ND

Molio bih sigurne postavke za kombinaciju u naslovu, pretpostavljate, riječ je o seobi/pojačavanju signala između dva kata. Jesu li ova dva uređaja nosioci dvije mreže (dva imena SSID) ili je to jedna mreža. Trenutno to funkcionira, ali pri promjeni passworda na podčinjenom routeru (tl-wr743nd), ne uspjeva reboot, te se je nemoguće ponovo na njega spojiti bežično, tek utp kabelom dolazim do ponovnog uređivanja postavki i vraćanje starog passworda...

pc-pretpočetnik
PCMartin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 20:55   #414
Imam jedno pitanje.
Naime, trebala bi mi neka antena sa produznim kabelom da bih mogao hvatati signal od routera koji se nalazi 3 kata ispod mene. Malo sam gledao na netu i vidim da ima dosta verzija odnosno opcija medjutim, kako nisam u tom fahu, zanima me s ozbirom da se u mojem slucaju radi o brodu (zidovi su svi od zeljeza i ima jako puno raznih instalacija izmedju moje kabine i mjesta gdje se nalazi router) moram li traziti neku specificnu antenu odnosno opciju hvatanja signala ili mogu gledati opcije (antene, produzne kabele itd.) kao u slucaju problema hvatanja signala u kuci (na razlicitim katovima)?

Hvala!
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:06   #415
Za wifi je dovoljno i antena Iskra p-56 jer pokriva i wifi frekvencije....ali to neće pomoć za te željezne pregrade već samo provlačenje lan-kabla.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 20:05   #416
Ljudi molim pomoć.
Želi bih se spojiti na internet od susjedne kuce udaljene oko 20m, između nema nikakvih prepreka.
Samo u najbližoj prostoriji hvatam signal od susjedne kuce, čim izidem iz te prostorije više nema signala.

Želio bih problem riješiti bez ikakvih žica i razmatram sljedeće opcije:



https://www.instar-informatika.hr/re...31309/product/

https://www.instar-informatika.hr/tp...DLost/product/

https://www.instar-informatika.hr/tp...DLost/product/





Za koji od ova tri uređaja biste se vi odlučili (ili možda imate još bolju opciju)?

Još me zanima ima ili neke bitne razlike između AP-a sa 2 i 3 antene, odnoso jeli se sa 3 antene može dobiti bolji signal na većoj udaljenosti u odnosu na 2 antene?
hrc555555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:13   #417
Smile Pojačivač za kućni wi - fi?

Da li mi netko može preporučiti pojačivač za wi-fi koji je jednostavan i nije skup?
Doma imam T-comov ZTE router, a zidovi su od armiranog betona (mislim da to ima utjecaja...), pa kad nisam u prostoriji gdje je comp i na njemu router, signal jako oslabi.. (nemam ni laptop ni tablet, samo smartphone i za njega mi treba...)
Unaprijed se zahvaljujem na pomoći i savjetu!
__________________
https://www.zagreb.info
običan lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:53   #418
Kažeš : "pojačivač za wi-fi" = amplifier for wifi = https://www.ebay.com/itm/2W-WiFi-Wir...-/253427425653

...a tebi treba produživač dometa "wifi range extender" npr. :https://www.nabava.net/pojacivaci-wi...1330__30967471
....postaviš u utičnicu na pravcu od rutera prema tvojoj sobi gdje još ima dobar signal
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:24   #419
Smile

Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Kažeš : "pojačivač za wi-fi" = amplifier for wifi = https://www.ebay.com/itm/2W-WiFi-Wir...-/253427425653

...a tebi treba produživač dometa "wifi range extender" npr. :https://www.nabava.net/pojacivaci-wi...1330__30967471
....postaviš u utičnicu na pravcu od rutera prema tvojoj sobi gdje još ima dobar signal
Da, to trebam, očito ti to puuuno bolje znaš od mene, ja sam i star i mučim se sam, ne želim nikoga zamarati iz moje okoline da mi to nabavi i spoji.
Puno, puno ti hvala!!!
__________________
https://www.zagreb.info
običan lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:30   #420
Smile

Kupio sam (ne u Kini, kod nas u Zagrebu) i postavio OVO i radi iznad svih očekivanja!
Hvala još jednom puno na savjetima!
__________________
https://www.zagreb.info
običan lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.