Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2018., 20:51   #141
Uh, agonija, kakav zajednicki zivot, kakve poruke za laku noc I razumevanje.
Dok volimo pazimo sta pricamo I sta govorimo. Delimicno iz ljubavi I zelje da ne povredimo osobu koju volimo, a delimicno iz straha da je ne izgubimo.
Kada pocnemo da govorimo bez straha da cemo partnera povrediti ili bez straha od njegove reakcije sa osecajem "svejedno mi je I bas me briga kako ces reagovati" jasno je da tu ljubavi vise nema I da smo se ohladili. Ne treba iskrenost mesati sa bezobzirnoscu.
Hladnoca radja I samozivost a bogami I okrutnost.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:32   #142
da, imaš pravo. baš razmišljam, nema šanse da bi ja to tako tresnula nekome. mogao se i ljudskije povuć, a ono što je bitno je da ga ta veza više ne ispunjava i da nije sretan.. ne zato što je shvatio da okolo postoje i druge žene, nego jer se potrošilo to što ga je vezalo uz nju. ovo je surovo i samoživo.


mogla mu je tako bit i druga, treća,...enta pa da neiživljenost i šareni bomboni budu navodni razlog. s tim zapravo obezvrjeđuje i nju i njihovu vezu.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:35   #143
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
....
Kada pocnemo da govorimo bez straha da cemo partnera povrediti ili bez straha od njegove reakcije sa osecajem "svejedno mi je I bas me briga kako ces reagovati" jasno je da tu ljubavi vise nema I da smo se ohladili. Ne treba iskrenost mesati sa bezobzirnoscu.
Hladnoca radja I samozivost a bogami I okrutnost.

Odakle ti znas kako se netko osjecao kad je nesto rekao, u kakvoj situaciji i na kakav nacin se to dogodilo? Postoje situacije u kojima se slomis, razgovor je preintiman, netko te gleda u oci i ne mozes mu lagati. Kad bih to mogla gledajuci u oci, bila bih komad leda. Odakle ikome uopce ideja da ti je svejedno i da ti nije stalo hoces li nekog povrijediti pri takvim stvarima.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:44   #144
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
da, imaš . baš razmišljam, nema šanse da bi ja to tako tresnula nekome. mogao se i ljudskije povuć, a ono što je bitno je da ga ta veza više ne ispunjava i da nije sretan.. ne zato što je shvatio da okolo postoje i druge žene, nego jer se potrošilo to što ga je vezalo uz nju. ovo je surovo i samoživo.


mogla mu je tako bit i druga, treća,...enta pa da neiživljenost bude navodni razlog.
Naravno, mogao ju je poštedeti svoje "iskrenosti".

Poneti se ljudskije, džentlmenskije, sa više muškosti i na kraju krajeva, više čovečnosti...

Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Odakle ti znas kako se netko osjecao kad je nesto rekao, u kakvoj situaciji i na kakav nacin se to dogodilo? Postoje situacije u kojima se slomis, razgovor je preintiman, netko te gleda u oci i ne mozes mu lagati. Kad bih to mogla gledajuci u oci, bila bih komad leda. Odakle ikome uopce ideja da ti je svejedno i da ti nije stalo hoces li nekog povrijediti pri takvim stvarima.
Ne znam koje bi to bile situacije u kojima bih osobi koju volim rekla nešto tako okrutno što bi joj slomilo samopouzdanje u paramparčad, svesno, hladnokrvno i pod maskom iskrenosti. To je za mene kukavički, samo način da olakšaš i umiriš svoju savest ne vodeći računa o tome kako će se ona osećati nakon toga. Sebično.

Verovatno i svakako da postoje problemi ili situacije koje zaista zahtevaju potpunu otvorenost ili iskrenost da bi se problem mogao rešiti, ali mislim da ovo uopšte nije takva situacija, niti je zahtevala ovakve izjave. Jednostavno se mogla rešiti na daleko "humaniji" način po nju. Stvar je kako i Orak kaže, to da se on ohladio i nije uopšte morao da navodi ove razloge.

U suštini sama činjenica da poželiš svesno da budeš sa drugom osobom je već dovoljni signal da veza škripi a reći to u lice partneru i pri tome na pitanje "da li me voliš" odgovoriti sa "ne znam" meni je jasan signal da ti do nje više uopšte nije ni stalo, jer ne razmišljaš i ne strepiš od posledica svojih reči. Osim ako nisi u vezi sa beskičmenjakom za koga znaš da će preći preko svega.

Razmišljam, možda postoje situacije u kojima bih bila toliko "iskrena" do bola, ako mi ta osoba više ne znači ništa pa me baš briga kako će se sa tim nositi ili želim svesno da je povredim. Mada mislim da bih na sve načine to izbegavala.

Šta znam, možda sam samo empatična i obzirna i volim da štitim one koje volim.

A i slušam puno muški svet i njihova razmišljanja i stavove.
A oni obično kažu da kada više ne vole, onda ih je baš briga kako će žena nešto shvatiti.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:56   #145
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Odakle ti znas kako se netko osjecao kad je nesto rekao, u kakvoj situaciji i na kakav nacin se to dogodilo? Postoje situacije u kojima se slomis, razgovor je preintiman, netko te gleda u oci i ne mozes mu lagati. Kad bih to mogla gledajuci u oci, bila bih komad leda. Odakle ikome uopce ideja da ti je svejedno i da ti nije stalo hoces li nekog povrijediti pri takvim stvarima.
Ja ovako gledam na ljubav (možda sam ja debil, al meni to je moje mišljenje).

Kad se dvoje ljudi iskreno vole, al baš vole, onda pređu preko puno različitih problema i trzavica i nerazumjevanja i povrijeđivanja... Ono što je u svemu tome apsolutno nepohodno je da nikad povrijeđivanje i nikad nikakvi problemi ne izlaze iz toga što imaš isključivo namjeru povrijediti drugu osobu. Ako u bilo kojem trenutku imaš za cilj, a ne kao slučajno posljedicu, povrijediti osobu koju voliš, onda si budala. I tu nema ljubavi. Ja sam siguran da ne mogu namjerno povrijediti osobu koju volim, zato jer su mi njeni osjećaji bitni i stalno mislim na njih. Slučajno sigurno da mogu i dogodi mi se to i bude mi žao.... Ali nebitno sad to za ovu temu.

Druga stvar koja je bitna za ljubav je da uvijek, u svim trzavicama i svim svađama koje se mogu dogoditi, ti osjećaš da te ta osoba voli. Moraš to osjećat. I moraš osjećat da ti nju voliš, bez obzira što vam se dogodilo ili kroz kakvu krizu prolazite. A ta ljubav koju osjećate jedno prema drugome će na kraju pobjedit bilo kakav problem, jer je taj osjećaj prejak da ga se ignorira.

U slučaju ovo dvoje, bez obzira šta je on njoj nalupetao oko drugih žena i sl. (šta je meni aposlutno nedopustivo, al ajde, vidim da nekima od vas nije), najveći problem je što on više ne zna ni je li je voli. Pazi, toliko jak osjećaj kojeg nitko ne može ignorirati, koji pokreće svijet, ti ne znaš jel osjećaš? Kad to ne znaš, onda ga sigurno ne osjećaš. Kao da ja ne znam jel me pogodio metak u nogu

I tip dođe (i nebitno je je li on plakao i cvilio i kajao se) i dođe osobi koju "voli" i kaže da želi bit s drugim ženama i čak navede osobu s kojom bi bio i na kraju kaže da ne zna je li ju voli. Pa di je tu ljubav? Koga briga kako se on osjeća u trenutku dok to izgovara? Nema to veze s laganjem u lice. On je svoje rekao. I ima apsolutno pravo na to da je ne voli više. Ugase se osjećaji i to je to. Ali šta ona tu više ima razmišljat? Nema se tu o čemu razmišljati. To je gotovo. Treba se maknuti i ciao.
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:16   #146
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Nisi ga dužna i apsurdno je da ti njega još i tješiš u toj situaciji i daješ mu do znanja da razumiješ njegovu tugu pregolemu te da imaš dovoljno suza za oboje. (?!)
Jednako je apsprudno i da on tebe sirotu neutješnu tješi što nije ispunio tvoja očekivanja, govoreći ti o vlastitom grizodušju i da bi sve napravio za tebe.
Jer ako za nešto nije kriv (a nije, jer nitko ga ne može kriviti što ne dijeli tvoje osjećaje), onda i ne treba patiti od grizudušja. Može samo ljudski reći da mu je žao i distancirati se od tebe, kako ti ne bi pružao nadu i produljivao muke.
Ne može od tebe očekivati da čekaš dok se on zbroji i shvati što mu je. Jer ako to očekuje, onda je nezreo i nekarakteran - budući da te svjesno dovodi u situaciju u kojoj ne znaš na čemu si s njim. I na taj način produljuje ti muke.
Drugo, izjave tipa divna si, divim ti se i sve bih učinio za tebe , može objesit mačku o rep jer to nisu ništa drugo nego puke floskule koje služe samo tome da bi se on osjećao bolje. On, ne ti.
Jer jasno je da jednom kad prekinite nema što učiniti za tebe, niti bi ti išta tražila od njega pod uvjetom da si normalna. Vrlo je malo situacija u kojima bi netko od bivšeg nešto tražio i u tom slučaju ok, ako ste se ljudski rastali, ljudski će se i priskočiti u pomoć. No to nipošto ne ide u ladicu 'sve bih učinio za tebe'. Jer je to puko sentimentalno preseravanje i laž. Ne bi sve učinio za tebe i to je činjenica.

Dakle, oboje se ponašate apsurdno i nezrelo.
Ovo treba negdje zakačiti na LJES-U

Svi su već sve rekli, samo ću još dodati da se, nažalost, obožavanje često smatra ljubavlju.
__________________
"There is only one difference between a madman and me. The madman thinks he is sane. I know I am mad."
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:26   #147
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
da, imaš pravo. baš razmišljam, nema šanse da bi ja to tako tresnula nekome. mogao se i ljudskije povuć, a ono što je bitno je da ga ta veza više ne ispunjava i da nije sretan.. ne zato što je shvatio da okolo postoje i druge žene, nego jer se potrošilo to što ga je vezalo uz nju. ovo je surovo i samoživo.


mogla mu je tako bit i druga, treća,...enta pa da neiživljenost i šareni bomboni budu navodni razlog. s tim zapravo obezvrjeđuje i nju i njihovu vezu.
Koji bi nacin bio ljudskiji? Meni bi ovaj razlog bilo lakse prihvatit od mnogih drugih.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:42   #148
pa ono što i je istina; ne osjećam više kao prije i nisam sretan, bojim se da smo se potrošili.
mislim, valjda ne bi razmišljao o drugim opcijama da nije tako, nije odjednom shvatio da ima još žena na svijetu. to je ovo što kažem, zašto se to isto ne bi ponovilo i nakon treće, sedme..? jer tko zna kakva će osma bit.
ako je zbilja tako, onda je s tim rekao i da je ta njihova ljubav zapravo zakurac.
ovo njegovo mi izgleda kao da je izašao novi model auta pa ga to sad svrbi i mora uzet kredit, jer jednostavno mora, nije da ovom starom neš fali. ili mobitela, svejedno.
ili štajaznam, imaš retrivera koj ti je divan i sve al u modi su akite pa dođeš tom svom retriveru i kažeš mu da sve više razmišljaš o akitama u zadnje vrijeme. ono, nije on kriv al jebiga, hašimoto, il kak se već zove onaj pas. goldi, imaš dva mjeseca, ajbok.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:49   #149
Ne znam, ja bih od svega najteze podnijela neiskrenost.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:05   #150
pa nije to neiskreno. zanimaju ga druge jer ga ona više ne zanima. ode ljubav, potrošilo se. ćao bao.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:10   #151
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
pa ono što i je istina; ne osjećam više kao prije i nisam sretan, bojim se da smo se potrošili.
mislim, valjda ne bi razmišljao o drugim opcijama da nije tako, nije odjednom shvatio da ima još žena na svijetu. to je ovo što kažem, zašto se to isto ne bi ponovilo i nakon treće, sedme..? jer tko zna kakva će osma bit.
ako je zbilja tako, onda je s tim rekao i da je ta njihova ljubav zapravo zakurac.
ovo njegovo mi izgleda kao da je izašao novi model auta pa ga to sad svrbi i mora uzet kredit, jer jednostavno mora, nije da ovom starom neš fali. ili mobitela, svejedno.
ili štajaznam, imaš retrivera koj ti je divan i sve al u modi su akite pa dođeš tom svom retriveru i kažeš mu da sve više razmišljaš o akitama u zadnje vrijeme. ono, nije on kriv al jebiga, hašimoto, il kak se već zove onaj pas. goldi, imaš dva mjeseca, ajbok.
Ma da, istina je stvar je potpuno jednostavna i sama je dovoljna za sebe. Nema više šta da ih održava, ostali bi kao na veštačkom disanju.

Treba na to staviti tačku i krenuti dalje. Ne gajiti nadu i ne gubiti vreme u čekanju da li će se možda vratit i predomisliti, kao Lesi, jer može se desiti da je kao dalmatinac i ne vraća se, a ona samo svoje vreme i živce na njega troši.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:10   #152
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
pa nije to neiskreno. zanimaju ga druge jer ga ona više ne zanima. ode ljubav, potrošilo se. ćao bao.
Pa koja je razlika u odnosu na to sto on je rekao? Isto.
Cak bolje, jer meni to da se ljubav potrosi ( a bez objasnjenja zasto) ne zvuci uvjerljivo.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:11   #153
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
pa ono što i je istina; ne osjećam više kao prije i nisam sretan, bojim se da smo se potrošili.
mislim, valjda ne bi razmišljao o drugim opcijama da nije tako, nije odjednom shvatio da ima još žena na svijetu. to je ovo što kažem, zašto se to isto ne bi ponovilo i nakon treće, sedme..? jer tko zna kakva će osma bit.
ako je zbilja tako, onda je s tim rekao i da je ta njihova ljubav zapravo zakurac.
ovo njegovo mi izgleda kao da je izašao novi model auta pa ga to sad svrbi i mora uzet kredit, jer jednostavno mora, nije da ovom starom neš fali. ili mobitela, svejedno.
ili štajaznam, imaš retrivera koj ti je divan i sve al u modi su akite pa dođeš tom svom retriveru i kažeš mu da sve više razmišljaš o akitama u zadnje vrijeme. ono, nije on kriv al jebiga, hašimoto, il kak se već zove onaj pas. goldi, imaš dva mjeseca, ajbok.
Ma da, istina je stvar je potpuno jednostavna i sama je dovoljna za sebe. Nema više šta da ih održava, ostali bi kao na veštačkom disanju.

Treba na to staviti tačku i krenuti dalje. Ne gajiti nadu i ne gubiti vreme u čekanju da li će se možda vratit i predomisliti, kao Lesi, jer može se desiti da je kao dalmatinac i ne vraća se, a ona samo svoje vreme i živce na njega troši čekajući da se on smisli.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:13   #154
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ma da, istina je stvar je potpuno jednostavna i sama je dovoljna za sebe. Nema više šta da ih održava, ostali bi kao na veštačkom disanju.

Treba na to staviti tačku i krenuti dalje. Ne gajiti nadu i ne gubiti vreme u čekanju da li će se možda vratit i predomisliti, kao Lesi, jer može se desiti da je kao dalmatinac i ne vraća se, a ona samo svoje vreme i živce na njega troši.
Meni je tvoj prvi post na ovoj temi bio najbolji odgovor autorici. No on mi je zvucao malo drugacije od ovog sto si kasnije pisala.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:35   #155
Ne bih rekao da je bila riječ o ljubavi, već o zaljubljenosti, a njega je prošla. Neke veze to prežive, neke ne.
Tebi bi savjetovao da si daš vremena i budeš sama, jer mislim da nije stvar u prekidu veze sa svemirskom ljubavi, već u tvom strahu od samoće.
TheFog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:01   #156
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Meni je tvoj prvi post na ovoj temi bio najbolji odgovor autorici. No on mi je zvucao malo drugacije od ovog sto si kasnije pisala.
Sada sam ga ponovo pročitala.
Bio je umereniji.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:50   #157
Autorice, voli te, ali bi sa strane jos probao.

Po meni, nema nista lose u tome da ti je priznao.

Odluci se sta ti zelis. Osobno, u ovoj situaciji, ja bi mu predlozila sex u troje, neka isproba i druge zene, a ti ces i dalje imati ulogu u vezi.
Egoistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:12   #158
Uf, mozda je tako lakse ali nije svima sex u troje ni privlacan ni uzbudljiv, a ni prihvatljiv kao opcija.
Meni bi se smucila takva pomisao.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 19:52   #159
Quote:
Egoistica kaže: Pogledaj post
Osobno, u ovoj situaciji, ja bi mu predlozila sex u troje, neka isproba i druge zene, a ti ces i dalje imati ulogu u vezi.
Neće imati nikakvu ulogu, to je samo privid za nju da se osjeća još imalo bitno. Kad ti frajer želi druge žene to je gotovo.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 20:35   #160
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Neće imati nikakvu ulogu, to je samo privid za nju da se osjeća još imalo bitno. Kad ti frajer želi druge žene to je gotovo.

Via Tapatalk
Pa, znas sta, vecina muskaraca zeli druge zene, samo se ne usude priznati. Ovaj je iskren, ja bi to cijenila. I nagradila.
Egoistica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger