Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 12:27   #1861
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
PS: Zadovoljstvo mi je čitati postove o Baraku Netzu Bloku ovom onom a da rukom takli avion u životu nisu nikada pogotovo mlažnjak s komorom dodatnog izgaranja

pa mi smo Hrvati čudo, svaki kafić pun izbornika nogometnih ..
Ovo je forum. Koji nije limitiran preduvjetom nekih osobitih (pred)znanja.. Javna grupa. Nista vise i nista manje.
Ima strucnjaka... a ima i "strucnjaka" koji svoje znanje baziraju na barba Google-u. Ima trolera. Ima entuzijasta.. Ima onih koji vole ovu drzavu. Ima i onih drugih koji su u klimaksu ako nesto ne ide nama "po spagi". Ima frustriranih i nerealiziranih likova. Ima optimista, pesimista, defetista i inih profila koji su za ordinaciju spremni...
I svi zacudo imaju svoje stavove, mokre snove i "saznanja"...
No, sve je to forum jbga...
Netko to moze prozvakati, a netko ne...
Ja sam osobno ruke imao samo u gondolama i po cijelom "tijelu" AN-26 eskadrile... jos u vrijeme kada me je ucio Franjo Kocet....
Kasnije odoh u druge vode.. I upoznah Tusa i letih u Mi-8 i Gazeli i Utvi i Cesni i "kravici" i namirisah se ispuha iz 21-ice kad bi rulale po Plesu .....
Da li znam nesto? Ne.... Znam neke osnove... Znam neke ljude.. iz sustava... I kroz posao i privatnim kanalima.... Na osnovu nekih "informacija" i informacija kao i iskustva radnog i zivotnog gradim svoje stavove... Pokusavam dokuciti tudje... I ne uspijeva mi uvijek j ga...
Vrucina je opaka...
Treba ovom forumu malo vise fleksibilnosti i dobronamjernosti...
Ostalo je ok......
Ajmo natrag na temu.....
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 13.07.2017., 12:30   #1862
Ako je Krstičević jučer tražio suglasnost za prodaju F-16 američkih ili izrael/grčka, onda je mora tražiti i za FA-50.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 13.07.2017., 12:37   #1863
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Aj ti nisi prozvan koji se PiPi sok javljaš ??

Ko Sanader si otišao si ali si se vratio a ja nisam Jaca
Kakve veze ima jesam li prozvan ili ne? Lijepo sam postavio pitanje, cisto da se zna.

Ja otisao? Moram priznati da se toga ne sjecam.

Nemoj se ljutiti kolega, iako malo cangrizav kao i svako staro celjade jedan si mi od drazih tu. Niti ce netko od ovih na koje grintas svojim piskaranjem zapoceti kakav rat cega se u zadnjim postovima pribojavas niti ces ti promijeniti neciji tok svijesti svojim pisanjem.

Popij hladnu bevandu i uzivaj.
HoD is offline  
Old 13.07.2017., 12:48   #1864
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Da a meni čitati tvoje mokre snove nije frka ?

Sve što ovdje trkeljate je čisto trolanje jer nemate pojma
kako se ulazina kapiju baze a komentirate administraciju vladu zapovjedništva

Bože sačuvaj
Ovo nije tematski ni stručni forum, ako je nekome ispod razine može slobodno ne pisat na njemu. A ne vriđat i omalovažavat ostale forumaše, kojima oćito razina foruma odgovara, ovo je ljudima razbibriga.
Teme na forumu neće popravit stanje u državi, ljudi koji pišu na temama ionako se bavu profesionalno dr. stvarima.
Ali ispada je bolje bit prvi u selu nego zadnji u gradu, triba dikod obuzdat ego.
Ljudi slobodno mogu pisat ako se držu teme, inaće teme nebi ni postojale, jel bi svako pitanje i upis bili ispod određene razine.
Moža bi tebe neko ko zna više nazva pitomac, sve je relativno.
Svaka tema bi završila sa 3 posta.
Znan da ćeš se sad ofendit na ovo, nazvat me pitomac, možda još neki gori epitet al to je tako.
Niko ne kaže da ti neznaš, al neki su ljudi plačeni iz našega novca za profesionalnu brigu oko zrakoplovstva, nemožemo mi na forumu radit njihov posal. Mi smo se na ovoj temi našli najprije kako bi maštali o budućeme avionu u HRZ. Učit svaki detalj o sustavu nema potribe jel nan to nije profesija.
A meni je iznimo drago, i zahvalan san jel san naućija puno toga šta nisan zna, iako mi to netriba al volin znat.
Vama iz struke može bit drago da se neko zanima za zrakoplovstvo od ljudi kojima to nije profesija, baren bi meni bilo drago da se neko interesira za moju struku.
Mi sa nekin glupostima na forumu nećemo ništa loše napravit, nit se petljamo u tuđu struku, nit će mo se ikad bavit sa time.
To omalovažavanje sa "pitomci" možda bi se moglo iskoristit da smo svi tvoje struke a nemamo pojma, ovako je malo zločesto.
pinco is offline  
Old 13.07.2017., 12:49   #1865
Kolko su stari ti f16 i koji je block?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 13.07.2017., 12:50   #1866
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Ako je Krstičević jučer tražio suglasnost za prodaju F-16 američkih ili izrael/grčka, onda je mora tražiti i za FA-50.

Kako može tražiti suglasnost za prodaju kad nema odluku i odobrenja za kupovinu ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 13.07.2017., 12:53   #1867
Quote:
RonaldReagan kaže: Pogledaj post
Po svemu sudeći imamo sreću što je u americi na snazi božesačuvaj administracija koja ne zna gdje je istok a gdje zapad.

U takvom kaosu možda uspijemo proći znatno bolje nego što bi inače ali poznavajući naše nesposobne političare sve je to još na dugom štapu.
mali off...

Lijevo od Mad Doga , na sastanku sa Krstićevićem, sjedio je Brian Yee Hoyt, izuzetan dugogodišnji poznavatelj situacije u RH i vascelom regionu...još iz bivše američke adminsitracije. I pra-pra-pra-bivše.
Dakle, nije kaos, a administracija je uglavnom ista kao Obanima...glavnih 50-ak ljudi (i niže dolje) je ostalo na svojim pozicijama.

nemojmo baš toliko podcijenjivati State Department i USA itd. sa tim indexaškim floskulama

Zadnje uređivanje hr1u00 : 13.07.2017. at 13:04.
hr1u00 is offline  
Old 13.07.2017., 12:55   #1868
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
mali off...

Lijevo od Mad Doga , na sastanku sa Krstićevićem, sjedio je Brian Yee Hoyt, izuzetan dugogodišnji poznavatelj situacije u RH i vascelom regionu
Deputy Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs, responsible for U.S. relations with the countries of Central Europe and South Central Europe.
Before assuming his current duties in September 2013, he was Deputy Chief of Mission at the U.S. Embassy in Zagreb, Croatia from 2010 to 2013
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 13.07.2017., 12:59   #1869
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Deputy Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs, responsible for U.S. relations with the countries of Central Europe and South Central Europe.
Before assuming his current duties in September 2013, he was Deputy Chief of Mission at the U.S. Embassy in Zagreb, Croatia from 2010 to 2013
...Još od dizajniranja Washingtonskog Sporazuma 1994. on vuče korijene iz "našeg sela" , kao tajnica Charles Redmana (the Special Envoy of
the United States for the Former Yugoslavia, 1993-94
)...definitivno detaljno zna problematiku ovih prostora

Zadnje uređivanje hr1u00 : 13.07.2017. at 13:16.
hr1u00 is offline  
Old 13.07.2017., 13:02   #1870
Vidjeti cemo.. Ministar se jos osim tete u LM-u koja je potpredsjednica za medjunarodnu suradnju treba susresti i sa zamjenikom direktora Američke agencije za obrambenu i sigurnosnu suradnju DSCA (Defence Security Cooperation Agency) Gregom Kausnerom i direktorom Defense Intelligence Agency generalom Vincentom Stewartom
Valjda nece raspredati o ljetovanju na Hvaru....
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.

Zadnje uređivanje SaleRi : 13.07.2017. at 13:19.
SaleRi is offline  
Old 13.07.2017., 13:39   #1871
Da li ce mu Stewart "sapnuti" i saznanja vezana uz susjedske nabavke... ? Zivo me zanima....
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 13.07.2017., 14:06   #1872
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
...
nisam za ukidanje nadzvučne, već za realnu kupovinu. kupovinu koja nas neće zaklati financijski i politički. dakle ja mislim da nam jedino koreanci trebaju igrati.
__________________
...
dim is offline  
Old 13.07.2017., 14:09   #1873
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
dakle u vrime vladavine ekstremne ljevice u Hrvatskoj ...
daj ne lupaj. koja ekstremna ljevica? toga nema kod nas barem 35 godina.
__________________
...
dim is offline  
Old 13.07.2017., 14:16   #1874
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
nisam za ukidanje nadzvučne, već za realnu kupovinu. kupovinu koja nas neće zaklati financijski i politički. dakle ja mislim da nam jedino koreanci trebaju igrati.
Kako kad ne zadovoljavaju uvjete?!?
theD is offline  
Old 13.07.2017., 14:24   #1875
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
Kako kad ne zadovoljavaju uvjete?!?
Pitanje je što su uvjeti i koliko se daju "izbjeći" ovisno o cijeni.
Old Iggy is offline  
Old 13.07.2017., 14:35   #1876
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
nisam za ukidanje nadzvučne, već za realnu kupovinu. kupovinu koja nas neće zaklati financijski i politički. dakle ja mislim da nam jedino koreanci trebaju igrati.
"Igrati" ce tocno ono sto:
1. Mozemo financijski popratiti u odredjenom vremenskom periodu (kompletan TCO)
2. Zadovoljava TTS koji su neki ljudi na osnovu puno faktora slozili u neki dokument
3. Je oportuno u kontekstu aktualnih politickih okolnosti

Da li ce to biti novi XY ili 35 godina stari YZ .. Nebitno...
Dekica je duga tocno toliko koliko je - duga.
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Old 13.07.2017., 14:41   #1877
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Pitanje je što su uvjeti i koliko se daju "izbjeći" ovisno o cijeni.
A sto bi ti izbjegavao? Kupuje se borbeni zrakoplov, a ne trenazni. To ti je kao da kupujes kamion, ali kako bi prosao jeftinije, kupis osobni automobil, pa ako ce trebat prevest nesto manje, onda spustis siceve, a ako je u igri nesto vece, e onda je "sorry but jebiga".
theD is offline  
Old 13.07.2017., 14:41   #1878
Koreanac je školsko borbeni zrakoplov u rangu JAK 130, HAWKA i MB 346 , ne može se uspoređivati sa F-16 ili Gripenom. Tu je stavljen radi niske cijene i rušenja cijene konkurentima. Nikad nije ozbiljno shvaćen u smislu nasljednika Mig 21.
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Old 13.07.2017., 14:47   #1879
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
A sto bi ti izbjegavao? Kupuje se borbeni zrakoplov, a ne trenazni. To ti je kao da kupujes kamion, ali kako bi prosao jeftinije, kupis osobni automobil, pa ako ce trebat prevest nesto manje, onda spustis siceve, a ako je u igri nesto vece, e onda je "sorry but jebiga".
Neke države koreanca koriste i kao borbeni zrakoplov. Nije baš kamion, ali nije ni auto, više kombi.
Sad je samo pitanje cijene, obveznih uvjeta, poželjnih specifikacija i kompromisa.

Obzirom na stanje, ako Koreja da prljavo dobru cifru ili nešto drugo, teško će bilo kome objasniti zašto ići na nešto bitno veće. Odluku definira politika, ne struka.
Old Iggy is offline  
Old 13.07.2017., 14:53   #1880
Quote:
turky zt kaže: Pogledaj post
Koreanac je školsko borbeni zrakoplov u rangu JAK 130, HAWKA i MB 346 , ne može se uspoređivati sa F-16 ili Gripenom. Tu je stavljen radi niske cijene i rušenja cijene konkurentima. Nikad nije ozbiljno shvaćen u smislu nasljednika Mig 21.
sad si nas sjebo otkrivši konkurenciju planove



JoZ@ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.