Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 17:31   #61
previše sam prošao govana u životu da nebih shvatio da je uvjek ona slijedi trag novca
mene je jedna olakšala za 30.000 eura i nestala
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:34   #62
Quote:
Fashionable kaže: Pogledaj post
Zapravo sam ja bivseg ostavila i povukla zahtjev za razvodom..
Nije presuda odnosu čin rastave nego ono što mu neposredno prethodi.
Ljudi se obično ostave daleko prije samog čina razvoda.
Da si ti prevarila supruga i nakon toga povukla pitanje rastave moglo bi se pričati o tome da si ti ta koja je samostalno donijela odluku.
Ali ti si pustila da ipak on presudi i svojim varanjem te dovede pred zid.
Kao što sad čekaš da te dečko dovede pred zid famoznim “ne volim te više”.
Quote:
Ne cekam da decko presudi, ja samo cekam da on bude nacisto sa onim sto osjeca i zeli.
Nije govno nego...
Čekaš da on presudi vašem odnosu svojim riječima o tome da te više ne voli i ne želi.
Zašto ti je to potrebno u situaciji u kojoj ti on na tvoj direktni upit ne odgovara da te voli?
Quote:
Naravno da ako mi kaze da me zaista vise ne voli necu ostati s njim. No, sto ako mi kaze
da me ipak voli i da zeli da pokusamo? Da li bi mu trebala vjerovati?
Ne znam da li bi mu trebala vjerovati.
Ali bi trebala vjerovati sebi.
U što ti vjeruješ kad ti dečko na opetovani upit ne može odgovoriti da te voli?
Zašto ti je potrebno da ti netko unutar krize koju je sam pokrenuo doslovce kaže da te više ne voli da to postane istina dovoljno snažna da te potakne da preuzmeš odgovornost za sebe i svoj život?
Koliko možeš vjerovati u potencijalne naknadne izjave ljubavi osobe koja uz to što ti nakon svega ne može reći da te voli osjeća i neumjerenu odgovornost za vlastite osjećaje?

Quote:
Nisam ni ja tip osobe koja ljubav forsira ili se za ljubav bori…i zato mi je i zlo sto sam u ovoj situaciji.
...ne zelim to i ako mi ista mora biti jasno u ovom zivotu je onda to jel me netko voli ili ne…a sad sam
bas u suprotnoj situaciji i iskreno ne znam kako se nositi s tom neodredjenoscu..:/
U biti donekle forsiraš situaciju pokušavajući svojim neodređenim akcijama (odlaženjem iz zajedničkog prostora i konfuznom komunikacijom) iznuditi to da on svojim “ne volim te više” presudi vašoj vezi.
Zašto si izabrala to neodređeno ponašanje, a ne npr. prekid?
Nije da iz prekida nužno nema povratka. Nije da se morate papirnato rastavljati.
Ali ti si sebi izabrala sadašnju neodređenost s čovjekom koji ti na upit da li te voli odgovara šutnjom.
Netko tko ti ne može reći da te voli nakon što je samoinicijativno pokrenuo razdor u vašem odnosu...izgleda li ti to kao ljubav?
Shvaćaš li da je na neke upite šutnja jednako jasan odgovor kao i riječ?


Filmske šutnje i naknadna navodna ljubav osobe koja se nakon perioda očite ljubavi patila s kristalizacijom vlastitih osjećaja je filmska iluzija i produkt straha od promjene.
Iluzija kojom opravdavaš svoje čekanje i nadu da će se sve vratiti na staro.
A sve to činiš jer se bojiš ostati sama sa sobom i preuzeti odgovornost za svoj život.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:39   #63
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
previše sam prošao govana u životu da nebih shvatio da je uvjek ona slijedi trag novca
mene je jedna olakšala za 30.000 eura i nestala
žao mi je zbog tvog lošeg iskustva, ali malo je glupo da ga dižeš na nivo općeg pravila
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:42   #64
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Da si ti prevarila supruga i nakon toga povukla pitanje rastave moglo bi se pričati o tome da si ti ta koja je samostalno donijela odluku.
Ali ti si pustila da ipak on presudi i svojim varanjem te dovede pred zid.
Kao što sad čekaš da te dečko dovede pred zid famoznim “ne volim te više”.

Nije govno nego...
Čekaš da on presudi vašem odnosu svojim riječima o tome da te više ne voli i ne želi.
Zašto ti je to potrebno u situaciji u kojoj ti on na tvoj direktni upit ne odgovara da te voli?

Ne znam da li bi mu trebala vjerovati.
Ali bi trebala vjerovati sebi.
U što ti vjeruješ kad ti dečko na opetovani upit ne može odgovoriti da te voli?
Zašto ti je potrebno da ti netko unutar krize koju je sam pokrenuo doslovce kaže da te više ne voli da to postane istina dovoljno snažna da te potakne da preuzmeš odgovornost za sebe i svoj život?
Koliko možeš vjerovati u potencijalne naknadne izjave ljubavi osobe koja uz to što ti nakon svega ne može reći da te voli osjeća i neumjerenu odgovornost za vlastite osjećaje?


U biti donekle forsiraš situaciju pokušavajući svojim neodređenim akcijama (odlaženjem iz zajedničkog prostora i konfuznom komunikacijom) iznuditi to da on svojim “ne volim te više” presudi vašoj vezi.
Zašto si izabrala to neodređeno ponašanje, a ne npr. prekid?
Nije da iz prekida nužno nema povratka. Nije da se morate papirnato rastavljati.
Ali ti si sebi izabrala sadašnju neodređenost s čovjekom koji ti na upit da li te voli odgovara šutnjom.
Netko tko ti ne može reći da te voli nakon što je samoinicijativno pokrenuo razdor u vašem odnosu...izgleda li ti to kao ljubav?
Shvaćaš li da je na neke upite šutnja jednako jasan odgovor kao i riječ?


.
meni je apsolutna sigurnost u svakom trenutku u bilo što, nepoznato iskustvo
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:03   #65
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Moj je dojam da njemu ne treba ništa osim zelenog svjetla, odnosno, oprosta i blagoslova da bi nastavio dalje sa svojim životom.
Osobno, sve to bih mu dala bez previše priče. Nema mi gore nego boriti se za nečiju ljubav. Pa ljubav se valjda daje dobrovoljno. To je predaja bez ikakve borbe. Ljubav i borba mi jednostavno ne ide u istu rečenicu.

Autorice, lijepo porazgovaraj s njim i poželi mu sreću. Po svemu što si napisala, čini se da nemate istu viziju. Niste na istom kolosjeku. Ti bi brak, djecu i obitelj, on bi ... ni sam ne zna što, treba to tek otkriti.
Ovo.

Čovjek je u pokušaju kristaliziran a svojih osjećaja došao do granice blebetanja o suicidu i do otvorenog priznavanja svoje unutarnje borbe. I još je dovoljno ustrajan da ženi sa suzama u očima na upit da li je još uvijek voli šuti.
Bilo bi lijepo i lakše za autoricu da joj doslovce kaže da želi prekinuti jer to za njega više nije to. Ali eto, očito nema tu zadnju snagu da potpunu odgovornost prekida preuzme na svoja leđa.
Ima to najvjerojatnije veze i s načinom na koji im je veza započela.
Jer nije mali teret onoga koji zna da je drugu osobu u biti naveo da ga voli da bi na kraju balade on bio taj koji odnos želi razjebati.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:14   #66
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
meni je apsolutna sigurnost u svakom trenutku u bilo što, nepoznato iskustvo
I meni.

Tim više ne shvaćam zašto je ljudima potrebna riječima izražena apsolutna sigurnost u to da ih netko ne voli da bi prekinuli ljubavni odnos.
Zašto nije dovoljna obična (ili relativna) sigurnost osobe kojoj partner na emotivno nabijeni upit ne može reći da je voli?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:28   #67
to ti je fini način da ti kaže da bi probao menage a trois
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:49   #68
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Čovjek je u pokušaju kristaliziran a svojih osjećaja došao do granice blebetanja o suicidu i do otvorenog priznavanja svoje unutarnje borbe. I još je dovoljno ustrajan da ženi sa suzama u očima na upit da li je još uvijek voli šuti.
Bilo bi lijepo i lakše za autoricu da joj doslovce kaže da želi prekinuti jer to za njega više nije to. Ali eto, očito nema tu zadnju snagu da potpunu odgovornost prekida preuzme na svoja leđa.
Ima to najvjerojatnije veze i s načinom na koji im je veza započela.
Jer nije mali teret onoga koji zna da je drugu osobu u biti naveo da ga voli da bi na kraju balade on bio taj koji odnos želi razjebati.
Jasno, blebeće jer se osjeća krivim a na kraju je još i uvrijeđen jer mu odgovara dio krivice prebaciti na nju.
Ne bi išlo. Nije ona kriva što on sam sa sobom ne zna pouzdano na čemu je.

Ako netko ne može odgovoriti na jasno postavljeno pitanje, sve je rekao.

U svakom slučaju, rekao je dovoljno. Drugim riječima, nije imao snage i hrabrosti prekinuti s njom pa je taj dio priče (bio on toga svjestan ili ne), prepustio njoj.

Ispravno je postupila kad je otišla i ne vidim po kojoj logici bi ona sada trebala ostati s njim u kontaktu i pružiti mu valjda neku vrstu coachinga dok se on ne pribere i ne shvati što hoće u životu.

Meni to samo po sebi izgleda kao da si u odnosu s nekim debilnim. Mislim ono, sad bi oni kao trebali zajedno poraditi na tome da on otkrije voli li ju ili ne.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:52   #69
Autorice, pročitaj ove svoje rečenice, pogotovo boldani dio:
Mladji je od mene 2 godine ali neiskusniji za 10. -Ja imam 28, on 26. Dok sam ja prosla 5 godina veze i dvije braka, ja sam njemu prva i to u svakom smislu te rijeci.
Nikada nemojte očekivati ozbiljnu dugotrajnu vezu s osobom koja nije ništa prošla u životu.
To je možda bilo nekada, ali danas u vrijeme interneta i toliko mogućnosti za upoznavanje novih partnera, to je nemoguće.
Mladi muškarac od 26 godina koji nije ništa proživio, ne može biti kandidat za nešto ozbiljno i dugotrajno.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:55   #70
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
I meni.

Tim više ne shvaćam zašto je ljudima potrebna riječima izražena apsolutna sigurnost u to da ih netko ne voli da bi prekinuli ljubavni odnos.
Zašto nije dovoljna obična (ili relativna) sigurnost osobe kojoj partner na emotivno nabijeni upit ne može reći da je voli?
Da, ali mi je razumljiva i njegova zbunjenost i nemogućnost da odgovori. Nije ni rekao da ju ne voli.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:35   #71
Ne bi ja tu vise razbijao glavu, svatko ima pravo otici, fala' svemiru nitko nije vlasnik nikoga.

Treba to gledat sa svijetle strane, barem se zna na cemu si, nek ide, au revoir.
Ufur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:45   #72
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Tim više ne shvaćam zašto je ljudima potrebna riječima izražena apsolutna sigurnost u to da ih netko ne voli da bi prekinuli ljubavni odnos.
jer žele otkloniti svaku nadu, misao što bi bilo da sam... i slično. žele potvrdu da (prekidom) rade ispravnu stvar, žele osiguranje.

meni je to shvatljivo.



Quote:
Zašto nije dovoljna obična (ili relativna) sigurnost osobe kojoj partner na emotivno nabijeni upit ne može reći da je voli?
zato što se radilo o emotivno nabijenom upitu vrlo zbunjenoj osobi koja ne zna kako bi tumačila krizu u kojoj se nalazi - momak tek treba identificirati svoje emocije, a s obzirom na to da iskustva nema i da mu se sve ovo događa po prvi put u životu... šutnja je razumljiva i ne znači nužno kraj.

prošla sam zilijun situacija u kojima nisam mogla dati odgovor da volim ili želim nešto za što sam kasnije ZNALA da volim i želim, u tom smislu... ne treba tu šutnju tumačiti kao nešto s čega nema povratka.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:42   #73
Quote:
Fashionable kaže: Pogledaj post
Jednostavno vrtim stalno film u glavi i pitam se kako je od takve
Osobe na pocetku mogao doci do ove koja je danas...
ljudi se kroz život mijenjaju,život nije fiksiran.
vidiš kako je teško prihvatiti tuđu promjenu,a još teže prepoznati svoju.

vjerujem da ga jako voliš,pogotovo što je bio iskren prema tebi i sigurno bi ti rastanak od njega jako teško pao,al´svjesna si da si mu prva?! i da je on žedan nečeg novog.

ako ga doista voliš - dopusti i sebi i njemu slobodu,učini to prijateljski u miru.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:48   #74
Očekivano s njegove strane. Nikad s neiskusnima u ozbiljnu vezu!
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:16   #75
Quote:
Fashionable kaže: Pogledaj post
Ok vjerojatno sam pogrijesila sto sam hladno izignorirala tu poruku, ali buduci da mi je
Samo laku noc napisao bez volim te ili falis mi, to me dodatno povrijedilo bio je jos jedan od
Razloga zato mu nisam odgovorila.

Kako da to sada ispravim, jel mu se ja sad trebam prva javljati ili da i dalje cekam buduci
Da mi nije pisao cijeli dan nakon toga, pa evo ni danas…
Nisi ti ništa pogrešila.
Nisi ti njegova mama pa da mu pružaš emocionalnu potporu i podršku dok ti se poverava kako bi eto, ipak malo istraživao i nadogradjivao svoja sexualna iskustva. Niti mu duguješ bilo šta, niti si u obavezi da imaš razumevanja za to što je on tebi iskreno rekao da bi rado spavao i sa drugim ženama.
Nemoj da potpadneš pod sindrome majčinstva i žena-majki.

Okej je ako je iskreno rekao da se preispituje, i njegovo je pravo da bude u dilemi, ali je i tvoje pravo da zadržiš svoje žensko dostojanstvo i samopouzdanje. Niti si ga terala da bude sa tobom u vezi niti si mu dužna zato što je bio uz tebe. Sve što je radio, radio je iz ljubavi, a ti nisi invalid niti si oštećena roba sa greškom da si manje vredna od njega, iz bilo kog razloga, a najmanje jer si imala vezu pre njega. Ne idealizuj ga.

Dobro si postupila. Takve stvari se partnerima ne govore. Živo me zanima da li bi ijedna žena na ovom svetu privila na bele grudi svog junaka dok joj se poverava kako bi rado isprobao seks sa drugim ženama, jer eto, još ima nešto što nije probao. A mogu tek zamisliti horor i zgražavanje na licima da tako nešto izjavi žena.

Okreni se sebi, i ne juri ga. On će uraditi iovako i onako, pre ili kasnije, ono što želi. Ti to ne moraš ni da trpiš a još manje da razumeš i podržavaš. Treba da središ svoj život, a on neka se bavi svojim. Sve se na kraju namesti kako treba.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:41   #76
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Razgovor je slušanje i osluškivanje druge strane, onog kako se ona osjeća, što misli i što ima za reći a ne njeno podnošenje raporta tebi. Mislim da ovo prvo ne bi bila pametna ni uspješna ideja jer se ne nosiš dobro s onim što ne želiš čuti.



Javi mu se s namjerom da ga "otpustiš" od sebe, da osjeti slobodu od ucjene i krivnje, a ne s opsesivnim premišljanjem o tome kako će on sad reagirati i jesi li sad "sanirala štetu". Ovo drugo nema nikakvog smisla.

Been here, done this... Na njegovom mjestu. I nama je bilo uspješno. Ali ne na ovakav način - uz plač, tobožnja razočaranja, povrijeđenosti, krivnje, ignoriranja. Time samo okove stavljaš na drugu osobu od kojih će, nakon prvotne uvrijeđenosti i šoka, poželjeti pobjeći.

Mislim da, ponekad, trebaš i u miru pustiti drugu osobu od sebe, za njeno dobro.
Poslusala sam tvoj savjet i javila mu se...bila sam kod psihologice i ona mi je jos dodatno razbistrirala um. Rekla je da nema nista od durenja i ucjena. Dala mi je do znanja da to sto je sad zbunjen i ne moze mi izrec da me voli ne mora znacit da me ne voli..I rekla je da mu dam vremena i tek kad vidim kako dise cu moci sama razmisliti o tome kako dalje...Trenutno sam u nekom medjuprostoru i ona smatra da od forsiranja nema nista...

Zanimalo ga je sto je psihologica rekla..i jos jednom mi je potvrdio da je zbunjeniji nego ikad i po prvi put u zivotu ne zna sto zeli..Uz to mi se zahvalio sto sam tako puna razumijevanja i sto sam najbolja i najsrcanija osoba koju je ikada upoznao u zivotu. Da ce biti uvijek tu za meine i moja vjecna podrska…Od „volim te“ ili „ falis mi“ ni traga, ali nekako se nosim s tim..Rekao je jos da je jako tuzan i razocaran u sebe jer je mene povrijedio..te da ne moze ni suzu pustiti sto mu jos otezava cijelu situaciju jer bi se tako bar ispuhao…
Ja sam sve to nekako okrenula na salu pa sam mu rekla da cu mu posuditi ja svoje jer imam viska. Zamolio me da ne placem radi njega..

Sve u svemu promjene nema, no ja se eto nekako drzim...
Fashionable is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:47   #77
Quote:
Fashionable kaže: Pogledaj post
Poslusala sam tvoj savjet i javila mu se...bila sam kod psihologice i ona mi je jos dodatno razbistrirala um. Rekla je da nema nista od durenja i ucjena. Dala mi je do znanja da to sto je sad zbunjen i ne moze mi izrec da me voli ne mora znacit da me ne voli..I rekla je da mu dam vremena i tek kad vidim kako dise cu moci sama razmisliti o tome kako dalje...Trenutno sam u nekom medjuprostoru i ona smatra da od forsiranja nema nista...

Zanimalo ga je sto je psihologica rekla..i jos jednom mi je potvrdio da je zbunjeniji nego ikad i po prvi put u zivotu ne zna sto zeli..Uz to mi se zahvalio sto sam tako puna razumijevanja i sto sam najbolja i najsrcanija osoba koju je ikada upoznao u zivotu. Da ce biti uvijek tu za meine i moja vjecna podrska…Od „volim te“ ili „ falis mi“ ni traga, ali nekako se nosim s tim..Rekao je jos da je jako tuzan i razocaran u sebe jer je mene povrijedio..te da ne moze ni suzu pustiti sto mu jos otezava cijelu situaciju jer bi se tako bar ispuhao…
Ja sam sve to nekako okrenula na salu pa sam mu rekla da cu mu posuditi ja svoje jer imam viska. Zamolio me da ne placem radi njega..

Sve u svemu promjene nema, no ja se eto nekako drzim...
Mi ne znamo ni njega ni tebe ni kakve ste osobe... Ja mogu samo pokušati reći iz svoje perspektive. Da sam ja on, puno bi te više cijenio da se makneš od mene i napraviš distancu i da mi pokažeš da nisi krpa, nego da plačeš oko mene i praktički moliš da budemo skupa.
Ali dobro, nismo svi isti
Tubular bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:56   #78
Quote:
Tubular bells kaže: Pogledaj post
Mi ne znamo ni njega ni tebe ni kakve ste osobe... Ja mogu samo pokušati reći iz svoje perspektive. Da sam ja on, puno bi te više cijenio da se makneš od mene i napraviš distancu i da mi pokažeš da nisi krpa, nego da plačeš oko mene i praktički moliš da budemo skupa.
Ali dobro, nismo svi isti
Nisam ga ja molila da budemo skupa niti sam uopce spominjala to...Naprotiv, rekla sam mu da ga pustam, ali da ga istovremeno ne mrzim i da ga razumijem...Uostalom, makla se jesam prva i napravila distancu...

U svakom slucaju mislim da ce me vise cijeniti ko zenu koja se pomirila sa situacijom i koja ne drami i kmeci kao do sada vec se stojicki i zrelo pokusava nositi sa svim tim...
Fashionable is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:05   #79
Ja nemam dojam da je mene netko cijenio što ne kmečim i ne gnjavim. Čini mi se da su više bili sretni što su se izvukli bez posljedica.

Tužna je stvarnost da očajnice više cijene jer im daju na važnosti. Kao ona ne bi mogla bez njega i to je dokaz njene velike ljubavi. Pa se siročić vrati i vara je u nedogled.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:07   #80
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ja nemam dojam da je mene netko cijenio što ne kmečim i ne gnjavim. Čini mi se da su više bili sretni što su se izvukli bez posljedica.

Tužna je stvarnost da očajnice više cijene jer im daju na važnosti. Kao ona ne bi mogla bez njega i to je dokaz njene velike ljubavi. Pa se siročić vrati i vara je u nedogled.
Da, ali mislim da takav jedan sirocic koji se vraca samo radi sazaljenja ili emocionalne ucjene ne treba ni tebi ni meni...
Fashionable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger