Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2009., 02:23   #81
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Britvice sam unosio u kabinu, nje bilo problema. Čak ih na duljim letovima ima na WCju (naravno u business klasi). Za lijekove bi bilo dobro za svaki slučaj da imaš recept (možda samo od doktora opće prakse, onaj sivi. Samo da se vidi da je oficijelno i žig doktora na dnu). Zlu ne trebalo. Iako ja uvijek imam dosta tableta sa sobom, pa nisam imao nekih problema.
svaka cast kako si to unio.obicno sve bacaju.ja sam vidjela kad su djetetu u usa na aerodromu uzeli mali plasticni mac jer je kao oruzje.ma katastrofa.cijeli je rusvaj nastao tata je toliko bio podivljao da su morali zvat osiguranje a mali je histericno vikao.

lijekovi s receptima obvezno
Noirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 08:15   #82
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post
ja dosta cesto putujem avionom pa eto nekoliko info.

sto se tice kofer dopustena su 2 velika+mali tzc carry on i jedna osobna torba.
sto se tice kilaze.vecina avio kompanija dopusta 23kg za velike torbe i do 5 kg za carry on.
Ovo je jaaako daleko od istine... Naime, svaka aviokompanija ima svoja pravila, a od ove godine je u većini aviokompanija odnosno aerodroma dopušteno nositi SAMO i ISKLJUČIVO JEDAN KOMAD prtljage u avion.
Isto tako i sa koferima, svaka aviokompanija ima svoja pravila što se tiće predane prtljage. Tako da kod kupnje karte treba provjeriti što je uključeno u cijenu karte.
Recimo, danas praktično više nema LCC kompanije koja ne naplačuje čekiranu prtljagu. Uglavnom se kilaža kreće od 15 kg do nekih 23 kg.
Od normalnih kompanija, dosta kompanija je počelo naplačivati dodatnu čekiranu torbu, i one koje besplatno voze dva kofera po 23 kg su postale rijetke (jedna od njih je Lufthasa).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:19   #83
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
........Isto tako i sa koferima, svaka aviokompanija ima svoja pravila što se tiće predane prtljage. Tako da kod kupnje karte treba provjeriti što je uključeno u cijenu karte. ...... i one koje besplatno voze dva kofera po 23 kg su postale rijetke (jedna od njih je Lufthasa).
samo mala napomena
sad je recimo british promjenio pravila i mozes samo jednu torbu/kofer cekirat besplatno...fora je sto su to promjenili nakon sto je karta kupljena. ..tako da ti ni ono uobicajeno- pogledaj sto ti pise na karti ne vrijedi uvijek
a let je iz kanade i nazad
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:56   #84
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post

sto se tice odlaska u zemlje tipa tunis,egipat i sl torbu nemojte zakljucavati obicnim lokotom jer nije dozvoljeno.negdje vas kod cekiranja traze da ga skinete.mene u zg jesu.(stricek nije bio bas dobre volje) a i ako vam moraju torbu pregledat onda ce vam kidati i rezati taj lokot.zato se ima za kupit poseban.sa sifrom i kljucem.u slucaju da vam kofer mora biti otvoren radi pregleda bilo gdje u svijetu policija na granici ima univerzalni kljuc.oni ce otkljucat pregledat kaj ih zanima i zakljucat ponovo.samo oni vam mogu i imaju univerzalni kljuc.
Kakvi lokoti?
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 22:44   #85
Naravno, ne pogledat na kartu, nego provjeriti na stranici aviokompanije, koja su trenutna pravila...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 22:51   #86
Croatia Airlines uvijek ima razumijevanja. Neće te drkat za malo više kg u torbi kao recimo Ryanair
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 09:56   #87
pa i trebaju imat razmijevanja za koju kilicu viška ..... s obzirom na cijene karti
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:32   #88
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
pa i trebaju imat razmijevanja za koju kilicu viška ..... s obzirom na cijene karti
A i to je istina. Mogli bi osigurat besplatan bus do zračne luke, primjerice od autobusnog kolodvora u Zagrebu do Plesa, a ne da moramo plaćati još 30 kn
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:57   #89
To čak nemaju ni za biznis klasu, a kamoli da bi tako nešto uveli za stočnu, pardon, ekonomsku klasu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:59   #90
oni su sposobni osigurat samo sebe ...
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:15   #91
Inace, ne znam da li ima tko od vas i ima li za kupiti u ZG, ali ja sam vidio malu digitalnu vagicu bas za kofere. Sprava je manjanod mobitelka i ima kuku na dnu. Kroz korisno za letove.

Sto se tice ovih koji putaju hoce li im nesto puknuti ili ne, ovisi kako ste to zapakovali i kakva vam je torba (meka, tvrda itd). Treba sa mo iamtik na umu (ili vidjeti bar jednom) kako aerodromski radnici barataju s torbama. Ne barataju njezno i ne paze na njih. Bacaju ih na kolica prakticki na jedan metar udaljenosti (i to valjda puta, na kolica i na te razne trake itd, a ako presjedate 8 i vise puta). Pa se prema tome ravnajte. Moze se desit da se stosta razbije, pa i dosta vcrste stvari, ako nije dobro zapakovano u torbi (oblozeno necim mekim), a torba je meka.

TUrkish airlines economy class ima dopusteno 20 kg, glavna torba, i 8 kg rucna.
Za rucnu prtljagu
Quote:
As of March 15th, 2008, hand baggage dimensions shall be replaced by 23 x 40 x 55 cm. Passengers having documents with previous hand baggage dimensions shall be tolerated until May 15th, 2008.

Maximum cabin baggage weight shall be applied as 8 kg.
http://www.thy.com/en-INT/services/p...formation.aspx

Za SAD i kanadu (polazak ili odlazak) )je dopusteno 23 kg, i mozete cak imati dvije torbe.

Naplacuju do 2 do 20 Eura po suvisnom kilogramu http://www.thy.com/en-INT/services/p...e_charges.aspx (u zagrebu je 4 eura, a u recimo Mumbaju 6 eura)

Zadnje uređivanje goranbo : 12.11.2009. at 13:30.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:34   #92
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ovo je jaaako daleko od istine... Naime, svaka aviokompanija ima svoja pravila, a od ove godine je u većini aviokompanija odnosno aerodroma dopušteno nositi SAMO i ISKLJUČIVO JEDAN KOMAD prtljage u avion.
Isto tako i sa koferima, svaka aviokompanija ima svoja pravila što se tiće predane prtljage. Tako da kod kupnje karte treba provjeriti što je uključeno u cijenu karte.
Recimo, danas praktično više nema LCC kompanije koja ne naplačuje čekiranu prtljagu. Uglavnom se kilaža kreće od 15 kg do nekih 23 kg.
Od normalnih kompanija, dosta kompanija je počelo naplačivati dodatnu čekiranu torbu, i one koje besplatno voze dva kofera po 23 kg su postale rijetke (jedna od njih je Lufthasa).
pa i nije bas... napisao sam na onom ryanair topicu... ja u zadnje vrijeme idem s 4 komada prtljage u avion. laptop, rucna torba, ruksak i jos nesto... istinabog svaki put je to bilo kad sam isao IZ Hrvatske i to 2 puta Germanwings i 2 puta Ryanair...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 13:52   #93
A ja sam prije mjesec dana išao iz Ljubljane i iz Londona i na oba aerodroma je vrijedilo pravilo JEDNE TORBE. A na svim londonskim aerodromima ovo pravilo jedne torbe se primjenjuje već dulje vrijeme, nekih 2-3 godine.
A ove godine sam bio na nekih 14 aerodroma i Europi i svijetu, i na većini je vrijedilo pravilo jedne torbe.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 14:29   #94
Quote:
Noirin kaže: Pogledaj post
smijes to nositi sve dok je upakirano i ne prelazi 100ml.
ja sam nosila maskaru i sjenilo,balzam za usne,olovku za oci,sjalilo
Ali sjenila za oči su u kamenu. Kako to spada pod tekućinu? I koliko ukupno tih paketića po 100 ml mogu imati?
Sjenila ne bih stavila u veliku putnu torbu jer se bojim da će popucati, a imat ću ih podosta. Mislite li da bih mogla imati problema? Jer dat ću masne pare za to, a da mi ih oduzmu ili slično...
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 21:57   #95
paketića možeš imati i par tisuća
uglavnom vidio na stanstedu sad prije par tjedana žensku s ugrubo 55 paketića jer je svaku stvar stavila u posebnu vrećicu

tih vagica ima na ebayu,ja si planiram naručiti jednu
cijena je sitna,cca 40kn,tako da netko tko ide češće mu se isplati,a i doma mogu vagati stvari (osim sebe,najveću sam vidio do 44kg,kad će napraviti 100+ )
http://global.ebay.com/Baggage_scale...526679515/item
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:18   #96
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
paketića možeš imati i par tisuća
uglavnom vidio na stanstedu sad prije par tjedana žensku s ugrubo 55 paketića jer je svaku stvar stavila u posebnu vrećicu

tih vagica ima na ebayu,ja si planiram naručiti jednu
cijena je sitna,cca 40kn,tako da netko tko ide češće mu se isplati,a i doma mogu vagati stvari (osim sebe,najveću sam vidio do 44kg,kad će napraviti 100+ )
http://global.ebay.com/Baggage_scale...526679515/item
Tnx na infu, plotrazit cu jos, jer vidim da je taj sa skalom. Ovakj kojeg sam aj vidio bio je digitalni i izgledao je dosta kvalitetno. A na ebayu cini mis e ima masu tih kineskih sranja dobrih za jednu ili nijednu upotrebu
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:42   #97
1. te najlonske vrećice mogu biti bilo kakve ili neke određene koje se uzmu na aerodromu?

2. zar se sjenilo u kamenu zaista mora upakirati na taj način? Ne može biti u originalnom pakiranju? Jer to nije tekućina.
__________________
mamma
dskobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 23:25   #98
Nije ni LAbelo tekućina, pa se svejedno smatra tekućinom....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 01:06   #99
ok, kužim. A vrećice? Pitanje br. 1
__________________
mamma
dskobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 07:39   #100
Vrečice mogu biti bilo kakve, glavno da su prosirne. Recimo, one za spremanje u škrinju su isto ok.

Evo s jedne aerodromske stranice:

Only limited quantities of liquids may be carried through security control in hand baggage. This includes bottled drinks, suntan lotion, fragrances, cosmetics and toiletries.

The following restrictions apply to all liquids, creams, gels, pastes and aerosols taken through security control:

• Liquid items may only be carried in containers holding up to 100ml.
• They must be carried separately in a single transparent, resealable plastic bag.
• The bag must be no larger than 20cm x 20cm (8in x 8in) and all items must fit inside so that it closes properly.
• At security control the bag must be placed separately on the conveyor belt for screening.
• Liquid items larger than 100ml should be packed in your hold luggage – otherwise they will be confiscated.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.