Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2020., 10:19   #1
Tehnika transcedentalne meditacije

Pozdrav svima!
Zadnjih mjesec dana bolujem od nesanice nepoznatog mi uzroka (nisam bila pod stresom niti imam kakav psihicki poremecaj), odnosno sklona sam odspavati slabih 6 sati nakon cega se budim potpuno "svjeza" i ne uspijevam zaspati ponovo.
6 sati sna mi je ipak nedovoljno jer sam stalno bezvoljna, umorna i izgledam jako lose, a kako je stanje vec postalo kronicno (ponavlja se svaki dan) razvila sam i strah da nece prestati, da cu postati nesposobna za rad i kvalitetan zivot.

Jutros sam na netu pokusala naci vise o transcedentalnoj meditaciji koja u tome navodno odlicno pomaze, ali samu tehniku nisam uspjela naci.

Bi li mi netko iskusan mogao napisati kako se to izvodi i koliko puta dnevno, jer novaca za odlazak na neki tecaj (a vise ni energije) nemam?

Unaprijed hvala.
ByteIdentity is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2020., 18:08   #2
Daju ti bija mantru cije odredjivanje je bazirano na godini rodjenja (iako to ne objasne i malo mistificiraju). Sam nacin selekcije se sa godinama mijenjao i ne bih previse vrijednosti polagao na to, kao niti na same mantre. Vjerojatno mozes jednako koristit bilo koju kombinaciju glasova.


Onda ti kazu da tu mantru ponavljas, opusteno, bez forsiranja i koncetracije, pri cemu se periodi "praznine-tisine" ako se pojave izmedju mantri smatraju dobrima. Radi se dva puta dnevno, vrijeme trajanja ovisi o godinama ako se ne varam, ja bijah jos klinac kad sam iasao, ne znam koliko odraslima daju.

Tako nesto, jako davno je bilo

U naprednijim tecajevima prosiruju mantre, da se uzme jos malo love.

Iskreno receno nist posebno i imho marketinski prenapuhano, ali vrlo moguce sasvim zgodno za uspavljivanje

https://anatomiadaconsciencia.files....tm_mantras.pdf
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.