Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 12:49   #101
Od kojeg proizvodaca je beta glukan najkvalitetniji?
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 00:57   #102
a jel ovo vrijedi? (http://cgi.ebay.com/MAXIMUM-BETA-GLU...item4a9efb20a8) nije bas neka lova a nije bas da si mogu trnutno priustit nesto iz nasih ljekarni, pogotovo onaj od 600kn
dsimunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 19:30   #103
Moja mama je bolovala od karcinoma i pila je Beta 1,3 Glucan za jačanje imuniteta. Kad je pitala kirurga koji ju je operirao kako da se ubuduće prehranjuje, pitala ga je i što misli o Beta Glucanu, na što joj je on odgovorio da isto tako može konzumirati svježi kvasac, da je učinak isti, a da će uštedjeti puno novaca.
robrecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 17:25   #104
Da li Beta Glucan djeluje kod hpv virusa i ginekoloskih problema?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 13:30   #105
I ja ga pijem 3 dana.Ujutro jednu tabletu od 500mg.Za sada ne znam ima li ucinka ali vjerujem da ima.Moze li mi iko reci da li beta glucan 1.3/1.6 ima veci ucinak jer je kod mene taj.I da li moze pomoci kod mozaika na grlicu materice,zbog toga i pijem.Zna li neko?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:06   #106
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
Dali netko zna kakva je beta glucan za jetru? naime, imam problema s jetrom (hemangiom) i doktor mi je rekao da izbjegavam bilo kakve tablete.
Obzirom da imam hpv ova beta glucan mi se čini super i mislim da cu ju od pon. krnuti piti. jedino me malo muči to da mi svakodnevno unošenje tableta u organizam nebi našteteilo jetri.
I ja imam dva hemangioma na jetri od 27 i 20 mm ali su mi doktori rekli da je to samo splet krvnih žila, ništa opasno. Samo ih treba pratiti da ne rastu. Na zadnjem UTZ malo su narasli pa sam naručena gastroenterologu. Nadam se da je sve ok.
nutellica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:30   #107
Pozdrav. Cura mi boluje od lupusa pa smo uzeli beta 1.3 glucan da probamo odrzavati dobar imunitet. Ne pije ga redovito vec tu i tamo koju tabletu kad se ojeca da bi se mogla razboliti ili da se nije pravilno hranila.evo meni se cini da u njima ima nesto, posto vec godinu dana odkad su joj dijagnosticirali lupus nije se ni prehladila,a nalazi su super. i nastavit cemo ih kupovati i dalje. Samo me zanima da li neko zna ima li kakve razlike izmedu beta 1.3 glucana i beta 1.3 D glucana ?
blue_individual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 01:15   #108
evo da se i ja javim.pijem beta 1,3 d glucan od transfer pointa već godinu dana sa stankom od 3 mjeseca jer ako se konstantno pije kao i na većinu stvari organizam se navikne pa prestane djelovati. odkada mi je lupus dijagnosticiran i nalazi su mi bili i prije bili uredu,a i dalje su.što znači da mi se ne pokazuju znakovi sistemskog lupusa,što je pozitivna stvar jer imam blaži oblik lupusa.
kovrcava_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:19   #109
ok jedno teoretsko pitanje..ovaj beta 1,3d glukan navodno, jel, diže imunitet. kod alergija na pelud, "dobar" imunitet je zapravo taj koji se bori protiv peludi. da li podizanjem imuniteta takvim sredstvima, zapravo omogućavamo tijelu još "bolju" odnosno jaču reakciju na alergije?

pitam jer mi ga moji nude, a mene eto logika vuče na tu stranu da to možda i nije pametno.

čisto za usporedbu, za alergije se često daju kortikosteroidi koji zapravo pokušavaju "ugasiti" imuno sustav kako bi reakcije prestale.

ispričavam se ako se o ovome već pisalo na topicu, ali prešmrkava sam da sve čitam
Myriad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:59   #110
Molim, da mi netko kaže mora li se prekinut piti Beta Glukan prije snimanja PET-CT-a? Zakazan je za 10.09.2010.
52angela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 13:20   #111
jel beta 1,3D glucan smiju piti djeca,radi se o djetetu od 1,5 i 4 godine.imaju ucestale laringitise i prehlade.nigdje nisam procitala nacin primjene za djecu...hvala
Fishica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 18:51   #112
Pozdrav! Danas sam kupila Beta 1,3 D glukan (Transfer point, 500 mg) i sutra počinjem sa uzimanjem jedne tablete dnevno i svakako javim rezultate. Imam gljivice, jake upale i nadam se da će mi pomoći!
plavuša_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 01:14   #113
Quote:
nutellica2 kaže: Pogledaj post
I ja imam dva hemangioma na jetri od 27 i 20 mm ali su mi doktori rekli da je to samo splet krvnih žila, ništa opasno. Samo ih treba pratiti da ne rastu. Na zadnjem UTZ malo su narasli pa sam naručena gastroenterologu. Nadam se da je sve ok.
I meni su isto to rekli.Splet krvnih žila, vjerovatno od rođenja, samo redovne kontrole...tako i radim unatrag 3,5 godine.
Što ti je rekao gastroenterolog?
raspitivala sam se dali je betu dobro koristiti obzirom na taj hemangiom, kažu da je i da može samo koristiti
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 01:23   #114
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Da li Beta Glucan djeluje kod hpv virusa i ginekoloskih problema?
ja sam ga počela piti upravo radi hpv-a. Na početku sam pila udarnu dozu od 3 tablete po 500mg. jedno dva mjeseca a nakon toga po jednu. Sad planiram kupovati one od 200mg.

ne bih znala dali je to splet okolnosti, slučajnost ili radi korištenja beta glucana ali meni se stanje rapidno popravilo. Naime između dvije biopsije, u razmaku od 2 mjeseca, oštečenja uzrokovana hpv-om su mi se drastično smanjila. Gin. nije mogla vijerovati takvoj regresiji.
nakon druge biopsije ( a imala sam cin3) sada mi je papa odlican. e sad dali je radi bete
ali ja cu ga i dalje tu i tamo piti.nekako vjerujem da je dobar i da pomaže.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 23:44   #115
Ja sam ga pila i nista nisam osjetila.Cak sam se prehladila 7 dana iza prestanka pijenja.E sad......Na mene izgleda ne djeluje
daphny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 01:18   #116
Quote:
kovrcava_mala kaže: Pogledaj post
evo da se i ja javim.pijem beta 1,3 d glucan od transfer pointa već godinu dana sa stankom od 3 mjeseca jer ako se konstantno pije kao i na većinu stvari organizam se navikne pa prestane djelovati. odkada mi je lupus dijagnosticiran i nalazi su mi bili i prije bili uredu,a i dalje su.što znači da mi se ne pokazuju znakovi sistemskog lupusa,što je pozitivna stvar jer imam blaži oblik lupusa.
Pijem isti od 500 i jako sam zadovoljna. mislim da ga mogu i djeca piti, iako se ako nije ozbiljno preporuča uzeti od 100. čitala na forumu, da ga daju i maloj djeci i da nikada nisu bolesna.
I uvijek uzimam od transfer pointa. ne vjerujem drugima. pročitala negdje da nisu dobri kao ovaj. ne znam.

a onaj kojemu je doktor preporučio da pije kvasac sigurno nikada nije probao piti čisti kvasac... pa čak ni sa najboljim sokom. brrr.
__________________
Prije nego postaneš zvijezda moraš najprije biti kaos.
wikis52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:25   #117
meni su isto sa par strana preporučili transfer point i držim se njega. ne mislim ga mijenjati i prelazi na nekog drugog proizvođača.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 10:36   #118
nema vam to veze ljudi da li je od transferpointa ili aktivala, osim u cijeni. transferpoint je strana farmaceutska kompanija koja je dala milijune u marketing i napumpala po svim casopisima da je to revolucija i da je njihov najbolji, najcisci, najbolji omjer 1,3/1,6 bla bla.

ja sam prve zime, prije tri godine uzimao isto od transferpointa za neke bolesne pare, skoro 1000kn 90 tableta i uvijek od 500mg. ne isplati se manje, moze, ali ne pravda investiciju onda. ako si tolko iskesirao, onda zelis vidjeti ucinak, zato 500mg. bio sam odusevljen, da sad ne nabrajam, povecanje energije, nisam bio kod doktora godinu dana-prazan karton skroz...

slijedece zime sam uzeo od Aktivala isto 500mg, 90 tableta za 700kn. potpuno isti ucinak, prezadovoljan i presretan sto se tijelo nije "naviknulo".

ove zime, prije mjesec dana sam uzeo opet od Aktivala, ista bocica, 500mg, 90 tableta sada pojeftinilo na 590kn! identican ucinak, nastavljam dalje.

Aktival je mala hrvatska sirota firmica iz Ludbrega koja nema milijune za reklamu i zapravo se bori protiv transferpointa. ja cu ju nastavit podrzavat.
btw, ovo nije reklama, nemam veze s tom firmom osim sto sam joj zahvalan kaj je pojeftinila bocicu sa 700 na 590kn ove zime

uzivajte u beti, fakat se isplati
wucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 00:43   #119
pa od transferpointa ja kupujem 90 tableta od 500mg po 590kn

opčenito znam da je aktival jeftiniji ali sada tu ispada da i nije.

Ja sam otkrila ljekarnu (biljna ljekarna na Trgu Bana Jelačiča u prolazu kod Pan Peka) gdje je ovaj od Transferpointa najjeftiniji. Nisam mogla vijerovati kada sam služila da dvije ljekarne udaljene samo 30-ak metara jedna od druge imaju različitu cijeu za identični proizvod i to za čak 100kn

Nisam znala da je aktival naša firma. hm. a ja volim kupovati hratske proizvode. Možda se čak prebacim na njih.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:51   #120
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
pa od transferpointa ja kupujem 90 tableta od 500mg po 590kn

opčenito znam da je aktival jeftiniji ali sada tu ispada da i nije.

Ja sam otkrila ljekarnu (biljna ljekarna na Trgu Bana Jelačiča u prolazu kod Pan Peka) gdje je ovaj od Transferpointa najjeftiniji. Nisam mogla vijerovati kada sam služila da dvije ljekarne udaljene samo 30-ak metara jedna od druge imaju različitu cijeu za identični proizvod i to za čak 100kn

Nisam znala da je aktival naša firma. hm. a ja volim kupovati hratske proizvode. Možda se čak prebacim na njih.
valjda 60 tableta???
koliko znam, ne postoji pakiranje od 90 tableta.

uzgred, uzimate li samo jednu tabletu od 500 mg na dan?
__________________
Sve što te ne ubije, uglavnom te satare (ovako ili onako)...
bilibanderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.