Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2010., 13:02   #21
Bilo bi mi glupo da ti sada prepričavam radnju, no Hyperion u sebi ima seriju priča koju pričaju likovi. Pročitaj prvu od tih priča, pa ako ti se kojim čudom ne svidi ne moraš se truditi čitati dalje.
No, vjeruj mi na riječ (kao i mnogima ovdje) - to je dobro štivo.
__________________
Puno čitam, malo pišem
RIMOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 15:18   #22
Hyperion saga je dobro štivo, mora se priznati, ali kako radnja odmiće sa 2. 3. i 4. knjigom postaje sve lošiji tako da je Prvi dio ono pravo.
Obavezno pročitati.
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 15:35   #23
Imali Hyperon na hrvatskom jeziku,ako da gdje to jest u čijoj nakladi??
The Overseer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 15:36   #24
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ako ti frendica čita engleski, kupi joj na engleskom.
hvala na brzom odgovoru . cita, onda cu na engleskom
murcielago is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 16:00   #25
Quote:
The Overseer kaže: Pogledaj post
Imali Hyperon na hrvatskom jeziku,ako da gdje to jest u čijoj nakladi??
Izvori, Trnjanska cesta u ZG
__________________
Puno čitam, malo pišem
RIMOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:36   #26
od simmonsa sam procita ilij i olimp.

sad sam se bacija na hyperion. prva prica mi nije bila nesto ali me zainteresiralo pa nastavljam dalje.
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 23:58   #27
Quote:
beljo kaže: Pogledaj post
Hyperion saga je dobro štivo, mora se priznati, ali kako radnja odmiće sa 2. 3. i 4. knjigom postaje sve lošiji tako da je Prvi dio ono pravo.
Obavezno pročitati.
Eto ga na, a meni je Endymion (3. i 4. knjiga) čak bio bolji od Hyperiona (1. i 2. knjige). De gustibus... nihil nisi bene.
Ali slažem se s preporukom (obavezno pročitati).
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 11:01   #28
Pitanje u vezi Olimpa, dali se isplati čitati, pročitala Ilij počela Olimp i od dosade odustala. Hyperion Cantos odličan serijal, ja sam odma otišla kupit knjige da ih mogu imat doma za čitat kad poželim, zato mi nije jasno kako mi je Ilij toliko razočaranje.
carsei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 11:10   #29
Quote:
carsei kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi Olimpa, dali se isplati čitati, pročitala Ilij počela Olimp i od dosade odustala. Hyperion Cantos odličan serijal, ja sam odma otišla kupit knjige da ih mogu imat doma za čitat kad poželim, zato mi nije jasno kako mi je Ilij toliko razočaranje.
Meni nije jasno kako ti Illium može biti razočaranje. Jasno mi je za Olympos; nakon vrhunca pri kraju Illiuma dugi rasplet u Olymposu ljudima dođe kao antiklimaks. I dodaj još tome glupe optužbe za antimuslimansku histeriju koje mnoge odbiju od knjige…
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 14:29   #30
[QUOTE=Lastan;30421728]Meni nije jasno kako ti Illium može biti razočaranje. Jasno mi je za Olympos; nakon vrhunca pri kraju Illiuma dugi rasplet u Olymposu ljudima dođe kao antiklimaks. I dodaj još tome glupe optužbe za antimuslimansku histeriju koje mnoge odbiju od knjige…[/QU

Mene nije oduševio, međutim očito me zainteresirao dovoljno da počnem čitai Olimp, al sam brzo odustala, sad sam starija pa možda bi mi knjiga bila bolja, ukusi se mjenjaju, zato sam i tražila mišlljenje za Olimp.

Mislim da nisam ni napisala da mi je Ilij dosadan.
carsei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 19:27   #31
Quote:
carsei kaže: Pogledaj post
Mene nije oduševio, međutim očito me zainteresirao dovoljno da počnem čitai Olimp, al sam brzo odustala, sad sam starija pa možda bi mi knjiga bila bolja, ukusi se mjenjaju, zato sam i tražila mišlljenje za Olimp.

Mislim da nisam ni napisala da mi je Ilij dosadan.
Ja sam sad provjerio i prilično sam siguran da ni ja nisam napisao da si ti napisala da ti je Ilium bio dosadan.

Primijeti da mnogi na ovoj temi pljuju Endymion; meni je dosad izbjegao, dijelom također zahvaljujući sličnim preporukama. S obzirom na slične kritike Olymposa, čini se da se ljudima općenito često ne sviđa što Simmons napravi sa svojim pričama nakon polovice.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 11:16   #32
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ja sam sad provjerio i prilično sam siguran da ni ja nisam napisao da si ti napisala da ti je Ilium bio dosadan.

Primijeti da mnogi na ovoj temi pljuju Endymion; meni je dosad izbjegao, dijelom također zahvaljujući sličnim preporukama. S obzirom na slične kritike Olymposa, čini se da se ljudima općenito često ne sviđa što Simmons napravi sa svojim pričama nakon polovice.
sve sam vidjela i primjetila, meni su sve knjige super i Hyperion i Pad Hyperiona i Endymion, čak mi je Endymion mrvicu bolji.

I eto prvom prilikom opet uzimam Olimp pa da vidimo, ako sam uspjela pročitati Ljubav u doba kolere koja mi je najdosadnija knjiga koju sam pročitela ikad onda mogu pročitat i Olimp.
carsei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 11:28   #33
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ja sam sad provjerio i prilično sam siguran da ni ja nisam napisao da si ti napisala da ti je Ilium bio dosadan.

Primijeti da mnogi na ovoj temi pljuju Endymion; meni je dosad izbjegao, dijelom također zahvaljujući sličnim preporukama. S obzirom na slične kritike Olymposa, čini se da se ljudima općenito često ne sviđa što Simmons napravi sa svojim pričama nakon polovice.
Naravno da je sve stvar ukusa... ali ajmo reć da je hyperion (obje knjige) nešto kao Matrix I dio... film kao film je odličan i "sam za sebe" djeluje kao zaokružena cjelina kojoj ne trebaju nastavci.
No kako prvi dio postigne odličan uspjeh, a svi vole lovicu , onda se kreću štancati nastavci...

Endymion mi baš tako djeluje... puko štancanje nastavka koji živi na slavi prvog dijela a nije mu ni do koljena... meni je popirlično infantilan, rađen za "široke mase" (a nisam neki ni elitist niti "fuj komercijala" lik) na trenutke potpuno ne logičan...
Koda pijem fini konjak i onda mi netko, od istog proizvođača, uvali neki loš brendi
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 00:05   #34
Endymion je baš super, svemirski vestern. Ali nastavak Endymiona je katastrofa.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:53   #35
Koliko se sjecam Pad Hiperiona mi je bio najbolji. Davno sam to citao. Prije oko 10 godina.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:16   #36
Hyperion Omnibus. Best Book na mojoj polici uz knjigu Eon (klasik!). Oboje na engleskom, hyperion je bio malo problem čitati na engleskom, mislim da četvrt toga nisam uspio uhvatit u glavu . Super knjiga, trebam još jednom to pročitati, ovaj put uz rječnik engleskog jezika i malo sporije čitati XD.
Alucard Nosferato is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 21:57   #37
Ja u međuvremenu ponovo čitam Hyperion (kupio sam si omnibus izdanja čitavog Cantosa u dvije debele knjige u Algoritmu na engleskom - Hyperion / Fall of Hyperion je prva knjiga, Endymion / Rise of Endymion je druga knjiga). Fenomenalno djelo. Ima netko novi da ima utisaka ili netko stari da ima novih utisaka?
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 09:25   #38
Meni je najbolja knjiga u serijalu Pad Hiperiona. Način pripovedanja i složenost sveta koji je osmislio odaju mi najbolji utisak. Tehnosrž i Šrajk daju posebni šmek delu. Endimion mi jeste donekle lošiji, ali opet tu više pruža na nekom emocionalnom planu-Anea i njena sudbina... Da odlična je zamisao i sa Rejčel i onom bolesti koja ide unazad-od starosti do kolevke.
vukodav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 12:36   #39
Ja sam već zaboravio gotovo sve sitne nijanse, tako da nemam "novih" utisaka, ali sjećam se da sam pomislio da su se Simmonsov stil pisanja i ideje promijenile od Pada Hyperiona do Endymiona upravo zato jer nije odmah krenuo pisati nastavak.
Meni su sve četiri knjige dobre, iako su ove poslijednje dvije nekako manje kompleksne, a od tada Simmonsov trademark postaje taj pad u kvaliteti (ja bih rekao kompleksnosti) sa novijim knjigama. Iako, da sam prije ovoga pročitao Iliij/Olimp mislim da Simmonsa ne bih tako brzo uzeo ponovno u ruke...

Također, ne znam da li je netko čitao, postoje i tri kratke priče, povezane uz Hyperion sagu, a navodno će 2013. izaći i film.
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 12:52   #40
Imaš možda te priče?
__________________
Puno čitam, malo pišem
RIMOR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.