Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2021., 13:07   #1
Suhe, crvene ruke i neprestano pucanje kože

Pozdrav svima,

imam problem s rukama koji me muči već godinama, doslovce od kada sam bio dijete, a sada mi je 28 godina i uopće ne prolazi.

Radi se o tome da po jeseni, zimi i dijelu proljeća imam neprestano suhe i crvene ruke koje često pucaju i stvaraju mi se ranice kojima treba dugo da zacijele. One su mi izrazito bolne, stanje održavam kremama koje mi ne pomažu u potpunosti, ali da njih nema bilo bi puno gore.

Bura mi je najgora za ruke. Kada je južina mi se stanje ruku malo popravi, ali čim okrene na buru odmah se sve vraća na staro.

Sve ispod 20 stupnjeva mi je loše za ruke. One su mi u najboljem stanju po ljeti kada je vruće i često su mi znojne pa pretpostavljam da zbog toga nemaju nikakvog problema. Imam osjećaj kao da mi nisu dovoljno masne, ne znam ni sam kako bih to nazvao.

Uz sve to imam i slabiju cirkulaciju u rukama pa su mi često hladne.

Kakvo bi moglo biti rješenje? Bi li mi kozmetičar mogao pomoći?
Dermatolozi mi nisu bili od nikakve pomoći. Kažu da mažem ruke, a to mi skoro ništa ne pomaže.
Prema reumatologu imam navodno Raynaudov sindrom.

Užasno mi smeta sve to, očajan sam i molim vas za pomoć.
MarkGrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2021., 17:12   #2
Quote:
MarkGrown kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

imam problem s rukama koji me muči već godinama, doslovce od kada sam bio dijete, a sada mi je 28 godina i uopće ne prolazi.

Radi se o tome da po jeseni, zimi i dijelu proljeća imam neprestano suhe i crvene ruke koje često pucaju i stvaraju mi se ranice kojima treba dugo da zacijele. One su mi izrazito bolne, stanje održavam kremama koje mi ne pomažu u potpunosti, ali da njih nema bilo bi puno gore.

Bura mi je najgora za ruke. Kada je južina mi se stanje ruku malo popravi, ali čim okrene na buru odmah se sve vraća na staro.

Sve ispod 20 stupnjeva mi je loše za ruke. One su mi u najboljem stanju po ljeti kada je vruće i često su mi znojne pa pretpostavljam da zbog toga nemaju nikakvog problema. Imam osjećaj kao da mi nisu dovoljno masne, ne znam ni sam kako bih to nazvao.

Uz sve to imam i slabiju cirkulaciju u rukama pa su mi često hladne.

Kakvo bi moglo biti rješenje? Bi li mi kozmetičar mogao pomoći?
Dermatolozi mi nisu bili od nikakve pomoći. Kažu da mažem ruke, a to mi skoro ništa ne pomaže.
Prema reumatologu imam navodno Raynaudov sindrom.

Užasno mi smeta sve to, očajan sam i molim vas za pomoć.
Pokušajte ih mazati običnim vazelinom ili kremom za dekubitus. Dobra je i riblja mast. Sve imate u apotekama.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2021., 21:25   #3
Quote:
MarkGrown kaže: Pogledaj post
Prema reumatologu imam navodno Raynaudov sindrom.
Pretpostavljam da je riječ o primarnom Raynaudovom sindromu? Jeste li učinili kakve pretrage? Je li Vam predložena kakva terapija od reumatologa?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.