Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 23:01   #8501
beelinkM18

imam box beelink m18 vise od godinu dana i od danas ne reagira kad stisnem gumb za paljenje(nema ni indikatora plavog)....dakle ništa.
Box nisam ponekad palio 2-3 tjedna,jako malo sam ga koristio pa sam malo razočaran da je krepao tako iznenada.Zanima me treba li nekome takav "mrtav" uređaj za rezervne djelove jer ga planiram baciti.
brokenbrain is offline  
Old 23.04.2017., 23:22   #8502
Imaš privatnu poruku.
grubini1 is offline  
Old 24.04.2017., 10:39   #8503
Ja sam recimo greškom spojio onog v88 na malo jaći strujni adapter od 1,5A i više ne radi,sreća pa sam ga platio 22 eura pa nije neka šteta.
kesonja is offline  
Old 24.04.2017., 11:48   #8504
Ne možeš ga skuriti zato jer adapter može dati više struje. Box uzima koliko mu je potrebno, a ako adapter može dati više to je zapravo i bolje jer će se adapter manje grijati i neće raditi "na granici". Jedino si ga mogao skuriti ako su obrnuti + i - ili ako taj adapter daje veći napon
Tiki is offline  
Old 24.04.2017., 13:57   #8505
Quote:
brokenbrain kaže: Pogledaj post
imam box beelink m18 vise od godinu dana i od danas ne reagira kad stisnem gumb za paljenje(nema ni indikatora plavog)....dakle ništa.
Box nisam ponekad palio 2-3 tjedna,jako malo sam ga koristio pa sam malo razočaran da je krepao tako iznenada.Zanima me treba li nekome takav "mrtav" uređaj za rezervne djelove jer ga planiram baciti.
Imam isti taj TV Box cca 14 mjeseci, isto ga koristim povremeno i obicno stoji u stand by (svjetli led lampica crveno), ponekad nestane struje ili mi treba taj el. prikljuca za nesto drugo pa iskljucim ispravljac TV Box-a iz struje onda je TV Box totalno iskljucen (ne svjetli led lampica pokraj gumba za paljenje) no cim stisnem gumb za paljenje na TV Box-u led lampica svjetli plavo i TV Box prikazuje sliku na ekranu monitora.
Probaj posuditi slican ispravljac za taj Bellink M18 (podatke procitaj na ispravljacu) mozda je problem samo u tom njegovom ispravljacu, steta samo zbog neispravnog ispravljaca poklanjati cijeli TV Box.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.04.2017., 22:30   #8506
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Nemam takvo iskustvo s rockchipom, ako radi puna akceleracija, nema razlike kod 4K u odnosu na s905x, čak i 60fps radi glatko (s USB-a)...46 mbps je jako dobro i očekivano ako ideš preko wifi-ja s dobrom konkecijom na router, nešto drugo je u pitanju...ne koristiš VPN ili sl?
Ne koristim VPN, imam drzavni internet, Inace rockship otvara normalno uhd fajlove koji su na eksternom disku, a zasto strimove nece??? Cak i IPTV bolje i brze gura od ovih sa amlogicom, ali 4k veoma, veoma slabo(odnosi se iskljucivo za strimove sa Kodija). Nikakva podesavanja nisu pomogla ovo oko bufferinga isl. Ovi Amlogic s905x pokrenu 4k, ali posle 5-10minuta cekanja da se "odradi" bufering.
Ako imate neki link gde je dobro odradjen predlog za podesavanje XML fajla, bio bih zahvalan, pozz
levca5 is offline  
Old 25.04.2017., 08:06   #8507
@levca: daj vidi što ti prijavljuje kad stisneš "o" dok ti pleja 4K stream, ne smije pisati ništa "ff-"... Ali je vrlo moguće da imaš neki problem sa internetom...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Old 25.04.2017., 19:27   #8508
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@levca: daj vidi što ti prijavljuje kad stisneš "o" dok ti pleja 4K stream, ne smije pisati ništa "ff-"... Ali je vrlo moguće da imaš neki problem sa internetom...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
P akad stisnem "0" dobijem u gornjem uglu
00:00:00:/02:00:23(00:00:00)

Ali buffering ide i kada dodje do 5%, onda oustam sttrim na ok
levca5 is offline  
Old 25.04.2017., 20:09   #8509
Čekam da mi dođe taj rockchip da probam 4K streamove jer sada ni brzina nebi trebala biti problem jer imam do 30 mbita pa bi trebalo i yt 4K da vrti,međutim ništa dok malac ne ostavi Xbox one S iz ruku.Jučer krenulo a ja danas več "ubo" flat internet pokučni od Teletine za 169kn mjesečno i za 100kn mjesečno i konzola koja je ujedno 4K Bluray player.Fiksnim operaterima je odzvonilo sa ovom akcijom od strane tele2,sve pohvale,sa 10mbita/0.70 na 28/47 ne mogu se požaliti.Jedino me ubija 2 godine star tv 4K a nema HDR i opet kupuj novi tv.
kesonja is offline  
Old 26.04.2017., 10:15   #8510
I dalje super cijena za Nexbox A95X R1 RK3229 1+8GB - s trackingom za 21.88EUR (malko prelazi granicu od 160kn pa može biti PDV-a) - ili bez trackinga je 20.71EUR onda dakle nema PDV-a.., samo 12kn ako zapne na pošti carinjenja...

Meni su ga poslali nakon 2-3 dana bez obzira što piše da je Stock - 30.04....

Nedavno je mytByte komentirao da pošiljke do kunske protuvrijednosti od 22 EUR se ne smatraju predmetom carinjenja tj. obračuna PDV-a jer su pošiljke zanemarive vrijednosti, no protuvrijednost od 22EUR je uzeta kao okvirna na žalost prelazi granicu od 160kn po srednjem tečaju HNB i biti će obračunat PDV...

Carinski postupak u poštanskom prometu

Quote:
U svrhu izbjegavanja mogućih nedoumica glede iskazivanja oslobođenja od plaćanja carine i poreza na dodanu vrijednost u eurima i kunama, napominjemo da su propisi o oslobođenju od plaćanja carine carinski propisi, tj. isto je harmonizirano na razini Europske unije. Upravo stoga, iznosi oslobođenja su propisani u eurima. Međutim, propisi o oslobođenju od plaćanja poreza na dodanu vrijednost su nacionalni propisi, tj. Zakon o porezu na dodanu vrijednost i Pravilnik o porezu na dodanu vrijednost, a njima su svi iznosi propisani isključivo u kunama.
Zato za ovaj Box je bolje uzeti pošiljku bez trackinga jer je to 20.71EUR (154.50Kn) i onda sigurno neće biti PDV-a..., sa trackingom je 21.88EUR i to iznosi 163.22Kn i dernut će Vam PDV.... od oko 40kn + 62kn troškova carinskog postupka... što je zapravo velika sramota zbog samo 3.22Kn prekoračenja....
sappyka is offline  
Old 26.04.2017., 10:48   #8511
Meni je na putu. Poslan 15.04
21,37eur (159,40kn)
Vidjet cemo kolike sam srece.

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Old 26.04.2017., 13:18   #8512
Ja uzeo jedan za 20.90€ i taj je na čekanju, a 2 su poslana po cijeni 21.34€. Bože pomozi 😇
MRCINA2102 is offline  
Old 26.04.2017., 13:26   #8513
Ja uzeo 4 komada u par dana i svi su poslani. Uzeo i jednog dolamee-a 2/16 za 31€ jer je cijena odlična za 2/16.

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Hermetis is offline  
Old 26.04.2017., 15:45   #8514
Ja juce na testu dobio V88 4k, (1gb/8) sa rockchipom 3229 i prijatno me iznenadio. Jedini do sada sa tim procesorom koji odlicno gura audio 5.1 i dts na Kodiju (svi su dosad seckali). Iptv takodje odlicno gura, bez razlike od ovih jacih amlogic s905x sa 2gb, pa me cak i 4k straming iznenadio, gde nista nije zaostajao u odnosu na ove jace modele. Preporuka, jer nije jak sa cenom, pozz
levca5 is offline  
Old 26.04.2017., 16:08   #8515
Quote:
levca5 kaže: Pogledaj post
Ja juce na testu dobio V88 4k, (1gb/8) sa rockchipom 3229 i prijatno me iznenadio. Jedini do sada sa tim procesorom koji odlicno gura audio 5.1 i dts na Kodiju (svi su dosad seckali). Iptv takodje odlicno gura, bez razlike od ovih jacih amlogic s905x sa 2gb, pa me cak i 4k straming iznenadio, gde nista nije zaostajao u odnosu na ove jace modele. Preporuka, jer nije jak sa cenom, pozz
A čuj, naočigled ne zaostaje, ali kad bi načeli temu o HDR-u, BT.2020, VP9 profile 2 i sl, vrlo brzo bi se pokazalo da ipak zaostaje...
MytByte is offline  
Old 26.04.2017., 18:38   #8516
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A čuj, naočigled ne zaostaje, ali kad bi načeli temu o HDR-u, BT.2020, VP9 profile 2 i sl, vrlo brzo bi se pokazalo da ipak zaostaje...
Izvini ali ja vidim da u odnosu na moju Arivu 4k Ferguson, i Wetek2 ne zaostaje mnogo u dve stvari:IPTV i Kodi, a za ostalo mi je nebitno. E, sad sto on ne moze da gura, tj, nema saelitski dvbs2 i dvbt2 tjunere,to je druga stvar, ali je i cenovna razlika velika, pozz
levca5 is offline  
Old 26.04.2017., 20:49   #8517
Quote:
levca5 kaže: Pogledaj post
Izvini ali ja vidim da u odnosu na moju Arivu 4k Ferguson, i Wetek2 ne zaostaje mnogo u dve stvari:IPTV i Kodi, a za ostalo mi je nebitno. E, sad sto on ne moze da gura, tj, nema saelitski dvbs2 i dvbt2 tjunere,to je druga stvar, ali je i cenovna razlika velika, pozz
Tebi nebitno (nekome drugome uključujući mene) bitno zaostaje za low-end s905x boxovima koji su tek $10 skuplji...ali OK, kao najjfetiniji box na tržištu, uopće je premija da radi 4K glatko... ja imam jedan od prvih rk3229 boxova kod kojeg 4K i HEVC nije radio Kodiju, kad sam mu stavio firmware od Schissiona, sad navedeno radi, ali ostao sam bez wifi-ja...
MytByte is offline  
Old 27.04.2017., 08:00   #8518
Satelitski dio na tim android boxovima mi je za 2 klase lošiji od E2 risivera,hvala bogu da sam se riješio Wetek2 jer za one koji žele maksimalno uživati u sat. televiziji ne preporučujem niti pod razno boxove tipa KII,KIII,Wetek...Kupio isprobao i mogu reći nikad više.Bolje imati i 2 boxa pa neka svaki odrađuje ono za što je i namjenjen.
kesonja is offline  
Old 28.04.2017., 13:41   #8519
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Tebi nebitno (nekome drugome uključujući mene) bitno zaostaje za low-end s905x boxovima koji su tek $10 skuplji...ali OK, kao najjfetiniji box na tržištu, uopće je premija da radi 4K glatko... ja imam jedan od prvih rk3229 boxova kod kojeg 4K i HEVC nije radio Kodiju, kad sam mu stavio firmware od Schissiona, sad navedeno radi, ali ostao sam bez wifi-ja...
Ok, ovaj moj je upravo taj Schisson, verovatno zbog toga i dobro radi, wi fi nisam probao iskreno, ali 4k strimove solidno gura
levca5 is offline  
Old 28.04.2017., 13:45   #8520
Quote:
kesonja kaže: Pogledaj post
Satelitski dio na tim android boxovima mi je za 2 klase lošiji od E2 risivera,hvala bogu da sam se riješio Wetek2 jer za one koji žele maksimalno uživati u sat. televiziji ne preporučujem niti pod razno boxove tipa KII,KIII,Wetek...Kupio isprobao i mogu reći nikad više.Bolje imati i 2 boxa pa neka svaki odrađuje ono za što je i namjenjen.
Pa vidi, u pravu si za satelitski deo, mada iskreno meni je kod satelita najbitnije da pogledam neki sportski dogadjaj, (uglavnom Arene ili SK)a to zavrsava posao.Ova Ariva, a moj je sa 2gb ram memorije, ima i alarme, malo je neuobicajena od standarden Arive koja je sa 1gb rama, ja iskreno, od skora je imam i jos je u fazi "proucavanja", pozz
levca5 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.