Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 21:18   #7021
Janukovič je prvenstveno idiot, treba je odma raspisat referendum o EU ili EAU ili neutralnost pa nek narod odluči i uživa u odluci. Ovim svojim ponašanjem samo polarizira stanje.

No treba reći da je on demokratski izabran predsjednik, pojedine članice EU su imale tehničke tkz. tehnokratske premijere i vlade (npr. Italija), koje narod uopće nije birao pa nitko nije trubio o diktaturi.
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Old 20.02.2014., 21:20   #7022
http://www.youtube.com/watch?v=s7jVEF9AZOI

hmm...kao što bi se reklo "excessive use of force"

i krajnje neprofesionalno ponašanje policije što dopuštaju Janukovičevim pristašama da tuku prosvjednike
elimshwal is offline  
Old 20.02.2014., 21:22   #7023
Quote:
Roko kaže: Pogledaj post
sankcije EU su izgleda već počele. Austrija je vratila privatni zrakoplov koji je poletio iz Kijeva za Beč http://politikan.com.ua/1/0/0/78052.htm
Ovo mi je drago. Neka se lupeži znoje- nema bijega iz pakla kojega su pomogli sami zakuhati.
Kojiro Izawa is offline  
Old 20.02.2014., 21:23   #7024
Quote:
aspirin.500 kaže: Pogledaj post
možeš misliti mirnih demokratskih izbora posle svega i još do kraja godine...

od ovih kamenica bolje da počnu zidati "kijevski zid" po sred majdana...
Ma gledaj, kada oporba to dobije, pokazat će se njena nemoć nad protestima. I da oni nemaju veze s demokracijom, već da se radi o novijoj verziji marša na Rim, nametanja volje silom.

Jer da se sutra održe izbori, da Janukovič ili neka slična opcija pobijedi na njima, ovi prosvjednici bi nastavili borbu. Oni se ne bore za demokraciju, nego da bude po njihovom i nikako.

Zato će u Ukrajini biti krvi do koljena, nema tu sreće
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 21:24   #7025
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
ja sam samo protiv diktatora koji će prije dopustiti da 1000 ljudi pogine nego da on preda vlast narodu od kojeg je izabran jer mu ego to ne dopušta...

znači zbog nečijeg ega gine bezveze tisuće ljudi
Da ja za nekoga glasam na izborima i taj da ostavku zato jer su se protiv njega digli razbojnici, nikada vise ne bi glasao za njega.

Kome treba vodja koji nije spreman na 1000 mrtvih? Takvi neka se bave necim drugim, a ne vodjenjem drzave. Pa nije vodjenje drzave strikanje i balet. Uvijek ce dio naroda biti protiv vodje, neovisno tko je vodja, jer se ne moze svakome udovoljiti. To je normalno.


Nije ni cudo da se Rusija ogradjuje od Janukovica, i dobro su mu rekli da njih ne zanima netko tko ne moze voditi nego samo zna pljackati u miru.
A stranger is offline  
Old 20.02.2014., 21:25   #7026
Quote:
DWS kaže: Pogledaj post
Koga boli kurac za tvoj pogled? Kuda bismo došli na taj način?
Zna se točno koju su mehanizmi kako se u demokraciji utvrđuje većinska volja naroda. Janukovič ima demokratski legitimitet.
Svatko tko to osporava je fašistički isprdak.
Nisi u pravu. Ako je netko došao na vlast to ne znači automatski da može raditi što ga je volja. Hipotetski uzmi primjer da mi imamo nepoštenog premijera koji krade. Da je ljudima to očtio i da prosvjeduju protiv takvog ponašanja vlasti i traže trenutnu ostavku - da li bi to bilo u redu - ili bi takav premijer (i njegova stranka) bili 'u pravu' jer su dobili 'legitimitet' na izborima (pa da nastave krasti do kraja svog 'mandata')? Legitimitet se mora zaslužiti, a kada dođeš na vlast on se mora opravdati. Ako vladaš netransparentno - onda ga ne zaslužuješ (niti legitimitet niti vlast). Narod ima pravo tražiti da vlast odstupi, a na vlasti je da si svojim ponašanjem kada obnašaju vlast ne dopusti da do toga dođe. Uvijek ima nezadovoljnika sa vlašću, jedno je kada su to pojedinci (koje i tada treba respektirati), ali drugo je kada ti 10-ak tisuća ljudi 2 mjeseca kampira u glavnome gradu i prosvjeduje protiv vlasti. To treba shvatiti ozbiljno. Budalast je onaj koji tako nešto ignorira i misli da će se to riješiti silom ili samo od sebe.
Međutim, nije toliki problem srušiti vlast, koliki je problem ustrojiti novu, bolju vlast. Bojim se da toga prosvjednici možda nisu svjesni.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 20.02.2014., 21:26   #7027
Pazi ti to, pobunjenici tjednima vatrenim oružjem i vatrom ubijaju policajce.
Pobunjenici napadaju vojanrne.
Pobunjenici oružjem protjeruju demokratski izabrane lokalne dužnosnike i silom dolaze do vlasti,
a onda nakon mjesec dana terora i krvoprolića dolaze sa fotkama kako je od danas policija naoružana vatrenim oružjem kao dokazom kako su policajci bad guy!

Da nije tužno, bili bi samo beskrajno stupidno!
sunshinestar is offline  
Old 20.02.2014., 21:26   #7028
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
kako se puca na narod koji te izabrao, nevjerojatno: http://www.youtube.com/watch?v=T6IbEIBhb8o bez imalo srama ko zadnji četnici sa snajperima na civile...
ohio
dk1 is offline  
Old 20.02.2014., 21:30   #7029
.....evo samo još ovo i to najvažnije....zapad kupuje plin od rusije npr, za jednu kunu i poslje višak plina preprodaje ukrajinu npr, za 1.20 kuna eto toliko o dobročudnosti zapada...uostalom mađari su kupili INU a naši naivci su mislili da su oni tu uložili nekoliko paleta dolara da bi se s vladom hrvatske dogovarali o poslovnoj politici INE..za svaki dolar dobijen od zapada ukrajinci će morati tri puta više vratiti zapadu nego onom naivčini putinu kome je bilo bolje da je s tim milijardama dolara kojima bi moga kupiti čitavu zaduženu hrvatsku novcem koji nudi ukrajini napunio helikoptere i istresao ga iznad glava građana moskve...
igor malteze is offline  
Old 20.02.2014., 21:30   #7030
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Pristojan dio stanovništva. Ne možeš blokirati ceste sa topovima (spomenicima/muzejskim eksponatima), vlakove sa vojnicima, jurišati kamionima u policijske kordone, imati centre za trijažu i variti ježeve nasred ulice bez podrške značajnog dijela stanovništva ili bar prešutne potpore.
I meni se cini da je dosta Zapada tako orijentirano, hvala na odgovoru i tebi i svima gore

Jos nesto, jel istina da su otisli ukrajinski sportasi i sportasice s Igara, to sam cita, al ne znam jel je istina ili patka?
Ronnie147 is offline  
Old 20.02.2014., 21:30   #7031
http://www.youtube.com/watch?v=yBNww...txbZV8FKEk0V8A

Mislim da je ovdje uhvaćen trenutak kad su pobili najviše ljudi.
Dakle policija roka po prosvjednivima koji su kao i svih dana prije naoružani letvama, dakle dobili su naredbu odozgo.
Isto vidi se da prosvjednike ubija samo policija sa žutim trakama, vjerovatno dovezena s istoka zemlje.
lakota is offline  
Old 20.02.2014., 21:31   #7032
Quote:
IlluminatusX kaže: Pogledaj post
gle, kao i svuda u svijetu manjina je manjina. treba joj se zajamčiti sva moguća i nemoguća prava pod okriljem države u kojoj žive. To je i europski princip. Dakle, što se toga tiče ti Rusi u Ukrajini približavanjem EU mogu samo dobiti. E sad, lijepo si rekao da Rusi žele pod maticu. To i srbi hoće, svi u maticu. kako se to zove? velikosrpska politika. Rusi nesmiljeno pokušavaju provesti svoju velikorusku politiku. U tome je poanta. Ako Rusi žele, nek se tornjaju iz ukrajine, a ako žele ostati, neka se prilagode. I to je to.

postulat EU: nema promjene granica u Europi. tek će u principu to biti dopušteno u slučaju da se pojedini ustavni dio određene države odluči izdvojiti. Poljaci mogu sanjati što žele, no činjenice i zdrav razum govore sasvim drugačije. Ukoliko si član EU, onda prihvaćaš europske vrijednosti.

Ruse boli džon za sve osim za njih same. A i to je tek djelomice točno, oni koriste svoju manjinu i proruske interesne grupe za izazivanje sukoba. Tako je bilo u Latviji, Bjelorusiji, Moldovi, Gruziji, tako je i sad u Ukrajini. Istina je da je geopolitički Srbija potpuno izvisila, zato se ruski utjecaj na balkanu koncentrirao na Crnu Goru. A i mi smo im zanimljivi zbog toga što smo slavenski narod, članica smo EU i imamo dugačak izlazak na toplo more. Mi trebamo biti pametni i pažljivi s njima, ne ih otjerati, ali im dati do znanja da znamo što rade. Dobro je da nismo ušli u "Južni tok", no to je ipak druga priča.
Gledaj, Krim je ODUZET. Isto kao da ti Vlada ili neki načelnik dekretom oduzme kuću u kojoj tvoja obitelj živi zadnjih 200 godina.
Jednostavno, Rusija može poništiti taj ugovor, izvršiti desant na Krim i tko će ih od tamo stjerati? Nitko.

EU nije vječna tvorevina. Nitko ne garantira da će za 50-tak godina ona postojati. Velike sile rade planove 100 godina unaprijed. Barem okvirne. Je li itko 60-tih ili 70-ih mislio da će se raspasti SSSR? Nije. Je li Trajan mislio da će mu Rim jednog dana srušiti barbarska plemena? Vjerojatno nije.

EU se može raspasti za 10 godina. Dođe stravična ekonomska kriza i EU ostane bez novca. Što onda? Ti misliš da bi Španjolska ili Italija vječno čekale da im netko da mrvice sa stola? Ne bi. Jednostavno ne postoji država u svijetu koja u određenom trenutku svoje povijesti nije gledala kako proširiti svoj utjecaj ili teritorij. Tako i Rusija i Amerika i europske sile.

Nadalje, mi ulazimo u period kada velike sile ostaju bez resursa. Jednostavno EU i SAD imaju kombinirano 800 milijuna ljudi, do 2050. će imati preko milijardu ljudi. EU NEMA resurse. Mora kupovati i ovisi o Rusiji i arapskim državama. Alternative za plin i naftu nema na pomolu, a i da ima , Europa opet nema ostale resurse. Govorim o metalima, nemetalima, drvnoj građi, plodnom zemljištu i na kraju VODI koja će tek postati abnormalan problem. Tko ima sve nabrojano? Rusija i to u gotovo neograničenim količinama. Stoga, stvar je jasna. Zapadu trebaju ruski resursi, treba mu Sibir i treba mu nova zemlja za kolonizaciju.

Rusija se mora braniti, nema izbora. Pravih saveznika u svijetu nema, Kina im je više neprijatelj nego prijatelj i ima svoje interese. Amerikanci vladaju Europom, Europa je nesposobna, poslušna i američka je pudlica.
Nadalje, natalitet domicilnih Europljana pada, ima sve više neeuropljana. Socijalne države sve više imaju javnog duga, sve veći broj imigranata koji se ne prilagođavaju europskim vrijednostima, povećani kriminal, veću nezaposlenost, a infrastrukture i resursa je sve manje i to ne može vječno trajati.

Ništa u životu nije vječno, pa niti imperije. EU možda preživi, možda ne, ja nisam Nostradamus, ali mi situacija u Europi ne daje preveliki prostor za optimizam. Tko garantira da ove scene iz Kijeva nećemo za 10 godina gledati u Parizu, Londonu ili Berlinu?
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 21:32   #7033
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Pazi ti to, pobunjenici tjednima vatrenim oružjem i vatrom ubijaju policajce.
Pobunjenici napadaju vojanrne.
Pobunjenici oružjem protjeruju demokratski izabrane lokalne dužnosnike i silom dolaze do vlasti,
a onda nakon mjesec dana terora i krvoprolića dolaze sa fotkama kako je od danas policija naoružana vatrenim oružjem kao dokazom kako su policajci bad guy!
sve dok nisu počeli primjenjivati vlastitu ubojitu silu niti jedan milicajac nije ubijen. Bilo je ozlijeđenih u batinjanju s obje strane, ali ubijati je počeo Berkut. Osnovno ljudsko pravo je pravo na obranu vlastitog života, ma tko stajao nasuprot.
__________________
ex tenebris lux veritatis
IlluminatusX is offline  
Old 20.02.2014., 21:32   #7034
janukovič je krajnje nebitan lik, rispekt, dobio je izbore, dobiće ih i sledeće (ako ih bude) neko drugi, ali poenta je u tome da bilo ko drugi bude na tom mestu prvo mora doći na pregovaračkim sto sa putinom, ne merkelovom. rusi neće dignuti ruke od svojih interesa na crnom moru i istoku. dignu li, idu pod led veći od vremena jeljcina, a mogla bi doći u pitanje i sama putinova pozicija kod rusa. i kličko neće biti predsednik jedinstvene ukrajine (ako je bude), jer se pokazao klasičnim kaubojem.
aspirin.500 is offline  
Old 20.02.2014., 21:32   #7035
Quote:
Ronnie147 kaže: Pogledaj post
I meni se cini da je dosta Zapada tako orijentirano, hvala na odgovoru i tebi i svima gore

Jos nesto, jel istina da su otisli ukrajinski sportasi i sportasice s Igara, to sam cita, al ne znam jel je istina ili patka?
Navodno su neki otišli,ali nitko još nije dao imena
gelo85 is offline  
Old 20.02.2014., 21:34   #7036
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Snajperi i automatsko oružje su i te tako legalno oružje koje policija smije koristiti protiv naružanih pobunjenika, pogoto nakon što su tjednima bili napadani istim.
Pa daj kad si najpametniji tu reci nam koliko je to policajaca ubijeno snajperom ili automatskim oružjem tjednima unazad??Valjda su pogodili kojeg kad su ih tjednima napadali kako ti kažeš.
st.kilda is offline  
Old 20.02.2014., 21:34   #7037
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu. Ako je netko došao na vlast to ne znači automatski da može raditi što ga je volja. Hipotetski uzmi primjer da mi imamo nepoštenog premijera koji krade. Da je ljudima to očtio i da prosvjeduju protiv takvog ponašanja vlasti i traže trenutnu ostavku - da li bi to bilo u redu - ili bi takav premijer (i njegova stranka) bili 'u pravu' jer su dobili 'legitimitet' na izborima (pa da nastave krasti do kraja svog 'mandata')? Legitimitet se mora zaslužiti, a kada dođeš na vlast on se mora opravdati. Ako vladaš netransparentno - onda ga ne zaslužuješ (niti legitimitet niti vlast). Narod ima pravo tražiti da vlast odstupi, a na vlasti je da si svojim ponašanjem kada obnašaju vlast ne dopusti da do toga dođe. Uvijek ima nezadovoljnika sa vlašću, jedno je kada su to pojedinci (koje i tada treba respektirati), ali drugo je kada ti 10-ak tisuća ljudi 2 mjeseca kampira u glavnome gradu i prosvjeduje protiv vlasti. To treba shvatiti ozbiljno. Budalast je onaj koji tako nešto ignorira i misli da će se to riješiti silom ili samo od sebe.
Međutim, nije toliki problem srušiti vlast, koliki je problem ustrojiti novu, bolju vlast. Bojim se da toga prosvjednici možda nisu svjesni.
Gle, kao što rekoh, kad se rušilo slobu u 7 milijunskoj Srbiji bilo je 1.5 milijun kamperaša!

Prosvjednicima je problem što ne shvaćaju da će Janukovič ili netko sličan njemu kad tad opet pobijediti na izborima u Ukrajini. Narančasta revolucija je već bila 2004., pa su 6 godina poslije poraženi.

Oni ne shvaćaju da moraju raditi i surađivati i s tom polovicom Ukrajine.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 21:37   #7038
Quote:
Ronnie147 kaže: Pogledaj post
I meni se cini da je dosta Zapada tako orijentirano, hvala na odgovoru i tebi i svima gore

Jos nesto, jel istina da su otisli ukrajinski sportasi i sportasice s Igara, to sam cita, al ne znam jel je istina ili patka?
Nema na čemu.

Ne znam, to sam i ja čuo da je nekoliko sportaša reklo da neće više nastupati, ali nisam nigdje detaljnije pogledao.

Inače, poljski premijer je prije sat-dva vremena za ruski Itar Tass izjavio da je Janukovič spreman raspisati prijevremene izbore na svim razinama ove godine.

http://en.itar-tass.com/world/720192
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Old 20.02.2014., 21:38   #7039
...ako imaš nepoštenog premijera koji krade a neće da odstupi s vlasti po nekima imaš pravo....napadati vojarne i izvlačiti topove na cestu.. spaljivati policajce molot.koktelima i pucati po njima...napadati i paliti vladine zgrade...vezivati političare i siliti da potpisuju ostavke...samo naprijed...hrvatska je pokradena od političara a nikome nije pala dlaka s glave...sutra ispred sabora idite i bacajte koktele...kada se spominje narod meni se odmah pred očima prikažu presude u ime tzv, naroda...
igor malteze is offline  
Old 20.02.2014., 21:38   #7040
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Ma koji su to hrvatski građani dizali pobunu u HR molim te??Ajde dete drago nemoj se pravit glup,cuj njega hrvatski građani
Nego sto ste nego hrvatski gradani,Tudman vas je sve abolirao i svi ste se vratili! Dobar vam je hrvatski kruh,ali Hrvati ne valjaju!
babas is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.