Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 09:55   #9301
debaser Edgar preskočio si me ja baš htio reći za Suzumi 16 nazovi ove u linku i traži dodatni popust cca 5%.
Na kojem si dijelu Rijeke, ali pošto ti je strop dosta visok ovaj Suzumi bi ti bio odličan izbor.
BatmanBg is offline  
Old 09.11.2017., 10:19   #9302
Čavle, nije baš dio Rijeke., Temp u prosjeku 4-5 stupnjeva niže nego u Rijeci.
Cijena za kartice plus montaža i to je skoro 8000kn. Vej tu mač.

Malo sam vas u zabludu doveo. Zidovi su debeli metar, jer je to stara kamena kuća. Jel i dalje opcija 13 ili da nastavim gledati 16?

Zadnje uređivanje debaser : 09.11.2017. at 11:03.
debaser is offline  
Old 09.11.2017., 12:20   #9303
ako si dosad koristio 3,5kw uređaj i bio zadovoljan, ne vidim razloga zašto ići na jače
osim, ako nisi bio zadovoljan i mišljenja si da ti treba jače
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 09.11.2017., 12:32   #9304
+ danasnji 3.5kw uredaji bi trebali biti bolji
Astral07 is offline  
Old 09.11.2017., 12:35   #9305
Iskreno, jer čitajući ovdje sam zaključio da se moja klima gotovo nikad nije gasila, tako da pretpostavljam da je bila poddimenzionirana. Proračunata, kupljena i montirana od vodeće firme tog perioda u Rijeci.
Par pitanja i u vezi montaže, zanima me kod cijene montaže klime, s obzirom da je na tom mjestu stara klima, jel me to nešto ekstra košta ako je skidaju, odnosno jel možda jeftinija montaža s obzirom da su rupe probijene i nosač i kanalice montirane? Na osnovu čega znam da li je netko ovlašteni monter? Kako pitati vakumiraju li prije puštanja plina?
debaser is offline  
Old 09.11.2017., 13:15   #9306
Quote:
debaser kaže: Pogledaj post
Ako je Suzumi 16 btu preskup , ja bih se zaustavio na ovaj Panasonic.
1973zoran is offline  
Old 09.11.2017., 13:23   #9307
Quote:
debaser kaže: Pogledaj post
Čavle, nije baš dio Rijeke., Temp u prosjeku 4-5 stupnjeva niže nego u Rijeci.
Cijena za kartice plus montaža i to je skoro 8000kn. Vej tu mač.

Malo sam vas u zabludu doveo. Zidovi su debeli metar, jer je to stara kamena kuća. Jel i dalje opcija 13 ili da nastavim gledati 16?
Ja sam na Rujevici i razlika je kao što veliš u temperaturi, dok recimo u Dražicama zna biti razlike i po 10c u odnosu nego kod mene.

Astral07 koliko sam vidio on je imao dobar uređaj gdje je davao oko 5 kW pa kako je naveo da je bilo problematično današnje 12-tke daju u prosjeku isto toliko ili nešto malo više tako da tu nema neke bitne razlike.

Ja bi svakako za taj prostor išao na jaču klimu kao što sam prije naveo kad je hladno pa još zapuše sa kukuljanova zna stvoriti neugodan osjećaj.
No svakako je njegov izbor to je moje mišljenje ali tu nema baš nekog lufta osim ako ide na fujiair i slične klime a to nebi bilo pametno za grijanje.

debaser u tvom slučaju bi montaža bila oko 900-950 kuna, idu nove cijevi nosači se skidaju i stavljaju na drugi razmak rupa.
Nemora biti ovlašten za sve brendove i da ima firmu da ti može potvrditi garanciju što se tiče vakumiranja to im morate obavezno naglasiti pri dogovoru da odrade, mada bi trebali odraditi bez da ih napominješ ali nikad se nezna.
BatmanBg is offline  
Old 09.11.2017., 13:34   #9308
Razlika između ovog Panasonika i Toshibe 16 je manje od 500 kn ako je riječ o gotovini.

Mene zanima kako rade ove Panasonic klime nigdje nisam bio kod nekoga koji ima Panasonic da mogu vidjeti kako se ponaša u grijanju i kako je isprogramirana a osobno mi je zapeo za oko model Panasonic Etherea CS-Z25TKEW R-32
BatmanBg is offline  
Old 09.11.2017., 14:57   #9309
Edgar, taj Hitachi prodaje RM Frigo iz Rijeke, to je novi model i zamjena za PECI/WECI: http://rmfrigo.hr/products/hitachi-k...5-ped-wed-r32/
5500 kn sa ugradnjom.

Što znači da Hitachi koristi drugi standard? Je li to 10% razlike ili 50%? Sjećam se da netko ovdje ima Hitachi i kaže da je zimu preletio bez problema, znači ipak nije ta marka za bacit.
Naime, ja sam do sada gledao da kod RM Frigo uzmem Mirai 16, ali kad sam malo bolje sve to proučio ispada da je Toshiba od 5 kW na nižim temperaturama isto što i drugi japanci od 3,5 kW. Znači u rangu sa tim Hitachijima, pa čak i malo slabija od jednog Fujitsu ASYG 12 LLCC. Eurovent pak kaže da je jača. Kome sad da ja vjerujem?
hellblade is offline  
Old 09.11.2017., 15:21   #9310
ak piše u katalogu da je izračun po nekom iso standardu xy i da u izračun ne ulaze deforsti i ostala čuda a drugi koriste yz otkud netko može znati kolika je razlika?

kod toshibe pad kapaciteta počinje s početkom defrost zone, i piše da uračunava crankcase heating......ak na izmjenjivaču vanjske jedinice imaš 1cm leda i inja očigledno da nemože biti efikasan kao i kad ga nema, jel tak? a hitachi tvrdi da to ne uzima u obzir
probaj naći oba iso standarda pa si čitaj kak šta računaju....

ja nisam rekao da hitachi ne valja, jesam li? jesam li rekao da je za bacit?
fujitsu u svom manuelu navodi maksimalni kapacitet, kod toshibe imaš nominalni i maksimalni. eurovent daje, ja tvrdim pdesignh, drugi tvrde da je kapacitet....

brojeva stotinu

što tebi zapravo treba?

ono što je meni čudno je da tvrde da je s R32 hitachi 60% učinkovitiji, toshiba i daikin imaju gotovo identične vrijednosti R410/R32
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 09.11.2017., 16:37   #9311
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
E sada čitam ne Euroventu za istu klimu da na -7c daje 2.65 kW što ne odgovara po tablici koju je naveo proizvođač.
Dali ja to sve pogrešno vidim, ja se držim tablice koju je proizvođač naveo u svom dokumentu kao što se vidi dole na sliki.



A Eurovent je naveo:
nazalost ne znam 100% kako testira eurovent, no po ovim tablicama to nisu isti uvjeti.

Po meni eurovent ne testira na 100% (part)load-a po tablici proizvođača, nego testira max. sto klima moze dati.
U eurovent tablici je pravi COP i prava, dobivena, snaga, Ph.
To je vidljivo npr. preko COP@Tbiv (-7°C), koji je 3.3, a po tablici proizvođača COP na -7°C bi trebao biti oko 4.4, sto bi se i dobilo da se testiralo na 100% (part)load-a, a ne na max.
stikla is offline  
Old 09.11.2017., 18:15   #9312
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

ono što je meni čudno je da tvrde da je s R32 hitachi 60% učinkovitiji, toshiba i daikin imaju gotovo identične vrijednosti R410/R32
Ja neznam Edgar tko to tvrdi čisto sumnjam da to tvrdi Hitachi da je 60% učinkovitiji.

Hitachi tvrdi da je R32 freon 60% učinkovitiji u odnosu na R410, a ne da je taj model klime 60% učinkovitiji u odnosu na stariji model.

Promjene su neznatne isto kao i u odnosu na Toshiba Mirai R410/R32.

Razlika između starog i novog modela je:
Povećan SEER sa 5.85 na 6.10
Povećan SCOP sa 3.80 na 4.20
BatmanBg is offline  
Old 09.11.2017., 18:42   #9313
Ne mora znacit da je povecan scop korak naprijed.
Scop ne govori nista bez pdesignh.
rovaccccc is offline  
Old 09.11.2017., 19:09   #9314
Za oba modela je Pdesignh 3.05
BatmanBg is offline  
Old 09.11.2017., 19:41   #9315
Onda je korak naprijed
rovaccccc is offline  
Old 09.11.2017., 20:09   #9316
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Za oba modela je Pdesignh 3.05
R 32 donosi mali boljitak u povecanju SCOP vrednosti, jer sa klasicnim kompresorima koji su samo doradjeni za novi R32 nece doci do velikog pomaka.
Pomak dolazi samo u kombinaciji R32 i novih kompresora kojih vec ima u uredjajima Daikin,Hitaci,Mitsu,Toshiba.... ali i u Gree.
Posto ovde ima i strucnjaka mogli bi da nam malo vise objasne oko detalja tih kompresora i inovativnog principa rada...... .
1973zoran is offline  
Old 09.11.2017., 20:23   #9317
Bok, molim preporuku za klimu za grijanje i hlađenje, radi se o prostoru od 30m2, nema nikakve posebne izolacije, novija pvc stolarija, nalazi se u dalmaciji,. ( u tih 30m2 je i spavaca soba koju planiramo po potrebi dogrijavati malom el.grijalicom ako bude potrebno kad recimo dodu gosti pa ne drzimo vrata otvorenima,. )

Dobila sam preporuku za Mitsubishi Electric Super Inverter 3,5 kW MSZ-SF35VE
MUZ-SF35VE i cijenu od cca 5000kn,.

Imam inace stariji model i zadovoljni smo, no da li danas postoji nesto bolje? Vidim da preporucate toshibu neku? Hvala
1503 is offline  
Old 09.11.2017., 20:35   #9318
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Ja neznam Edgar tko to tvrdi čisto sumnjam da to tvrdi Hitachi da je 60% učinkovitiji.

Hitachi tvrdi da je R32 freon 60% učinkovitiji u odnosu na R410, a ne da je taj model klime 60% učinkovitiji u odnosu na stariji model.

Promjene su neznatne isto kao i u odnosu na Toshiba Mirai R410/R32.

Razlika između starog i novog modela je:
Povećan SEER sa 5.85 na 6.10
Povećan SCOP sa 3.80 na 4.20
dobro i kak se onda manifestira ta 60% bolja učinkovitost r32 u odnosu na r410???
koji benefit dobiva kupac?
ja nevidim iz specifikacija ništa revolucionarnog
ti?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 09.11.2017., 20:49   #9319
Quote:
1503 kaže: Pogledaj post
Dobila sam preporuku za Mitsubishi Electric Super Inverter 3,5 kW MSZ-SF35VE
MUZ-SF35VE i cijenu od cca 5000kn,.
Nisam bas upucen u cene ali ovo je ocigledno dobra ponuda.Mitsu je sasvim OK.
1973zoran is offline  
Old 09.11.2017., 21:07   #9320
Zaključili smo dakle da Toshiba navodi kapacitet sa uračunatim svim "real-world" utjecajima, a ostali kako se kome svidi, što se i vidi iz podataka na Euroventu. Znači ne stoji tvrdnja da Toshiba kemija sa SCOP-om i da oni jedini imaju taj pad zbog defrosta. Evo ovdje katalog od Mitsubishija gdje su na stranici 10 navedene linije za korekciju defrosta i izgledaju isto kao i Toshibine. Kod Fujitsua nisam uspio to pronaći.
hellblade is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.