Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 11:53   #1
Idealna ljubav ili pretjerivanje?

Imamo na poslu par. Nisu jedini, ali su jedini koji svoju ljubav žive kao na pozornici. Iz dana u dan, tepanje, ljubavne izjave, maženje, pusice, razgovori o seksu - pred svima. Što nije teško, jer radimo u jednom od famoznih otvorenih ureda.

Iako nisu u istom odjelu, dijelom posla su povezani. To im omogućuje da često ona dođe sjesti kraj njega, ili obratno, pa rade skupa. Ako ne rade na istom projektu, svejedno se posjećuju za stolovima. Ne više puta dnevno, nego ponekad i više puta u satu.
Ako slučajno jedno od njih nije na poslu, nego vani na sastanku ili doma bolesno, ili ako se nisu posjetili za radnim stolom više od pola sata, šalju si poruke. Stalno. Čim čujete bi-bip, znate tko je i što je. Poruka bude i po desetak u nizu.
Na poslu su jedno drugome advokati, drugi uskače ako za prvog treba isposlovati da ne dođe na posao, da dobije odgodu roka, da treba pokriti ako se nešto zabrljalo...

Dio komunikacije je njihov odnos, a ostalo je bitching o poslu tj. međusobno zgražavanje i tješenje (jer je netko - kolega, klijent, šef - nešto pogriješio, tražio previše, bio glup, nerazuman, ma strašno nešto .
Vrlo rijetko se posvađaju, kada svjedočimo i javnim razmiricama, durenjima i sl.

E sad, vjerojatno si mislite, tek su započeli vezu, proći će ih, ili mladi su, proći će ih. Ili ne žive zajedno pa na poslu nadoknađuju.
Ali ne.
Veza traje više od 6 godina.
Žive zajedno.
Nemaju hobija / aktivnosti osim posla i zajedničkog života (ona ponekad izađe s prijateljicama, on ni to).
Skupa spavaju, ustaju, dolaze na posao, rade, odlaze s posla, jedu... spavaju.
Dob - ona preko 30, on preko 40.

Pa sad vi meni recite - jer ovo nisam doživjela nikad - kako, zašto, čemu?
Za koga? Je li takva "svemirska ljubav" moguća, samo rijetka, pa se mi drugi čudimo... ili oni pretjeruju - i s kojim ciljem? Što time dobivaju?

Inače, ako se samo ograničim na posao, mislim da je njihovo ponašanje neprofesionalno i da se barem jedno od njih provlači ispod radara, tj radi manje nego što bi trebao, a to uspijeva zahvaljujući intervencijama drugog...
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:59   #2
Evo, naježila sam se od nelagode.

Totalni nedostatak kulture, životne inteligencije, osobne inteligencije, manira; ma nadodajte što god vam padne na pamet.

Ne znam kako se takav odnos uopće tolerira u radnoj sredini/okolini.

I više sam nego otvorenog uma, najotvorenijih pogleda na svijet no , posao je posao, družba je družba a služba je služba.

O segmentu da je to dvoje ljudi 0-24 zajedno, pa kada pridodamo još sve ovo opisano ( sve ove ultragadarije kao što je nacmokavanje, iznišenje detaljne intime...... )....evo, meni se smračilo.

Zanimljivo je kako se se pronašli, takvo dvoje istih. A da je njihov život imalo zanimljiv, u to sumnjam. Ok, da nebudem zlobna, njima je možda to zanimljivo.

Sumasumarum, da osobno imam takvo dvoje kao kolege na poslu; od davnih dana bi već poduela neke mjere. I opet, ponavljam u čuđenju; pa koja je to firma, sa kakvim nadređenima, da dopušta takav neprofesionalni pristup.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:02   #3
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Imamo na poslu par. Nisu jedini, ali su jedini koji svoju ljubav žive kao na pozornici. Iz dana u dan, tepanje, ljubavne izjave, maženje, pusice, razgovori o seksu - pred svima. Što nije teško, jer radimo u jednom od famoznih otvorenih ureda.

Iako nisu u istom odjelu, dijelom posla su povezani. To im omogućuje da često ona dođe sjesti kraj njega, ili obratno, pa rade skupa. Ako ne rade na istom projektu, svejedno se posjećuju za stolovima. Ne više puta dnevno, nego ponekad i više puta u satu.
Ako slučajno jedno od njih nije na poslu, nego vani na sastanku ili doma bolesno, ili ako se nisu posjetili za radnim stolom više od pola sata, šalju si poruke. Stalno. Čim čujete bi-bip, znate tko je i što je. Poruka bude i po desetak u nizu.
Na poslu su jedno drugome advokati, drugi uskače ako za prvog treba isposlovati da ne dođe na posao, da dobije odgodu roka, da treba pokriti ako se nešto zabrljalo...

Dio komunikacije je njihov odnos, a ostalo je bitching o poslu tj. međusobno zgražavanje i tješenje (jer je netko - kolega, klijent, šef - nešto pogriješio, tražio previše, bio glup, nerazuman, ma strašno nešto .
Vrlo rijetko se posvađaju, kada svjedočimo i javnim razmiricama, durenjima i sl.

E sad, vjerojatno si mislite, tek su započeli vezu, proći će ih, ili mladi su, proći će ih. Ili ne žive zajedno pa na poslu nadoknađuju.
Ali ne.
Veza traje više od 6 godina.
Žive zajedno.
Nemaju hobija / aktivnosti osim posla i zajedničkog života (ona ponekad izađe s prijateljicama, on ni to).
Skupa spavaju, ustaju, dolaze na posao, rade, odlaze s posla, jedu... spavaju.
Dob - ona preko 30, on preko 40.

Pa sad vi meni recite - jer ovo nisam doživjela nikad - kako, zašto, čemu?
Za koga? Je li takva "svemirska ljubav" moguća, samo rijetka, pa se mi drugi čudimo... ili oni pretjeruju - i s kojim ciljem? Što time dobivaju?

Inače, ako se samo ograničim na posao, mislim da je njihovo ponašanje neprofesionalno i da se barem jedno od njih provlači ispod radara, tj radi manje nego što bi trebao, a to uspijeva zahvaljujući intervencijama drugog...
A pa stvarno. Nakon toliko godina što su zajedno oni i dalje komuniciraju više od toga tko će kupiti kruh a tko mlijeko.
Ja mislim da seru i vama namjerno nabijaju na nos.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:05   #4
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Imamo na poslu par. Nisu jedini, ali su jedini koji svoju ljubav žive kao na pozornici. Iz dana u dan, tepanje, ljubavne izjave, maženje, pusice, razgovori o seksu - pred svima. Što nije teško, jer radimo u jednom od famoznih otvorenih ureda.

Iako nisu u istom odjelu, dijelom posla su povezani. To im omogućuje da često ona dođe sjesti kraj njega, ili obratno, pa rade skupa. Ako ne rade na istom projektu, svejedno se posjećuju za stolovima. Ne više puta dnevno, nego ponekad i više puta u satu.
Ako slučajno jedno od njih nije na poslu, nego vani na sastanku ili doma bolesno, ili ako se nisu posjetili za radnim stolom više od pola sata, šalju si poruke. Stalno. Čim čujete bi-bip, znate tko je i što je. Poruka bude i po desetak u nizu.
Na poslu su jedno drugome advokati, drugi uskače ako za prvog treba isposlovati da ne dođe na posao, da dobije odgodu roka, da treba pokriti ako se nešto zabrljalo...

Dio komunikacije je njihov odnos, a ostalo je bitching o poslu tj. međusobno zgražavanje i tješenje (jer je netko - kolega, klijent, šef - nešto pogriješio, tražio previše, bio glup, nerazuman, ma strašno nešto .
Vrlo rijetko se posvađaju, kada svjedočimo i javnim razmiricama, durenjima i sl.

E sad, vjerojatno si mislite, tek su započeli vezu, proći će ih, ili mladi su, proći će ih. Ili ne žive zajedno pa na poslu nadoknađuju.
Ali ne.
Veza traje više od 6 godina.
Žive zajedno.
Nemaju hobija / aktivnosti osim posla i zajedničkog života (ona ponekad izađe s prijateljicama, on ni to).
Skupa spavaju, ustaju, dolaze na posao, rade, odlaze s posla, jedu... spavaju.
Dob - ona preko 30, on preko 40.

Pa sad vi meni recite - jer ovo nisam doživjela nikad - kako, zašto, čemu?
Za koga? Je li takva "svemirska ljubav" moguća, samo rijetka, pa se mi drugi čudimo... ili oni pretjeruju - i s kojim ciljem? Što time dobivaju?

Inače, ako se samo ograničim na posao, mislim da je njihovo ponašanje neprofesionalno i da se barem jedno od njih provlači ispod radara, tj radi manje nego što bi trebao, a to uspijeva zahvaljujući intervencijama drugog...

Što si ljubomorna, ako su oni sretni, a evidentno da jesu, vole se, podržavaju i uživaju u zajedničkom društvu što je to loše? Znam što je loše, činjenica da drugi to nemaju pa ih to jebe do neizdržljivosti. Pa si eto došla na forum da izbaciš svoju ljubomoru, jer eto netko je zamisli sretan jer ima nekog pored sebe, i zamisli jedno za drugo uskaču, maze se i paze, i zamisli jako su prisni, i zamisli oboje su introverti i pronašli su zadovoljstvo i smisao jedno u drugome..

Je li takva blizina i oslanjanje na partnera dobra, generalno nije, nikad se nije dobro previše oslanjati na partnera, trebamo imati više smjernica u životu gdje možemo rasti i razvijeti se. Trebali bi poraditi na drugim interesima u životu osim partnera i posla ali eto, o su introverti oni vole biti sami u svom svijetu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:09   #5
Meni se čini da se ljudi vole i to me nimalo ne sablažnjava.

Ziher sam da bi ti se činilo puno normalnije i ljepše da ga ona ogovara pred kolegicama jer ostavlja čarape po podu, a on da nju pred kolegama prezentira kao zanovijetalo.
Po napisanom, imaju lijep odnos i vole se.

Sram ih bilo kako su neprofesionalni i čudni i pretjeruju.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:10   #6
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post

Sumasumarum, da osobno imam takvo dvoje kao kolege na poslu; od davnih dana bi već poduela neke mjere. I opet, ponavljam u čuđenju; pa koja je to firma, sa kakvim nadređenima, da dopušta takav neprofesionalni pristup.
Što oni to konkretno rade neprofesionalno.. jel se jebu na radnom stolu pred svima..? Oni rade zajedno i ispunjavaju radne zadatke, u čemu je problem? U tepanju i znakovima pažnje, pa to je par zaboga, imaju pravo raditi zajedno i imaju pravo tipkati poruke ako šefovi to dopuštaju...
Inače, sranje po drugim kolegama i ljubomora na radnom mjestu je dopuštena emocija jel da, a prisnost para nije... Krasno..

Inače, kod mene u ulici živi jedan srednjovječni par od 50ak godina, kad god ih vidim drže se za ruke dok hodaju ulicom i razgovaraju. Ta je scena svim ljudima vjerojatno neobična, možda too much, ali oni se evidentno vole i njima to paše, pa je i meni super, nemam ništa protiv, da je bar više ljudi tako prisno...

Inače vidim mnogo ljudi, nedjeljom kada napokon uzmu vremena za sebe i odu na kavu, lijep sunčan dan, koji sjednu i uopće ne razgovaraju, bulje svatko u svoj mobitel ili svatko u svoju stranu. Kakvi su to parovi koji cijeli vikend rade a kad se napokon nađu zajedno onda šute kao fikusi? Što im se prisnost svodi na petminutno jebanje jednom ili dvaput tjedno, užas... i to se kao zove ljubav, brak, veza..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:14   #7
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post

Inače, ako se samo ograničim na posao, mislim da je njihovo ponašanje neprofesionalno i da se barem jedno od njih provlači ispod radara, tj radi manje nego što bi trebao, a to uspijeva zahvaljujući intervencijama drugog...
Ovo je jedini problem.
Bilo tko savjestan neće dolaziti ikomu za stol par puta u satu...
Brusina75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:18   #8
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Imamo na poslu par. Nisu jedini, ali su jedini koji svoju ljubav žive kao na pozornici. Iz dana u dan, tepanje, ljubavne izjave, maženje, pusice, razgovori o seksu - pred svima. Što nije teško, jer radimo u jednom od famoznih otvorenih ureda.
Iako nisu u istom odjelu, dijelom posla su povezani. To im omogućuje da često ona dođe sjesti kraj njega, ili obratno, pa rade skupa. Ako ne rade na istom projektu, svejedno se posjećuju za stolovima. Ne više puta dnevno, nego ponekad i više puta u satu.
Ako slučajno jedno od njih nije na poslu, nego vani na sastanku ili doma bolesno, ili ako se nisu posjetili za radnim stolom više od pola sata, šalju si poruke. Stalno. Čim čujete bi-bip, znate tko je i što je. Poruka bude i po desetak u nizu.
Vrlo rijetko se posvađaju, kada svjedočimo i javnim razmiricama, durenjima i sl.


Meni je to osobno neukusno. Ne zanimaju me detalji ljubavnog života poslovnih kolega a koma je jer si doslovno prisiljen dijeliti sve segmente njihovog odnosa. Smatram i da je neprofesionalno čerečiti svoj seksualni život sa svekolikim pučanstvom radnog open spacea. A da ne kažem kako stalan dolazak nekome za stol i razgovor sigurno ometa ostale koji rade i dijele taj radni prostor.

I ne, nisam ljubomorna. Postoji jedna granica profesionalnosti koja se očekuje od zaposlenika na radnom mjestu, koja je u ovom slučaju definitivno izbrisana.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:20   #9
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Što oni to konkretno rade neprofesionalno.. jel se jebu na radnom stolu pred svima..? Oni rade zajedno i ispunjavaju radne zadatke, u čemu je problem?
Pa možda da si pročitao sve, osim što meni skačeš u usta za ono što jesam i za ono što nisam rekla, mogao si primijetiti dio o tome da:
-međusobno si pokrivaju greške, nedolaske na posao i sl.
-ako ne pričaju jedno o drugome, pizde na kolege, šefove i klijente, hejtaju sve po spisku
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:21   #10
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Što oni to konkretno rade neprofesionalno..
Pokrivaju jedno drugo, lažu jedno za drugo, opravdavaju jedno drugo, hvale jedno drugo, najbolje da ona bude i u komisiji za njegovo zapošljavanje kako je kod mene bilo, ili da on predloži nju za nagradu. Ma da.

Primjereno ponašanje na poslu nije baš pričati o sinoćnjem analnom seksu.
Čitaj.
Brusina75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:23   #11
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ziher sam da bi ti se činilo puno normalnije i ljepše da ga ona ogovara pred kolegicama jer ostavlja čarape po podu, a on da nju pred kolegama prezentira kao zanovijetalo.

Sram ih bilo kako su neprofesionalni i čudni i pretjeruju.
Ne, ne bi. Imamo još nekoliko parova na poslu. Drže svoj privatni život odvojeno od poslovnog, i da nema prezimena ili po nečem drugom znaš da su skupa - u danu se to i ne primijeti. Niti se tračaju, niti si prigovaraju - rade svj posao, a doma žive svo privatni život.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:25   #12
Je li ovo ogorčena u nicku zbog trenutne užasnutosti nad dvoje ljudi koji su skupa već 6 godina, a još se ne mrze ili ti i ostatak svijeta ide na živce, radi manje, a zarađuje više od tebe, jede, a ne deblja se itd.?
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:28   #13
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
i zamisli oboje su introverti i pronašli su zadovoljstvo i smisao jedno u drugome..

introverti oni vole biti sami u svom svijetu...
Ne.
Nisu introverti. Introvert je onaj koji je okrenut prema UNUTRA (sebi)
Ekstroverti su okrenuti prema drugome / drugima.

S obzirom da je naš ured njihova javna pozornica za svakodnevno, svakosatno iskazivanje ljubavi... dakle svoj odnos žive pred svima - to je prilično ekstrovertiran odnos.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:29   #14
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Pa možda da si pročitao sve, osim što meni skačeš u usta za ono što jesam i za ono što nisam rekla, mogao si primijetiti dio o tome da:
-međusobno si pokrivaju greške, nedolaske na posao i sl.
-ako ne pričaju jedno o drugome, pizde na kolege, šefove i klijente, hejtaju sve po spisku
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Pokrivaju jedno drugo, lažu jedno za drugo, opravdavaju jedno drugo, hvale jedno drugo, najbolje da ona bude i u komisiji za njegovo zapošljavanje kako je kod mene bilo, ili da on predloži nju za nagradu. Ma da.

Primjereno ponašanje na poslu nije baš pričati o sinoćnjem analnom seksu.
Čitaj.
Svi međusobno pokrivaju druge ljude sa kojima su dobri, svi su ljubomorni na pojedine kolege na radnom mjestu, to je dio radnog kolektiva i efekt grupe u kojoj ljudi uzimaju određene uloge i hijerarhiju.
Ako je nešto too much za to postoje šefovi, ili su ti šefovi prenesposobni da usmjere tim u pravom smijeru i srežu ono što šteti.
Ukratko dižeš paniku bez veze, ljudi se vole i pusti ih na miru, šta te boli kako oni međusobno komuniciraju, a ako im nešto konkretno u poslovnom smislu imaš zamjeriti rješi to sa šefom, postavi se... Vjerujem da bi to i učinila da imaš nešto konkretno u rukavu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:32   #15
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Pokrivaju jedno drugo, lažu jedno za drugo, opravdavaju jedno drugo, hvale jedno drugo, najbolje da ona bude i u komisiji za njegovo zapošljavanje kako je kod mene bilo, ili da on predloži nju za nagradu. Ma da.

Primjereno ponašanje na poslu nije baš pričati o sinoćnjem analnom seksu.
Čitaj.
Pa kud bas o analnom seksu. Kao da ljudima nije vec dovoljno muka sto se netko seksa nakon toliko godina.
Stvarno nisu normalni.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:32   #16
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Svi međusobno pokrivaju druge ljude sa kojima su dobri, svi su ljubomorni na pojedine kolege na radnom mjestu, to je dio radnog kolektiva i efekt grupe u kojoj ljudi uzimaju određene uloge i hijerarhiju.
..
Pristajao bi ti nadimak general Radical.
Nisu svi ljudi špije i konfliktni.
Brusina75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:32   #17
Razumijem da mozda neki nefer dio vezano uz posao nije ok i smeta te, ali eto, provlace se cesto i oni koji nisu u braku. I tracaju i pricaju o sexu.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:33   #18
naravno da nitko ne opravdava to vulgarno javno izražavanje, ali meni se čini da ti zapravo bode oči kako si oni nisu dosadili.....
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:36   #19
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Ne.
Nisu introverti. Introvert je onaj koji je okrenut prema UNUTRA (sebi)
Ekstroverti su okrenuti prema drugome / drugima.

S obzirom da je naš ured njihova javna pozornica za svakodnevno, svakosatno iskazivanje ljubavi... dakle svoj odnos žive pred svima - to je prilično ekstrovertiran odnos.
Dakle u radnom kolektivu oni se prisno drže kako bi si povećali šanse za uspjeh. Rekla si da osim posla nemaju neki veliki društveni život, po meni su oni introvertiran par koji se kao ljepilom drži jedno za drugo.

Inače kolektiv je interesantno promatrati kao zatvoreni sustav, imaš ljude koji izbjegavaju posao, imaš ljude koji rade taman koliko treba, imaš one koji rade i za sebe i za druge, imaš one koji prebacuju posao na druge, imaš one koji se ulizuju šefu, imaš one koji se jebu sa šefom za boli položaj, imaš one koje drugi tlače i ponižavaju, imaš one kojima se drugi dive, imaš one koji pokušavaju izazvati ljubomoru i zavist, imaš one koji nastoje pomoći svima... Ne sudim par već ga držim normalnim dijelom grupne dinamike, oni si traže recept za uspjeh, kako poslovni tako i emocionalni, vas čine ljubomornima jer se tako dobro osjećaju.. kao recimo i šef koji se izdere na radnike da izbaci ljutnju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:38   #20
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
naravno da nitko ne opravdava to vulgarno javno izražavanje, ali meni se čini da ti zapravo bode oči kako si oni nisu dosadili.....

Što si nisu dosadili, to je super i bilo bi dobro da je više takvih parova.

Ono što ne razumijem da si u POSLOVNOM okruženju imaju potrebu svakodnevno tepati i sve što sam dosad rekla.
Je li ljubav veća ako si međusobno to kažu dvjesto puta na dan?
Da li njihova ljubav zato vrijedi više?
Ako si netko kaže micica, mucica, ljubavi, srčeko... samo u privatnosti vlastitog doma, ili samo jednom tjedno, ili jednom mjesečno - je ti ta ljubav onda manje vrijedna?

To me zanima. Otkuda potreba da nekome izjavljuješ ljubav sto puta dnevno, da s nekih komuniciraš 24 sata dnevno, da si šalješ poruke u svakom trenutku?

Ja u vezi imam dio koji je veza, naš međusobni odnos, i dio koji sam ja.
I to ja ima potrebu biti i samo sa sobom i s rodbinom i s prijateljicama i na poslu i na hobiju i s kućnim ljubimcem.
Nemam potrebu ni s kim biti 24 sata dnevno, osim što silom prilika boravim sama sa sobom 24 sata dnevno, jer nisam podvojena ličnost pa da se malo odmorim od sebe.
Nemam potrebu svojoj ljubavi 300 puta dnevno reći da ga volim, jer mislim da hiperinflacija ljubavnih izjava iste čine otrcanima i manje značajnima.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.