Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2017., 11:29   #1
Prestanak nošenja pudera- iskustva

Nisam znala kako da nazovem ovu temu, pa evo ovo ime, ako se može promjeniti slobodno izmjenite.
Ovako, polako prestajem koristiti puder. Inače sam bila osoba koja nije mogla iz kuće izaći bez pudera. Puder ne koristim više jer mi je koža postala suha i koji god puder stavila na lice (bez obzira koliko god hidratizirala lice i vodila brigu o njemu), puder više nije lijepo izgledao na mojoj koži, užasno bi izgledao "cakey" i izgledala bi 10 godina starija nego što jesam. Drugi razlog je taj što moja koža sklona aknama i u posljednje vrijeme vodim bitku sa tim gadovima tako da sam smatrala da ne nošenje pudera bi uvelike pomoglo da mi koža malo prodiše. Već nekoliko tjedana ne nosim puder (nosim ga samo u posebnijim prilikama i di trebam izgledati najbolje što mogu) i primjetila sam sada već veliku promjenu. Lice mi se pročistilo, izgleda mi lice svježije, sjaji se, pore su mi manje vidljivije... Svi mi hvale lice i govore kako mi puno bolje izgleda bez trunke pudera i da su promjene vidljive. Trebalo mi je puno hrabrosti za ovaj potez jer sam užasno nesigurna u vezi svoga lica, ali sada ne žalim ni sekunde što sam se odlučila na to (poraslo mi je i samopouzdanje).
Otvorila sam ovu temu kako bi "ohrabrila" cure koje muku muče sa puderima, žele ga se rješiti barem sada u ove vruće dane itd.
Stoga sve curke koje su prestale nositi puder ili ga uopće nikad nisu nosile pišite ovdje svoje razloge i iskustva.


I da, dobro bi došli savjeti kako postići savršen ten bez pudera uz minimalnu količinu šminke. Pa pišite :-)
LittleMissA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:01   #2
Super, baš mi je drago zbog tebe!

Nosila sam puder samo neko kratko vrijeme za vrijeme studiranja. Počela sam ga nositi kada sam vidjela jednu curu na faksu kako ima prekrasnu mliječnu put pa sam taj look željela kopirati puderom u prahu.

Puder me nervirao, znala me je koža svrbiti od njega (bez obzira na brand), a nakon nekog vremena mi se činilo da ga ne uspijevam nanijeti da izgleda dobro. Mama mi je u jednom trenutku rekla da izgledam bolje bez pudera i onda sam ga se definitivno odlučila riješiti.

Međutim, moram napomenuti da nikada nisam imala problematičnu kožu. Da sam imala akne i sl. nisam sigurna da bi ga se imala hrabrosti riješiti.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:51   #3
Ja sam nosila puder jer sam blijeda pa sam htjela malo potamniti ten bar za nijansu...i radi blagih podočnjaka. Ali danas samo stavim mrvu concealer-a na podočnjake i to je to. Jednostavno mi se ne da više mučiti kožu s tim kemijama niti općenito na to gubiti vrijeme.

Savršen ten? Meni je najbolji bio kad sam pazila na prehranu (šećer i mliječno van) i čistila se čajevima. Neki bolji savjet, nažalost, nemam.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:34   #4
Nisam ih nosila nikad niti mislim i baš mi je dobro. Već sam nešto napisala na temi vezano za akne, no da kažem i ovdje: nemam savršenu i besprijekornu kožu, ali imam itekako zdravu kožu bez ijedne bore. Akne imam povremeno kao i svaki normalan čovjek, no to se sve može sanirati i bez pudera. Ja, primjerice, kada sam doma i ne idem nigdje, volim staviti ili antibakterijski korektor ili gel od bijele gline (u malo izdašnijoj količini) na područja koja su mi nešto problematičnija i pustiti da se to lagano "ubija". Kada idem na faks i slično, ako imam neki problem, riješim ga tim istim antibakterijskim korektorom i to je to. To je uglavnom sredinom menstruacijskog ciklusa i tome slično.

Koliko god nekad bila živčana zbog svoje kože, ne bih se mijenjala ni s kim za bolju itd. S godinama sam naučila istu gledati kao prijatelja, a ne neprijatelja i koliko god mi bilo nekad teško preboljeti pokoji prišt - a teško mi bude svakako jer sam perfekcionist - nikad nisam posegnula za puderom. Primarno zato jer to nisam ja, drugi razlog je taj što ne volim imati ništa umjetno na sebi i tome slično. Jako sam spontana i nemam vremena razmišljati o tome je li mi se puder preslikao na ovratnik košulje (ne bih to podnijela - također perfekcionizam ) Generalno, ne volim ih uopće, niti se šminkam niti mi to treba. Mislim da je zdrava koža najljepša šminka.

Ako već želim kao nešto malo istaknuti tipa obrve, trepavice ili usne (premda, po meni, ne moram ni to), to mogu i "solo", bez pudera. Pa popravit će i taj korektor sitnice koje nam smetaju. Kada prođu, opet šetamo fino i goli. Za podočnjake vas kužim; to nekad i ja radim, ako je baš toliko otečeno od neispavanosti. Premda meni to splasne nakon koji sat pa ono, također nije "a must".

A i budimo realni, muškarci (normalni) vole kada je žena prirodna i bez previše nekih "umjetnina" na sebi. Sada će liberali spremno reći "pa koga briga što muški misle, šminkaš se za sebe lalala", ali ostavite si to za poslije, znate na što mislim - manje je više. Eto, toliko od mene kao nekoga tko ne voli ove stvari. I jako mi je drago zbog tebe, što si se odlučila na ovaj korak. Većini cura je to nešto neizostavno i poput robova šminke su. Uglavnom, odličan si potez napravila!
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:44   #5
LittleMiss drago mi je zbog tebe što si se odlučila na ovaj korak.

Ja osobno nikada nisam mogla koristiti puder jer mi je od svakih izbijala alergija po licu te bi mi se pore instantno začepile.

Evo nekih mojih savjeta za dobar izgled s minimalnom količinom makeupa:

- hidratantna krema svaki dan
- maska za lice i peeling - jednom tjedno
- što manje diranja i prčkanja po licu
- obrve - počupati samo suvišne dlačice s donje strane i između očiju, pokušati ih održavati što debljima (tanke obrve postaruju), fiksirati ih gelom za obrve i eventualno popuniti neke praznine odgovarajućom olovkom
- dobar korektor za prekrivanje eventualnih mrljica/kapilara/ožiljaka na licu
- pronaći boje ruževa koji odgovaraju tonu i podtonu kože lica - po mom iskustvu ništa ne laska licu kao ovo. Preko dana se ruž blago utapka, a za jači dojam se nanese 1 - 2 sloja.
- ako se želi naglasiti oči - uvijene trepavice te 1 - 2 sloja maskare po izboru
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:48   #6
Quote:
Blue Lotus kaže: Pogledaj post
S godinama sam naučila istu gledati kao prijatelja, a ne neprijatelja i koliko god mi bilo nekad teško preboljeti pokoji prišt - a teško mi bude svakako jer sam perfekcionist - nikad nisam posegnula za puderom. Primarno zato jer to nisam ja, drugi razlog je taj što ne volim imati ništa umjetno na sebi i tome slično. Jako sam spontana i nemam vremena razmišljati o tome je li mi se puder preslikao na ovratnik košulje (ne bih to podnijela - također perfekcionizam ) Generalno, ne volim ih uopće, niti se šminkam niti mi to treba. Mislim da je zdrava koža najljepša šminka.
Potpisujem!
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:27   #7
Nemam ništa protiv kvalitetnih pudera koji izgledaju kao prava koža. Naglašavam, kvalitetnih i koji se na licu ne kuže. Kad koristim pudere, u obzir dolaze isključivo takvi. Preko ljeta puder ne nosim jer imam stvarno dobru kožu, ali obično stavim korektor na podočnjake i mrvicu concealera na mjesta gdje imam crvenilo (sredina brade, s obje strane nosa i između obrva). Kako postići savršen ten s minimalno šminke? Tako da se puno truda i vremena posveti kvalitetnoj preparativi, zdravoj prehrani, dovoljnoj količini sna i svemu ostalom što pridonosi zdravlju i ljepoti kože. A ako govorimo isključivo o dekorativi, onda se (po meni) najbolji rezultati postižu na način da se koriste ultra pigmentirani proizvodi korišteni u najmanjim mogućim količinama. Na primjer, za nekoga tko ima masniju kožu s tu i tamo kojom nepravilnosti, preko ljeta bih preporučila neki super pigmentirani i trajni korektor tipa Laura Mercier Secret Camouflage kojeg će se onda nanositi spot concealing tehnikom isključivo na flekice/prištiće i sl., a ostatak kože ostaviti na miru. Tako se postiže vizualno ujednačen ten s doslovno nekoliko "pikica" kistom ciljano na nepravilnosti.
__________________
TBS Webshop TBS Facebook page
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:16   #8
Mozda ti umjesto teskog pudera pomogne ovo: https://www.nivea.hr/~/images/hr-HR/...5-160835-1.png ..meni bas lijepo osvjezi lice i doda malo ljetne boje na moje bljedilo.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:59   #9
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Mozda ti umjesto teskog pudera pomogne ovo: https://www.nivea.hr/~/images/hr-HR/...5-160835-1.png ..meni bas lijepo osvjezi lice i doda malo ljetne boje na moje bljedilo.
kako mislis ljetne boje, je li tonirana?
vivian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:52   #10
Evo tu ti sve pise: https://www.nivea.hr/shop/cellular-p...442280145.html
Nije ko one bb kreme koje bas vidis da su obojane. Ovo se bas lijepo stopi sa kozom.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:24   #11
Nemam neki porculanski ten, imam blizu 40, i mislim da sam puder zadnji put stavila u srednjoj. Imam doduše neki puderić u ladici, kojeg povremeno izvučem, ali to su tako rijetki petki da nije vrijedno ni spomena. Nemam nijedne bore na licu, povremeno neki prištić u pmsu, i tu i tamo se zasjajim, ali ništa s čim bi se opterećivala. Uvijek se izbezumim kad npr idem s kolegicama s posla na neko vikend predavanje, pa ih vidim bez šminke Tu negdje smo godišta, meni daju obično i po deset godina manje. Ne znam jel tu krivo svakodnevno žbukanje koje prakticiraju, ili imam dobre gene
Puno vode, dobra hidratantna krema i apsolutno mi više ništa ne treba u životu.
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:19   #12
Unhappy

Quote:
ex nihilo kaže: Pogledaj post
Nemam neki porculanski ten, imam blizu 40, i mislim da sam puder zadnji put stavila u srednjoj. Imam doduše neki puderić u ladici, kojeg povremeno izvučem, ali to su tako rijetki petki da nije vrijedno ni spomena. Nemam nijedne bore na licu, povremeno neki prištić u pmsu, i tu i tamo se zasjajim, ali ništa s čim bi se opterećivala. Uvijek se izbezumim kad npr idem s kolegicama s posla na neko vikend predavanje, pa ih vidim bez šminke Tu negdje smo godišta, meni daju obično i po deset godina manje. Ne znam jel tu krivo svakodnevno žbukanje koje prakticiraju, ili imam dobre gene
Puno vode, dobra hidratantna krema i apsolutno mi više ništa ne treba u životu.
Imas dobre gene. Prema mom iskustvu, nema to s time veze. Meni ni mama ni baka nikad nisu koristile puder i obje su dobile bore kad i ja (koja koristim daleko vise preparative nego one). Suha koza radi svoje, ne mozes si pomoc. Plus, danasnja kozmetika nije stetna kao nekad nego je dapace, njegujuca.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:30   #13
Uz dužno poštovanje svačijem izboru (i odluci), ali u mom slučaju bez pudera jednostavno ne dolazi u obzir... meni je lagana podloga (može biti i BB/CC) krema) temelj na kojem onda "mogu nešto raditi"... ponekad samo stavim maskaru, malo olovke oko očiju, rumenilo i nude ruž i to je to...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:37   #14
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje svačijem izboru (i odluci), ali u mom slučaju bez pudera jednostavno ne dolazi u obzir... meni je lagana podloga (može biti i BB/CC) krema) temelj na kojem onda "mogu nešto raditi"... ponekad samo stavim maskaru, malo olovke oko očiju, rumenilo i nude ruž i to je to...
Isto!

Ne sviđa mi se niti na sebi niti na ikomu drugomu ikakva šminka bez nekakve podloge - bila to BB krema ili baš puder. Osim ako je netko sretnica sa savršenim tenom ujednačene boje, onda da.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:15   #15
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje svačijem izboru (i odluci), ali u mom slučaju bez pudera jednostavno ne dolazi u obzir... meni je lagana podloga (može biti i BB/CC) krema) temelj na kojem onda "mogu nešto raditi"... ponekad samo stavim maskaru, malo olovke oko očiju, rumenilo i nude ruž i to je to...
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Isto!

Ne sviđa mi se niti na sebi niti na ikomu drugomu ikakva šminka bez nekakve podloge - bila to BB krema ili baš puder. Osim ako je netko sretnica sa savršenim tenom ujednačene boje, onda da.
Slazem se. Nemam problematican ten, ali bez podloge mi sve ostalo izgleda nedovrseno. Plus ne mogu lijepo nanijeti rumenilo i bronzer. Stajaznam, meni nije do tena, ten mi je ok, ali puder ili barem bb krema mi je osnova za sve ostalo.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:04   #16
Quote:
ex nihilo kaže: Pogledaj post
Nemam neki porculanski ten, imam blizu 40, i mislim da sam puder zadnji put stavila u srednjoj. Imam doduše neki puderić u ladici, kojeg povremeno izvučem, ali to su tako rijetki petki da nije vrijedno ni spomena. Nemam nijedne bore na licu, povremeno neki prištić u pmsu, i tu i tamo se zasjajim, ali ništa s čim bi se opterećivala. Uvijek se izbezumim kad npr idem s kolegicama s posla na neko vikend predavanje, pa ih vidim bez šminke Tu negdje smo godišta, meni daju obično i po deset godina manje. Ne znam jel tu krivo svakodnevno žbukanje koje prakticiraju, ili imam dobre gene
Puno vode, dobra hidratantna krema i apsolutno mi više ništa ne treba u životu.
Moje iskustvo je da nema veze puder sa starenjem, stanjem lica ili borama. To više ovisi o genima i preparativi. Naravno da će loš puder nekog postartati, ali to je druga stvar.

Ali to što kažeš šminka i bez šminke, vjerojatno kako se ti čudiš kad njih vidiš bez šminke netko se čudi kad tebe vidi sa šminkam, to je stvar promjene... i mislim da je bolje da se netko iznenadi kad nekog vidi bez šminke nego da taj netko stalno hoda bez i da se ljudi naviknuti eto na "losiju" verziju... Bolje da si nekad los, nego uvijek i da se svi na to naviknuti

Ja imam nekoliko frendica koje su preostale nositi puder jer ne mogu naći pravi, uvlači se u bore, lice im je bolje bez pudera, i sve to....svaka ima neko svoje objasnjenje... ali i dalje kad god stave puder izgledaju za klasu bolje, ali one to ne kuze, i kad ih netko pohvaliti one to shvate kao pohvalu tena, a ne da je puder doprinio tome.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:38   #17
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je da nema veze puder sa starenjem, stanjem lica ili borama. To više ovisi o genima i preparativi. Naravno da će loš puder nekog postartati, ali to je druga stvar.

Ali to što kažeš šminka i bez šminke, vjerojatno kako se ti čudiš kad njih vidiš bez šminke netko se čudi kad tebe vidi sa šminkam, to je stvar promjene... i mislim da je bolje da se netko iznenadi kad nekog vidi bez šminke nego da taj netko stalno hoda bez i da se ljudi naviknuti eto na "losiju" verziju... Bolje da si nekad los, nego uvijek i da se svi na to naviknuti

Ja imam nekoliko frendica koje su preostale nositi puder jer ne mogu naći pravi, uvlači se u bore, lice im je bolje bez pudera, i sve to....svaka ima neko svoje objasnjenje... ali i dalje kad god stave puder izgledaju za klasu bolje, ali one to ne kuze, i kad ih netko pohvaliti one to shvate kao pohvalu tena, a ne da je puder doprinio tome.
Potpis. Imam frendice koje nose puder svakodnevno valjda od 13.godine, i one koje su ga nosile valjda 20-ak puta u zivotu. Ove sto su uvijek pod puderom (dm rang, uglavnom Loreal) imaju puno manje borica od cure koja ga ne nosi. Nema pravila, tj. svejedno je. Vazna je njega i briga, a najbitnija je genetika.

Kuzim da se ljudima ne da nositi puder svakodnevno, ne moze se taj osjecaj mjerit sa osjecajem slobode golog lica, no nekima malo pudera bas da svjezinu licu.

Moje iskustvo: dugo nisam nosila puder, pa jesam, pa opet nisam, pa nosila azijske bb kreme, pa opet sad MAC puder...nikakve razlike nisam primjetila osim sto sam od par pudera dobila akne, a Missha PC mi je dosta ocistila lice od pms aknica i pristica, ali sto se drugih stvari tice, bas nikakve razlike

Zadnje uređivanje maryah1 : 28.06.2017. at 19:50.
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:44   #18
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje svačijem izboru (i odluci), ali u mom slučaju bez pudera jednostavno ne dolazi u obzir... meni je lagana podloga (može biti i BB/CC) krema) temelj na kojem onda "mogu nešto raditi"... ponekad samo stavim maskaru, malo olovke oko očiju, rumenilo i nude ruž i to je to...
ja sam prije redovito nosila full make up, a bez pudera (ono smokey eyes i slicno)
al bila sam mlada i imala super ten, tak da je stvarno dobro izgledalo. Casna rijec
Sad mi ten vise nije tak ujednacen, pa to nije to...doduse na +30°C i dalje to prakticiram jer se na tim temperaturama znojim i u licu.
Ali da, tesko je lijepo nanijeti rumenilo, bronzer i sl. na golo lice, mada lagano rumenilo, laka ruka i dobar kist cuda cine bourjois ono malo okruglo mi je bio top u tu svrhu, ali sa pravim kistom
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:33   #19
....jučer sam čitavo popodne bila na radnom mjestu bez pudera...skinula jutarnju šminku i od 12 na dalje bila sa zeru korektora,maskarom i ružem...naime izgledala sam si tako dobro i zdravo da mi se nije dalo znojiti pod njim...
a inače,puder uvijek i svuda..
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 20:21   #20
prvo sam početkom svibnja prestala koristit puder (inače 10-ak godina obavezno nikud bez podloge) sad se trudim što manje sa bb kremom, tipa ovaj tjedan na poslu sam bez ali recimo izlazak van i dalje trebam jaču podlogu da mi make up drži, ne znam kako da se drugačije izrazim... uvijek je promjena kad koža "diše" no inače koristim laganije pudere/bb kremu pa nije sad tak dramatično
maslelu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.