Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2007., 00:17   #21
ixi, ako sto ti abilan kaze da takvo rodiliste i postoji vec odavno bi ga zatvorili
odi malo na RiD ili pricekaj dok mame uhvate malo vremena i dodu vamo, pa ces vidjeti da ni jedna nemamo ni priblizno takvo grozno iskustvo kakvo si ti gore opisala
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 08:24   #22
...to rodilište će imati sve mogućnosti poroda....stolček...lopta...kada....po željama...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 11:11   #23
vodila sam trudnoću kod privatnika zato jer nisam čekala spušenih gaća (kao kod moje socijalne gin), nisam čekala (kod moje socijane i trudnice čekaju satima) i dobila sam ljudski pristup, vrijeme za mene (kod soc.gin. je kao na traci, nema puno razgovora), i nisam trebala na uzv u bolnicu, nego sam sve pretrage i briseve obavila na jednom mjestu.
stručnost privatnog i socijalnog mi izgleda isto, samo sam ja iskeširala brdo love za tretman koji sam dobila. to je moj izbor.

išla bih u privatno rodilište da ga ima.
rodila sam u Vinogradskoj i imam dosta zamjerki. evo samo jedne, da ne odem u OT ne smijete imati svoje spavaćice, pa onda ležite u krvavoj jer čistih NEMA, kad dođu čiste spavačice, onda skačem iz kreveta i trčim (nije lako, epiziotomija boli ko vrag) i uzimam odmah dvije. jednu sakrijem ispod jastuka, to mi je rezerva. pa dobro ljudi, jel to meni treba u životu?

od privatnog rodilišta očekujem:
- stručnost doktora i babica istu kao i u normalnoj bolnici
- privatni apartman, sa vlastitom kupaonom i WC papirom koji ne trebam ja donijeti, dodatnim ležajem za MM i beba da je stalno sa nama
- ljubazno osoblje (bez komentara tipa: ako si se znala je..ati onda sad možeš i trpiti)
- više mogućnosti pri samom porodu, kao što su curke već rekle,: stolčić, kada, lopta..
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 11:46   #24
Ja sam mislila stisnut zube i izdržat u ovim našim standardnim..ali sve više razmišljam o ovome.

O tome će najviše ovisit moj daljnji tjek trudnoće i rast mioma. Ako sve bude po ps-u, onda možda te nofčeke uložim u stvari za dijete, ali ako će biti komplikacija, onda bi stvarno htjela bit pod stalnim nadzorom lječnika, a ne kako sam već preveć puta čula, da te ostave satima samu pogotovo ako dođeš za vrijeme mjenjanja smjena!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 11:50   #25
prekrasno zvuči to sve, ali ako ne dobimo na lotu bit će nam kao i svima vama do sada.... pa i nije tako loše, a?
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:26   #26
Eh, da smo švabe. 25000€ po klincu, onda bi imali i za privatni porod, zar ne?
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:47   #27
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Eh, da smo švabe. 25000€ po klincu, onda bi imali i za privatni porod, zar ne?
iako baš u to ne vjerujem da svaka bebica u njemačkoj dobije 25000 eura, tu mora biti neki uvjet - ili moraš imati njemačko državljanstvo ili nešto drugo
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:53   #28
Ne znam detalje. Samo maštam. Pošto sam hrvat u Hrvatskoj, a mogla sam biti švabo u Švapskoj. sve! Kad su donijeli iz rata pogrešnu odluku. A koliko dice iman mogla sam se i obogatit!
Zezam se, naravno!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:54   #29
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Ne znam detalje. Samo maštam. Pošto sam hrvat u Hrvatskoj, a mogla sam biti švabo u Švapskoj. sve! Kad su donijeli iz rata pogrešnu odluku. A koliko dice iman mogla sam se i obogatit!
Zezam se, naravno!
a ja se vratila prije 10 mjeseci iz njemačke i rodila u HR svoju bebicu
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:55   #30
E to se zove hrabrost!:klap: :klap:
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:57   #31
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
E to se zove hrabrost!:klap: :klap:
ili slučajnost što u njemačkoj nisam mogla 3 godine zatrudniti a u hrvatskoj odmah prvi mjesec
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 15:12   #32
Onda bih ja možda trebala otić u njemačku odmah po četvrtom porodu.Njemačka umjesto kontracepcije. To bi bilo super!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 22:48   #33
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
išla bih u privatno rodilište da ga ima.
rodila sam u Vinogradskoj i imam dosta zamjerki. evo samo jedne, da ne odem u OT ne smijete imati svoje spavaćice, pa onda ležite u krvavoj jer čistih NEMA, kad dođu čiste spavačice, onda skačem iz kreveta i trčim (nije lako, epiziotomija boli ko vrag) i uzimam odmah dvije. jednu sakrijem ispod jastuka, to mi je rezerva. pa dobro ljudi, jel to meni treba u životu?
prvi put cujem za ovo, mi smo rodile negdje u isto vrijeme u vinogradskoj i moglo se imate svoje pidzame. ja sam bila u njihovim zato jer ih je uvijek bilo prepuna kolica (kao i cistih plahti i ostale posteljine) i uvijek su bile ciste i mirisne i preopeglane
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 23:32   #34
i ja rodila u Vinogradskoj i mogla imat njihove alim vešeraj štekao jer je bio vikend i usto još i Uskrs...al uutorak kad sam odlazila bila ih puna kolica....a mogla sam i rodit u svojoj......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 23:34   #35
info o spavaćicama sam dobila na ovom forumu

https://www.forum.hr/showthread.php?t=155371&page=11
QUOTE=Tiger Lilly;6363948]Inače, u Vinogradskoj su vlastite spavaćice dozvoljene samo trudnicama, a friške mame smiju imati samo njihove (kao, iz higijenskih razloga).[/QUOTE]


ja sam bila tamo za vrijeme Badnjaka, Božića i ostalih praznika, možda nije radila praona 3-4 dana
btw ni plahti nije bilo. kaj i da plahtu od doma nosim??

i ja sam imala svoju piđamu i gaće iako navodno ni gaće ne bi smjeli nego samo one jednokratne.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:01   #36
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
info o spavaćicama sam dobila na ovom forumu

https://www.forum.hr/showthread.php?t=155371&page=11
QUOTE=Tiger Lilly;6363948]Inače, u Vinogradskoj su vlastite spavaćice dozvoljene samo trudnicama, a friške mame smiju imati samo njihove (kao, iz higijenskih razloga).

ja sam bila tamo za vrijeme Badnjaka, Božića i ostalih praznika, možda nije radila praona 3-4 dana
btw ni plahti nije bilo. kaj i da plahtu od doma nosim??

i ja sam imala svoju piđamu i gaće iako navodno ni gaće ne bi smjeli nego samo one jednokratne.[/QUOTE]

prekrasno i ja ću u to doba biti u bolnici.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:15   #37
Da se opet malo vratim na onu famoznu stručnost doktora. Nisam mislila da doktori u soc. bolnicama nisu stručni, ali stvarno ima ih svakakvih. Koliko puta se dogodilo da baš zbog te stručnosti čovjek nastrada. Evo onaj slučaj Maškarin u Rijeci. Ali mislim da to nije samo za porod jer na porodu te porađaju babice a doktor samo gleda. Meni je više ono, što ako se dijete rodi sa premalom težinom ili nekim problemom, pa u bolnici (kao npr. u Merkuru) nemaju inkubator, pa dijete vode u Petrovu. (to mi je rekla med.sestra iz Merkura).
Milsim rađanje je stara priča. To je tako kako je i svatko ima drugačija razmišljanja. Kada je sve normalno onda nema ni problema
Pod stručnošću sam mislila pod onim što ako nešto zapne. Pa bolje mi je da je kraj mene neka osoba sa iskustvom nego da mi stave nekog stažistu sa 2 mjeseca radnog iskustva.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 14:19   #38
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Da se opet malo vratim na onu famoznu stručnost doktora. Nisam mislila da doktori u soc. bolnicama nisu stručni, ali stvarno ima ih svakakvih. Koliko puta se dogodilo da baš zbog te stručnosti čovjek nastrada. Evo onaj slučaj Maškarin u Rijeci. Ali mislim da to nije samo za porod jer na porodu te porađaju babice a doktor samo gleda. Meni je više ono, što ako se dijete rodi sa premalom težinom ili nekim problemom, pa u bolnici (kao npr. u Merkuru) nemaju inkubator, pa dijete vode u Petrovu. (to mi je rekla med.sestra iz Merkura).
Milsim rađanje je stara priča. To je tako kako je i svatko ima drugačija razmišljanja. Kada je sve normalno onda nema ni problema
Pod stručnošću sam mislila pod onim što ako nešto zapne. Pa bolje mi je da je kraj mene neka osoba sa iskustvom nego da mi stave nekog stažistu sa 2 mjeseca radnog iskustva.
...od mojih troje dvoje je rođeno sa problemima (kasnije riješeno) i oboje bili u merkuru u inkubatoru,tak da ne kužim kaj hoćeš reči...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:52   #39
Ne znam Paspa, tako mi je rekla cura koja je radila u Merkuru kao babica. Samo prenosim informaciju. Ali ako si ti to prošla, onda mislim da je tvoja informacija vjerodostojnija. Hvala ti, dobro je znati.
U biti, važno je da se sve to dobro riješi i da imamo što više mogućnosti za izbor, kako i gdje roditi? A ovo sa privatnim rodilištem otvara nam se još jedna mogućnost izbora. Samo se nadam da će biti stvarno svima dostupno.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:00   #40
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
ja sam bila tamo za vrijeme Badnjaka, Božića i ostalih praznika, možda nije radila praona 3-4 dana
btw ni plahti nije bilo. kaj i da plahtu od doma nosim??

i ja sam imala svoju piđamu i gaće iako navodno ni gaće ne bi smjeli nego samo one jednokratne.
joj mici sad ga pretjerujes fakat! to s gacama je notorna glupost, pa i sama kazes navodno. dakle, kad si bila tamo zasto nisi provjerila i ko ti moze uvjetovat kakve ces ti gace nosit. I vidis da si ipak imala sve svoje, a da li ti je itko prigovorio?
nekako sumnjam da bi ti u nedostatku pidzama uopce dozvolili da hodas gola
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.