Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 14:12   #21
Evo mog mišljenja: Mojave 3 nije shoegaze, a ostali bendovi koje sam već više puta spomenuo na ovoj temi jer su hvale vrijedni, jesu shoegaze.
Kad dođem doma, poslušat ću taj deerhunter, pa vam reći jesu li pom mom mišljenju shoegaze.
btw, znam da moram imati vlastito mišljenje, ali što kad se moje vlastito mišljenje ne poklapa sa mišljenjem većine (jer onaj tag koji je na prvom mjestu je tag kojim su određeni bend tagirali većina slušatelja)? Onda ja svoje vlastito mišljenje dovodim u pitanje.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:13   #22
Quote:
LostForever kaže: Pogledaj post
btw, znam da moram imati vlastito mišljenje, ali što kad se moje vlastito mišljenje ne poklapa sa mišljenjem većine (jer onaj tag koji je na prvom mjestu je tag kojim su određeni bend tagirali većina slušatelja)? Onda ja svoje vlastito mišljenje dovodim u pitanje.
DEMOKRACIJA FAIL
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:15   #23
ala prika čime se ti baviš
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:28   #24
To šta Deerhunter ima po par filera po albumu ne znaci da su šugaze. Koj izraz, debilana ko i aor
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:35   #25
Quote:
Mr. Wrong kaže: Pogledaj post
nije ni meni. gledao sam i njih prije mjesec dana. bili su fantastični
i ja se slazem da su taki bili kad sam poslusa snimku s festivala, i svojedobno su bili fantastićni u gracu od cega sam isto slućajno naletijo na snimku ter poćuo, JER TAD NIKO NIJE TIJO VOZIT NA TAJ KONCERT
anti-person is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:43   #26
ja kad sam ih gledao su bili bezveze, al to je zato šta je dvorana bila bezveze. negdje u rangu da bugalu zvuk može bit uzor. i sad kad bend pun reverba dođe u dvoranu u kojoj sve ječi, čuje se samo reverb kako ječi dok bend biva mršavim. štaš.
__________________
[22:29][foka] zakopala sam je iza zgrade
rdeči valabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 23:29   #27
Deerhunter jesu shoegaze, i to lijepi shoegaze. Kažem lijepi jer su fugazi i još neki forumaši u postovima iznad jasno dali naslutiti da im se ne sviđa shoegaze kao naziv. Zato automatski čim čuju nešto dobro, ne žele prihvatiti činjenicu da je to shoegaze, iako to jest shoegaze.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 02:00   #28
Ja bih volio da mi se objasni po cemu su dirhanter shugegejz a ne matematicno surovo dosadno do iberjaja dosadno vnago...
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:15   #29
Shoegazing

Prema ovome šugaze umro odavno. Također prema opisu šugazea mogli bi i Sunn O))) ubacit u isti.

Common musical elements of shoegazing consist of distortion, droning riffs and a "wall of sound" from noisy guitars.

Deerhunter nije šugaze!
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:35   #30
Nabavi si od Julee Cruise albume "Floating" i "The Voice Of Love". Usko vezani sa glazbom Twin Peaksa. Prvi navedeni sa serijom, a drugi sa filmom. Tekstove napisao David Lynch, a uglazbio sve Angelo Badalamenti.
Glazba koja doslovno otvara vrata u jedan drugi svijet. OBAVEZNO nabaviti
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:11   #31
ali ne spada bogami ni u shoegaze, ni u dream pop, niti u twee. u shoegaze/dream pop eventualno spadaju pluramon s kojim je julee snimila album dreams top rock i koji na sebi ima odličnu time for a lie stvar (ako si fan i nisi čuo - obavezno). btw julee je meni bila jako smiješna uživo, al ne na onaj duhoviti način.

ali ionako su žanrovi proizvoljne kategorije, uglavnom jako slabo definirane, koje ti u najboljim slučajevima mogu poslužiti isključivo kao orijentiri kako bi došao do slične muzike. u svijetu interneta to je jedan pomalo arhaičan način kategorizacije muzike, imo. smrt žanrovima, živjela sloboda.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:45   #32
Evo jedna shoegaze stvar: Atlas Sound - Recent Bedroom

Teško je držati se jedne riječi, kao shoegaze i očekivati da će se svi složiti. Najbolje je navesti sve nazive koji označavaju neki konkretan bend, tj. tagove na last.fm-u. Na primjeru ovog benda, Atlas Sound, to su ovi tagovi:

shoegaze, experimental, ambient, psychedelic, electronic

I inače ti tagovi/žanrovi su usko vezani za shoegaze. Ima i još naziva vezanih za shoegaze.


OT: posudio sam neki kompilacijski cd "Rough trade shops: counter culture 08" na kojem ima hrpa dobrih indie stvari, a ima i shoegaze-a.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:46   #33
E, da, i seen live tag ful puno govori o bendu isto
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:50   #34
ma to vam niš nije šugejz.
__________________
I'm Dr. Sanchez! You're a woman.
true lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:02   #35
ja sam nekad shoegaze ali nikad twi

__________________
There's a girl that you should know She was mine not so long ago
Jarney is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:33   #36
Quote:
zLimenko kaže: Pogledaj post
E, da, i seen live tag ful puno govori o bendu isto
A po čemu da se onda orjenitram nego po last.fm-u? Po glupoj Wikipediji koja kaže da pola žanrova više ne postoji? Zašto ne bi postojao shoegaze? Zato što to nije u modi više? Pa to ne znači da nema kvalitetnih bendova koji i dalje rade takvu glazbu, možda i kvalitetnije nego začetnici tog žanra. Prema Wikipediji, trebao bih slušati Lady GaGa i druga moderna sranja koja se puštaju po radiju.

I još nešto, za sve one koji se pitaju zašto sam stavio "twee" u naslov ove teme. Zato što sam se ravnao ni više ni manje nego prema glupoj Wikipediji. Tamo je pisalo za moj omiljeni shoegaze bend, The Radio dept., u rubrici genre(s)

Dream pop
Indie pop
Shoegaze
Twee Pop
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:35   #37
Mislim, shoegaze, twee i dream pop u istom naslovu...

svaka čast pokretaču topica
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:50   #38
a jadni mali los forever, fali mu autoriteta u zivotu sad kasmo mu srućili autoritetnos lastefema, a vikipendija mu je zabila noš u ledja osramotivsi ga
anti-person is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:56   #39
Quote:
anti-person kaže: Pogledaj post
a jadni mali los forever, fali mu autoriteta u zivotu sad kasmo mu srućili autoritetnos lastefema, a vikipendija mu je zabila noš u ledja osramotivsi ga
da, sad sam baš tužan...
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 14:01   #40
meni ovo niš nije jasno prvi put čujem za ovak šta hm..a šta je onda dream pop
jel mi može netko dat neki link ...primjer neki...
tetija09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.