Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 21:58   #101
@karlo: Tko kaže da osuđujem?

Radi se o osobi koja je između ostalog perfidni lažov i serijski varalica, počeo je varati jer je prestao voljeti svoju ženu, strast je nestala, privlačna mu nije, ali mu je privlačna ideja da može seksati kad hoće, mada mu ona i nije nešto otkad je rodila i udebljala se, ona njega tu i tamo iznenadi, dočeka ga gola na tepihu, on je poševi, ona mu uredno ispegla plahte i oglača gaće, a on te iste plahte i gaće prlja sa svojim ljubavnicama, divno, ha?

Ali ne, ne osuđujem, žalim, to da...iz dna duše...

@OSTALI-obratite pažnju na NEKI muževi NIKAD ne ostavljaju žene... Ja sam rekla NEKI, vi kažete da generaliziram, slučajno se potrefilo da osobno poznajem jednog takvog i da, ne sviđa mi se to kaj radi, i ne odobravam takav život, ali tko sam ja da sudim, ne?
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:05   #102
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Koliko god ti ironična bila ovo je sušta istina, upravo iz razloga što muškarac očekuje od žene da mu bude ljubavnica puno više nego žena
:klap::klap::klap: Bravo, care. Muškarac očekuje, a ženino je da sa zanosom ispunja njegova očekivanja ako ne želi biti prevarena. Ma svaka ti dala! Ahahaha... Jel te ja trebam učiti kad će ti žena dati? Vjeruj mi, ne zato što ti to od nje očekuješ.
Quote:
, a mnoge žene, iz raznih predrasuda o svom položaju i ulozi u braku, ne žele i tu ulogu često koristiti,
Ma iz kojih to razloga, da mi je znati? I pogledaj samo kako ti o tome govoriš - kao da je ljubavni čin instrument, oružje, uloga koja se mora odrađivati. Nisu to ženske predrasude, nego ti to ženu vjerojatno ne pali - da ti daje po bračnoj dužnosti.
Quote:
a koja je najbolja zaštita od moguće muževe prevare. Žena se mora boriti za svog muškarca i tu bitku ima cijeli svoj život, koliko god to nepravedno bilo po nju.
Ahahaha... pa ti si sve bolji. Ja ovo nemrem komentirat ozbiljno. Ne pada ti na pamet da bi umjesto da se bori za nekog kome će davati po dužnosti, mogla uzeti tamo gdje joj se nudi s uzbuđenjem? Isuse, kaj je tebi?

@Cookie, vraćaj se ovamo!


Quote:
ali bit će da nisi upoznala muškarca,
Ovakvih kao ti jako puno. Pravih malo, priznajem
Quote:
s takvim razmišljanjem i stavom prema muškom rodu općenito dovoljno govori o tebi kao ženi i tvojoj ulozi u braku/vezi.
Kakva uloga? Da redovitim seksom iz obaveze namirujem muža kako bih osigurala da ne ode drugoj i, još gore, da on bude zadovoljan što mu ja dajem iz takvih poriva? Ja sam grozna žena i grozna sam u bila i u braku i u vezi. Muškarac s kojim jesam zna da mu dajem (i uzimam ga) jer me pali, a ne rutinski, kako ne bi potražio drugdje i kako bih ga zadržala odrađivanjem smiješnih pokreta u zadanoj kvoti.

@Coooookie!!!



Quote:
Žene zakažu u svojoj reakciji na instinkt koji im govori da se partner promijenio, da ju zapostavlja, da se nešto događa i da treba reagirati.
Bože, kako si ti umišljen! Onda meni kažu da sam ohola! Pa zar ti stvarno misliš da si takav dobitak? I da ćeš demonstriranjem promjena u svom ponašanju potaknuti ženski instinkt da ti se ona brže bolje u strahu da te ne izgubi baci u naručje raširenih ruku (i nogu)? A Isuse...
Quote:
Tu prvenstveno mislim na one žene koje svoj brak doživljavaju i proživljavaju svaki njegov djelić u punom smislu i značenju, a ne na one koje svoj brak i ulogu odrađuju.
Kaj se sad to? Čitavo vrijeme od žene očekuješ upravo to - odrađivanje, a sad mi se čini da to spominješ u negativnom značenju.

Aaaaa, kužim! Ona to mora odrađivati tako da ti zapravo ne skužiš da odrađuje nego te mora držati u uvjerenju kako joj je to vrhunski doživljaj, a ne uloga.

Daj se dogovori sa sobom.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:05   #103
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ne misliš da je pretjerano reći da muškarci ne ostavljaju žene sa kojima nisu sretni (a niti žene muškarce) samo zato jer su slabići i jer žele uživati u nekom komoditetu?
Na stranu kuće i aute, smatraš da je opravdano djecu strpati u isti koš sa time? Izjednačiti ih?
Naravno da to nisam izjednačila, ali naprosto se nameću kao karika u lancu komoditeta koji se u tom braku nalaze kao privid (lažne?) sreće, nemojte se sad snebivati kad svi jako dobro znamo koliko se danas djecom manipulira i ucjenjuje drugu stranu kod eventualne rastave, i ona sama postaju puko sredstvo i oružje kojim ćete raniti i poniziti bivšeg/bivšu....
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:26   #104
Muškarci u jako rijetkim slučajevima žene ostavljaju zbog ljubavnice, mislim da češće žene ostavljaju muževe ako doznaju za prevaru. Žena ima brdo obaveza i nije uvijek rasspoložena za sex, i mislim da je to najčešći razlog prevara. Znam slučaj gdje se muškarac nakon što je dugo bio ganjan od žene koja mu je kasnije i postala ljubavnica i to u vrijeme kad žena nije smijela biti seksualno aktivna jer je morala mirovati radi trudnoće. Strašno nisko i jadno, ali to žena nikad nije dokazala. Ali njen stav je uvijek bio da ne tolerira prevaru i kad bi joj se to desilo ne bi mogla oprostiti. Međutim, tad je imala trbuh do zuba i to nije u toj situaciji mogla učinit. Nije isto da li se desi sex na jednu noć, ili se radi o varanju na duge staze. Ja bi momentalno zatražila razvod braka kad bi doznala da me muž vara, i to naravno dokazala.
m@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:39   #105
Sad ste sve sveli na to jel' mu žena dovoljno daje ili ne daje, jadna ne bila, dabogda joj se ona stvar osušila!

Bojim se da mnogi od vas rado banaliziraju i svedu sve na čisti seksualni aspekt, pa zar smo mi ljudi toliko primitivni i promiskuitetni da varamo zakonite partnere samo i isključivo zbog nejebice?

A kaj se desilo s ostalim aspektima koji su u braku shvaćeni zdravo za gotovo i uslijed toga rezultiraju prevarom, koja vrlo često nije samo fizička? Kaj se desilo s razgovorom, razumijevanjem, iskrenošću, empatijom, podrškom???

Zar je toliko lakše reći "prevario sam je jer mi nije dala karati?" umjesto "prevario sam je jer sam se osjećao zanemareno, nevoljeno, neprivlačno, a nisam znao kako da joj to kažem?"

Ne znam za vas, ali u braku u kojem ima LJUBAVI, i to zrele ljubavi, a ne slijepe zaljubljenosti i fizičke strasti, sve te stvari nekako slijede jedna drugu i rastu, nadograđuju se, u takvim brakovima vjerujem da nikad neće doći do prevare, ali opet, to su samo NEKI, RIJETKI...
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:48   #106
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Sad ste sve sveli na to jel' mu žena dovoljno daje ili ne daje, jadna ne bila, dabogda joj se ona stvar osušila!
Zanimljivo! Opet ženska posla. Nećemo se zamjerati muškome, jel, rijetki su na forumu. Dakle, draga Girl, ova množina ti ne stoji. Nismo "mi" sveli, nego je sveo Lav Karlo. Ovdje:

Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Koliko god ti ironična bila ovo je sušta istina, upravo iz razloga što muškarac očekuje od žene da mu bude ljubavnica puno više nego žena, a mnoge žene, iz raznih predrasuda o svom položaju i ulozi u braku, ne žele i tu ulogu često koristiti, a koja je najbolja zaštita od moguće muževe prevare.
Njegov post te nije naveo da zaključiš da je on sve sveo na "davanje". A odgovir na to naveli su da rabiš množinu i odjednom smo to neki "mi" koji sve svodimo na seks.

Morat ćeš se obratiti Lavu Karlu konkretno.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:53   #107
nek se nitko ne ljuti, ali sex sve pokvari, zbog sexa ljudi pate, zbog njega su sebični i oholi...sve ovo mi se žešće gadi...ako imaš ženu, pogotovo djecu nisi više ti bitan, bitno je to malo čudo kojem nikako ne može biti lako bez ljubavi i potpore svoje obitelji i naravno da se mama i tata poštuju i vole. Nije nikome lako.

I nema razlike između muškaraca i žena, svi varaju i svi su sebični podjednako.
IlPrincipe88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:53   #108
Ostavljaju..eto puna je Lijepa Naša ostavljenih žena zbog ljubavnica.Po cestama i stanicama same bivše žene muževa koji je oženio ljubavnicu.
Muž koji ima ženu koju voli,djecu koju voli, dva kredita,firmu na izdisaju- udisaju ,stare roditelje,stare prijatelje i neku mladu naivnu...khm.....za vesele sate sa pričanjem,druženjem i keksanjem taj će svakako ostaviti ženu.
Ne kupuje se krava ako je mlijeko besplatno ..tj.pomuzeš ga kad te volja.Čemu?
Ovo nije uvreda samo usporedba.

Zato kažem puna je Hrvatska ostavljenih žena zbog ljubavnica.Puna.
Što se može ..takva je statistika.

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:55   #109
@PerzefonaDraga moja, ne govorim ja samo njemu, ako nisi ranije vidjela, također sam koristila množinu kad sam upala ovdje, osvrćem se na temu kao takvu i sve ranije postove, a navedenom sam gospodinu replicirala kad me gore povukao za jezik, skužila sam da propagira neke stvari koje mu idu u korist...

Kako god, isprike zbog nespretne konstrukcije!

Zaštita od muževe prevare, mislim, daj mi, dam ti, wtf? Ovo dovoljno govori, nadam se...
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:57   #110
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ostavljaju..eto puna je Lijepa Naša ostavljenih žena zbog ljubavnica.Po cestama i stanicama same bivše žene muževa koji je oženio ljubavnicu.
Muž koji ima ženu koju voli,djecu koju voli, dva kredita,firmu na izdisaju- udisaju ,stare roditelje,stare prijatelje i neku mladu naivnu...khm.....za vesele sate sa pričanjem,druženjem i keksanjem taj će svakako ostaviti ženu.
Ne kupuje se krava ako je mlijeko besplatno ..tj.pomuzeš ga kad te volja.Čemu?
Ovo nije uvreda samo usporedba.

Zato kažem puna je Hrvatska ostavljenih žena zbog ljubavnica.Puna.
Što se može ..takva je statistika.




Generaliziranje, anyone?

Kao da se i udane žene ne karaju sastrane, samo kaj su ti mladi jebači onda pastusi, a mlade ljubavnice kurve i fufe...kaj ćeš, semantika!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 23:01   #111
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post


Generaliziranje, anyone?

Kao da se i udane žene ne karaju sastrane, samo kaj su ti mladi jebači onda pastusi, a mlade ljubavnice kurve i fufe...kaj ćeš, semantika!
Da bi reč rekla!

Quote:
Kako god, isprike zbog nespretne konstrukcije!
Sve OK.
Malo mi se temperament razmahao. Inače nisam nagla.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 23:35   #112
Quote:
IlPrincipe88 kaže: Pogledaj post
...ako imaš ženu, pogotovo djecu nisi više ti bitan, bitno je to malo čudo kojem nikako ne može biti lako bez ljubavi i potpore svoje obitelji i naravno da se mama i tata poštuju i vole.
Ovdje piše da se tata i mama moraju poštovati i voljeti zbog svoga malog čeda čuda. Stvarno se to htjelo napisati?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:26   #113
Quote:
IlPrincipe88 kaže: Pogledaj post
nek se nitko ne ljuti, ali sex sve pokvari, zbog sexa ljudi pate, zbog njega su sebični i oholi...sve ovo mi se žešće gadi...
Ne znam kakva su tvoja iskustva, ali u mojim vezama seks obično bude jedna od pozitivnijih stavki.
Ljudi pate i ljudi su sebični i oholi. Ne pate zbog seksa i nisu sebični i oholi zbog seksa.

Quote:
ako imaš ženu, pogotovo djecu nisi više ti bitan, bitno je to malo čudo kojem nikako ne može biti lako bez ljubavi i potpore svoje obitelji i naravno da se mama i tata poštuju i vole. Nije nikome lako.
Naravno da ljudi vole svoje dijete, ali to ne znači da vole jedno drugo. A ostati ili otići jednom kada se ljubav više ne osjeća druga je stvar.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 07:25   #114
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas, ali u braku u kojem ima LJUBAVI, i to zrele ljubavi, a ne slijepe zaljubljenosti i fizičke strasti, sve te stvari nekako slijede jedna drugu i rastu, nadograđuju se, u takvim brakovima vjerujem da nikad neće doći do prevare
Varaš se.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 08:46   #115
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post


Generaliziranje, anyone?

Kao da se i udane žene ne karaju sastrane, samo kaj su ti mladi jebači onda pastusi, a mlade ljubavnice kurve i fufe...kaj ćeš, semantika!
O, karaju se, trpaju se itekako

O, da

Ontopic:

Inače, ostaviti ženu zbog ljubavnice je bespredmetno. Osim ako ionako ne živiš u totalnom kurcu od braka, ali onda si sam glup ako tako živiš - i tu ljubavnik/ca nema nekakvu presudnu ulogu.

Žena , obitelj ipak znači NEUSPOREDIVO više od neke jebačice sa strane, pa makar i jebačice uz emocije - takozvane Ljubavnice.. Ko zdrave pameti bi to ostavio - beats me..
sex-addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 08:54   #116
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Varaš se.
Heh, onda je to meni jaaaako žalosno i vrijedno žaljenja, ako je tome tako, zašto se onda toliko zdušno zaklinjemo u instituciju braka, katoličanstvo, monogamiju, sterajmo to sve fino u neku stvar i ajmo se karati naokolo, brate! Sad su i biolozi dokazali da samo žen(k)e POLIGAMNIH vrsta mogu doživjeti orgazam, eto, monogamija je nastrana i protuprirodna, ne?

Nego, niste mi odgovorili na pitanje koje sam gore postavila:

Quote:
Bojim se da mnogi od vas rado banaliziraju i svedu sve na čisti seksualni aspekt, pa zar smo mi ljudi toliko primitivni i promiskuitetni da varamo zakonite partnere samo i isključivo zbog nejebice?

A kaj se desilo s ostalim aspektima koji su u braku shvaćeni zdravo za gotovo i uslijed toga rezultiraju prevarom, koja vrlo često nije samo fizička? Kaj se desilo s razgovorom, razumijevanjem, iskrenošću, empatijom, podrškom???

Zar je toliko lakše reći "prevario sam je jer mi nije dala karati?" umjesto "prevario sam je jer sam se osjećao zanemareno, nevoljeno, neprivlačno, a nisam znao kako da joj to kažem?"
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 08:55   #117
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post

Muškarci su većinom otužna bića koja nemaju snage, odlučnosti ni hrabrosti niti bilo koju od muških vrlina u koje smo vjerovale kad smo bile male.
Ovo je, na žalost, potpuno točno. Mada ne bih samo na muške to aplicirao, nego na ljude općenito.. Premalo kvalitete

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Oni su većinom lijeni, duhom i tijelom, komotni i nesposobni donositi odluke, a naročito za njih snositi odgovornost. Budimo realni i recimo: žene vuku konce.
Ovo je, također, nažalost točno. Na žalost vas žena dakako. Nama me smeta da smo takvi. Vucite konce za sve vama bitne stvari, a mi ćemo kad je nešto ZBILJA nama bitno.

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Znam jednog sirotana koji je došao doma i priznao ženi da ju je prevario očekujući da će mu ona obujmiti koljena i preklinjati ga da je ne ostavlja. Htio je spasiti brak tako što će pokazati ženi da ga može izgubiti ako se ne "popravi". Malo se prešao u računici.

Znam drugog kojeg je žena uhvatila u preljubu i naredila mu da nemilosrdno šutne ljubavnicu na najgrublji način. I ovaj je to učinio.

Koji papci, i jedan i drugi.
Slažem se.. Apsolutni papci..

Ispada da nije lako naći dobrog muškarca, za bilo što.. Ipak, nama je lakše naći dobru ženu.. Good 4 us
sex-addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 09:00   #118
Quote:
sex-addict kaže: Pogledaj post
Inače, ostaviti ženu zbog ljubavnice je bespredmetno. Osim ako ionako ne živiš u totalnom kurcu od braka, ali onda si sam glup ako tako živiš - i tu ljubavnik/ca nema nekakvu presudnu ulogu.

Žena , obitelj ipak znači NEUSPOREDIVO više od neke jebačice sa strane, pa makar i jebačice uz emocije - takozvane Ljubavnice.. Ko zdrave pameti bi to ostavio - beats me..
Slažem se. Postoji nekakvo generalno (a ni na čemu utemeljeno) vjerovanje da je ljudima koji se upuštaju u preljub u braku loše. Sve moje iskustvo govori da je to kompletno pogrešno.

Naravno, ima i takvih slučajeva, ali ne bih rekao da su najčešći. Ljudi kojima brak ne štima (a pogotovo žene) više se koncentriraju na to da ga nekako poprave, a baš im ne pada tako lako na pamet da kompenzaciju traže negdje izvan. Ljudi kojima je brak loš najčešće su u depresiji. U depresiji ti nije do avanture i do adrenalina.

Mislim da se veći broj ljudi u tako nešto ne upušta da bi nakodnadilo 'rupe' u braku nego jednostavno da bi životu dodalo malo začina. Da bi stavili malo šlaga na tortu. I tko je onda lud zbog začina napuštati ono što ti je dobro, što funkcionira i do čega ti je stalo? Pa taman i da se zaljubiš.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 09:09   #119
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Heh, onda je to meni jaaaako žalosno i vrijedno žaljenja, ako je tome tako, zašto se onda toliko zdušno zaklinjemo u instituciju braka, katoličanstvo, monogamiju
Zato jer smo dvolični. Ili trolični. Jedno mislimo, drugo govorimo, treće radimo. Hipokrizija je temelj zapadne kršćanske civilizacije. (Možda i drugih, to ne znam, ali za ovu našu znam.) I to prilično dobro funkcionira.

Quote:
sterajmo to sve fino u neku stvar i ajmo se karati naokolo, brate! Sad su i biolozi dokazali da samo žen(k)e POLIGAMNIH vrsta mogu doživjeti orgazam, eto, monogamija je nastrana i protuprirodna, ne?
Pa, nemoj skakati u ekstreme. Svijet nije crno-bijel. Ljudima paše da žive u službenoj monogamiji -- koja, uostalom, i jest oko 65-75 posto istinita. Ali, budući da im monogamija nije baš totalno prirođena, nego se želja za njom miješa i s kojekakvim drugim nagonima, ljudi onda u monogamiju umiješaju 25-35 posto neslužbenog ljubovanja izvan monogamnih pravila i sve je u redu.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 09:14   #120
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Slažem se. Postoji nekakvo generalno (a ni na čemu utemeljeno) vjerovanje da je ljudima koji se upuštaju u preljub u braku loše. Sve moje iskustvo govori da je to kompletno pogrešno.

Naravno, ima i takvih slučajeva, ali ne bih rekao da su najčešći. Ljudi kojima brak ne štima (a pogotovo žene) više se koncentriraju na to da ga nekako poprave, a baš im ne pada tako lako na pamet da kompenzaciju traže negdje izvan. Ljudi kojima je brak loš najčešće su u depresiji. U depresiji ti nije do avanture i do adrenalina.

Mislim da se veći broj ljudi u tako nešto ne upušta da bi nakodnadilo 'rupe' u braku nego jednostavno da bi životu dodalo malo začina. Da bi stavili malo šlaga na tortu. I tko je onda lud zbog začina napuštati ono što ti je dobro, što funkcionira i do čega ti je stalo? Pa taman i da se zaljubiš.
potpisujem ovo skroz
__________________
But just because it burns, doesn't mean you're gonna die, you've gotta get up and try ...
Jebezljiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.