Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2004., 00:01   #1
Puknuće zuba

..proslu nedjelju mi pukne komadic zuba, u ponedjeljak odem zubarici i naruci me za 13.4 jer me ne boli.
medjutim danas mi pukne jos komadici istog zuba.
i dalje me ne boli, ali mi nije jasno kako mi zdrav zub (dobro, ocito nije zdrav) moze tako lako punkuti...?!

sta ce mi sad zubarica uraditi?
__________________
tu cave ne tristi cupias pugnare puellae,
neve superba loqui, neve tacere diu;
neu, si quid petiit, ingrata fronte negaris,
neu tibi pro vano verba benigna cadant
Obeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 02:03   #2
Samo ce ti izvadit ostatak, pod anastazijom
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 12:01   #3
Ajd ne zajebavajte chivjeka...

Chudim se da te bez pregleda naruchila tek za 13. 4. jer samo pregledom mozhe ustanoviti da li je lomom oshtecen kakav vitalni dio zuba.

Nadam se da nije.

Kad dodjesh, pobrusit ce ti i dezinficirati ostatak te najvjerovatnije nadograditi kompozitom. Platit cesh ko normalnu plombu. Ako si sreckovic.

Ako nisi, predlozhit ce ti shtift ili navlaku - 100 eura.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 16:54   #4
Re: puk'o mi zub...

Quote:
Obeliks kaže:
..proslu nedjelju mi pukne komadic zuba, u ponedjeljak odem zubarici i naruci me za 13.4 jer me ne boli.
medjutim danas mi pukne jos komadici istog zuba.
i dalje me ne boli, ali mi nije jasno kako mi zdrav zub (dobro, ocito nije zdrav) moze tako lako punkuti...?!

sta ce mi sad zubarica uraditi?


mom muzu je pukao zub jednom pri dorucku. Otisao je odmah doktorici a tebe tvoja narucila tako kasno?

Moj je dobio bijelu plombu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 19:31   #5
Idi privatno.BArem zubara ima kao u prici
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 19:58   #6
ne znam kako vi al ja bi radije da mi se vadi zub (ako vez mora) pod anAstazijom nego pod anEstezijom!

Š
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 23:06   #7
Quote:
magic kaže:
Ajd ne zajebavajte chivjeka...
.
fala

Quote:
magic kaže:
Chudim se da te bez pregleda naruchila tek za 13. 4. jer samo pregledom mozhe ustanoviti da li je lomom oshtecen kakav vitalni dio zuba.

Nadam se da nije.
pitala jel boli - ja reko da ne boli - ona rekla da dodjem 13.4. osim ako me bude boljelo da slobodno dodjem...

al mene nimalo ne boli

Quote:
magic kaže:

Kad dodjesh, pobrusit ce ti i dezinficirati ostatak te najvjerovatnije nadograditi kompozitom. Platit cesh ko normalnu plombu. Ako si sreckovic.

Ako nisi, predlozhit ce ti shtift ili navlaku - 100 eura.
ako ce brusit onda okay

ne zelim da mi vadi korijen... vec imam losih iskustava sa vadjenjem zivca
__________________
tu cave ne tristi cupias pugnare puellae,
neve superba loqui, neve tacere diu;
neu, si quid petiit, ingrata fronte negaris,
neu tibi pro vano verba benigna cadant
Obeliks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 08:39   #8
Odlomljen komadić zuba

ovako, baš sam jeo nešto i čini mi se da sam s hranom pojeo nešto tvrđe, doduše sitno.

nakon par minuta skužih da mi se odlomio mali komadić kutnjaka, koji je plombiran.

e sad, šta raditi, s obzirom da ne boli, čini mi se da "ne ulazi zrak" ali ipak treba li to hitno otići kod zubara ili šta?

ne trebam napominjan da sam na poslu pa barem 7-8 sati ne mogu nigdje
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 08:48   #9
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
ovako, baš sam jeo nešto i čini mi se da sam s hranom pojeo nešto tvrđe, doduše sitno.

nakon par minuta skužih da mi se odlomio mali komadić kutnjaka, koji je plombiran.

e sad, šta raditi, s obzirom da ne boli, čini mi se da "ne ulazi zrak" ali ipak treba li to hitno otići kod zubara ili šta?

ne trebam napominjan da sam na poslu pa barem 7-8 sati ne mogu nigdje
Nisam nikakav stručnjak. Ali po mom skromnom mišljenju to nije nikakav hitan slučaj. Naravno da prvom prilikom trebaš otić sredit to, ali mirne duše radi pa popodne skoči kod svog zubara.
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 14:18   #10
zahvaljujem na brzom odgovoru
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 08:50   #11
Kad ti se odlomi komadić zuba zagriz postaje kriv tako da je bolje nadogradit ga (u malo težem slučaju stavljaju neki šerafić koji zacementiraju, a u poprilično težem ide krunica). Rađe odi zubaru neka ti pa makar plombom to nadogradi jer ti se može dogoditi da zub pukne do korjena (kao meni) i da ga zvadiš. (al dobro, ja sam ekstrem )
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 11:18   #12
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
ovako, baš sam jeo nešto i čini mi se da sam s hranom pojeo nešto tvrđe, doduše sitno.

nakon par minuta skužih da mi se odlomio mali komadić kutnjaka, koji je plombiran.

e sad, šta raditi, s obzirom da ne boli, čini mi se da "ne ulazi zrak" ali ipak treba li to hitno otići kod zubara ili šta?

ne trebam napominjan da sam na poslu pa barem 7-8 sati ne mogu nigdje
Meni se isto to dogodilo prije neka 2 tjedna, i još sam bila kod bake u Slavoniji i nisam mogla par dana zubaru, no otišla sam čim sam došla doma...

Odi zubaru što prije da ima što manje za popravljati i da se zub što manje ošteti i pokvari!
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:54   #13
Puknuće zuba


jucer navecer nakon jela osjetih kao da mi zapelo nest izmedju zuba a danas nakon dorucka skuzio da je to ustvari pomak pola puknutog zuba.
rijec je o petici gore. zub je popravljan tj busen po sredini a pukao na pola po duzini prema korijenu...i posto se jos drzi cini mi se da je lom ispod desni tj bojim se da nije po cijeloj duzini pukao. dodatno sranje je kaj se klima ovaj veci dio sa plombom a tanka "polovica" se drzi cvrsto.

ll ll
llllll korijen llll
ll lll......llll ll
ll l ll l
ll plomba l<ll------- l puknuce zuba.
ll............l.lll l
lll lll kruna -zanemarite ovo jer se ne poklapa. 3kb slika je dolje. plavo je puknuce a narandjasto plomba

sad jedem samo frutolino i to na drugu stranu i ok je. nist me ne boli za sad a sutra idem zubaru. kakve su prognoze? cini mi se da bu zub moral van jer tesko da ce se moc izmodelirat zub prema jednom cvrstom zidu...
nekakva samopomoc? da ga omotam selotejpom da se ne odvali skroz? mozda onu tanku zicu od namota elektromotorica? glinamol pa glavu u pecnicu na 900c?


By davor at 2009-04-05

Zadnje uređivanje Or7 : 05.04.2009. at 13:05.
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:55   #14
ista stvar se dogodila frendici..nisu joj mogli pronaci kanale da bi zub zatvorili..na kraju je morala izvadit zub i sada po drugi put u zivotu nosi aparatic jer ne zeli umjetni zub
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 23:41   #15
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
ista stvar se dogodila frendici..nisu joj mogli pronaci kanale da bi zub zatvorili..na kraju je morala izvadit zub i sada po drugi put u zivotu nosi aparatic jer ne zeli umjetni zub
a jadan ja...skup s tvojom frendicom

upit: jel aparaticem primice ova dva susjedna zuba oko rupe da to kolko tolko zacepi ili?
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 23:45   #16
da zato ga je ona stavila.. iako je nosila vec aparatic u osnovnoj..ali jela je nes tvrdo i zub puko..nisu joj mogli pronac kanale nikako da odstopaju zato jer ih petica ima vise.. i nisu ga mogli zatvorit da kasnije ne bi bilo infekcija i sranja i najbolje je bilo vadit zub.. ona nije htjela umjetni zub i odlucila se na aparatic...
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 00:05   #17
Quote:
Or7 kaže: Pogledaj post

jucer navecer nakon jela osjetih kao da mi zapelo nest izmedju zuba a danas nakon dorucka skuzio da je to ustvari pomak pola puknutog zuba.
rijec je o petici gore. zub je popravljan tj busen po sredini a pukao na pola po duzini prema korijenu...i posto se jos drzi cini mi se da je lom ispod desni tj bojim se da nije po cijeloj duzini pukao. dodatno sranje je kaj se klima ovaj veci dio sa plombom a tanka "polovica" se drzi cvrsto.

ll ll
llllll korijen llll
ll lll......llll ll
ll l ll l
ll plomba l<ll------- l puknuce zuba.
ll............l.lll l
lll lll kruna -zanemarite ovo jer se ne poklapa. 3kb slika je dolje. plavo je puknuce a narandjasto plomba

sad jedem samo frutolino i to na drugu stranu i ok je. nist me ne boli za sad a sutra idem zubaru. kakve su prognoze? cini mi se da bu zub moral van jer tesko da ce se moc izmodelirat zub prema jednom cvrstom zidu...
nekakva samopomoc? da ga omotam selotejpom da se ne odvali skroz? mozda onu tanku zicu od namota elektromotorica? glinamol pa glavu u pecnicu na 900c?


By davor at 2009-04-05
Zvuci lose, u ponedeljak kod stomatologa ako mislis spasit taj zub (ako se moze spasit).
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 00:28   #18
mene sam zanima kak to da zubi tak lako pucaju ono unazad 2 mj puko frendici sad ovom forumašu.. jel to zbog losih zubi ili???
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 01:32   #19
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
mene sam zanima kak to da zubi tak lako pucaju ono unazad 2 mj puko frendici sad ovom forumašu.. jel to zbog losih zubi ili???
ne...vertikalne frakture se najcesce desavaju upravo na pretkutnjacima...naravno zubima koji su prthodno endodontski tretirani.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 08:04   #20
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
ne...vertikalne frakture se najcesce desavaju upravo na pretkutnjacima...naravno zubima koji su prthodno endodontski tretirani.
U pravu si vertikalne frakture upravo su najcesce na pretkutnjacima.Meni su tako stradala 2 pretkutnjaka.Ovaj drugi kad sam jeo Milka cokoladu sa lijesnjacima i pukao je tacno na pola.U pocetku sam bio zesce ljut na stomatologa dok se nisam informisao da se ti zubi kojima je vadjen zivac i punjeni kanali u stvari mrtvi zubi,postaju krti i samo je pitanje dana kada ce da puknu.Pored ove dve varijante koji si pomenuo implantat i most(daleko gora jer se moraju zrtvovati jos dva zuba) postoji jos jedna varijanta koju sam ja uradio na predlog stomatologa.Ona je iskoristila jednu polovinu koja je bila OK,onu koja se klatila je izvadila.Stavila je metalni kocic u koren i ostatak zuba je zacementirala sa plombom.Ovo je samo privremeno resenje (odgovaralo mi je jer tada nisam imao para)i meni je trajalo 2 godine.Kada se ponovo izlomio kocic je iskoristla i samo je uradila implantat od pocelana.Mene je implantat kostao 70 evra+kocic 10evra.Ne znam koje su cene kod Vas u Hravatskoj ali 7tisuca kuna je stvarno mnogo.Da nisi mislio 700 kuna.
tomket is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.