Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 09:56   #121
neznam zašto u CG kad je Hrvatska lijepa, a može se naći povoljno i smještaj. Probaj Dubrovnik npr. vidi ovo.. I prilično povoljno ako je direktan kontakt. Mali problem je van pasionska ponuda.
bulik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 10:07   #122
topic je o crnoj gori i ljudima koji je vole a dubrovnik ima svoj topic
al ipak se moram osvrnuti na ovo- zasto?
Du je lijep al je dosadan i nema nikakvu ponudu osim zidina. dok se to ne popravi ekipa ce masovno ici juznije.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 17:57   #123
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
Ljudi dodjite u Herceg-Novi .....

1.Odlicne plaze
2.Dobar nocni zivot
3.Ukoliko zelite vidjeti vise jeftino se moze uzeti Renta-Car i za jedan dan obidjete cjelo primorje.....zivim u CG vec godinama i svake godine sa ekipom imam marsutu u trajanju od 10 dana od Herceg-Novog do ulcinja....obidjemo sve plaze i nocne barove i diskoteke itd
dodjite i vidite....ko odluci rado cu ga prosetat kroz grad....
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 18:27   #124
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Soba, kupaonica s toplom vodom, kabel TV i klima. Naravno da za tu paru ne dobiješ poslugu u sobu, u restoranu ne možeš naručiti jastoga, niti nemaš neki poseban pogled (na glavnu ulicu). Niti ne dobiješ sobu od 40 m2.
Ali soba je sasvim pristojna a vlasnica ljubazna. Znam jer sam ja taj koji ju je prije par mjeseci toliko platio.

Usred sezone kad se gosti sapliću jedni preko drugih normalno da je nešto viša.

Cijena pizze i piva u centru stare Budve ista kao u prosječnoj pizzeriji u Hr. Inače sam nailazio na cijene iste visine kao doma ali nikako ne veće.
Ja sam nailazio i na drastično veće cijene.

Primjerice Jack DAniels u nekom zabačenom selu 150 kn,
ili u Herceg Novom Absinth 0.33 150 kn.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 18:32   #125
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Ja sam nailazio i na drastično veće cijene.

Primjerice Jack DAniels u nekom zabačenom selu 150 kn,
ili u Herceg Novom Absinth 0.33 150 kn.
Samo što tamo svuda ima loze, vranca, nikšićkog i ostale domaće ponude koja nigdje nije preskupa, a kod nas ušminkani kafići izbacili domaća pića (od Jaruna i inih mjesta u Zg do sličnih po moru) pa ako bi npr. pelinkovac, nema nego "Jeger" za npr. 30 kn i sl.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 18:37   #126
ovako. ako mi slucajno padne na pamet ici iz dubrovnika na djir po crnog gori (zanimaju me prvenstveno planine i kulturni turizam), a imam recimo 4-5 dana za potrosit na obilazak, koju mi rutu preporucujete? i gdje da spavam?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 18:50   #127
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ovako. ako mi slucajno padne na pamet ici iz dubrovnika na djir po crnog gori (zanimaju me prvenstveno planine i kulturni turizam), a imam recimo 4-5 dana za potrosit na obilazak, koju mi rutu preporucujete? i gdje da spavam?
Npr. Du - Herceg Novi - Kotor - Lovćen - Cetinje - Rijeka Crnojevića - Virpazar - Podgorica - manastir Ostrog - Nikšić - Šavnik - Durmitor - Nikšić - Risan - Herceg Novi (ili od Nikšića preko Trebinja za Dubrovnik radi bolje ceste)
Smještaj vikendice na Durmitoru, privatni smještaj u Virpazaru, Rijeci Crnojevića i sl.

Neke od cesta su uske i pune okuka ali krajolici višestruko nadoknađuju taj nedostatak.

Zadnje uređivanje turbododo : 28.07.2007. at 19:50.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 19:53   #128
je li moguce to obici i javnim prijevozom?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 20:03   #129
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
je li moguce to obici i javnim prijevozom?
Malo teže, čak ni izravna veza Dubrovnik - Herceg Novi nije svakodnevna, za ostalo kako koja relacija, a pogotovo teško u 4 dana.

Možeš stopom ako s tim nemaš problema.

Ili do Herceg Novog pa se ograničiti na Boku (Herceg Novi Tivat, Kotor, Risan, Perast, Bijela itd) ima i tu svega da ni nakon mjesec dana nije dosadno...
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 23:52   #130
...meni je Boka Kotorska najljepsa...

planine do mora, fascinantni trip
 
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 00:41   #131
Natch, nesto od toga sto je gore naveo ovaj tip (a odlican ti je prijedlog dao, tako bih i ja) je moguce javnim prijevozom. Nije skup (cak stovise, prilicno je jeftin). Od HN do Kotora je sasvim dovoljna voznja autobusom, vidis kojesta, prirodu i npr. Gospu od Skr. Onda fino obidjes Kotor, pa goni dalje do Budve busom. Bilo bi super kad bi mogla preko Njegusa, ali ako nemas auto, onda je to bez veze. Iz Budve uzmi bus do Cetinja, ali pod obavezno nekako otidji do mauzoleja (pokusaj se nagoditi s nekim taksijem, znaju spustiti cijenu). Iz Cetinja bi mogla uzeti bus do Durmitora (ja sam isla iz Budve, ali je dolazio u Cetinje na stanicu i neki su ljudi usli tu). Podgoricu i Niksic zaobici, ne izlazi. Idi direktno na Durmitor, tamo je smjestaj po vikendicama lako naci ljeti i jeftin je. Ima jedno centralno mjesto 5 min pjeske od supermarketa/aut. stanice, koje se zove Sveti Djordjije. Preko njih vikendasi izdaju svoje vikendice. A ima fenomenalnih planinskih ruta, ja sam se nauzivala tamo. Za rute se mozes raspitati u turistickom birou ili kod zene koja vodi Sv.Djordjije. Buduci da sam presla CG uzduz i poprijeko u nekoliko navrata, slobodno se javi, ako te sto interesuje ili ti trebaju informacije (moj je momak pisao veliki vodic za Crnu Goru, pa znamo gotovo sve, knjiga je izasla u junu mjesecu).
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 01:47   #132
bio proslo ljeto u budvi... odusevljen zabavom, diskacima, komadima ... malo jebe infrastrutura i to sto je jebeno skupa, no da se prezivjeti.... prekosutra putujem ponovno...
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 02:22   #133
Quote:
turbododo kaže: Pogledaj post
Npr. Du - Herceg Novi - Kotor - Lovćen - Cetinje - Rijeka Crnojevića - Virpazar - Podgorica - manastir Ostrog - Nikšić - Šavnik - Durmitor - Nikšić - Risan - Herceg Novi (ili od Nikšića preko Trebinja za Dubrovnik radi bolje ceste)
Smještaj vikendice na Durmitoru, privatni smještaj u Virpazaru, Rijeci Crnojevića i sl.

Neke od cesta su uske i pune okuka ali krajolici višestruko nadoknađuju taj nedostatak.
potpisujem!

ovo obavezno obici.....
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 15:27   #134
Moze se dobar dio obici onim busevima malim za koje se karte mogu kupiti po plazama i glavnim ulicicama. Ima hrpa reklama tih prijevoznika i manje vise su im iste cijene. Za Cetinje bi dobro bilo imati vodica, ali ak covjek ide u vlastitom aranzmanu nece biti ogranicem vodicevim "idemo dalje". Spustanje iz Njegusa autom u Kotor je bilo po sistemu stani svakih kilometar. Uspio sam poslikati sve one slike sto ih inace stavljaju na razglednice. Kad je rijec o Virpazaru tu bih naglasio da je u pitanju Skadarsko jezero i da je dozivljaj uzet brodic i plovit po jezeru a poslije za rucak pojest jezersku ribu ...
Kad je taj brodic u pitanju jeftinije je u grupnom aranzmanu nego pojedinacno ...
Preporucam i penjanje zidinama do one crkvice iznad Kotora i dalje prema unutrasnjosti ...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 15:40   #135
Quote:
goredolje kaže: Pogledaj post
Preporucam i penjanje zidinama do one crkvice iznad Kotora i dalje prema unutrasnjosti ...
Osim ekipi sa kardiovaskularnim smetnjama
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 16:36   #136
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Natch, nesto od toga sto je gore naveo ovaj tip (a odlican ti je prijedlog dao, tako bih i ja) je moguce javnim prijevozom. Nije skup (cak stovise, prilicno je jeftin). Od HN do Kotora je sasvim dovoljna voznja autobusom, vidis kojesta, prirodu i npr. Gospu od Skr. Onda fino obidjes Kotor, pa goni dalje do Budve busom. Bilo bi super kad bi mogla preko Njegusa, ali ako nemas auto, onda je to bez veze. Iz Budve uzmi bus do Cetinja, ali pod obavezno nekako otidji do mauzoleja (pokusaj se nagoditi s nekim taksijem, znaju spustiti cijenu). Iz Cetinja bi mogla uzeti bus do Durmitora (ja sam isla iz Budve, ali je dolazio u Cetinje na stanicu i neki su ljudi usli tu). Podgoricu i Niksic zaobici, ne izlazi. Idi direktno na Durmitor, tamo je smjestaj po vikendicama lako naci ljeti i jeftin je. Ima jedno centralno mjesto 5 min pjeske od supermarketa/aut. stanice, koje se zove Sveti Djordjije. Preko njih vikendasi izdaju svoje vikendice. A ima fenomenalnih planinskih ruta, ja sam se nauzivala tamo. Za rute se mozes raspitati u turistickom birou ili kod zene koja vodi Sv.Djordjije. Buduci da sam presla CG uzduz i poprijeko u nekoliko navrata, slobodno se javi, ako te sto interesuje ili ti trebaju informacije (moj je momak pisao veliki vodic za Crnu Goru, pa znamo gotovo sve, knjiga je izasla u junu mjesecu).
aj ti meni slozi 5-dnevni aranzman i nadji smjestaj, a ja ti dam 1000 kuna i jos ti organiziram nesto slicno u mom kraju
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 01:27   #137
Vrlo cu ti rado sloziti aranzman i predloziti mjesta za nocenje, ali ti ne mogu to organizirati odavde, samo dati adrese i brojeve tlf. Ne trebas mi davati nikakve kune, volim promovirati CG, jer mislim da njena priroda stvarno moze covjeka uciniti sretnim. Kad bi isla? Koji mjesec? I odakle?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 01:32   #138
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Vrlo cu ti rado sloziti aranzman i predloziti mjesta za nocenje, ali ti ne mogu to organizirati odavde, samo dati adrese i brojeve tlf. Ne trebas mi davati nikakve kune, volim promovirati CG, jer mislim da njena priroda stvarno moze covjeka uciniti sretnim. Kad bi isla? Koji mjesec? I odakle?
ovaj mjesec, iz dubrovnika.
kazem vise me zanimaju planine nego razvikane plaze.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 01:39   #139
Znam, i mene vise zanimaju ta podrucja. Za pocetak se raspitaj kad iz Dubrovnika ide sto za Budvu. Jer otamo idu busevi za recimo Durmitor (preko Cetinja, gdje bi mogla da prenocis) i da jutrom odes do Rijeke Crnojevica. Odatle do Podgorice, odakle uzmes bus do Durmitora. Tu iznajmis vikendicu i budes bar 3 dana. Jer bilo koja tura da odaberes (Tara, Bobotov kuk, biciklanje po Durmitoru ili pjesacka ruta nekom drugom stazom) zahtijeva bar jedan cijeli dan. A svaki je dan na Zabljaku vrijedan vremena. Ako ces biti 5-6 dana, onda te ne bih slala drugdje, samo direktno put za Zabljak, sa stopom na Cetinju i izletom do mauzoleja i Rijeke Crnojevica evt.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 01:42   #140
odlicno.
a mogu li se nekako preko bosne vratiti u hrvatsku?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.