Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2011., 21:02   #441
Quote:
nix007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Trenutno je jedino sto znamo je da bi zeljeli drvena vrata (bijela), sa futer stokovima.

1. koji tipovi stolarije postoje (materijali za krila i stokove)?
2. da li imate informacije o cijenama?
3. da li imate neka iskustva savjete koji bi nam mogle pomoci kod izbora i ugradnje?
4. da li je unutarnju stolariju bolje ugradjivati nakon ili prije parketa/laminata?
5. imate li mozda neka iskustva ili savjete vezane za pragove (sve sobe nam nisu ista razina)?
stvar zelja, ukusa i mogucnosti (bas sam i ja u nabavci unutrasnje stolarije, takodjer bijele) - ono sto (po meni) lici na nesto kosta cca od 2.000 kn (vrata, stok, ugradnja), no ima vec i za oko 1.000 kn.

nudi se sve i svasta (od materijala, cijena i ozbiljnosti ponudjaca).

moj savjet (na temelju iskustava od prije): izabrati onog koji nudi i montazu (po mogucnosti vlastitu, a ne da za njega rade kooperanti), staviti parkete, pa vrata, pa na kraju lajsne/sokl za parkete.

i da, radio sam na nekoliko objekata i sa vratima do sada nisam 100% bio zadovoljan ni sa jednim izodjacem...
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:09   #442
pro mont - diere

ima li tko kakva prakticna iskustva s navedenom tvrtkom i diere vratima?

frend je pred nekoliko godina bio zadovoljan, a cijene mi se danas ne cine vise toliko visoke koliko su bile prije (s obzirom na kvalitetu) u odnosu na konkurenciju?
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 16:54   #443
Savjet svima koji žele uzeti sobna vrata od Lakerka; NEMOJTE!!! Prije 4 mjeseca naručila sam 5 sobnih vrata, platila predujam i najavili su montažu za cirka mjesec dana od narudžbe i onda se više nisu javili. Nakon bezbroj pokušaja javila mi se je njihova tajnica ili tko god s lažnim isprikama i obećanjima da će svakako sutra doći i montirati vrata, ali taj "sutra" nikad nije došao. Na poslijetku tražila sam povrat predujma. Užasni su i skroz neprofesionalni!!!!
Svaštarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 21:52   #444
Quote:
Svaštarica kaže: Pogledaj post
Savjet svima koji žele uzeti sobna vrata od Lakerka; NEMOJTE!!! Prije 4 mjeseca naručila sam 5 sobnih vrata, platila predujam i najavili su montažu za cirka mjesec dana od narudžbe i onda se više nisu javili. Nakon bezbroj pokušaja javila mi se je njihova tajnica ili tko god s lažnim isprikama i obećanjima da će svakako sutra doći i montirati vrata, ali taj "sutra" nikad nije došao. Na poslijetku tražila sam povrat predujma. Užasni su i skroz neprofesionalni!!!!
hm, narucio i platio avans kod njih pred cca 5 tjedana, receno mi je da ce biti montirano oko 1.2., a bilo je cak nekoliko dana ranije.

cijena i kvaliteta ok, montaza uredna.

zadovoljan...

xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 08:54   #445
mi smo za drvena u wenge boji dobili ponudu 1750kn sa štokovima 10cm hrastova vrata kvakom ,ukoliko su svijetla cijena je 100kn manja za bijela nisam niti pitala ,ali nazvat ću ga malo kasnije!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 18:25   #446
Gdje naći vrata tj. vratno krilo - hrast furnir a da su širine 70 cm, u trgovinama su sva vrata 65 cm, 75 cm, nema ovih od 70 cm što meni treba
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:45   #447
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Gdje naći vrata tj. vratno krilo - hrast furnir a da su širine 70 cm, u trgovinama su sva vrata 65 cm, 75 cm, nema ovih od 70 cm što meni treba
Probaj u MD profil-u, jučer sam bio tamo i covjek je reko da imaju te "međumjere"
__________________
u/c
marinamili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 14:56   #448
dakle, neke najfriškije preporuke i iskustva sa sobnim vratima?
98% da ćemo uzimati bijela, u obzir eventualno dolazi izbjeljeni hrast, s obzirom da nam treba 14 vrata (12 "normalnih" i 2 klizna-al ne ona klizna što idu u knauf već ona šta imaju izvana na zidu vodilicu/lajsnu kako se već to zove), još jedna vrata + slijepo/transportno krilo uz njih koje se otvara po potrebi (ne znam kako drugačije objasniti a treba na za zatvaranje jednog otvora š2,5xv2m). možda u kombinaciju upadnu i ulazna vrata kombinacija drvo+aluminij.
naravno za to sve ako radim na jednom mjestu računam na debeli popust i da sve bude picikato.

e da, na kakvu izvedbu, tj. materijale, vrstu vrata i štokova da se najviše fokusiramo?

hvala
Ruby Red Lips is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 11:19   #449
Za izradu sobnih vrata po mjeri preporučujem Rimex u ZG.
Mrvicu skuplji od prosjeka, ali jeftiniji su od onih uvoznih fancy talijanskih, a rade daleko bolja vrata.

Može se uz prihvatljivu doplatu dobiti i izvedba sa skrivenim pantima a to je nebo i zemlja što se tiče vizualnog dojma u odnosu na klasična vrata.

Materjal je mediapan, mat lakirano, ali nije grubi mat.

Ovako to izgleda kod mene:



http://www.zaslike.com/files/9poaaryl5ugm2sugprku.jpg

http://www.zaslike.com/files/y3htqsitsncjywavwkbv.jpg

http://www.zaslike.com/files/tln9vcu8orzcls1d6b.jpg

http://www.zaslike.com/files/51poxanp5ij8b26erpiq.jpg
__________________
Old school.

Zadnje uređivanje Faca5 : 02.05.2012. at 11:25.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:47   #450
Mi smo prije niti 3 godine ugradili ova vrata
http://www.lokve.com/galerije/03-61s_H/Classic50R_1.htm
i jako sam razočarana.Vrata užasno svako toliko škripe,boja mi je katastrofa za održavanje(vide se svi tragovi i kad se ih pere nikako nemogu oprati,a da se tragovi ne vide).Nervira me što je ključanica i sve što je metalno u zlatnoj boji.Mislili smo uzeti druga,ali bi dugo čekali siporuku,a mi smo hitno morali useliti.Ja bi bijela vrata sa srebrnom kvakom.šta da napravim.Ova bi najrađe skinula da ih ne gledam.
madlena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:35   #451
Želim takva vrata!

Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Za izradu sobnih vrata po mjeri preporučujem Rimex u ZG.
Mrvicu skuplji od prosjeka, ali jeftiniji su od onih uvoznih fancy talijanskih, a rade daleko bolja vrata.

Može se uz prihvatljivu doplatu dobiti i izvedba sa skrivenim pantima a to je nebo i zemlja što se tiče vizualnog dojma u odnosu na klasična vrata.

Materjal je mediapan, mat lakirano, ali nije grubi mat.

Ovako to izgleda kod mene:



http://www.zaslike.com/files/9poaaryl5ugm2sugprku.jpg

http://www.zaslike.com/files/y3htqsitsncjywavwkbv.jpg

http://www.zaslike.com/files/tln9vcu8orzcls1d6b.jpg

http://www.zaslike.com/files/51poxanp5ij8b26erpiq.jpg
Vrata su prekrasna! Faca 5,molim vas koliko ste ih platili zajedno sa štokom i montažom? koje su dimenzije tu u pitanju,hvala!
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 00:44   #452
Quote:
yebra1 kaže: Pogledaj post
Vrata su prekrasna! Faca 5,molim vas koliko ste ih platili zajedno sa štokom i montažom? koje su dimenzije tu u pitanju,hvala!
Ne bih iznosio cijenu ovako na forumu...
No nisu najskuplji i isplati se dati koju kunu više za tako drastičnu razliku u kvaliteti.
Dimenzije su bile razne i sva vrata rađena po mjeri pošto je starogradnja u pitanju. Od 75x208 do 95x210.

Što se ostalih prodavača vrata tiče, ovi su mi ostali u pamćenju kao pristojni i sa ok ponudom:
Alpod
Drvena Stolarija Interijeri (Dugo Selo)
Natis/Požgaj

A ovi su mi za izbjegavati, neki zbog šugavih vrata i loše usluge (primjerice Lakerko kako su mog frenda izje**li), a neki zbog cijena:
Ekspert Plus
Eurofidas
Iglass
Lip Bled
Lakerko

(naravno to je moje subjektivno mišljenje )

Definitivno najjeftinija vrata, daleko jeftinija od konkurencije su mi ponudili iz Bilokalnik Drvo (Nexe Grupa), ali nisam ih uživo nikad vidio.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:08   #453
Hvala na odgovoru i preporuci iako nisam sigurna što od toga možemo pronaći u Rijeci da sad ne plaćam i dostavu do Rijeke...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:44   #454
Quote:
yebra1 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru i preporuci iako nisam sigurna što od toga možemo pronaći u Rijeci da sad ne plaćam i dostavu do Rijeke...
Ne znam kakva je ponuda u Rijeci
Ako se dobro sjećam, Alpod je imao nekog partnera proizvođača vrata iz okolice Rijeke.
Ne znam koji je u pitanju.
Ali trebao bi u Rijeci postojati Alpod salon pa pogledajte.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:36   #455
Imam jedno glupo pitanje posto mi se cini da i sam znam odgovor ali isto cu pitati.

Stokovi su standardni, ovi sto se kupe normalni, da nisu u nekoj posebnoj mjeri? Ono sirine 75/85/95 i visine 205, da li kad kupim stokove na njih normalno idu i vrata tih dimenzija, tj. da li moram sve kupiti skupa ili mogu odvojeno?

Sam bih montirao, to nije problem, samo da pitam da sam siguran.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:47   #456
Pa bolje kupiti skupa jer nemaju sva vrata na istim mjestima postavljene pante, niti su oni istih dimenzija ili boje, isto vrijedi za onaj mehanizam za bravu. Ako kupiš nešto što ne paše obično se može prepraviti, ali će ostati rupe koje ćeš trebati nekako popunjavati. Uglavnom, kad kupuješ gotove elemente na mjestima tipa Bauhaus isl., točno se zna koji štokovi pašu uz koja vrata, ako se odlučiš na nešto drugo možda ćeš imati dodatnog posla...
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:03   #457
Vidjeti cu, ali sjetio sam se da je i kod montaze potrebno imati i vrata da lijepo sjednu na stok kako treba...hmm
Cini se da ce ipak biti skupa kupljeno...
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 12:51   #458
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
A ovi su mi za izbjegavati, neki zbog šugavih vrata i loše usluge, .. a neki zbog cijena:

Lip Bled

Zasto njih izbjegavati?
Imam nekoliko njihovih vrata već 5 godina i super su....vrata (ne firma).
Istina, kad sam žicao popust jedva i na silu mi dali 10% za cash.
To sam uzimao u Tetri.

Danas sam zvao bas u Lip Bled u ZG na Slavonskoj (kad sam ja kupovao nije ih bilo) i ženska mi je rekla poslat ponudu za vrata.
Odjeljujem hodnik od boravka pa mi trebaju dupla vrata, ostakljena širine 127, visine 215 cm...

U biti sad se sjetih žemska mi je rekla da oni ne isporučuju staklo na što sam ja zazujao.Znam da je brat(on je isto tam uzeo) u Tetri najnormalnije odabrao staklo.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 12:49   #459
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
hm, narucio i platio avans kod njih pred cca 5 tjedana, receno mi je da ce biti montirano oko 1.2., a bilo je cak nekoliko dana ranije.

cijena i kvaliteta ok, montaza uredna.

zadovoljan...

Zavidim vam!

Mi smo skroz razočarani njima i njihovim načinom kako su nas izvozali i stvarno jedino što savjetujem je da nikako ne uzimate njihova vrata!
Svaštarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 22:09   #460
Gdje (okolica Zagreba) da nabavim dvokrilna sobna vrata (predsoblje). Jedno krilo normalno, drugo usko. Vanjska sirina dovratnika do cca 130cm. A da me ne kosta ko svetog petra kajgana i da lici na nesto...
spets is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.