Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2003., 02:26   #1
Perilice posuđa

Molim cijenjene korisnike istih ( ) kao i stručnjake na tom polju, da napišu svoja iskustva kako bi odabrali najbolju perilicu za suđe - koje su karakteristike bitne itd... hvala!
Banderas-Sedmica is offline  
Old 22.08.2003., 09:02   #2
Jesi li oženjen?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 22.08.2003., 11:00   #3
Ja imam Bosch vec petu godinu - pet programa, oznaka za tisinu "pero", aquastop.
Onda sam je platila u protuvrijednosti 1800 DEM - nisam pozalila.
Nedavno sam imala mali kvar, ali nista strasno. Perem svakodnevno, cak i dva puta.
Dakle moja preporuka - Bosch.
I uzgred prema iskustvu mojih frendica - jeftine masine ne valjaju.
Ja sam otresla vecu lovu prema preporuci jedne od njih i nisam pozalila.

Sailor
xena is offline  
Old 22.08.2003., 11:06   #4
Quote:
xena kaže:

Sailor
Mislim, ako je oženjen, svakako mora kupiti radi mira u kući
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 22.08.2003., 11:08   #5
Sejlore
Moga si ga pitat i koliki mu je. To je najbitnije za perilicu

Banderas, iz mog iskustva direktnog i indirektnog marka ti nije bitna. Susjeda u St ima Candy koja pere brat bratu 15 godina a moj ujak je svoju bacio nakon tri-cetiri godine, bilo mu je jeftinije kupit novu nego popravljat staru.

Ono sto gledas je koliko vode i struje trosi ( sto manje to bolje)
Imas one sa milijardu programa koje naravno nikad neces koristiti.
Bitno je da imas normalni program, kratki ( za manje prljavo sudje) i jedan " za fino".
Takve su ti jeftinije od onih " svemirskih" a ja, iskreno, uopce ne vidim da su nesto losije.
Ja imam Boshovu sa svim tim cudima ( muz je krivac) i od svih tih piz... koristim ova dva programa i jedan-dva puta godisnje onaj fini.
penelop@ is offline  
Old 22.08.2003., 11:23   #6
Quote:
penelop@ kaže:
Sejlore
Moga si ga pitat i koliki mu je. To je najbitnije za perilicu
To ga ti pitaj
Ili broj cipele
Znači, mir u kući i bez perilice
Ja nemam perilicu

Kupujemo i mi za koji mjesec, kad se uselimo u novi stan.
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 22.08.2003., 11:31   #7
Ova koju ja trenutno koristim je Gorenje. Nemam pojma koji točno model, pere izvrsno i skoro je bešumna, a to mi je vrlo važno. Kad selim u svoj stan prvo kupujem perilicu..špaher nakon nje
Sila necista is offline  
Old 22.08.2003., 13:36   #8
Quote:
sailor kaže:

Kupujemo i mi za koji mjesec, kad se uselimo u novi stan.
E, Sailor, mi je dobivamo od kume za poklon, a bit ću oženjen za 2 miseca. Ako imaš neki konkretniji prijedlog, moliću lijepo - napiši.

Koliko su bučne suvremene mašine, treba li tražiti neku supertihu?
Stara Gorenje koju su moji roditelji imali je prala 2 sata i proizvodila buke ka i parni stroj. To ne bi volija...

Da li postoji neko loše konstrukcijsko rješenje koje bi trebalo izbjegavati ?

Silo nečista, je li bi ti bija problem da provjeriš model toga Gorenja šta ga imaš? Hvala!

E da, cijena da bude do 3.000 kn.
Banderas-Sedmica is offline  
Old 22.08.2003., 13:39   #9
Pazi da ju mozes prikljuciti na toplu vodu. Em ti brze pere, em te jeftinije dodje ako imas plinski bojler.
Secundo is offline  
Old 22.08.2003., 14:53   #10
Nemam plinskog bojlera, dakle treba mi obična.
Banderas-Sedmica is offline  
Old 22.08.2003., 15:52   #11
Ja imam Eletrolux, ovdje su sto poznanici sto prijatelji sa Miele jako zadovoljni ali meni je kad sam svoju kupovala bilo preskupo.

Imam par programa ali koristim 99% onaj srednji, brzi nisam jos koristila, a spori jesam kad sam imala nesto sto se zasusilo.

Moja je ugradbena, tiha. Imam je vise od 2 godine, dosad bilo sve oke. Ona u Hrvatskoj je radila preko 10 godina bez problema.

Pere svaki dan, imamo losu naviku za svaki gutljaj ( vise on, nego ja) uzeti novu casu. Ponekad se i sama cudim da dvoje ljudi moze dnevno zaprljati toliko sudja

Jos shvacam 5- 6 programa na masini za ves ( ono svila, kuhanje, extra ispiranje, extra tihi nocni program i kaj sve ima ) ali za sudjericu i ne vidim neke svrhe.

Ovdje klase idu ( potrosnja energije, buka itd. ) A,B, C....
Winona is offline  
Old 22.08.2003., 18:28   #12
Quote:
xena kaže:
Ja imam Bosch vec petu godinu
Ja isto. radi besprijekorno, nikad nikakav kvar. Preporučujem
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 23.08.2003., 12:46   #13
Koji sve prikljuci trebaju za perilicu? Upravo radim kuhinju...imam dojam da ce mi zaboravit ostavit odvod...


Ja se dvojim dal da ju kupim ili ne ...za jednog ...dvoje ljudi....kaj ce mi.....brze operem na ruke...imam dojam da cu je palit dva puta godisnje...nakon rodjendanskog i novogodisnjeg slavlja........
koliko vremenski traje jedno pranje? koja je minimalna kolicina sudja (u tanjurima i casama?)
 
Old 23.08.2003., 13:02   #14
imas perilica za single domacinstvo, one su dosta manje od klasicnih.

Pranje traje ovisno o programu, otprilike sat i pol onaj duzi program, za case ima brzi program. Ujednot i na ruke potrosis vise vode nego masina za istu kolicinu sudja.

Nema minimalne kolicine, ti mozes prati i 2 case i jedan tanjur, drugo je pitanje jel se to isplati.

Mene zapravo cudi da i kad sam sama cijeli dan doma ( ili on) masina opet skoro puna dok se spremi jedan obrok vec ima brdo sudja.
Winona is offline  
Old 25.08.2003., 08:53   #15
Meni su isto takvo sranje htjeli uvaliti kod ženidbe ali smo se dogovorili sa darodavac iskešira a žena i ja ćemo već nešto odabrati.
Moš mislit, 3000 Kn za suđe, sada žena kuha a ja perem suđe a onih 3000 smo spizdili na pametnije stvari, pločice za kujnu, laminat itd.
godzila is offline  
Old 25.08.2003., 15:01   #16
Prije 2 mjeseca kupili smo Candy za 2400,00 kn. Nakon dosta razmišljanja, razgledavanja i raspitivanja odlučili smo kupiti onu koja ima 2 temperature (55 i 65 stupnjeva C) i ekonomični program, te energetski razred A, za vodu B.
Jako smo zadovoljni, pere baš sve, od tada nisam niti jednom ručno oprala suđe (možda koju zagorenu tavu) .
Ne žalim što nema koje-kakve izmišljotine poput lampice koja pokazuje količinu sjajila, soli i sl., jedino mi je žao što ova moja nema odgođeni početak pranja. To bi mi bilo zgodno namjestiti da mi ne buči dok gledam TV. Inače, nije nešto jako bučna, ali ipak se čuje.
Lorelaj is offline  
Old 25.08.2003., 18:53   #17
Quote:
Banderas-Sedmica kaže:
, a bit ću oženjen za 2 miseca.
prvo CESTITAM

a dalje za masine za sudje
ja sam radila u jednoj firmi koja ih proizvodi i imam inside info

miele ti je najbolje, slijedi bosch, onda idu zajedno electrolux, zanusi, aeg, (isti koncern), te whirpool, siemens....itd

dalje bitno je da ti je "energy class A" ili B, sto ce reci trosi manje struje
da je nivo zvuka max 56 dB (a ima ih i ispod 50)
i potrosnja vode max 20 litara (oko 15 je super)

sad koji modeli i koje su cijena to ti nazalost nemogu rec
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 25.08.2003., 19:01   #18
Quote:
asa kaže:
Koji sve prikljuci trebaju za perilicu? Upravo radim kuhinju...imam dojam da ce mi zaboravit ostavit odvod...

pa samo extra ventil na dovodu vode, te extra otvor za odvod
plus struja naravno


Ja se dvojim dal da ju kupim ili ne ...za jednog ...dvoje ljudi....kaj ce mi.....brze operem na ruke...imam dojam da cu je palit dva puta godisnje...nakon rodjendanskog i novogodisnjeg slavlja........
koliko vremenski traje jedno pranje? koja je minimalna kolicina sudja (u tanjurima i casama?)
to sam i ja mislila da je necu nest koristiti, al kad se jednom osladi
imas one uze sa manjim kapcitetom, koji se oznacava brojem "kuverti" (tj kompletnih paketa po osobi) 6, 8, 12

a pranje traje 45-90 min zavisno od programa i temperature
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 25.08.2003., 23:57   #19
Quote:
Septembar kaže:
prvo CESTITAM
Hvala, hvala A hvala i na savjetima! BTW, dobro dupe
Banderas-Sedmica is offline  
Old 27.08.2003., 16:15   #20
Quote:
Septembar kaže:

miele ti je najbolje, slijedi bosch, onda idu zajedno electrolux, zanusi, aeg, (isti koncern), te whirpool, siemens....itd

dalje bitno je da ti je "energy class A" ili B, sto ce reci trosi manje struje
da je nivo zvuka max 56 dB (a ima ih i ispod 50)
i potrosnja vode max 20 litara (oko 15 je super)

Candy CD 602 S - A,A,B, 51 dB, 12 kompleta, 14 litara vode,
1,04 kW ? Šta Vam se čini? Cijena je ok- oko 3.000 kn za keš.
Banderas-Sedmica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.