Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 13:47   #1
Question Perilice rublja smanjenih gabarita - iskustva

Koja su vaša iskustva sa perilicama rublja manjih gabarita - mislim na one širine/dubine 40 cm. Visina standardna. Sa prilazom bubnju odozgora - otvaranjem poklopca.

Da li se više kvare ?

Znam da i njih ima prilično dobrog kapaciteta bubnja 4,5 - 5kg. Ali pretpostavljam da je to smanjenje gabarita nauštrb nečega - možda se više troše mehanički dijelovi?

Ili su praktično iste kao one normalnih gabarita?

Hvala !
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:17   #2
Ja imam usku perlicu, ali se puni od ispred. Za sada (kuc-kuc) nije imala nikakvih problema. Stara je jedno 3 godine, Whirlpool.

Mama mi ima vec drugu usku koja se puni odozgora. Prva je otisla zbog godina (Candy, mislim da je imala preko 15 godina... ta kad je centrifugirala setala se po kupaoni ). Sada ima isto Whirlpool i jako je zadovoljna. Meni se ne svidja kod takvih sto je dosta tesko vaditi robu (puno lakse mi je iz ove klasicne).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:25   #3
Vidio sam. I meni se bas ne svidjaju ta mala vratasca na bubnju. Mislim da je problem izvuci van neki veci komad - tipa hlace ili plahta. Mozda se netko javi tko ima iskustva sa time.

Sigurno je jednostavnije stavljanje vesa u normalnoj perilici, ali ako imas malu kupaonicu...
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:39   #4
ja sam jednom montirao frendovima takvu..
po njima, mašina je k'o i svaka druga, samo je stavljanje i vađenje robe za ispalit..
ipak su prednja vrata zakon.
ja bi radije išao ištemat 20 cm zida pa stavit normalnu nego takvu..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:44   #5
Dobro prouci kupaonicu mozda ti stane i ovakva kao sto je moja (nije uopce duboka, ali sad se ne mogu sjetiti dimenzija, 30 ili 40 cm, tako nekako). Mi imamo nebodersku kupaonu koja je sitna skroz (170x150 cm tako nekako i pase unutra savrseno).

Inace, koliko se sjecam jos dok sam zivjela kod mame, nije toliko problem izvaditi veci komad robe koliko je problem kad ti na dnu ostanu sitne stvari pa moras uranjati unutra i vaditi (jos ako si nizak i s kratkim rukama... joooj )
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:46   #6
Quote:
Sigurno je jednostavnije stavljanje vesa u normalnoj perilici
Iz iskustva kažem da nije... preporodiš se kada se više ne moraš saginjati da bi isčeprkao i zadnji komadić robe iz bubnja.
Inače, mi imamo doma već gooodinama (rekla bi jedno 23-24) Candy-jevu usku perilicu s punjenjem odozgora i ta je bila na popravku samo jednom, ali nikakav mehanički dio već se nešto zaštropalo zbog kamenca (svaka perilica bolje pere uz Calgon... ).
To što ti kažeš za mala vratašca na bubnju, znam da su godinama doista svi proizvođači radili i po mom mišljenju preuska vratašca (naša su iste veličine koliko i poklopac od same mašine... vjeruj mi bez frke strpam unutra i deku), ali su u zadnje vrijeme Candy i Whirlpool ponovo počeli raditi velika vratašca na nekim modelima. Baš sam ih gledala neki dan i imala sam osjećaj da su vratašca veća nego na onoj mojoj doma.
Summer lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 00:22   #7
Ja imam stariju Whirlpool i isto je vrlo "aktivna" kod centrifuge. Ne seta jos, ali jako bucna. Vjerojatno ipak ne mora biti tako.
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 15:05   #8
Imam elektrolux , širine 60 dubine 45, punjenje klasično sa strane. 3 godine već radi bez problema.
telk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 11:19   #9
Mama ima takvu Candy. Sad je stara već oko 4-5 godina. Taman nakon isteka garancije pokvarila se. Naime stabilizaciju nema preko federa i amortizera, nego elektronsku i to je podivljalo. Popravak i nije bio tako skup, ali su ju jedva popravili jer niko nije znao. Nakon toga nema problema.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 10:10   #10
Moja mama ima takvu i super je zadovoljna. Nema saginjanja i traženja zadnje čarape u bubnju. Sve se može i staviti i izvaditi iz nje. Ono kaj mi pada na pamet je da ti kod tih perilica bubanj sjedi na dvije osovine dok kod "klasičnih" samo na jednoj (umjesto druge su vrata) pa to možda povečava dugovječnost. Ja planiram u svoj stan kupiti takvu. Jedina mana je kaj ne možeš "dugoročno" natrpati tonu stvari koje obično stoje na veš mašini u svim kupaonicam u kojima sam bio ))
BlueBird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 01:47   #11
Perilice rublja s punjenjem odozgo

Poštovani,
trebam kupiti perilicu rublja s punjenjem odozgo pa Vam molim za savjet jer sam čuo od više strana da:
WHIRLPOOL je bučna i trese
ELECTROLUX ima jako skupe popravke
CANDY je puno bolja marka nego prije i pruža više nego što košta kod plačanja.
Bitno mi je da ima 1000 okr. i kapacitet 5 do 6 kg veša i naravno A klasa potrošnje struje i vode.
Hvala!
zippo-ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 02:28   #12
Moj savjet-ako baš ne moraš kupiti-nemoj! To je sranje od mašine, i nije ni sluga front loaderima, pranje veša u njoj traje 15 minuta, malo probrlja i to je sad kakti oprano... bezveze...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 09:14   #13
moja nema taj program koji samo zbrlja u 15 min a sve sam gumbiće proučila
možda bih je trebala ići reklamirati

doduše ima program koji pere samo pola sata, ali i to je užasno dugo naspram ovih 15 min koje spominje clearwater
a da ne spominjem tek program koji pere 2 sata i 15 min.



@ zippo

ja imam takvu preilicu gorenje, i zadovoljna sam, i ne vidim da pere išta lošije nego klasične.
ima različite programe kao i svaka 'obična' mešaina sa prednjim pujenjem
ne znam baš dal će ti stati 6 kg, jer mislim da im je maksimlni kapacitet 5 kg, ali zauzima manje mjesta što je meni bilo bitno, ali sad čk i da imam duplo više mjesta u kupaoni opet bi kupila tu sa gornjim punjenjem

a za ove proizvođače koje si ti naveo, ne mogu ti baš pomoći
moja sestra je imala whirpoolowu običnu i nije bila zadovoljna, neki su sa njima zadovoljni tako da je sve relativno
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 10:01   #14
Gle, ja ne znam kakvu ti imaš, ali znam kakvu ja imam! A to je novozelandsko Fisher&Paykel sranje, u koje doduše, stane 5.5 kilograma, ali ne pere ni izbliza kao naše europske. Valjda postoji neki razlog zašto ovdje front loaderi koštaju duplo više od ovih škafova. Ima program "heavy duty", ali i kad staviš na taj, pere kraće od obične mašine.
Ono što ja nalazim najgorim je to da te mašine zapravo samo vrte odjeću lijevo-desno, i to ne čak ni za puni krug, nego za otprilike dvije trećine, a onda okrene lopatice u drugom smjeru, umjesto da je skroz prevrću, kao front loaderice. Druga stvar, dugačka odjeća, tipa hlača, često se zna namotati oko onog centralnog stupa, pa se pritom i dosta zgužva. Hlače i takve stvari treba smotati u hrpu, a i onda se znaju zapetljat. Jedino što je dobro, je to da možeš dignut poklopac u svakom trenutku, da vidiš što se događa, ali to i nije neka prednost.
Sve u svemu, za mene ni izbliza učinkovito kao front loaderi... sad, svatko ima svoju istinu...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 10:23   #15
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Gle, ja ne znam kakvu ti imaš, ali znam kakvu ja imam! A to je novozelandsko Fisher&Paykel sranje, .... Druga stvar, dugačka odjeća, tipa hlača, često se zna namotati oko onog centralnog stupa, pa se pritom i dosta zgužva.
Čini mi se da vidim problem. Tvoja perilica izgleda, recimo, kao mikser? Sve poslažeš u nju, a ona vrti robu oko vertikalne osovine?
Europske perilice s gornjim punjenjem imaju bubanj kao i front loaderi, s tim da osovina ide kroz njega. Tako da se sve fino vrti, i čak je i prednost jer nije ovjes samo na jednoj strani.
Kolega ima takvu i oduševljen je. Pere jednako, manje je bučna, manja je, jedino što na njoj ne možeš ništa držati (što je običak kod običnih perilica).
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:03   #16
Tako je, da, ovdje jedino i postoje takve, ove druge nisam vidio da imaju, znači, jedino možeš kupiti ili takvu, klasičnu top loader ili front, odnosno, one naše standardne... pranje veša je Australcima općenito enigma, kad vidim da mi opere veš u mrzloj vodi, pucao bih mu u glavu odmah nemaju oni pojma što je veš mašina...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:18   #17
Ja imam Candy CTG 856, puni 6 kg i 800 okretaja, potpuno zadovoljan.

I vrlo je tiha kada radi.

I nema veze s ovima iz Južnih mora.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:31   #18
Quote:
zippo-ka kaže: Pogledaj post
Poštovani,
trebam kupiti perilicu rublja s punjenjem odozgo pa Vam molim za savjet jer sam čuo od više strana da:
WHIRLPOOL je bučna i trese
ELECTROLUX ima jako skupe popravke
CANDY je puno bolja marka nego prije i pruža više nego što košta kod plačanja.
Bitno mi je da ima 1000 okr. i kapacitet 5 do 6 kg veša i naravno A klasa potrošnje struje i vode.
Hvala!
Imamo Candy vec 8 godina,i s dvoje male djece u kuci puno je prala,i jos je ziva.I mi gledamo novu i vidio sam da sad postoje i te s 1000 okr i 5,5 kg,ako ne i 1200 okr.Nekako mi Candy od ovih navedenih
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 12:37   #19
Savršena stvar .... moji roditelji imaju whirpoolovu već više od 10 god ... nikad servisirana. Mi imamo whirpoolovu već cca 5 godina ... radi ko vurica!!!! Ni jedna ne trese i nije naročito bučna, a u malim kupaonicama nije baš zanemariv detalj što je dosta manja od klasične perilice istog kapaciteta!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 13:01   #20
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Gle, ja ne znam kakvu ti imaš, ali znam kakvu ja imam! A to je novozelandsko Fisher&Paykel sranje ....sad, svatko ima svoju istinu... .,
e sad ti pričaš o nečem sasvim drugom što nema veze sa zippovim upitom tako da je bi ipak 'moja istina' bila bliža
a vidim da i svi ostali imaju iste komentare kao i ja

moja sestra ima klasičnu mašinu, isto gorenje kao što je i moja, i svi programi su nam identični, i mašina pere isto.
znam, jer sam u jednom periodu kod nje prala svoj veš i nema nikakve razlike

u raspravu o tipu mašine sa gornjim punjenjem kakvu ti imaš u australiji i kakve sam viđala u americi neću ulaziti jer o njima ne znam ništa, nikada ih niti isprobala
i iz istog razloga ti ne bi trebao govoriti da su ove naše sranje kad nisu
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.