Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2005., 22:30   #41
Quote:
maler kaže:
Punica nam kupila, doslo oko 4000 kn, neka posebna presvlaka koja stiti od zracenja, nisam se sjetio niceg originalnog, ali nesto takvo, slicno tegli.

a kakva su to zracenja? fakat prvi put cujem

magic-ideju mozda primjenim za koji mjesec, sad curi lagano trbuh raste pa ako postavim krevet na nisko, izgledati ce ko kornjaca naopacke, bez sanse da se digne
dodouprolazu is offline  
Old 24.01.2005., 22:35   #42
dodouprolazu, ne zajebavaj

kod mene svi zovu neke mambodzhambo rashljare da im utvrde ta fakin zrachenja a onda ti isti prodaju komad shporke ponjave za velke pare
magic is offline  
Old 24.01.2005., 23:46   #43
E nemam pojma, ne volim ulazit u velike rasprave s punicom, kao Precko je puno podzemnih voda, time i negativnih zracenja i donijela ona nama to cudo od merino vune s ljetnom i zimskom stranom, valjda nesto djeluje kad zemlja brzo pobijeli od te zice koja je kao, kaj ja znam sta, uglavnom valjda fokusira ta negativna zracenja u zemlju, puno me pitas, ja bih radije da nam je kupila neku inverter klimu s ionizatorom .
maler is offline  
Old 25.01.2005., 13:58   #44
Quote:
magic kaže:
dodouprolazu, ne zajebavaj

kod mene svi zovu neke mambodzhambo rashljare da im utvrde ta fakin zrachenja a onda ti isti prodaju komad shporke ponjave za velke pare
a moram malo zovite me skepticarom ali ja u ta zracenja ne vjerujem, jer ako krenem u svu tu ezoteriku vjerovati doci ce mi da se ubijem nakon tjedan dana od same pomisli sto me sve svaki dan "polako ubija"....kod mene je ovako, kad ima dobrog seksa onda dodo dobro spava i obrnuto
dodouprolazu is offline  
Old 25.01.2005., 19:24   #45
slazhem se


nema tih podzemnih voda ni zrachenja koje bi mi omele san nakon dobrog zdravog umora
magic is offline  
Old 25.01.2005., 20:04   #46
Quote:
Prolaznica kaže:
Preporucam hespo .... nisu bas medju najjeftinijima ali su jako dobri
Fakat su dobri!! Skuplji od ostalih al misim da ia vrijede
Aragorn is offline  
Old 27.01.2005., 14:11   #47
Nakon višemjesečnih traženja madraca i podnica i s puno iskustva u mijenjanju istih, evo mog skromnog zaključka:

U dućanima prodavači najčešće prodaju maglu! Dajte mi nađite onog tko na licu mjesta isproba (legne) na desetak madraca i osjeti strašne razlike! Eventualno skužiš razliku između jaako tvrdog i jaako mekog.

Fore s podnicama vrijede samo za lateks madrace, a za one koje imaju imalo metalnih opruga (bile one "uvijene u čunjiće" ili ne) potpuno je svejedno kakva se podnica stavi.
Da li madraci s metalnim oprugama (od onih najprostijih, do "naprednih" već spomenutih čunjića) štete zdravlju ili ne, također je za diskusiju. Moja je baba cijeli život spavala na starinskim oprugama promjera 20 cm, pa je, eno, na pragu stote... A naravno da će ti se prodavačica zakleti da nije dobro biti na metalu 8 sati dnevno!

Nemojte popušiti onu foru o ljetnoj (pamučnoj) i zimskoj(merino-vunenoj) strani madraca. Naime, kad ga raspakirate, u uputstvu SVAKOG piše: za dulji vijek i ispravno održavanje ovog madraca, molimo da ga SVAKI TJEDAN okrenete. Pa vi sad vidite jel' vam se godišnja doba tako brzo mijenjaju . Da ne govorim da preko svojih madraca imam prvo plahtu s gumicom da ga "čuva" od kojekakvih fleka, a tek onda normalnu plahtu, pa se ta "merino vuna ili pamuk" uopće se ne osjete.

Na kraju, ja imam također Hespo madrace (Vitazon perfect) i podnice (obične, elastične), a najjeftiniji su ako ih se kupi za vrijeme Ambijente (listopad) na velesajmu (paviljon 12), jer osim sajamskog imaju još i gotovinski popust.

Ajme, šta sam oduljila
vinova lozinka is offline  
Old 15.10.2005., 16:06   #48
Madraci i podnice

Pozdrav,

Pregledao sam malo starije teme, ali nisam nasao neke konkretne odgovore na dileme u mojoj glavi nakon ove Ambiente.

Dvoumim se između dva ponuđača - Hespo i Perfecta, ali i između dvije vrste madraca - latex ili opruge.

Cijene su prilibližno iste, jedino Perfecta ima sad neku akciju (do sutra) da uz Galaxy madrac nudi besplatno podnicu i anatomski jastuk... za 200 x 190 cijena je 5800kn + 10% popust za cash. Dakle uz ovu velicinu madraca dobijete dvije podnice i dva jastuka vrijednosti 1600kn cca.

Zanima me najvise vase iskustvo sto je bolje uzeti - madrac od visokoelasticne pjene -
http://www.perfecta.hr/index.php?cat...9&page=catalog

...ili madrac sa oprugama, tj. dzepicasto-opruznom jezgrom tipa:
http://www.hespo.hr/mad_royalanatom.htm

hvala,
h.
R24 is offline  
Old 17.10.2005., 00:26   #49
ajmo ljudiii, nitko nista, a ja moram kupiti madrace...
R24 is offline  
Old 17.10.2005., 09:25   #50
Ako imaš tih para, uzmi Galaxy
hajdi is offline  
Old 17.10.2005., 09:40   #51
i ja imam galaxy vec godinu dana i zadovoljna sam
madrac probaj (odlezi u ducanu nekih pola sata ) pa vidi da li ti odgovara
galaxy je malo tvrdji, ali meni je bas zato ok
ne znam gdje namjeravas kupovati, mi smo uzeli u solidumu, decki su bili skroz ljubazni, dovezli su ga odmah sljedeci dan i jos nas iznenadili gratis podnicama
zlocestoca is offline  
Old 17.10.2005., 10:17   #52
Bitno je nekoliko stvari.
Tvrdoća madraca - mora biti vezano uz masu osobe koja spava. Dakle nije dobro ako je madrac tvrd ili mekan. mora biti potaman.
Podnice - ako uzimaš opruge podnica nije presudna no ako uzimaš latex podnica mora biti vrhunska.
Latex madrac je dobro da ima sedam zona.
Obavezno isprobati madrac.
prle69 is offline  
Old 17.10.2005., 13:10   #53
ja imam ovaj i super je.
http://www.perfecta.hr/index.php?cat...0&page=catalog

samo da okreći kad mijenjaš posteljinu da bude ravnomjerno opterećen.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Old 17.10.2005., 13:18   #54
ovaj od perfecte je definitivno bolji

mi imamo nesto slicno, i preporuca se svako nekoliko mjeseci rotirati madrac
najprvo ga okrenes tako da onaj dio ispod glave okrenes tamo gdje su noge, a nakon toga ga prevrnes naopako i zadnji put opet zamjenis glavu za noge
i tako svake godine par puta -nije uopce problem
vidim da navlaka ima patent, znaci mozes je skinut i odnijet na kemijsko sto je jako dobro
definitivno ovaj iz perfecte
undercover is offline  
Old 17.10.2005., 14:07   #55
Hvala na komentarima...

Ima li netko tko je imao krevet sa oprugama (dzepicaste jezgre) i nakon toga ove nove latex krevete?

Zanima me sto je ljudima bilo bolje, ili je to sve zbilja totalno individualna stvar?

Imam para za Galaxy, ali kad smo ga pogledali... izgleda mi totalno jeftin i spužvast... onako odokativnom procjenom onaj sa dzepicastim jezgrama izgleda puno kvalitetniji...

h.
R24 is offline  
Old 17.10.2005., 15:49   #56
Quote:
R24 kaže:


Ima li netko tko je imao krevet sa oprugama (dzepicaste jezgre) i nakon toga ove nove latex krevete?


h.
Mijenjali smo nedavno madrac s džepičastim oprugama i uzeli umijesto njega dva manja lateks. I dobre podnice. Spavanje je puno bolje, lateks madraci su bolji jedino što su naši 15cm, a ovaj s oprugama je bio 21cm.
Imali su lateks u pet tvrdoća, mi smo uzeli srednji i ispalo je dobro.
Svidjelo nam se i što daju probni rok od dva tjedna i ako ti madrac ne paše možeš ga zamijeniti
smiljana is offline  
Old 17.10.2005., 18:32   #57
Za podnicu uzmi najobićnije daske širine oko 10 cm.
Za madrac uzmi najtvrđu spužvu i traži da ju odmah "obuku" (izaberi uzorak).
Nekada su bili u podrumu zgrade nasuprot Velesajma i one benzinske.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 17.10.2005., 21:00   #58
Ja imam Bernardin radjen po mjeri (220x160), latex + kokos, najtvrdja varijanta, podnicu sam radio od 5cm sirokih kuhanih bukovih letvica i ja sam zadovoljan. Uzmite u obzir da sam jako velik i tezak, ako ste laksi mozete uzeti i mekse madrace.
Cijena je bila mislim cca 3000 kn.
Juraj is offline  
Old 17.10.2005., 21:04   #59
Quote:
Juraj kaže:
Ja imam Bernardin radjen po mjeri (.
Imaš od Bernarde kakav kontakt?
Ja bi jedan njihov krevet koji sam vidjela u Domi ali mi dimenzije ne pašu.
Koliko sam vidjela vauvauvau stranicu nemaju.
polly is offline  
Old 17.10.2005., 21:16   #60
Quote:
polly kaže:
Imaš od Bernarde kakav kontakt?
Ja bi jedan njihov krevet koji sam vidjela u Domi ali mi dimenzije ne pašu.
Koliko sam vidjela vauvauvau stranicu nemaju.
Ja sam narucio u Domi (ili lesnini nisam siguran) i ispalo mi je jeftinije nego direktno. Ali evo brojeva

BERNARDA D.O.O.
Čakovečka 136 a, 40305 Pušćine

CENTRALA (040) 895 300
DIREKTOR (040) 895 330
TELEFAKS (040) 895 333
KOMERCIJALA (040) 895 340
CRONET (098) 268 940
CRONET (098) 426 618

a evo i link

Bernarda
Juraj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.