Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 19:07   #6381
Quote:
Sumanut kaže: Pogledaj post
Raspon cijena je velik a ja nisam upucen previse u madrace tako da ne mogu vidjeti previse. Vidim da Meblo ima dosta madraca standarno u duzini 210 pa gledam da ne moram placati 20-30% nameta na visinu kao kod nekih drugih. Jedino ne znam kakav je kod njih odnos cijene i kvalitete kod Mebla.

Inace imam malo manje od 2m, 95 kg, navika spavanja uglavnom na trbuhu. (sto bih htio promijeniti iz ergonomskih razloga ali za sada je tako). Trenutno se lomim na nekom hororu s federima. Cijenovno mi je 5000 kn za dupli madrac neka mentalna granica ali nije fiksno.
Ako netko ima kakavu sugestiju za tip, proizvođača ili best buy model madraca bio bih zahvalan.
Ja sam prije spavao na spuzva madracu i odkad sam uzeo taj madrac od Bernarde na opruge (proizvodnja negdje u Zagorju, dobili su i par nagrada za najbolje madrace) poceo sam krace spavat i nekako mi vise pase da je povrsina tvrdja, budim se odmoran. Valjda ovisi od osobe do osobe, to treba vidjet kako ti odgovara. Znam da kad sam narucivao taj madrac onda su mi rekli na mi mogu napraviti po mjeri dulji za kojih 20% do 30% vecu cijenu.

Nasao sam sad njihov telefon na netu pa pitao ali se javlja automatska tajnica tak da nemam neke novije informacije, ali onda su imali 210cm dugacke madrace kao standardne velicine. Pretpostavljam da bi se kod njih mogao naci madrac po mjeri za dost manje novaca od spomenutog budgeta. Budem ih zazvao sutra ujutro da vidim koliko su danasnje cijene tih produljenih madraca po narudzbi.

Informaciju o njihovoj kvaliteti sam dobio od lika koji prodaje madrace stranih proizvodjaca (nemaju domacu ponudu) i coek je rekao da nasi ljudi uglavnom traze guglajuci po internetu pa nadju samo njihove strane proizvode koji se cesto reklamiraju a ovi domaci imaju nerijetko vecu kvalitetu ali se ne reklamiraju pa mnogi ni ne znaju za njih. Nisam strucan za madrace jer znam samo dobro se naspavati na njima tako da mozda netko od strucnjaka ovdje ima nes vise za reci na tu temu.
dangerz0ne is offline  
Old 08.07.2015., 23:13   #6382
Nisam u Zg pa ne mogu do salona od Bernarde. Trebala bi ih imati prima i mima u katalogu ali koliko sam vidio mislim da nemaju izlozeno.
Sad kod drugog gledanja vidim da nema ni Meblo po ok cijeni madrace od 210. Isto je 20% veca cijena za 5% vise materijala. Valjda tako mora biti.
Od specijaliziranih salona u Rijeci sam vidio da ima happy dreams, ergoaktiv, perfecta. I sto vec ima po trgovackim centrima.
Sumanut is offline  
Old 08.07.2015., 23:44   #6383
Quote:
Sumanut kaže: Pogledaj post
Nisam u Zg pa ne mogu do salona od Bernarde. Trebala bi ih imati prima i mima u katalogu ali koliko sam vidio mislim da nemaju izlozeno.
Sad kod drugog gledanja vidim da nema ni Meblo po ok cijeni madrace od 210. Isto je 20% veca cijena za 5% vise materijala. Valjda tako mora biti.
Od specijaliziranih salona u Rijeci sam vidio da ima happy dreams, ergoaktiv, perfecta. I sto vec ima po trgovackim centrima.
A gdje ima Bernarda salon u Zagrebu? Kad sam ja narucivao onda su samo imali negdje u Zagorju tvornicu a u Zagrebu su uglavnom njihove madrace prodavali prodavaci namjestaja.

Jesi razmisljao uzet dva dulja madraca 220x90 ako vec zelis uzeti dva komada? To je isto neki standard za visoke osobe, jer 210 je kratko kad se stopala ispruze. Meni je nekako draze da je madrac u komadu, da nema pregiba izmedju dva madraca koji zna smetat ako spavas s nekim. Znam da IKEA prodaje jednokrevetne madrace jeftino u dimenziji 220x90, jedino ne znam kakve su kvalitete za spavat na njima.

Mislim da bi bilo dobro uvesti neku hrvatsku normu za madrace da budu bar 220cm, jer velik broj nasih ljudi ima problem s tim kratkim krevetima i madracima. Nes tipa 'Croatian Size', ako vec na King Size madracima ne stanu ni ispruzena stopala dok spavamo potrbuske...

Nasao sam i neku stranicu na kojoj se moze izabrati dimenzija i odmah izbacuje cijenu madraca, ima s popustom za gotovinu i za rate.

http://www.eurodom.hr/product_info.php?products_id=9374

Tu ispada da 220x200 Grand madrac (za jace i vise ljude) kosta kojih 2259kn odnosno oko 300 jura. Jel ima negdje mozda neka stranica gdje se moze napraviti usporedba s drugim proizvodjacima glede dimenzije, kvalitete i cijene?

Edit: Nasao sam, mozda ovo nekome pomogne...

http://lunasan.hr/katalog.php?kat=5&podkat=140&npl=3

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.07.2015. at 18:15. Reason: spajanje postova - koristiti edit
dangerz0ne is offline  
Old 09.07.2015., 17:14   #6384
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Znaci li to da su madraci s oprugama bolji od ovih s spuzvama zato jer imaju vecu cirkulaciju zraka kroz madrac?
Ne znači. Prozračnost madraca ovisi o tipu pjene koji se nalazi u gornjem sloju i načinu i materijalu od kojeg je napravljena navlaka. Ukoliko je gornji sloj madraca obična PU pjena, madrac ne diše. Ako je latex ili HR madrac će propuštati zrak.
Madrac s oprugama možete staviti na ravnu ploču bez opasnosti da se madrac upljesnivi zato što je sredina madraca djeluje kao izolator i sprečava kondenziranje vlage na ploči. Negativna strana u odnosu na pjene, je lošija elastičnost i mogućnost madraca da se oblikuje prema tijelu. Osnovna prednost madraca s oprugama je njihova cijena. Sredina madraca u oprugama je znatno jeftinija od sredine u pjeni i tu proizvođači bolje zarađuju.
afoj is offline  
Old 09.07.2015., 20:38   #6385
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Ne znači. Prozračnost madraca ovisi o tipu pjene koji se nalazi u gornjem sloju i načinu i materijalu od kojeg je napravljena navlaka. Ukoliko je gornji sloj madraca obična PU pjena, madrac ne diše. Ako je latex ili HR madrac će propuštati zrak.
Madrac s oprugama možete staviti na ravnu ploču bez opasnosti da se madrac upljesnivi zato što je sredina madraca djeluje kao izolator i sprečava kondenziranje vlage na ploči. Negativna strana u odnosu na pjene, je lošija elastičnost i mogućnost madraca da se oblikuje prema tijelu. Osnovna prednost madraca s oprugama je njihova cijena. Sredina madraca u oprugama je znatno jeftinija od sredine u pjeni i tu proizvođači bolje zarađuju.
Dobre informacije za znati.

Medjutim, probao sam neke od tih madraca od pjena i malo su mi bili premekani te se tijelo znoji vise nego na mom madracu s oprugama. U cemu bi mogla biti stvar? Inace mi vise odgovara tvrdja podloga za spavanje, moze li proizvodjac napraviti takav madrac a da se ne znoji tijekom spavanja?

Proveo sam dosta vremena po hotelima i isprobao raznih madraca, ali tesko je odgonetnuti koji su kakvi iznutra...
dangerz0ne is offline  
Old 09.07.2015., 20:57   #6386
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Dobre informacije za znati.

Medjutim, probao sam neke od tih madraca od pjena i malo su mi bili premekani te se tijelo znoji vise nego na mom madracu s oprugama. U cemu bi mogla biti stvar? Inace mi vise odgovara tvrdja podloga za spavanje, moze li proizvodjac napraviti takav madrac a da se ne znoji tijekom spavanja?

Proveo sam dosta vremena po hotelima i isprobao raznih madraca, ali tesko je odgonetnuti koji su kakvi iznutra...
Tvrdoća madraca nema veze s tim da li je madrac od pjene ili je pjena + opruga. postoje tvrde pjene i mekane opruge.
Pojačano znojenje ljudi često daju kao povratnu informaciju kad su u pitanju memori pjene. U svakom slučaju ne može se napraviti madrac na kojem se ne znojite, jer bi to značilo da ste otegnuli papke
Po prozračnosti je još uvijek najbolji talalaj latex, ali je i po cijeni šampion.
afoj is offline  
Old 10.07.2015., 07:31   #6387
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Evo ja ću.
Nitko nema obavezu objaviti cijene ne webu, pa tako ni Marion madraci. Njih sam prozivao na forumu samo zato što mlate priču prirodnom latexu, a zapravo prodaju 100% sintetiku. U reklami prikazuju Marion tvornicu koja ne postoji, a jezgre kupuju u "gomma gomma italia". Jednostavno ne volim to muljanje s TV prodajom. Na tv reklami je jedan proizvod, na prezentaciji drugi, a na kraju je cijena pušiona. To je varanje kupaca. Nisu to nužno loši madraci, ali način prodaje, lažno deklariranje i na kraju cijena koja je previsoka za takav proizvod nisu korektni.
Ali dobro dajte mi argumente da marion svoje madrace kupuje od guma guma, kao što marion daje argumente preko tv reklame da ima svoju tvornicu, pa ne bi smjeli to raditi da je nema pobogu, kad uključim logiku, argumente hoću di to piše, od kuda ste to izvukli?

Sa poštovanjem,
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 10.07.2015., 12:08   #6388
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Ali dobro dajte mi argumente da marion svoje madrace kupuje od guma guma, kao što marion daje argumente preko tv reklame da ima svoju tvornicu, pa ne bi smjeli to raditi da je nema pobogu, kad uključim logiku, argumente hoću di to piše, od kuda ste to izvukli?

Sa poštovanjem,
Da ste na vrijeme uključili logiku ne bi nasjeli na Marion. Dobili ste sve linkove i sve vam je na vrijeme objašnjeno.

Koje argumente vam daje Marion!? Mogu li dobiti adresu tvornice i zakazati termin za posjet istoj? Poštovani gospodine Božo, proizvodnja lateksa je izuzetno skup i kompliciran proces. Baš to je razlog što postoji tek nekoliko proizvođača latex jezgri madraca u svijetu. Marion ne daje nikakve argumente, već daje klasičnu tv. prodaja reklamu u kojoj se konstantno navode prednosti prirodnog latexa ,ali madraci im naravno nisu od prirodnog latexa.
Kao i svi ostali proizvođači madraca, tako i oni latex jezgre kupuju od proizvođača latexa. Ne vidim ništa loše u tome, pa ne vidim ni razlog da se preseravaju sa proizvodnjom koju nemaju!?
Kad ste kupovali madrac poslao sam vam link na gomma gomma jezgru koju ste dobili u madracu. Ne s idejom da to popljujem, nego s idejom da vas upozna sa pravim stanjem stvari. Gomma gomma su na svojem webu jasno istaknuli koje jezgre su 100% ,a koje su 100% natural latex. Nema dvojbe da to nije ta jezgra. Ukoliko je za vas riječ prodajnog predstavnika i MArion tv. reklama sveto pismo, onda nema smisla da dalje objašnjavamo što ne štima u Marion priči!?
Sad vidim da pod certifikate stavljaju "Euro latex eko". Ne budi vam teško pa otvorite Euro latex stranicu http://www.eurolatex.com/home2.htm gdje ćete na prvoj stranici naći popis Euro latex eco proizvođača. Ne vidim Marion na popisu Još bolje, ako nije gomma gomma, odakle im euro latex certifikat!?
Ne kažem da su to loši madraci. Ni 100% sintetički latex koji radi gomma gomma nije loš materijal, ali nikako se ne može po kvaliteti usporediti s latexom koji rade Letexco ili Artilat u omjerima 80/20 20/80 ili 100% natural. Marion ne objavljuje cijene, već ih možete dobiti samo putem prezentacije. Ista stvar je i sa tehničkim podacima pojedinog madarca. To se radi zato da se kupcu onemogući samostalna usporedba sa sličnim proizvodima konkurencije. Na reklami je sve bajno, ali na prezentaciji uvijek ispadne da to nije ona jezgra s tv. reklame, pa onda naravno nije ni to ta cijena, pa taj madrac ne odgovara za vas, za vas je bolji onaj skuplji. Standardna prezentacijska prodaja/prevara. Ono što je Dormeo u memori pjenama, to je Marion u latexu.
Na kraju ću opet preporučiti svima koji žele kupiti dobar latex po korektnim cijenama da odu u Ergoactiv ili Wollbett.
afoj is offline  
Old 10.07.2015., 13:25   #6389
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Tvrdoća madraca nema veze s tim da li je madrac od pjene ili je pjena + opruga. postoje tvrde pjene i mekane opruge.
Pojačano znojenje ljudi često daju kao povratnu informaciju kad su u pitanju memori pjene. U svakom slučaju ne može se napraviti madrac na kojem se ne znojite, jer bi to značilo da ste otegnuli papke
Po prozračnosti je još uvijek najbolji talalaj latex, ali je i po cijeni šampion.
Na koji nacin bi bila prozracnost kroz latex? Naime, one okomite rupe koje se vide kroz takav latex madrac su posljedica otiska grijaca koji osiguravaju konzistentno zagrijavanje proizvoda a ne za 'strujanje zraka' kako to neki proizvodjaci tvrde. Cak i u slucaju da se kojim cudom te rupe usprkose zakonima fizike i aerodinamike te na neki nacin cudom postignu razlike u tlakovima i potaknu opstrujavanje zraka, meni to ne bi nista znacilo jer planiram cvrstu podlogu imati a ne letvice.

Na madracu s oprugama se ne znojim (i jos uvijek sam ziv), prilikom narudzbe trazio sam malo cvrsci odnosno jace opruge (do 120kg dakle extra tvrde). Spavao sam na dosta razlicitih modela madraca po hotelima na vise kontinenata i neki su bili udobni a neki su bili premekani i ti su najgori za znojenje usprkos klimatizaciji. Vecina njih u modernim hotelima su pjena materijali, jeftiniji su jer je lateks jeftin. Tehnologija je nesto drugo, povecanje cijene s pricama da je tehnologija skupa je samo za uzimanje novaca naivnima. Honda Accord u Japanu kosta 10.000 dolara dok u Hrvatskoj/Europi taj isti auto kosta tri puta vise, preko 30.000 dolara. Pretpostavljam da je isto s madracima koji se proizvode izvan RH, pa mi se zato cine te astrnomske cijene latex madraca kao porez na budale. Ali to je samo moje misljenje, osobno nekad znam uzeti najskuplji stroj jer je najbolji a nekad cu izbjegavati najskuplje proizvode ako se uvjerim da ne zasluzuju placanje te cijene. Zasad jos nisam naisao na sjajan latex madrac koji bi zasluzio tu 'šampionsku' cijenu, zivi bili pa vidjeli hoce li se to dogoditi.

Molim vas da me ispravite ako mi je nesto promaklo. Bez obzira sto je prirodnog podrijetla kao i kondomi ili higijenske rukavice, latex se otapa s benzinom. Degradacija mi se stoga cini sigurna s vremenom ako nije sintetiziran s polistirenom, a i u tom slucaju ne bi takav madrac pokazivao puno znakova propadanja osim mozda rastezanja, mrvljenja ili prasine. Nema visoke propustnosti zraka i vlage kao zrak koji se nalazi u madracu s oprugama. Stoga ste doista u pravu da bih se znojio na takvom madracu. Zato sam malo skeptican za madrac od latexa, koliko god imali 'šampionske cijene'. A mogu si sve priustiti, pa svejedno nisam naisao ni na jedan koji bi opravdao to koliko kosta.
dangerz0ne is offline  
Old 10.07.2015., 14:35   #6390
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Na koji nacin bi bila prozracnost kroz latex? Naime, one okomite rupe koje se vide kroz takav latex madrac su posljedica otiska grijaca koji osiguravaju konzistentno zagrijavanje proizvoda a ne za 'strujanje zraka' kako to neki proizvodjaci tvrde.
To je istina. Te rupe ionako ne prolaze kroz cijelu jezgru. Prozračnost ovisi o strukturi materijala. Latex ima otvorene ćelije i zbog toga dobar protok zraka. PU pjena ima zatvorene ćelija i loš protok zraka.

Quote:
Cak i u slucaju da se kojim cudom te rupe usprkose zakonima fizike i aerodinamike te na neki nacin cudom postignu razlike u tlakovima i potaknu opstrujavanje zraka, meni to ne bi nista znacilo jer planiram cvrstu podlogu imati a ne letvice.
U tom slučaju nemate drugog izbora osim madraca s oprugama. Latex bi se brzo mogao upljesniviti na ravnoj ploči, a i ergonomski je neispravno postaviti madrac od pjene na tvrdu podlogu.

Quote:
Na madracu s oprugama se ne znojim (i jos uvijek sam ziv)
Ma znojite se, samo ne prekomjerno. ..Samo mrtvi se ne znoje. Zdrav čovjek izluči 0,5-1 dl znoja na noć.

Quote:
, prilikom narudzbe trazio sam malo cvrsci odnosno jace opruge (do 120kg dakle extra tvrde). Spavao sam na dosta razlicitih modela madraca po hotelima na vise kontinenata i neki su bili udobni a neki su bili premekani i ti su najgori za znojenje usprkos klimatizaciji. Vecina njih u modernim hotelima su pjena materijali, jeftiniji su jer je lateks jeftin.
Latex nije jeftin, to je još uvijek najskuplji pjenasti materijal. U hotelima se uglavnom spava na džepičastim oprugama koje su višestruko jeftinije od latexa i to uglavnom u kombinaciji s običnom PU pjenom.

Quote:
Tehnologija je nesto drugo, povecanje cijene s pricama da je tehnologija skupa je samo za uzimanje novaca naivnima. Honda Accord u Japanu kosta 10.000 dolara dok u Hrvatskoj/Europi taj isti auto kosta tri puta vise, preko 30.000 dolara. Pretpostavljam da je isto s madracima koji se proizvode izvan RH, pa mi se zato cine te astrnomske cijene latex madraca kao porez na budale. Ali to je samo moje misljenje, osobno nekad znam uzeti najskuplji stroj jer je najbolji a nekad cu izbjegavati najskuplje proizvode ako se uvjerim da ne zasluzuju placanje te cijene. Zasad jos nisam naisao na sjajan latex madrac koji bi zasluzio tu 'šampionsku' cijenu, zivi bili pa vidjeli hoce li se to dogoditi.
Neće se dogoditi, ali ne zato što latex nije dobar materijal, već zato što to nije ono što vi tražite. Latex se kupuje kad želite mekan madrac velike gustoće.

Quote:
Molim vas da me ispravite ako mi je nesto promaklo. Bez obzira sto je prirodnog podrijetla kao i kondomi ili higijenske rukavice, latex se otapa s benzinom. Degradacija mi se stoga cini sigurna s vremenom ako nije sintetiziran s polistirenom, a i u tom slucaju ne bi takav madrac pokazivao puno znakova propadanja osim mozda rastezanja, mrvljenja ili prasine.
Nije vam ništa promaklo. 90% lataxa se sintetizira sa SBS-om (styren-butadien-styren) ,ali ne zbog stabilnosti ,već zbog cijene. Prirodni latex time gubi na elastičnosti, pa se pokazao optimalan omjer 80%sintetika i 20% natural latex. U trajnosti nema neke velike razlike, ali ima u strukturi pjene, pa je natural latex puno "porozniji". Nikako se ne preporuča namakati madrace u benzinu
Quote:
Nema visoke propustnosti zraka i vlage kao zrak koji se nalazi u madracu s oprugama. Stoga ste doista u pravu da bih se znojio na takvom madracu. Zato sam malo skeptican za madrac od latexa, koliko god imali 'šampionske cijene'. A mogu si sve priustiti, pa svejedno nisam naisao ni na jedan koji bi opravdao to koliko kosta.
Nisam siguran da li smo se razumjeli? Madrac s oprugama ima zrak u sredini, ali to ne znači da ima propusnost. Propusnost ovisi isključivo o tipu pjene koja se nalazi na i oko opruga. Taj zrak u sredini vam pak omogućava da madrac postavite na ravnu ploču bez opasnosti od kondenziranja vlage jer je taj zrak izolator koji ne dopušta naglo zagrijavanje podloge na kojoj madrac stoji.
Ono što zapravo želim reći je da za prozračnost madrac nije bitno da li je pjena ili feder, već je bitno koja je pjena (bez obzira da li je madrac s federima ili bez) i kakva je navlaka. Polipropilenska navlaka može potpuno zatvoriti madrac i potpuno je svejedno što stavite u njega.
Uzmite u obzir da su navlake madrac uglavnom štepane sa poliesterskom vatom 200-400g/m2 . To vam je kao jedan ozbiljan poplun ili jako, jako debela zimska jakna. Što je ispod toga je u puno slučajeva nebitno, jer je sama navlaka dovoljna da sve zatvori.
afoj is offline  
Old 11.07.2015., 01:48   #6391
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
A gdje ima Bernarda salon u Zagrebu? Kad sam ja narucivao onda su samo imali negdje u Zagorju tvornicu a u Zagrebu su uglavnom njihove madrace prodavali prodavaci namjestaja.
Ima neki salon u Zg naveden na njihovoj stranici. Ovaj Eurodom je blizu mene, provjeriti cu ako imaju sto.

Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Jesi razmisljao uzet dva dulja madraca 220x90 ako vec zelis uzeti dva komada? To je isto neki standard za visoke osobe, jer 210 je kratko kad se stopala ispruze. Meni je nekako draze da je madrac u komadu, da nema pregiba izmedju dva madraca koji zna smetat ako spavas s nekim. Znam da IKEA prodaje jednokrevetne madrace jeftino u dimenziji 220x90, jedino ne znam kakve su kvalitete za spavat na njima.
Na dva komada sam racunao samo u sklopu one ponude od Mebla ali ne znam koliko je ponuda dobra pa cu preskociti. Mana dva madraca je ta rupa u sredni a prednost kod eventualne kombinacije madraca, dostave u mom slucaju, okretanja madraca i slicno. Ne znam.

210 ce biti na knap. 220 bi bilo bolje, odluciti cu ovisno o dostupnosti i dimenzija sobe.

IKEA mi je malo daleko a i nisam nista dobro procitao o njihovim madracima ovdje. Bilo bi mi draze da imaju drveni dio kreveta u dimenziji 220.

Inace jos trazim nekakve sugestije za best buy. Znaci 95 kg, 2 metra, dostupna opcija 210-220 cm duljine madraca. Spavanje na trbuhu, eventualno bok. Prozracniji madrac. Pretpostavljam tvrđi.
Sada mi se nekako cini da bih trebao ici na dzepicastu jezgru. Nikad nisam spavao na pjenama a i nisam siguran ako bi bile optimalne s obzirom na moje specifikacije. A s obzirom da su i skuplje radje bih izbjegao skupu gresku. Nadam se da sam dovoljnom suzio da mogu dobiti neku sugestiju sto da odem pogledati.

Ni te zone nisu jasne. Ako npr. osobe razlicite visine spavaju na istom madracu zar te zone ne gube smisao ili cak imaju ergonomski kontraefekt za jednu od tih osoba?

I tko zna kada rade npr. madrace od pjena u vanstandardnim dimenzijama da li se citav kalup prilagođava po pitanju zona ili samo zalijepe ekstra materijala na krajeve?

Pitam se koliko uopce zone imaju smisla osim u idealnim situacijama gdje osoba prosjecne visine i prosjecne kilaze spava u idealnom položaju itd.

Mozda bih trebao samo kupiti najjeftiniji feder madrac i zavrsiti s time.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.07.2015. at 18:16. Reason: spajanje postova - koristiti edit
Sumanut is offline  
Old 11.07.2015., 02:35   #6392
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
To je istina. Te rupe ionako ne prolaze kroz cijelu jezgru. Prozračnost ovisi o strukturi materijala. Latex ima otvorene ćelije i zbog toga dobar protok zraka. PU pjena ima zatvorene ćelija i loš protok zraka.

U tom slučaju nemate drugog izbora osim madraca s oprugama. Latex bi se brzo mogao upljesniviti na ravnoj ploči, a i ergonomski je neispravno postaviti madrac od pjene na tvrdu podlogu.

Ma znojite se, samo ne prekomjerno. ..Samo mrtvi se ne znoje. Zdrav čovjek izluči 0,5-1 dl znoja na noć.


Latex nije jeftin, to je još uvijek najskuplji pjenasti materijal. U hotelima se uglavnom spava na džepičastim oprugama koje su višestruko jeftinije od latexa i to uglavnom u kombinaciji s običnom PU pjenom.

Neće se dogoditi, ali ne zato što latex nije dobar materijal, već zato što to nije ono što vi tražite. Latex se kupuje kad želite mekan madrac velike gustoće.

Nije vam ništa promaklo. 90% lataxa se sintetizira sa SBS-om (styren-butadien-styren) ,ali ne zbog stabilnosti ,već zbog cijene. Prirodni latex time gubi na elastičnosti, pa se pokazao optimalan omjer 80%sintetika i 20% natural latex. U trajnosti nema neke velike razlike, ali ima u strukturi pjene, pa je natural latex puno "porozniji". Nikako se ne preporuča namakati madrace u benzinu

Nisam siguran da li smo se razumjeli? Madrac s oprugama ima zrak u sredini, ali to ne znači da ima propusnost. Propusnost ovisi isključivo o tipu pjene koja se nalazi na i oko opruga. Taj zrak u sredini vam pak omogućava da madrac postavite na ravnu ploču bez opasnosti od kondenziranja vlage jer je taj zrak izolator koji ne dopušta naglo zagrijavanje podloge na kojoj madrac stoji.
Ono što zapravo želim reći je da za prozračnost madrac nije bitno da li je pjena ili feder, već je bitno koja je pjena (bez obzira da li je madrac s federima ili bez) i kakva je navlaka. Polipropilenska navlaka može potpuno zatvoriti madrac i potpuno je svejedno što stavite u njega.
Uzmite u obzir da su navlake madrac uglavnom štepane sa poliesterskom vatom 200-400g/m2 . To vam je kao jedan ozbiljan poplun ili jako, jako debela zimska jakna. Što je ispod toga je u puno slučajeva nebitno, jer je sama navlaka dovoljna da sve zatvori.
Da, bas zato sam trazio da se stepa s vunenim tkanjem umjesto poliesterske vate, i na tu stranu (iako je zimska) se zacudo manje tijelo znoji nego na cisto pamucnu stranu. Ne znam to objasniti, samo primjecujem... Mislim da cui iduci madrac traziti da opet izuzmu taj poliesterski dio i trazit vuneni, definitivno je bolji osjecaj tijelu.

Quote:
Sumanut kaže: Pogledaj post
Ni te zone nisu jasne. Ako npr. osobe razlicite visine spavaju na istom madracu zar te zone ne gube smisao ili cak imaju ergonomski kontraefekt za jednu od tih osoba?

I tko zna kada rade npr. madrace od pjena u vanstandardnim dimenzijama da li se citav kalup prilagođava po pitanju zona ili samo zalijepe ekstra materijala na krajeve?

Pitam se koliko uopce zone imaju smisla osim u idealnim situacijama gdje osoba prosjecne visine i prosjecne kilaze spava u idealnom položaju itd.

Mozda bih trebao samo kupiti najjeftiniji feder madrac i zavrsiti s time.
Ja sam danas ujutro zvao coeka koji prodaje 2 madraca 220x90cm preko oglasnika iz Ikeae, za kojih sto kuna obadva. Ono, cisto da imam za apartmane, pa mogu usput i isprobat jel valjaju. Samo nazalost nisam stigao jer su mi se obveze oduzile pa sam oko 17h vec zapalio na more za Opatijsku rivijeru i eto sad na nekom mini madracu 90x200 lezim i pitam se zbog cega nisam otisao po ta dva, sad bi bar imao malo vise mjesta za noge...
dangerz0ne is offline  
Old 11.07.2015., 17:13   #6393
Evo perfecta ima opet popuste čak do 40%.

http://perfecta.hr/akcije/popusti-do...FYLnwgodCKcNXQ

Gledam ova dva pa ako ih netko ima da iz prve ruke posvjedoči kako je zadovoljan njima:


http://perfecta.hr/galaxy-proizvod-8...iondetail85_35

http://perfecta.hr/premium-proizvod-...iondetail95_51

Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Na kraju ću opet preporučiti svima koji žele kupiti dobar latex po korektnim cijenama da odu u Ergoactiv ili Wollbett.
A šta je s njihovim Hr pjenastim madracima? Jesu isto toliko bolji od ostalih ili je to samo slučaj kod lateksa? Jer gledam malo te madrace njihove osobito kod Wollbetta i našlo bi se neki HR madrac kod njih. Osobito ovi Air Active mi se sviđaju.

unaprijed zahvaljujem

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.07.2015. at 18:17. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
M@tthew is offline  
Old 13.07.2015., 11:29   #6394
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
A šta je s njihovim Hr pjenastim madracima? Jesu isto toliko bolji od ostalih ili je to samo slučaj kod lateksa? Jer gledam malo te madrace njihove osobito kod Wollbetta i našlo bi se neki HR madrac kod njih. Osobito ovi Air Active mi se sviđaju.

unaprijed zahvaljujem
HR pjene u wollbettu zanemarite. To nisu madraci, to je tapetarski "madrac" s dva komada pjene u slojevima - bez zona, bez ergonomije. Oni su zabrijali da je to isto kao memori pjena, pa je dovoljno samo naslagati slojeve. ...a i cijene tih madraca su im puno previsoke.

Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Da, bas zato sam trazio da se stepa s vunenim tkanjem umjesto poliesterske vate, i na tu stranu (iako je zimska) se zacudo manje tijelo znoji nego na cisto pamucnu stranu. Ne znam to objasniti, samo primjecujem... Mislim da cui iduci madrac traziti da opet izuzmu taj poliesterski dio i trazit vuneni, definitivno je bolji osjecaj tijelu.
Vuna u madracima nije neka sreća, problem je u održavanju. Takve navlake se ne smiju prati, a to je po meni ogroman minus. ..pogotovo, ako je netko alergičan na prašinu. Mislim da je onda bolje da se štepa s pamučnom vatom, ali takvih navlaka gotovo da i nema.
Danas postoji stvarno puno različitih punila za navlake madraca i čudi me da je još uvijek većinom sve u PES vati. Vuna i pamuk su stvar davne prošlosti, ali postoji još more različitih vata i pjena za štepanje koji su puno ugodniji ,a lako se održavaju. Ergoactiv je počeo štepati tencel u navlake i to je super. Bernarada odavno experimetira s punilima, ali oni još uvijek vole natrpati vunu i onda nema pranja.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.07.2015. at 18:10. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
afoj is offline  
Old 13.07.2015., 13:10   #6395
Molio bih pomoć oko izbora madraca dimenzija 200x160. Ne bih s džepicastim jezgrama jer spavam pretežno na boku (a imam 2m i 115kg) i imam dojam da previše "utonem"...što bi mi preporučili, konkretno?
Bio sam u Emmezeti u Osijeku, izležavali se...al' sve je to ništa za pravi dojam i odluku naspram cjelonoćnog ležanja nekoga od Vas sa iskustvom kupljenog madraca.
Hvala.
Zokisan is offline  
Old 16.07.2015., 15:52   #6396
Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
Ja sam isto svoj novi madrac http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content okrenuo na memory stranu jer me ipak malo smetalo to grijanje, ali još nisam zadovoljan jer me vjerovatno grije i ta spužva "VH 2335 - 20 mm", a u procesu sam i mjenjanja lastolite podnice uz dodavanje srednje letve za ovu, a sve u svrhu malo omekšavanja madraca, posebno u zoni zdjelice: http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content
Evo operacija dodavanja srednje letve je uspjela (38x58 je letva iako je bila ideja da stavim 40x60, ali ta se u međuvremenu prodala, a sad milimetar gore/dole ):

Prvotno (tako je i na slici) sam stavio samo jednu nogu kao potporu jer se letva oslanja jednim djelom na sanduk za robu u dnu kreveta, ali sam danas prije stavljanja podnica ipak dodao i drugu nogu odmah do kutnog profila koji vezuje letvu za uzglavlje, jer mi se ipak činilo da uzglavlje nije dovoljno čvrsto (ne leži na podu, tj. tek na krajevima), pa da smanjim opterećenje (ionako sam u startu kupio 2 noge )





Poprečnu letvu sam isto naknadno dodao, jer su se stranice kreveta u međuvremenu raširile po sredini i nekoliko centimetara, pa da ih vrati u tvorničke dimenzije i dodatno ojača cijelu konstrukciju, a i da ne bi podnice slučajno propadale
pskaro is offline  
Old 17.07.2015., 13:17   #6397
Kupujem nadmadrac za krevet. Podstanari smo i imamo madrac koji je od nekakve obicne pjene, nov, ali relativno tvrd. Po noci me budi jer osjetim svaki put kad se dragi pomakne i nije osobito udobno za spavanje.

Procitala sam djelomice sto ste vec pisali o nadmadracima i malo pretrazila ponudu, ali se jos uvijek ne osjecam kompetentno odluciti koji nadmadrac da kupimo. Ne bismo htjeli potrositi vise od 2000 kuna, ali naravno ako mozemo dobiti nesto relativno dobre kvalitete i za manje, necemo se buniti.

Ima li ista od ovoga smisla kupiti? Ili mozda nesto drugo u dimenziji 140x200 sto bismo mogli kupiti?

http://www.meblo.hr/nadmadrac-latex/pid/387
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content
zany is offline  
Old 18.07.2015., 09:42   #6398
Quote:
zany kaže: Pogledaj post
Kupujem nadmadrac za krevet. Podstanari smo i imamo madrac koji je od nekakve obicne pjene, nov, ali relativno tvrd. Po noci me budi jer osjetim svaki put kad se dragi pomakne i nije osobito udobno za spavanje.

Procitala sam djelomice sto ste vec pisali o nadmadracima i malo pretrazila ponudu, ali se jos uvijek ne osjecam kompetentno odluciti koji nadmadrac da kupimo. Ne bismo htjeli potrositi vise od 2000 kuna, ali naravno ako mozemo dobiti nesto relativno dobre kvalitete i za manje, necemo se buniti.

Ima li ista od ovoga smisla kupiti? Ili mozda nesto drugo u dimenziji 140x200 sto bismo mogli kupiti?

http://www.meblo.hr/nadmadrac-latex/pid/387
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content
kupila prije koji mj bas ovaj memory confort nadmadrac za jednu extra tvrdu sofu, meni je super, ali opet ja nisam spavala noc na njemu nego samo lezala pola sata, mozda ce netko drugi imati vise iskustva s njim, memory pjena je debela 5cm na ovom.
supersenivac is offline  
Old 18.07.2015., 12:01   #6399
LOL. Ne razumijem cemu onda ovaj upis, osim da se pohvalis kupnjom?

tapatalk/good old 4.9.5
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Old 18.07.2015., 12:06   #6400
Sto se treba napraviti ovdje da bi se dobio nekakav odgovor? Mozda nesto krivo pitam.
Afoj ti si tu dosta aktivan i informiran. Nije da mi ista dugujes ali koji su kriteriji za dobivanje odgovora?

Ne znam kako naci kvalitetniji madrac za spavanje uglavnom na trbuhu. Svi koje gledam imaju zone koje pretpostavljam samo smetaju za moj nacin spavanja. A bez zona nalazim samo losije madrace.
Inace 2 metra visine, 95 kg.
Bilo bi fora da imaju mogucnost izrade 220 cm duzine 180 širine us sto manju nadoplatu.
ili dva 220*90
Pretpostavljam da zone raspoređene na 220cm duzine ne bi odgovarale ni nepoznatoj osobi na drugoj strani kreveta koja sigurno nece biti mojih gabarita.

Kupujem i podnice i citav krevet inace.
Ima li neki sto univerzalniji neergonomski madrac zadovoljavajuce kvalitete?

Mozda hespo exclusiv po pitanju odgovarajuce tvrdoce i neimanja zona?
Jedino izgleda da nije cemu prema materijalima pa zazirem ali mislim da bi ergonomski pasao, bar meni. I ne znam sto ce mi ta zimska strana.
Postoji li npr. neka tvrđa kvalitetnija pjena sa skidivom navlakom bez zona da ide u 220 duzine?

Shvacam da je izbor madraca individualna stavar ali koliko vidim na trzistu bas i nemam opcija pa bih cijenio bilo kakav odgovor ili barem potvrdu da sam sjeban i da necu naci zadovoljavajuci madrac.
Sumanut is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.