Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2009., 23:07   #1001
ja imam njihov madrac ortoflex (11 mjeseci) i zasada nemam nikakvih primjedbi

nigdje se nije ocufao ili izgubio oblik

tvrdoća mi je taman...prije njega sam imala perfectinu stelu i taj madrac mi je bio pretvrd.....redovito sam se budila sa bolovima u leđima
tiliw is offline  
Old 03.10.2009., 23:56   #1002
Isto spavamo na ortoflexu ali samo nekoliko dana i odgovara nam tvrdoća ,doduše na njih smo stavili i štep deke.
Rudolfa is offline  
Old 04.10.2009., 09:27   #1003
Nama bi u principu trebao tvrđi madrac, ali zanima me što se tiče Oriolika koliko je kvalitetan jer kao čuješ za Hespo, Perfektu i itd.
Jelsa is offline  
Old 05.10.2009., 10:54   #1004
Mislim da je Oriolik ok firma. Imam njihov madrac ali još nisam mjerodavna da ti iznesem svoje mišljenje. Evo zašto? Mi smo madrace Oriolik dobili na poklon, nekakvi posebni za kičmu s nekoliko slojeva. Budući sam bila trudna, tih zadnjih mjesec dana se nikako nisam mogla naspavati na tom madracu nije mi nikako odgovarao, vjerojatno zbog velikog trbuha i težine (makar sam dobila samo dvije kile u trudnoći), rekla sam da ako mi ne bude odgovarao kada rodim da ću ga baciti kroz prozor van. Sada kada sam rodila toliko sam premorena da niti nisam primjetila da mi je premekan, vjerojatno bih mogla i na podu spavati bez problema koliko sam umorna.
Moj muž kaže da mu je super, vjerojatno je i meni samo toga još nisam svjesna.
vjestica35 is offline  
Old 15.11.2009., 16:03   #1005
oriolik madraci

da li netko ima iskustva s tim madracima? Planiram uzeti ortofleks madrac od njih pa je svaka pomoć dobrodošla.hvala
pinjata is offline  
Old 15.11.2009., 16:16   #1006
Žao mi je, tema je još uvijek zatvorena jer iziskuje puno čišćenja.





edit: Tema je otvorena i reklamiranje i linkanje vlastitih poduzeca, kao i dugacke rasprave i svadje "cije je bolje" bit ce kaznjavane kartonirama i banom.!!! F

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 02:36. Reason: otvoreno
fonemf is offline  
Old 01.12.2009., 10:56   #1007
Dormeo Renew - jeli tko kupio i kako je zadovoljan?

Bi li tko bio ljubazan pa napisao vlastito iskustvo ukoliko posjeduje ili je posjedovao madrac Dormeo renew.

Hvala
Aries Firewind is offline  
Old 05.12.2009., 18:36   #1008
Koliko je meni poznato Dormeo je brand madraca a proizvođač je Maxniflex iz Italije. Oni rade na principu da svatko tko želi može kod njih dogovoriti svoju liniju (brand madraca). Na našem tržišu može ih se naći u metoru, emmezeti, mandiju i minagu. Prednost nabrojanih je ta da u prodajnim salonima možeš probat modele madraca pa kupit onaj koji ti najbolje odgovara a kod dormea je kupi na osnovu tv prezentacije. Od svih nabrojanih minago ima najbolji izbor za male pare, osobno se uvjerio i kupio neki memory madrac s lavanda preslakom - super miriši i udoban je. Sad imaju 20% popusta i besplatno ti dostave u roku par dana (meni su dostavili za 2 dana). Dakle moj zaključak je da se okaniš kupnje preko tv-a jer ipak zdrav san je potreba a ne luksuz.
toma1211 is offline  
Old 08.12.2009., 16:08   #1009
Quote:
Aries Firewind kaže: Pogledaj post
Bi li tko bio ljubazan pa napisao vlastito iskustvo ukoliko posjeduje ili je posjedovao madrac Dormeo renew.

Hvala
Pozdrav!
već sam ranije na starom topicu napisala da je moja mama kupila Renew. Ne možeš ga naći drugdje jer to nije madrac već nadmadrac od memory pjene. Dobar za ljude koji spavaju na kauču i slično- ili nemaju novaca za novi madrac ili imaju male stanove pa spavaju na kauču.
Mama je zadovoljna, jako. Ona spava na kauču u dnevnoj sobi i bolila su ju leđa pa je trabala nešto što će joj umanjiti pritisak.
najbolje prosurfaj po Dormeo stranici ili u Dormeo dućanima koje imaš u ZG i ST.
barbie5 is offline  
Old 02.02.2010., 00:47   #1010
Ortofleks ili Vitasan???

Pozzz svima... Eto i ja imam jedno pitanje tj. trazim savjet pri kupnji madraca. Vec godinama spavam na kaucu i grrrrkdcuvciv, sam sam si kriv jer sam htio da mi soba izgleda ko dnevni boravak... Eto sad mi je dosta a nisam bas pri lovi, tako da sam nakon dugog razmatranja odlucio da cu malo novaca dati orioliku i dvoumim se izmedu ortofleksa i vitasana... Vitasan mi malo meksi pa mi mozda vise i pase. Al neznam kakav je. Za ortofleks bilo par pozitivnih iskustava. I sad jos sto se podnice tice, nasao sam neke u perfecti i tamo saznao da podnice mogu biti na nosacima i da samim time nebi morao kupit krevet (bar dok ne dodem do neke love). Dali je to cvrsto i kakva je razlika?

Eto unaprijed zahvaljujem svima, pozzz i ugodan san...
lovro_t is offline  
Old 02.02.2010., 14:09   #1011
nazvao tvornicu, htio naruciti vitasan ali me covjek razuvjerio i rekao da uzmem ortofleks (kao hrvatski brand, na njemu spava Goran Milic - to je bilo presudno, tvrdi i bolji, itd... ). I dolazi mi vec sutra 1300kn - 200*160! A lezao sam na njemu i odlican mi se cini... Eto pozzz svima, jos stoji pitanje za podnice i nozice...

Zadnje uređivanje lovro_t : 02.02.2010. at 14:26.
lovro_t is offline  
Old 02.02.2010., 17:47   #1012
Kupio sam prije 1,5 god. Hespov madrac Ergostar. Lik koji mi je pravio krevte stavio mi je izgleda užasnu podnicu sa dosta rijetkim letvicama.
Madrac je visine oko 18 cm, na sredini gdje se susreću podnice osjetim grbu??

U zadnje vrijeme me bole leđa kad se probudim. Namjeravam uzeti 2 nove podnice(200x90) od Hespa-Modus S. Da li netko ima iskustva s njima ili s nekim drugim da mi preporuči?

Hvala na pomoći!!
masy is offline  
Old 02.02.2010., 21:53   #1013
mi planiramo kupiti ergostar od hespa ali smo ga mislili staviti na podnicu koja je tvrda i ima rupe kao odzračnike.
koliko je to pametno? hoće li nam to uništiti madrac jer ako kupujem i podnice to je još minimalno 1000 kn
svrcka is offline  
Old 03.02.2010., 10:41   #1014
Quote:
svrcka kaže: Pogledaj post
mi planiramo kupiti ergostar od hespa ali smo ga mislili staviti na podnicu koja je tvrda i ima rupe kao odzračnike.
koliko je to pametno? hoće li nam to uništiti madrac jer ako kupujem i podnice to je još minimalno 1000 kn
Ergostar je jako dobar madrac od pjene sa 5 zona koji ide isključivo na latoflex podnice. Neće vam doći do izražaja madrac ako ga stavljate na lošu ili neprimjerenu podnicu.
Ja sam ga kupio na brzinu jer sam useljavao u novi stan i bio jedini raspoloživ. Uzeo sam tvrđu varijantu(F2) 200x180. Spada u madrace srednje tvrdoće(ni pretvrd ni premekan), doduše meni osobno možda paše više tvrđi zbog kičme. Mislim ga zamjeniti pa ako netko je zainteresiran dao bi ga u pola cijene. Praktički je kao novi,pošto ne spavam često doma, dosta putujem za poslom.
masy is offline  
Old 04.02.2010., 16:36   #1015
tko čeka dočeka

pozdravljam povrat teme

od novosti u svijetu madraca u globalu nema bas puno, i dalje se rade kombinacije memory i hladnih pjena, latexa i memorya, navlake su neka nova tkanja i uglavnom polako dolazi trend viših madraca( u grupi srednjih cijena) dok visine 15-16 cm ostaju i dalje za ekonomsku grupu.

istini za volju , nasa tajna pripremljena za novi sajam u susjednoj nam <slovačkoj je madrac u čijoj je jezgri ukomponirana ametist podloška koja pogonjena el.strujom isijava infravalove jednake suncevim valovima a koji pozitivno djeluju na mitohondrije ( stanice ljudskog tijela koje su nosioci energije u organizmu) te poboljšavaju cirkulaciju krvotoka, detoksitiziraju organizam, pozitivno utiču na bolesti kao artritis , i kroz dogogodišnja istraživanja japanskog instituta za rak, smanjuju širenja stanica raka,..uglavnom za one koji vise zele o tome znati mozete o samoj podlosci pogledati na stranicama proizvodjača www.richwayusa.com ...
Eto to će biti naša novost za ovo nadolazeću godinu uz neke promjene na oblicimageltech madraca.
Ugodno citanje svima i pozdrav iz zametenih Jezerskij hora, Ceske republike
almador is offline  
Old 05.02.2010., 04:21   #1016
Zdravo svima!

Evo već danima bistrim ovu temu na forumu jer dečko i ja kupujemo madrac, krevet i podnice ... Neću sad da kukam kako je spavanje postalo nauka i kako sam od svih ovih dilema i potencijalnih zajeba ... skratiću priču na to da smo se, uzevši sve u obzir, nekako "našli" na madracima od hladne pene kao najverovatnijem konačnom odabiru zbog najboljeg odnosa cene i kvaliteta. E sad, ono što mene muči i za šta vas molim za savet je: cene takvih madraca se između sebe prilično razlikuju - HESPO npr za 210x160 dimenziju traži oko
4380 kn, perfecta oko 3 500, a Bernarda 1700. U čemu je catch? U razlici u maržama zbog izvikanosti brendova, ili ima nekog zajeba kod onih jeftinijih modela ...

Btw ... ako neko slučajno već ima neki od ovih madraca - jaaaaakooo bih cenila da pročitam utiske o njemu Hvala unapred
Lidya_L is offline  
Old 05.02.2010., 11:33   #1017
opet cijene

Quote:
Lidya_L kaže: Pogledaj post
Zdravo svima!

Evo već danima bistrim ovu temu na forumu jer dečko i ja kupujemo madrac, krevet i podnice ... Neću sad da kukam kako je spavanje postalo nauka i kako sam od svih ovih dilema i potencijalnih zajeba ... skratiću priču na to da smo se, uzevši sve u obzir, nekako "našli" na madracima od hladne pene kao najverovatnijem konačnom odabiru zbog najboljeg odnosa cene i kvaliteta. E sad, ono što mene muči i za šta vas molim za savet je: cene takvih madraca se između sebe prilično razlikuju - HESPO npr za 210x160 dimenziju traži oko
4380 kn, perfecta oko 3 500, a Bernarda 1700. U čemu je catch? U razlici u maržama zbog izvikanosti brendova, ili ima nekog zajeba kod onih jeftinijih modela ...

Btw ... ako neko slučajno već ima neki od ovih madraca - jaaaaakooo bih cenila da pročitam utiske o njemu Hvala unapred
Vec je bilo prica o razlicitim cijenama i njihovoj primjerenosti ili odnosima.
Prica je vrlo jednostavna za one upucene, manje vise ljude iz branse, ali je problematicna za neupucene. Radi se uglavnom o usporedbi jezgre i madraca koji su na ponudi.
1,trebas znati tocan naziv jezgre, da li je hladna pjena, bio pjena, energo ili neki slican naziv pjena.
2,visinu jezgre u cm
3,broj zona i kako su izvedene, da li samo urezom i time omeksane( losija varijanta) ili ubacivanjem gusce jezgre( bolja varianta)
4.Navlaka, na koliko se pere , sadrzaj textila, i tip, aloa vera, bambboo, ili slicno
tek pomocu tih informacija mozes raditi usporedbe i vidjeti odnose .
Takodjer je to vazno i radi odabira podnice te ako ste bocni spavaci prekontrolirati da li i podnica i madrac imaju u ramenom dijelu omeksanja da nebi doslo do bolova u ramenu.
ugodan odabir
almador is offline  
Old 07.02.2010., 11:43   #1018
Hvala puno !!!!

Juče bili po Solidumu, isprobavali ... Sad nam se situacija čini još bezizlaznijom nego što je pre isprobavanja bila (a tada nam se činila jaaakoooo bezizlaznom btw )

HR (hladna) pena prema kojoj smo bili orijentisantisani se ipak čini pretvrdom, sugerisano nam je da je to ne mnogo kvalitetnija stvar od PU pene (koja je totalni šrot) a i cene su ono ... od 10 takvih madraca jedan se nađe sa iole prihvatljivom cenom, ostali su precenjeni u beskraj ... Sad razmišljamo i o latexu koji, osim što ima čudne (teško utvrdive) kriterijume za proveru i upoređivanje kvaliteta, ne može se naći ispod 4000 kn ...

...
Lidya_L is offline  
Old 07.02.2010., 13:52   #1019
latex

Quote:
Lidya_L kaže: Pogledaj post
... Sad razmišljamo i o latexu koji, osim što ima čudne (teško utvrdive) kriterijume za proveru i upoređivanje kvaliteta, ...

...
Pokušat ću pomoći
Ja bi si jednostavno napravio tablicu sa ovim karakteristikama (moraju se moći verificirati) I odluka bi onda bila puno jednostavnija.
A) Način izrade (dunlop ili talalay)
B) Vrsta mješavine (% prirodnog latexa)
C) Tvrdoća (specifična gustoća)
D) Visina jezgre I broj zona
Proizvođači to znaju naravno (neki drže kao veliku tajnu jer bi ih ti podaci koštali glave)
Što se tiče trgovaca oni su vrlo često prepušteni sami sebi I snalaze se kako znaju I umiju u tim uvijetima.
Šta s onima kod kojih su te karakteristike tajna? Vaši novci Vaš izbor, ja bi ih stavio na zasluženo mjesto!
ugodne snove
ivanmi is offline  
Old 12.02.2010., 10:35   #1020
Pozdrav svima.Vidim da svi imaju slicne ako ne i iste probleme pri kupovini madraca.U kratkim crtama iznijet cu samo svoj primjer.Pretražio sve forume koji se bave tom tematikom,isprobao ni sam ne znam koliko madraca po salonima,krenuo sa pocetnom cijenom od cca.3000 kuna,dobio puno dobronamjernih savjeta,konzultirao se sa ljudima i sa ovog foruma koji ipak nešto znaju i na kraju price izabrao ono što se svidjelo meni,mojem vratu,leđima....Odabir je pao na perfectin technogel od nekih 14 tisucov kuna i ne žalim ni jednu jedinu kunu.Ovo sad se zapravo može nazvati snom i odmorom
leonardab is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.