Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2012., 14:54   #1
3 way pvc fitting - koljeno

Pozdrav svima,

želim napraviti 2 mini gola od PVC-a za "vrtni sport" i to da izgledaju otprilike ovako.



Sad, to nije problem napraviti od PVC-a ali mi je problem naći onaj dio na vrhu gdje se prečka račva sa stativom i onim zadnjim dijelom, dakle na 3.

Taj dio izgleda ovako.



E sad, ovakvo koljeno nisam nigdje vidio kod nas, iako je vani uobičajeno. Zna li itko gdje to mogu naći kod nas, jer obično po pevecima, bau-ima, i merkatorima imaju samo koljena od 90, 45 itd.

Unaprijed hvala,
Kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 21:09   #2
Te kutnike napravi od čelika zavarivanjem jer bilo što drugo neće izdržati opterećenje
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 11:13   #3
Quote:
Kuća kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

želim napraviti 2 mini gola od PVC-a za "vrtni sport" i to da izgledaju otprilike ovako.



Sad, to nije problem napraviti od PVC-a ali mi je problem naći onaj dio na vrhu gdje se prečka račva sa stativom i onim zadnjim dijelom, dakle na 3.

Taj dio izgleda ovako.



E sad, ovakvo koljeno nisam nigdje vidio kod nas, iako je vani uobičajeno. Zna li itko gdje to mogu naći kod nas, jer obično po pevecima, bau-ima, i merkatorima imaju samo koljena od 90, 45 itd.

Unaprijed hvala,

Uzmeš T komad i koljeno sa vanjskim i unutarnjim spajanjem od 90 stupnjeva. Zatim jeoš jedno koljeno od 45 stupnjeva. T-komad položiš da rupe gledaju prema gore, sa desne strane spojiš to koljeno sa vanjskim navojem (tako se zove) spajanjem i to ti je za recimo desnu stranu. Spojevi nisu točno u kutu ali sve služi svrsi i ima istu funkciju.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 10:37   #4
Hvala na savjetima ljudi, ipak sam malo bolje razmislio i zavarit ću od željeza kao što kaže Lee
Kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.