Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2007., 23:20   #1
Hmmmm...

....mislim da sam konačno na pravoj adresi, sudeći prema vašim postovima i prema prije svega vašim odgovorime, toplini i suosjećanju.
Dakle, moj problem, brak čista rutina, kao i kod mnogih, ja u zzadnjih godinu dana...da tako kažem tražim sebe, sve se nešto preispitujem, nekakav osjećaj gušenja. Sa suprugom nisam suvislo prozborio već nekoliko mjeseci, sve nešto svakodnevno, glupo. Nekoliko puta smo vodili višesatne razgovore na temu meni smeta ovo a meni ovo, kako da to poboljšamo. Ali se stvar nije pomakla sa mrtve točke.
Imamo dečkića 3 g kojeg obožavam i trudim se biti najbolji, najnježniji otac na svijetu. ponekad to ne uslijevam ali uglavnom da. U tih zadnjih godinu dana ako nema razgovora zato ima fascinantnih svađa, predbacivanja i uglavnom nezadovoljstava.Već nekoliko puta sam pomišljao na razvod, i imam osjećaj da u pojedinim trenucima i moja žena, ali to je više onako u šali.
I u najgorem trenutku, meni se desi prevara!!!! Ne klasična ono "one night stand" već totalna ljubav sa drugom ženom koja traje evo sada nekih mjesec dana. Znamo se od prije s posla, tako da već unaprijed dosta znamo jedno o drugome, ali zadnjih mjesec dana proživljavam pakao i ne znam kaj, kako da se ponašam. Eh da ne zaboravim. Nikakvih fizičkih kontakata nije bilo, što je najgore
sada iomam sljedeću situaciju,: dakle već nekih pola godine razmišljam o razvodu iako nemam nekih naoko čvrstih argumenata osim tih skoro svakodnevnih svađa i popriličnog razmimoilaženja i hrpu temeljnih stavova. Naravno i dijetem, ali to je druga priča.
S druge strane imam ženu koja mi je fiz. privlačna, mentalno si odgovaramo kao prsti i rukavica.
Kaj da radim, moj brak se manje više raspada...ili je to faza...a ako nije faza, štao da radim , da namjerno opstruiram brak to mi je blesavo.
Šta da radim....znam da zvučim u stilu "lastane pomozi", ali mislim si...pa možda je tko gd ovdje bio u sličnoj situaciji. da li da čekam da to samo ode u k***c ili da djelujem odmah?

Zadnje uređivanje u_komi : 02.01.2007. at 00:42.
u_komi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 00:12   #2
Meni se slično dogadjalo.. ovaj drugi mi je bio ko sami Apolon sišao s neba a muža sam doživljavala ko antikrista...
No, sve to prodje.. onoga trenutka kad zaljubljenost malo splasne pa i ovome drugom počneš primjećivati mane
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 00:45   #3
Quote:
Ona007 kaže:
Meni se slično dogadjalo.. ovaj drugi mi je bio ko sami Apolon sišao s neba a muža sam doživljavala ko antikrista...
No, sve to prodje.. onoga trenutka kad zaljubljenost malo splasne pa i ovome drugom počneš primjećivati mane

Svjestan sam potencijalne zamke zaljubljenosti, ali ja ovu već duže poznajem, iako je to sekundarno. Primarno mi je na koji način da riješim situaciju doma?
Hmmm ne znam...
u_komi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 00:51   #4
Brak i paralelno veza sa strane mogu te samo dovesti do ludila ako to nastaviš, ne možeš biti na dvije strane i ne možeš podijeliti po pola svoje osjećaje.
Ako voliš ženu i ako si odgovarate kako to kažeš, razmisli da li si spreman to staviti na kocku zbog nekog drugog, jer kad tad će se saznati da imaš vezu sa strane. Nije mi jasno da toliko voliš svoju ženu, a u isto vrijeme sa strane ti se dogodila prava ljubav???? Odeberi onu koja je prava
demien7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 02:12   #5
Quote:
u_komi kaže:
Imamo dečkića 3 g kojeg obožavam i trudim se biti najbolji, najnježniji otac na svijetu.

da li da čekam da to samo ode u k***c ili da djelujem odmah?
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 07:35   #6
Quote:
demien7 kaže:
Brak i paralelno veza sa strane mogu te samo dovesti do ludila ako to nastaviš, ne možeš biti na dvije strane i ne možeš podijeliti po pola svoje osjećaje.
Ako voliš ženu i ako si odgovarate kako to kažeš, razmisli da li si spreman to staviti na kocku zbog nekog drugog, jer kad tad će se saznati da imaš vezu sa strane. Nije mi jasno da toliko voliš svoju ženu, a u isto vrijeme sa strane ti se dogodila prava ljubav???? Odeberi onu koja je prava

Da tek danas kada sam pročitao post skužio sam koliko je zbunjujuć....jeb... ga takvo mi stanje u glavi. NApisao sam nešto kao ....s druge strane imam ženu (nisam tu mislio suprugu)...ono rukavica i to... , kažem ljubav sa mojom suprugom, izgleda da je stvar prošlosti. I da ja mislim da je ova druga prava iako se tu nameće tisuću pitanja poput šta ako mi se ti i s njom desi.....ha moj bože, tko mi išta u životu garantira? Bitće kako moara bit, a ja ću uvijekdavati 110% sebe da do toga ne dođe.....
A što se te veze sa strane tiče da totalni je kaos...ja to u životu nisam doživio, ne znam kako je bilo drugima u istoj situaciji, ali ne da situacija nije lijepa, nego je odvratna. Zato sam prije neki dan "prekinuo" veze sa hmmmm, nazovimo je ljubavnicom, i okrenuo se obitelji ...da se spasi ako se ima što za spasit, a ako ne, da stvar svrši i bok.
u_komi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 08:29   #7
Quote:
u_komi kaže:
Da tek danas kada sam pročitao post skužio sam koliko je zbunjujuć....jeb... ga takvo mi stanje u glavi. NApisao sam nešto kao ....s druge strane imam ženu (nisam tu mislio suprugu)...ono rukavica i to... , kažem ljubav sa mojom suprugom, izgleda da je stvar prošlosti. I da ja mislim da je ova druga prava iako se tu nameće tisuću pitanja poput šta ako mi se ti i s njom desi.....ha moj bože, tko mi išta u životu garantira? Bitće kako moara bit, a ja ću uvijekdavati 110% sebe da do toga ne dođe.....
A što se te veze sa strane tiče da totalni je kaos...ja to u životu nisam doživio, ne znam kako je bilo drugima u istoj situaciji, ali ne da situacija nije lijepa, nego je odvratna. Zato sam prije neki dan "prekinuo" veze sa hmmmm, nazovimo je ljubavnicom, i okrenuo se obitelji ...da se spasi ako se ima što za spasit, a ako ne, da stvar svrši i bok.
To ti je pametno.... ako čovjek hoće ući u neku novu vezu za budućnost... onda mora imati čistu situaciju i u kući i u glavi... a ti nisi siguran što bi...
Zato najbolje je da se posvetiš svojoj obitelji...
Razgovaraj sa ženom... satima ako treba ... saznaj kako se ona osjeća... vjeruj mi ako tebi nije kako treba u braku nije ni njoj....
Ključ je u razgovoru, ne u svađanju i predbacivanju....
Ponekad je razgovor o takvim stvarima dobro započeti obrnuto... znači ne da kreneš drvljem i kamenjem što sve tebi ne odgovara... nego da okreneš priču na to što njoj ne odgovara... što bi nju usrećilo... pa odatle kreneš u svoju stranu.....
sretno.....
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 11:32   #8
Gle. Ne poduzimaj nikakve drastične korake u ovakvom konfuznom stanju, jer ćeš poslije gorko žaliti.
Moguće je da je ta nova 'ljubav'' više fikcija koja te izvlači iz tuposti/nezadovoljstva zbog bračnog života. Ali, imam s tim neka polu-iskustva, to ti je vjerojatno tlapnja i fiks ideja, tko zna što bi doista bilo s tom drugom ženom i koliko bi trajala ta veza.

Nego moj najiskreniji savjet, odi lijepo kod psihologa na par tretmana, to je danas normalna stvar i čula sam da doista pomognu

Znaš li što je meni rekla moja iskusna starija prijateljica: Razmišljaj o djetetu i nikad nećeš pogriješiti!
Eto, uvijek sagledavaj kroz prizmu svoj očinstva. Potrudi se oko braka i ne brzaj za rastavom jer je rastava pakao koji ne treba nikome. Ne želim je ni najgorem neprijatelju (jedino ako je nužna, ali ne želim nikome da se ta 'nužna situacija' dogodi)

sretno
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 11:40   #9
Quote:
Kent kaže:
Znaš li što je meni rekla moja iskusna starija prijateljica: Razmišljaj o djetetu i nikad nećeš pogriješiti!

S tim da imaš na umu da dijete osjeti i zna kad doma situacija nije dobra. Ako nastavi ovako nema tu previše razmišljanja. Moji starci su imali pakleni brak, dok god sam živjela s njima nadala sam se razvodu, jer radije trpiti odvojenost od jednog roditelja nego svakodnevno napete situacije, svađe ili šutnje, nedostatak ljubavi između njih...
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 21:30   #10
Quote:
kisikana kaže:
S tim da imaš na umu da dijete osjeti i zna kad doma situacija nije dobra. Ako nastavi ovako nema tu previše razmišljanja. Moji starci su imali pakleni brak, dok god sam živjela s njima nadala sam se razvodu, jer radije trpiti odvojenost od jednog roditelja nego svakodnevno napete situacije, svađe ili šutnje, nedostatak ljubavi između njih...

I moja situacija je bila takva, i zbog toga sam ZA razvod, bez obzira na djecu. Uvjerena sam da je djetetu bolje s jednim sretnim roditeljem nego s dvoje koji su u konstantnoj svađi... A i djeca odrastu i odu...A život je samo jedan i šteta ga je proživjeti u nezadovoljstvu...
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
bebica mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 01:22   #11
Quote:
u_komi kaže:
Imamo dečkića 3 g kojeg obožavam i trudim se biti najbolji, najnježniji otac na svijetu.
Quote:
u_komi kaže:
da se spasi ako se ima što za spasit, a ako ne,da stvar svrši i bok.
??????????????

Vi koji mu savjetujete rastavu "osvijetlite" ga ujedno sa ćinjenicom da poslije nje może biti tako da će vidjeti Dijete 2 puta mjesećno a moguće je da ga i uopće neće moći vidjeti!

Na Tebi je u_komi da odlućiś da li i dalje żeliś biti najbolji, najnježniji otac na svijetu ili "ćiko" koji dolazi povremeno i donosi poklone!

Da li imaś śta za spasiti?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 03.01.2007. at 04:30.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 07:48   #12
Kužim Benny kaj mi govoriš, da sam a priori hti o rastavu, sigurno ne bi ni dolazio ovdje. I naravno najgora pomisao mi je biti bez malog, jer je to i jedino čvrsto što me drži u ovom braku. Sve ostalo je je jako labilno i varira.
Svjestan sam svega, ali sam isto tako pobornik teorije da je bolje i tako pa da smo i žena i ja zadovoljni (koliko možemo bit), nego da mali proživljava naše traume.... mjesecima ili ne dao bog godinama.
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 08:52   #13
Quote:
qwasy kaže:
Kužim Benny kaj mi govoriš, da sam a priori hti o rastavu, sigurno ne bi ni dolazio ovdje. I naravno najgora pomisao mi je biti bez malog, jer je to i jedino čvrsto što me drži u ovom braku. Sve ostalo je je jako labilno i varira.
Svjestan sam svega, ali sam isto tako pobornik teorije da je bolje i tako pa da smo i žena i ja zadovoljni (koliko možemo bit), nego da mali proživljava naše traume.... mjesecima ili ne dao bog godinama.
Hmmmm... jesi li uopće primijetio da ovo nije onaj "tvoj" topic?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 10:50   #14
Quote:
kisikana kaže:
S tim da imaš na umu da dijete osjeti i zna kad doma situacija nije dobra. Ako nastavi ovako nema tu previše razmišljanja. Moji starci su imali pakleni brak, dok god sam živjela s njima nadala sam se razvodu, jer radije trpiti odvojenost od jednog roditelja nego svakodnevno napete situacije, svađe ili šutnje, nedostatak ljubavi između njih...
Nisam rekla ništa suprotno tvom postu
Moje je mišljenje, kao rastavljene žene, da se treba probati spasiti brak, ako ne ide, razvest se. Samo sam mu savjetovala da proba spasiti brak, ako ne ide, slijedi 'nužna situacija'
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 11:45   #15
Quote:
VelmaX kaže:
Hmmmm... jesi li uopće primijetio da ovo nije onaj "tvoj" topic?

Uživio sam se, i ja sam u gotovo identičnoj situaciji....jeb*** kak me ovo fura
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 12:18   #16
Quote:
u_komi kaže:
....mislim da sam konačno na pravoj adresi, sudeći prema vašim postovima i prema prije svega vašim odgovorime, toplini i suosjećanju.
Dakle, moj problem, brak čista rutina, kao i kod mnogih, ja u zzadnjih godinu dana...da tako kažem tražim sebe, sve se nešto preispitujem, nekakav osjećaj gušenja.
Moj savjet ti je da si nađeš još jedan posao i rintaš od jutra do mraka. Nek žena nosi bolje krpice i mali ide u najbolje vrtiće. Kad dođeš kući bit ćeš preumoran da razmišljaš o dosadi, a i bit ćeš koristan. Rad oslobađa!!
Ili skupi hrabrosti (što sumnjam da ćeš moći u manje od 5 god.) i učini ženi uslugu pa ju ostavi. Stvarno je svijet pretrpan muškarcima kao ti koji se počnu tražiti, pa se traže 5-10 god. i kroz to vrijeme stvore dvije razbijene duše: Ženu, koju si varao godinama, i ljubavnicu kojoj si godinama obećavao da ćeš ostaviti ženu.
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 13:43   #17
Quote:
lilla kaže:
Moj savjet ti je da si nađeš još jedan posao i rintaš od jutra do mraka. Nek žena nosi bolje krpice i mali ide u najbolje vrtiće. Kad dođeš kući bit ćeš preumoran da razmišljaš o dosadi, a i bit ćeš koristan. Rad oslobađa!!
Ili skupi hrabrosti (što sumnjam da ćeš moći u manje od 5 god.) i učini ženi uslugu pa ju ostavi. Stvarno je svijet pretrpan muškarcima kao ti koji se počnu tražiti, pa se traže 5-10 god. i kroz to vrijeme stvore dvije razbijene duše: Ženu, koju si varao godinama, i ljubavnicu kojoj si godinama obećavao da ćeš ostaviti ženu.
mračno
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 13:48   #18
Quote:
Kent kaže:
mračno
Nažalost često istinito
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 13:58   #19
Quote:
lilla kaže:
Moj savjet ti je da si nađeš još jedan posao i rintaš od jutra do mraka. Nek žena nosi bolje krpice i mali ide u najbolje vrtiće. Kad dođeš kući bit ćeš preumoran da razmišljaš o dosadi, a i bit ćeš koristan. Rad oslobađa!!
Ili skupi hrabrosti (što sumnjam da ćeš moći u manje od 5 god.) i učini ženi uslugu pa ju ostavi. Stvarno je svijet pretrpan muškarcima kao ti koji se počnu tražiti, pa se traže 5-10 god. i kroz to vrijeme stvore dvije razbijene duše: Ženu, koju si varao godinama, i ljubavnicu kojoj si godinama obećavao da ćeš ostaviti ženu.


A ko je tebe tak povrijedio, pile? Čovjek traži savjet kao i nas stotine ovdje...
qwasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:41   #20
Quote:
qwasy kaže:
A ko je tebe tak povrijedio, pile? Čovjek traži savjet kao i nas stotine ovdje...
Pile moje, kako stvari stoje.. ti misliš da sam ja šablon koji si ti naučio u nekoj od svojih škola? E nisam. Nije me niko povrijedio na ovaj način, niti sam bila ljubavnica ili žena ikad. Ja samo govorim ono što vidim.
A savjet je dobio, najbolji ovdje što se mene tiče.
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.