Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2006., 14:56   #41
naziv topica bi trebalo promijeniti jer jedino bivša žena NIJE problematična
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:00   #42
Zašto nebi predložila dečku da iznajmi stan za svoju ženu i da si ti spremna plačati pola rente jer želiš već jednom početi živjeti sa njim.

Zanima me kako bi reagirao. Pretpostavljam da mu je novac problem i da zato ne može platiti joj stan, a ovako bi se ipak nešto moglo pokrenuti.

I za kraj da ti kažem kako ti se divim kada možeš tako funkcionirat ja bi poludio od ljubomore kad bi moja djevojka djevojka živjela sa drugim muškarcem bez obzira na okolnosti.
nols is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:49   #43
Quote:
nols kaže:
Zašto nebi predložila dečku da iznajmi stan za svoju ženu i da si ti spremna plačati pola rente jer želiš već jednom početi živjeti sa njim.

Zanima me kako bi reagirao. Pretpostavljam da mu je novac problem i da zato ne može platiti joj stan, a ovako bi se ipak nešto moglo pokrenuti.

I za kraj da ti kažem kako ti se divim kada možeš tako funkcionirat ja bi poludio od ljubomore kad bi moja djevojka djevojka živjela sa drugim muškarcem bez obzira na okolnosti.
ludim i ja, definitivno nije lako. ali jedini izbor osim da to nekako podnosim je da s njim prekinem. a onda bih si cijeli život predbacivala da sam odbacila ljubav svog života.
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 16:00   #44
Kućni ljubimci

Quote:
Kent kaže:
znači - ostavio ju je, s novom je ženskom, a i dalje joj visi po kući, i sad je ONA KRIVA?
- ona tobože radi scene, kažeš, a mora dijeliti prostorije sa tipom koji ju je ostavio?
- treće - ''zbog financijskih razloga se ne mogu razdvojiti...'' - tip je nesposoban, visi joj na kičmi
nek ode u podstanarstvo s tobom ili bez tebe ako je frajer
- četvrto - to kako on to tebi prepričava svađe (vjerojatno da je glupa luđakinja i slično), možeš mačku o rep objesit

naivna si
stavi se u njezinu poziciju
a to že vjerojatno raditi i tebi, to je takav tip, mizerija od frajera, kloni ga se
Pa možemo to postaviti i tako da ona njemu po kući, a ne on njoj, koilko sam shvatila kuća je njegova, ne njena i ne njihova.
Prostorije ne mora dijeliti s tipom, pa može i ona u podstanare ili?
Isto je i s financijskim razlozima, ona njemu na kichmi, a ne on njoj, ako sam dobro pročitala.
Ok Kent u redu, skužila sam da ti gajiš simpatije prema bivšim ženama, ali ne trebaš kriterije i mozak baš skroz isključiti kada čuješ složenicu bivša žena.
I da naravno da će to vjerojatno i njoj raditi i naći će neku treću vjerojatno; jel to neka mantra bivših žena?


Sve u svemu problematični su tu svi skupa:
Bivša žena koja je na nivou kućnog ljubimca i baš joj dobro tako.
Ovaj jadnik koji se, istina svojevoljno, nalazi u nekom nazovi šah-matu jer mu žao dječice, a i ona luda im je majka, pa šta da sad s njom radi....bla. Sestru da i ne spominjemo.
Tarantino koja to sve trpi tri tri godine, a što je 1094 dana previše (naravno samo prema mojim kriterijima ). To nije za divljenje, to je mazohizam lagani.

Da se vratimo na glavno pitanje topica. Kako se postaviti?
Ima nekoliko varijanti, no izdvojit ćemo dvije prilično jednostavne, a potpuno različite: šuti i trpi dalje ili nešto radikalnije tipa: my way or no way.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 16:10   #45
Meni ni ta žena ne ide u glavu, kako sama za sebe nije pronašla neko rješenje, pa nije valjda nesposobna tolko da ne može zaraditi da plaća stan, a on npr da pomaže za hranu djeci...ona očito ne odustaje...ne mogu zamisliti šta bih na njenom mjestu učinila, ali ja to ne bih trpjela ni na njenom ni na tvom mijestu...uostalom on je muškarac, kad se već upetljao u sve to trebao bi naći neko rješenje, ...
....meni ta njegova žena djeluje kao invalid, nije ni čudo da im se brak raspao kad je tako inertna...i još vas sreće u drušvu i njoj je to normalno...
...postavi mu ultimatum pola godine da nešto konretno riješi...ako ne uspije ostavi ga koliko god to bolno bilo, ti zaslužuješ sve, a ne samo dio....
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 16:16   #46
a zasto se tip ne razvede? (cak i pod uvjetom da i dalje zivi zajedno sa zenom)? stvari bi se onda barem pomaknule s mrtve tocke
ovako mi se cini da on ceka da netko treci rijesi njegove probleme (ili da se rijese sami od sebe)
dotaknuli ste se i zene - tko zna kako bi izgledala njena prica i kako taj njihov zivot zaista izgleda (u odnosu na ono sto pise tarantino)...

btw tarantino kolko imas godina?
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 16:22   #47
Quote:
tarantino kaže:
moj dečko živi sa ženom s kojom ima djecu jer se zbog financijskih razloga ne mogu razdvojiti. ta žena zna da ja već 3 godine postojim u njegovom životu (oni i prije mene više nisu bili zajedno) no svejedno svakodnevno radi scene "prevarene supruge". on zbog mira u kući i djece to sve tolerira, a ja imam sve manje živca pa su naše svađe oko toga postale sve učestalije.
kako se postaviti u toj situaciji???


ja sam fakat liberalna osoba, i zbilja u svakoj situaciji pokušavam pronaći neku logiku, i neki smisao, i ne želim biti onaj tip osobe koje u svemu vide nešto loše...
ali eto, u ovom primjeru, imam problema s time...
htjela bih te pitati, kako ti znaš da ona zna za vas?
drugo, kako si tako sigurna da ni prije tebe nisu bili zajedno?
treće, kada je već tako kako tvrdiš, zar ne misliš da bi zbog vas i vaše veze on trebao ići u podstanare?
ili vaša veza vrijedi manje od kuće, koja je ionako prepisana na njega i sestru (znači njemu je nitko ne može uzeti?)
jel tebi i njemu jasno da, ukoliko on ne ode, ona i djeca neće otići?
ako je tako kako tvrdiš, ti shvaćaš da ćeš mu ostati ljubavnica na jako, jako, jako dugo vremena?
jel tebi uopće jasno da ova situacija nema rješenja tako da budu vukovi siti a ovce na broju?
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:08   #48
Quote:
JustForFun kaže:
Meni ni ta žena ne ide u glavu, kako sama za sebe nije pronašla neko rješenje, pa nije valjda nesposobna tolko da ne može zaraditi da plaća stan, a on npr da pomaže za hranu djeci...ona očito ne odustaje...ne mogu zamisliti šta bih na njenom mjestu učinila, ali ja to ne bih trpjela ni na njenom ni na tvom mijestu...uostalom on je muškarac, kad se već upetljao u sve to trebao bi naći neko rješenje, ...
....meni ta njegova žena djeluje kao invalid, nije ni čudo da im se brak raspao kad je tako inertna...i još vas sreće u drušvu i njoj je to normalno...
...postavi mu ultimatum pola godine da nešto konretno riješi...ako ne uspije ostavi ga koliko god to bolno bilo, ti zaslužuješ sve, a ne samo dio....
slažem se, meni u ovoj priči najbolesnija zvuči ta bivša. ona vjerojatno još gaji neke nade i gazi svoj ponos do najdaljih granica. i ujedno neda ni djeci, ni frajeru, ni tarantinu, a ni sebi priliku za novi život.
bivša, daj se opameti!!!
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:13   #49
Quote:
Kent kaže:
znači - gospon nije s njom, ostavio ju je, s novom je ženskom, a i dalje joj visi po kući, i sad je ONA KRIVA?
- ona tobože radi scene, kažeš, a mora dijeliti prostorije sa tipom koji ju je ostavio?
- treće - ''zbog financijskih razloga se ne mogu razdvojiti...'' - tip je nesposoban, visi joj na kičmi
nek ode u podstanarstvo s tobom ili bez tebe ako je frajer
- četvrto - to kako on to tebi prepričava svađe (vjerojatno da je glupa luđakinja i slično), možeš mačku o rep objesit

naivna si
stavi se u njezinu poziciju
a to že vjerojatno raditi i tebi, to je takav tip, mizerija od frajera, kloni ga se
ona visi po kući njemu jer je to njegova kuća, a nesposoban nije jer on uzdržava nju s obzirom da ona zarađuje 3000 kn mjesečno. prema tome, mislim da pričaš gluposti.
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:29   #50
Quote:
zlocestoca kaže:
a zasto se tip ne razvede? (cak i pod uvjetom da i dalje zivi zajedno sa zenom)? stvari bi se onda barem pomaknule s mrtve tocke
ovako mi se cini da on ceka da netko treci rijesi njegove probleme (ili da se rijese sami od sebe)
dotaknuli ste se i zene - tko zna kako bi izgledala njena prica i kako taj njihov zivot zaista izgleda (u odnosu na ono sto pise tarantino)...

btw tarantino kolko imas godina?
on JE rastavljen!!!
ja imam 27 godina.
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:36   #51
Quote:
Anastasia kaže:
ja sam fakat liberalna osoba, i zbilja u svakoj situaciji pokušavam pronaći neku logiku, i neki smisao, i ne želim biti onaj tip osobe koje u svemu vide nešto loše...
ali eto, u ovom primjeru, imam problema s time...
htjela bih te pitati, kako ti znaš da ona zna za vas?
drugo, kako si tako sigurna da ni prije tebe nisu bili zajedno?
treće, kada je već tako kako tvrdiš, zar ne misliš da bi zbog vas i vaše veze on trebao ići u podstanare?
ili vaša veza vrijedi manje od kuće, koja je ionako prepisana na njega i sestru (znači njemu je nitko ne može uzeti?)
jel tebi i njemu jasno da, ukoliko on ne ode, ona i djeca neće otići?
ako je tako kako tvrdiš, ti shvaćaš da ćeš mu ostati ljubavnica na jako, jako, jako dugo vremena?
jel tebi uopće jasno da ova situacija nema rješenja tako da budu vukovi siti a ovce na broju?
kako ja znam da ona zna za mene? on joj je pred menom rekao da voli mene i da je među njima gotovo. Zatim, na razno raznim događanjima gdje se moramo pojaviti i ona i mi dvoje-mi dolazimo kao par, a ne njih dvoje.
njegova djeca znaju da sam ja njegova cura.
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 19:31   #52
Quote:
tarantino kaže:
ja imam 27 godina.
Ja sam uvijek na strani ljubavi, kakva bila da bila, ne bira koga i kako.

Ali ti si u tu vezu ušla sa 24, a sad ti je 27...malo se činiš mladom za takve aranžmane. I preteško je to breme za nositi kad imaš tek 27 i cijeli svijet pod nogama, ako ga želiš pod nogama...ali svatko je kovač vlastite sreće.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:15   #53
Quote:
tarantino kaže:
kako ja znam da ona zna za mene? on joj je pred menom rekao da voli mene i da je među njima gotovo. Zatim, na razno raznim događanjima gdje se moramo pojaviti i ona i mi dvoje-mi dolazimo kao par, a ne njih dvoje.
njegova djeca znaju da sam ja njegova cura.


Ona njemu prigovara za tebe?
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:29   #54
Quote:
tarantino kaže:
ona visi po kući njemu jer je to njegova kuća, a nesposoban nije jer on uzdržava nju s obzirom da ona zarađuje 3000 kn mjesečno. prema tome, mislim da pričaš gluposti.
on nju ne uzdržava jer ona nije nezaposlena, a uostalom nemoj zaboraviti da zajedno imaju djecu koja nisu nestala time što on nastavlja svoj život u svom smjeru (na što naravno ima pravo)


gle, totalno je svejedno što ja mislim ili što misli bilo tko od tebi ovdje nepoznatih osoba, niti te znamo niti smo ti ikoji faktor, molila si za savjet i mi ti ga dajemo

činjenica je samo da je velika mogućnost da u ovoj situaciji za tebe sreće nema i iako se čini da je primarno problem u Njoj, problemi su očito mnogo dublji
mislim, jesi li ti sigurna da ti to sve skupa stvarno treba?

sve i da oni srede odnos na kolegijalni način, njegova djeca postoje, kužiš? i ona živi. ti imaš 'vezu' s njom i djecom do kraja života, koliko god to bilo nespretno i neugodno, jel to stvarno želiš?

kako će se brinuti za vašu djecu kad će se trebati brinuti za djecu iz prvog braka? nije baš lako, očito da mu 'transakcije' baš ne leže
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:29   #55
Quote:
tamica kaže:


Ona njemu prigovara za tebe?
NEPRESTANO
I NJEGA MUČI I DJECU I LJUDE OKOLO SEBE.
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:31   #56
tarantino, njih dvoje se muče međusobno, a djeca pate gledajući sve skupa (to što se roditelji kolju)

vjeruj, nema apsolutno jednostrane krivnje
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:32   #57
Quote:
on joj je pred menom rekao da voli mene
uh, tog sam se naslušala, ne znam ni broj, nažalost, takve stvari se uzimaju sa zadrškom, to ti je skliski teren


uglavnom konstruktivni savjet - zahtijevaj da odete u podstanare, neka se trgne i napravi final cut
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:45   #58
Quote:
tarantino kaže:
NEPRESTANO
I NJEGA MUČI I DJECU I LJUDE OKOLO SEBE.
Najbolje bi bilo da zbilja odete u podstanare, pa kud puklo da puklo.
Sigurno ti je jako tesko, a i njemu. Uopce mi nije jasna ta njegova bivsa. Izgleda da ne kuzi da takvim ponasanjem i svojoj djeci unistava zivot.
Lijepo vi u podstanare, pa da vidite hoce onda gospođa shvatiti da on voli nekog i da ga ostavi na miru.

Rekla bih da je ona ljubomorna i isfrustrirana, te ne prihvaca da njezin bivsi ide dalje.

Ti razgovaraj s njim i pokusajte se dogovoriti, jer to vam je jedini izlaz. Inzistiran na tome, a i ako ti radis, bit ce vam lakse podnositi sve troskove. Za neke ciljeve se ljudi moraju zrtvovati.

Kak me zivciraju te bivse zene
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 21:05   #59
tamica
jel si ti to petljala sa nekim oženjenim
Kako ti nije jasna bivša.Mi nemamo pojma o odnosu njega i njegove bivše, ne znamo ni koliko godina ti ljudi imaju, ali nekako nije za očekivati da ona sada misli o osjećajima njegove ljubavnice.A ni o njegovima.Pobogu ostavio ju je radi druge žene.Naravno damski bi bilo okrenuti se i otići, ali imovina je tu, pa djeca.Možda ona histerizira, ali i to je bolje nego da ga je osigurala, pa odvela na Velebit
Pustimo ljubav i strast, ali što će biti sa stanom.Hoće li pripasti njegovoj i njezinoj djeci ili će on to pokloniti društvu za zaštitu hrčaka.Koliko su godina bili u braku,zašto i bivša ne dovede ljubavnika u stan , kad je bal nek je maskembal
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 21:20   #60
Quote:
tarantino kaže:
NEPRESTANO
I NJEGA MUČI I DJECU I LJUDE OKOLO SEBE.


pa nađite njoj dečka pa ju k njemu preselite
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.