Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 12:42   #141
nije mi prvi put tamo, nadam se da nije više od 500. ubuduće idem u bolnicu, nemam para više za ovo javim danas kad se vratim koliko je bilo
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:04   #142
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Ma zato što svugdje čitam da se radi od 18-22. tjedna.
A kad sam se naručivala, naručilo me u 23. tjednu.
I poslije, u nalazu vidim-piše da mi je 21. na 22. tjedan (a nije)
Skroz me zbunilo
ja sam isto bila naručena originalno nekad oko 23. tjedna.. al kako sam završila u bolnicu morala sam odgoditi i tada mi je med.sestra rekla da se to inaće i radi od 22.-28.og tjedna... a vidila sam i tu da su cure pisale da je tada najbolje jer tada ima najviše plodne vode...
ja sam na pregledu bila na točno 25+2 a na nalazu mi piše amenoreja 26+6 i UZV dob 25/26 tj... dakle i meni je tjedan dana manje od amenoreje... ali meni se termin računa po danu ovulacije a ne zadnjeg menzesa....
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:08   #143
abice, sad sam išla gledati svoje račune od Harnice- anomaly scan sam platila 300kn, dok sam obični 2D ultrazvuk plaćala 200kn! To je bilo prošle godine.

sad u 1. mjesecu sam 2D transabdominalni ultrazvuk platila 300kn...e, sad! jel to isti onaj 2D od prije pa su mu samo naziv produžili malo skupa s novom cijenom ili je ovo nešto drugo, to mi nije jasno...ja nikakvu razliku u pregledu nisam primjetila!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:20   #144
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
ja sam isto bila naručena originalno nekad oko 23. tjedna.. al kako sam završila u bolnicu morala sam odgoditi i tada mi je med.sestra rekla da se to inaće i radi od 22.-28.og tjedna... a vidila sam i tu da su cure pisale da je tada najbolje jer tada ima najviše plodne vode...
ja sam na pregledu bila na točno 25+2 a na nalazu mi piše amenoreja 26+6 i UZV dob 25/26 tj... dakle i meni je tjedan dana manje od amenoreje... ali meni se termin računa po danu ovulacije a ne zadnjeg menzesa....
Da, i meni se termin razlikuje u dva tjedna čak...ali ni po jednom, ni po drugom nije toliko malo, nego više, to sam odbacila...ništa, nekako mi je lakše kad vidim da se radi kasnije, znači da se sve vidi (jer, fakat, nigdi ne vidim to do 28. tjedna kako oni kažu)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:22   #145
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
abice, sad sam išla gledati svoje račune od Harnice- anomaly scan sam platila 300kn, dok sam obični 2D ultrazvuk plaćala 200kn! To je bilo prošle godine.

sad u 1. mjesecu sam 2D transabdominalni ultrazvuk platila 300kn...e, sad! jel to isti onaj 2D od prije pa su mu samo naziv produžili malo skupa s novom cijenom ili je ovo nešto drugo, to mi nije jasno...ja nikakvu razliku u pregledu nisam primjetila!
možda ti je onaj stari 2d uzv bio transvaginalni, on je na njihovom cjeniku 200, a transabdominalni 300.
samo ne razumijem, jel anomaly može gledati sa 2d i sa 3d? jer me sestra kad sam se naručivala pitala jel hoću 3d il anomaly?? tebi ne piše koji ti je bio kad si radila anomaly?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:00   #146
piše samo anomaly scan, ali bio je 2D...to znam!

a što se tiče UZV, pa i prije me gledala prek trbuha, pa sam plaćala 200kn...ma kaj ja znam!!! Muka mi je svaki mjesec 500kn pljunuti za pregled, ali nisam imala drugog izbora s obzirom na mog socijalca...a preživjeti ću još 2 pregleda, a onda idemo u bolnicu na preglede!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:09   #147
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
piše samo anomaly scan, ali bio je 2D...to znam!

a što se tiče UZV, pa i prije me gledala prek trbuha, pa sam plaćala 200kn...ma kaj ja znam!!! Muka mi je svaki mjesec 500kn pljunuti za pregled, ali nisam imala drugog izbora s obzirom na mog socijalca...a preživjeti ću još 2 pregleda, a onda idemo u bolnicu na preglede!
ja od sljedećeg puta idem u bolnicu na uzv, a preglede još kod svoje dokice!
upravo se dragi ljuti zašto nisam 3d naručila jel se to može na licu mjesta promijeniti ili?
samo nek su bebe zdrave
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:12   #148
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
možda ti je onaj stari 2d uzv bio transvaginalni, on je na njihovom cjeniku 200, a transabdominalni 300.
samo ne razumijem, jel anomaly može gledati sa 2d i sa 3d? jer me sestra kad sam se naručivala pitala jel hoću 3d il anomaly?? tebi ne piše koji ti je bio kad si radila anomaly?
Znaci ako idem na 3d to ne mora znaciti da je to istodobno i anomaly?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:18   #149
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Znaci ako idem na 3d to ne mora znaciti da je to istodobno i anomaly?
3d nije isto što anomaly
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:20   #150
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
3d nije isto što anomaly
Ok, hvala!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:18   #151
koja je cijena 4D UZV-a?

kod mog gina kao neka niža cijena za redovne pacijente je 250 kn pa me zanima kako je drugdje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:18   #152
koja je cijena 4D UZV-a?

kod mog gina kao neka niža cijena za redovne pacijente je 250 kn pa me zanima kako je drugdje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:52   #153
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Da, i meni se termin razlikuje u dva tjedna čak...ali ni po jednom, ni po drugom nije toliko malo, nego više, to sam odbacila...ništa, nekako mi je lakše kad vidim da se radi kasnije, znači da se sve vidi (jer, fakat, nigdi ne vidim to do 28. tjedna kako oni kažu)
Ma cuj glavni razlog zasto se anomaly scan radi kad se radi je to sto je fetus dovoljno velik/razvijen da se dosta toga moze vidjeti, a dovoljno 'mlad' da u slucaju velike anomalije se moze napraviti legalni medicinski indicirani prekid.
(dodaj na 22 tjedna jos tjedan-dva komisija i ostalog...)

Ako ne bi prekidala anyway onda je jedini razlog zasto bi radila ranije eventualna intrauterina terapija (koja je rijetko moguca i malo gdje dostupna) i vrijeme da se pripremis psihicki i prakticki, u slucaju pronalaska nekakve bitne anomalije (gdje par tjedana ovamo onamo ne igra igru).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:32   #154
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
koja je cijena 4D UZV-a?

kod mog gina kao neka niža cijena za redovne pacijente je 250 kn pa me zanima kako je drugdje.
Kod moje gine za redovne pacijente 300 kuna,a inače 500 kn...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 10:08   #155
evo 2 d transabdominalno anomaly scan u harni 300kn
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:47   #156
Mali savjet za one kojima se proizvoljno naplaćuju pregledi kod socijalnog gina:

Lijepo zamolite da vam izda račun, jer vam treba za povrat poreza pa pričekajte reakciju. Nitko ništa nije dužan platiti bez računa, jer tako cijenjeni doktor vara i vas i državu. On od države dobiva naknadu po broju pacijenata, od nje mora sebi i sestri isplaćivati naknadu i doprinose, a uzv je reguliran - ovisno o tome je li njegov osobno ili "državni"...no svejedno se za tu uslugu treba podastrijeti račun. Inače je to sve crnjak i pljačka.

Moj nekadašnji (od prije 8 godina) ginekolog je naplaćivao odokativno uzv- kada procijeni da je netko imućniji - 150 kuna, nekima 100, a nekima 50.

Srećom, ispriječila mu se na tom putu jedna novinarka pa je brzo frknuo it tog doma zdravlja
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:05   #157
ja idem kod privatnice kod koje sam već 10 god...uzv + pregled i konzultacije 250 kn. mislim da je normalna cijena...ona će mi voditi trudnoću jer se ne usudim sad selit kod nekih socijalaca koji me uopće ne poznaju i imaju milijun pacijentica....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:16   #158
ja sam 3D/4D platila 400 kn u Mimice u Splitu
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:16   #159
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ja idem kod privatnice kod koje sam već 10 god...uzv + pregled i konzultacije 250 kn. mislim da je normalna cijena...ona će mi voditi trudnoću jer se ne usudim sad selit kod nekih socijalaca koji me uopće ne poznaju i imaju milijun pacijentica....
tako i ja, isto idem u privatnice i cijena je ista , 250 kn
ona mi i vodi trudnocu
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:58   #160
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
koja je cijena 4D UZV-a?

kod mog gina kao neka niža cijena za redovne pacijente je 250 kn pa me zanima kako je drugdje.
ja idem kod privatnika na 4D collor dopler ,cijena je 250 kn
__________________
01.10.10
tinimini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.