Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2009., 14:08   #21
vi koje ste za prehranu sezonskim povrćem i voćem, kako gledate na prehranu po kriteriju podneblja?
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:09   #22
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Ima i drugih uzgajivača, možda oni dostavljaju

Slažem se s tobom u potpunosti
Znam da ima ali snašli smo se i bez njih
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:12   #23
njihove su cijene uvijek iste, mrkva je 20 kuna/kila i sad i usred zime. zrno je isto ima web shop i dostavu http://www.bio-zrno.hr/, al oni su stvarno jako skupi.
ima tih proizvođača još, manjih, ovi su samo najpoznatiji. treba malo potražiti.

čega imaju? hm, pa imaju standardnih zimskih stvari, već sam napisala sto puta - mrkva, poriluk, bundeva, cikla, kelj..mi smo preživjeli prošlu jesen i zimu samo na njima, a dora je tad bila 6-12 mjeseci, dakle od uvođenja dohrane pa sve do razdoblja kad smije sve. ništa smrznuto nije jela, jedino sam voće kupovala kašice jer ju nisam htjela držati samo na kruškama i jabukama.

napisala sam već nekoliko puta ovdje, bilo je. naravno, razdoblja kad sam imala osjećaj da joj kuham non stop isto i da se vrtimo u mrkva-kelj-poriluk krugu, al nekako mi je to bilo bolje nego da joj dajem smrznuti grašak usred zime.
, možda je problem u meni, ja sam se skroz odvikla od smrznute hrane.

jedino voće bi se isplatilo smrznuti, možda. al onda možda bolje nekako ukuhati, ak se može bez šećera i konzervansa, ne kužim se u to.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:14   #24
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Imam domaće i tome više bjerujem nego ičijim certifikatima, koji nažaklost kod nas nisu dokaz za ništa. Primjer je Mavrović...
mavrović nema nikakav certifikat

ma, ja sam više govorila piki, a skužila sam iz njezinih postova da ima mogućnost nabavljati provjereno povrće, samo bi ga zamrznula da i tijekom zime može davati ono čega ima sad

naravno da nema svatko mogućnost nabaviti kvalitetno povrće i u tom slučaju jest bolje riješenje zamrznuti. kažem, ja zazirem od zamrznute hrane jer sam se odvikla od toga
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:46   #25
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mavrović nema nikakav certifikat

ma, ja sam više govorila piki, a skužila sam iz njezinih postova da ima mogućnost nabavljati provjereno povrće, samo bi ga zamrznula da i tijekom zime može davati ono čega ima sad

naravno da nema svatko mogućnost nabaviti kvalitetno povrće i u tom slučaju jest bolje riješenje zamrznuti. kažem, ja zazirem od zamrznute hrane jer sam se odvikla od toga
Nema?! dobro, još bolje ali reklamirao se da ima žitarice koje nisu tretirane blabla i da su puuunoo bolje od žitarica koje koriste drugi pekari. To nije bilo točno jer je nabavljao žitarice od seljaka...
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:49   #26
nema jer ga ni ne može dobit jer ni ne uzgaja bio uzgojem. samo su mu proivodi bez aditiva i sranja kojekakvih. a i to je nešto.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:55   #27
Ja sve iz leda jedem. Vise volim svjeze smrznuti pa jesti za tri dana ako treba nego da stoji u frizideru tri dana.
Samo treba napomenuti da nije isto drzati u pravom ladicaru koje se ne otvara svaki dan i gdje je -20, u ladicama s frizideom ili u onom dijelu frizidera.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:56   #28
Ciklu na balkon u kutiju koja se obloži stiroporom i tako čitavu zimu kao i krompir.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.