Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2012., 16:23   #1
Question "Netipično" ponašanje djece

(neka moderatori ovo primiste di triba ako već ima slićna tema)

imam veliku curicu (5god) i ona nevoli ništa šta je iti malo curičasto .dok je bila manja nisan puno važnosti davala tome i nastojala sam joj "slućajno" ubacivat bebice i robice i češljiće da se igra ali ona je bila očarana bagerima i životinjama (SVE ŽIVOTINJE:mačke,pasi,ribe,ptice,pauci,bube,gušteri ce obožava,zmije,ma sve žive beštije ničega se nije bojala ).mislin se,aj dobro nema veze proć će je.ali nije.sad je uživljena u dinosaure sve živo zna o njima i kako se koji zove (neki triceratopsi i gluposti ) sve živo čita o njima (naučila je čitat sa 3god) oće da ih kupujemo a odvratni su.drugo je sve ok,dobra je i pristojna curica jedino je još malo tvrdoglava ali grozno me iritira to šta neće barbike i tečice i tako to.stvarno nebi tila da postane neka muškarača.dobro je dok je još ja oblačin ali znan curu ima 20 i kusur god. i ponaša se i OBLAČI ka muški-oduvik je takva,igrale smo se skupa ka dica.
neznan oću se više nadat ićemu jer polako gubin sve nade,oće ovo ikad prestat,jeli ima iko ikakva slićna iskustva???!!?!??!
__________________
krpice
zvoNINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:26   #2
Je li ovo užasni roditelj ili obični trol, tko bi ga znao?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.11.2012., 16:38   #3
Pa zena se brine hoce li joj curica biti muskobanjasta ako se igra sa igrackama koje su zamisljene da se decki s njima igraju...ne usudim se i pomisliti stab bi tek bilo da ima sina koji se igra sa barbikama i tecicama....(

Ne brini..curka ce ti ko velika biti isigurno strazivaica kao ona Dora iz crtica...arhelogonja, biologinja...

Kao majka troje djece, mogu te probati utjesiti cinjenicom da mi se najmladji sin (3 god) jako voli igrati velikim lutkama starije seste..onim baby amore i sl ...pa meni je to bas super...vozi ih u kolicima, presvlaci i tak... Igra se on i sa muskim igrackama, obozava bagere i dizalice i lego duplo..ali i sa ovim za curke...i ne pada mi napamet zivcirati se oko toga..neki dan sam kčeri lakirala nokte..htio je i on i dobio je..roza lak...bas je bio sretan...i kaj sad..sve su ti to faze...usput..SUPER ti je curka i trebala bi biti ponosna na nju da imas tako pametno dijete!


Sent from my iPad using Tapatalk
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 18:20   #4
Moj mladi necak je ooooboooozaaaavao da ga sminkam, cak i kad je imao vec 5-6 godina
Kad bi se ja spremala za van priljepio bi se uz mene i onda bi ja sebe napudrala, pa malo njega (onak mu samo presla s kistom), pa sjenilo sebi, pa njemu neko svijetlo, pa nokte sebi pa njemu...
Danas ima 15 godina i pravo je musko
Tak da nis ne brini, curka ti je prva liga
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:51   #5
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Je li ovo užasni roditelj ili obični trol, tko bi ga znao?
baš je grubo šta si tako daješ za pravo reć mi da san UŽASNI RODITELJ.
a šta reć,koju posluku porat

a i meni je lipo vidit muškića (i malog i većeg malo) da je ka ženskica i da kuva,pazi dicu i to (ok nemora se baš šminkat ) ali žensku šta je ka muški mi baš i nije.sve njene prije vole winxice,kitty i to a ona je neće ni na robi da joj bude ali majica sa dinosaurom šta je zinia i ljigava slina mu curi iz usta to je "ajme super to bi ja!!"

renny & francesca
__________________
krpice
zvoNINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:39   #6
jesi citala Dugu Dinka Simunovica, kako je zavrsilo forsiranje zenskog djeteta da se ponasa "zenstveno"
ne pametujem, samo hocu reci da su neke stvari urođene i besmisleno se protiv njih boriti

moja starija obozava autice, vlakice, avione...i ne vidim u tome nikakvu dramu
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:50   #7
Dijete ti je znatiželjno, zna što voli, ima svoj stav, naučila je čitati s tri godine, pristojna je, da ne nabrajam dalje, a ti se najozbiljnije opterećuješ time što ona ne voli ono što si ti zamislila?

Neki ljudi zaista ne zaslužuju imati djecu. Nadam se da će ti dinosauri biti najgore što će se tvojoj kćeri dogoditi. Ovo je i više nego žalosno. Ja bih radije da mi dijete bude "muškarača" nego da odraste u nekoga tko razmišlja kao ti.
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:55   #8
Ja sam do puberteta bila "decko": igrala sam se s deckima (autici, ratovi, mastersi ), oblacenje haljine za kakav rodjendan ili slicnu prigodu mi je bila nocna mora (plac i skrgut zuba), bojala se nisam ni pasa ni zmija, molila sam se da mi preko noci izraste pimpek.

Barbiku ne bih uzela u ruku osim ako je povod bio saranje flomicem po doticnoj, šišanje na nulericu i sl (sorry sisterka).

Necu ti reci da sam sad sa svoje cca tri banke zena koja posjeduje 37 nijansi ruza za usne i provodi 12 sati dnevno u visokim petama. Normalna sam.
Znam se srediti i dobro izgledam kad se sredim, ali definitivno vise naginjem na casual stranu. Obozavam zivotinje (sto je uvjetovalo i izbor faksa), bavim se sportom i posve sam heteroseksualna (vjerujem da je to u biti ono cega se bojis, sto je- uz mnostvo drugih stvari iz tvog posta- prilicno malodusno).

Pusti dijete na miru, jedino sto ce je poremetiti su ove tvoje paranoje i nametanje stvari za koje nema interesa.
Ne moramo bas svi biti napravljeni po istom kalupu.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 22:17   #9
Quote:
zvoNINA kaže: Pogledaj post
a i meni je lipo vidit muškića (i malog i većeg malo) da je ka ženskica i da kuva,pazi dicu i to (ok nemora se baš šminkat
A u pm pa ja sam lezba. Moj muž je prava ženskica
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 07:09   #10
Quote:
zvoNINA kaže: Pogledaj post
baš je grubo šta si tako daješ za pravo reć mi da san UŽASNI RODITELJ.
Evo, pomozi njoj, meni i sigurno još ponekome: kako bi ti nazvala roditelja koji dijete tretira kao naručenu srnetinu a la vild, pa sad negoduje i traži knjigu žalbi zato što nije onakva kakvu si je zamislila?

To dijete ne postoji zato da bi bilo onakvo kakvo ti priželjkuješ, da bi se bavilo onim što se tebi sviđa. Takvo što ljudi ne očekuju ni od retrievera.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 08:19   #11
Quote:
zvoNINA kaže: Pogledaj post
(neka moderatori ovo primiste di triba ako već ima slićna tema)

imam veliku curicu (5god) i ona nevoli ništa šta je iti malo curičasto .dok je bila manja nisan puno važnosti davala tome i nastojala sam joj "slućajno" ubacivat bebice i robice i češljiće da se igra ali ona je bila očarana bagerima i životinjama (SVE ŽIVOTINJE:mačke,pasi,ribe,ptice,pauci,bube,gušteri ce obožava,zmije,ma sve žive beštije ničega se nije bojala ).mislin se,aj dobro nema veze proć će je.ali nije.sad je uživljena u dinosaure sve živo zna o njima i kako se koji zove (neki triceratopsi i gluposti ) sve živo čita o njima (naučila je čitat sa 3god) oće da ih kupujemo a odvratni su.drugo je sve ok,dobra je i pristojna curica jedino je još malo tvrdoglava ali grozno me iritira to šta neće barbike i tečice i tako to.stvarno nebi tila da postane neka muškarača.dobro je dok je još ja oblačin ali znan curu ima 20 i kusur god. i ponaša se i OBLAČI ka muški-oduvik je takva,igrale smo se skupa ka dica.
neznan oću se više nadat ićemu jer polako gubin sve nade,oće ovo ikad prestat,jeli ima iko ikakva slićna iskustva???!!?!??!
kako ne pomisliti da je trol? ja sam i dalje uvjerena da nijedan roditelj ne može ovako razmišljati niti ovako nešto izjaviti i to ovim riječima i rečeničnim konstrukcijama..

doduše, kad malo razmislim, znam jednu mamu koja je izjavila da se "napatila jer joj kći je bila skoro pa ćelava do druge godine". zamisli, sve druge normalne curice sa kečkama, loknama, špangicama, rajfovima, a njena ima paperje na glavi. pa se ona napatila zbog toga.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 08:30   #12
Quote:
zvoNINA kaže: Pogledaj post
baš je grubo šta si tako daješ za pravo reć mi da san UŽASNI RODITELJ.
a šta reć,koju posluku porat

a i meni je lipo vidit muškića (i malog i većeg malo) da je ka ženskica i da kuva,pazi dicu i to (ok nemora se baš šminkat ) ali žensku šta je ka muški mi baš i nije.sve njene prije vole winxice,kitty i to a ona je neće ni na robi da joj bude ali majica sa dinosaurom šta je zinia i ljigava slina mu curi iz usta to je "ajme super to bi ja!!"

renny & francesca
Baš je grubo što si tako daješ za pravo posrati sve žene koje nisu obučene u rozo i zainteresirane za tećice, sve paleontologice, biologice, građevinarke, sve žene koje ne nose suknje i sl. A ni nazivanje normalnog muškarca koji kuha i brine se za djecu ženskicom ne zvuči baš pohvalno.
A i razmišljanje da ako je zanima znanost ili inženjerstvo, neće je zanimati ženska odjeća i šminka...

Baš je grubo što ti je Olgica Pinki mjerilo svijeta.

Winxice? Za one neupućene: http://www.toysrus.com.au/www/732/fi...doll-flora.jpg
Dakle, želiš da ti se dijete dobije uzor u izgledu anoreksične cajkače?

Ja sam u svom postu uvrijedila tebe, a ti si u svojima izvrijeđala milijune žena i muškaraca.

Kupi pudlicu, pa je oblači u rozo i kiti je mašnicama. A i za to bi te vjerojatno popljuvali iz udruge za zaštitu životinja.

P.S. Ja sam bila sigurna da je trol, ali moderator je siguran da nije pa vidim da valja nastaviti raspravu o drugoj opciji.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:09   #13
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
znam jednu mamu koja je izjavila da se "napatila jer joj kći je bila skoro pa ćelava do druge godine".
Primjer nije najsretniji za usporedbu.

Naime, nije čudno da se roditelj "napati" (u smislu da "odtuguje") zbog nekog djetetovog objektivnog nedostatka - ne zato što dijete nije savršeno njemu, nego zato što taj nedostatak može donijeti mnogokoju tugu sâmome djetetu.

Onak', roditelj odboluje djetetove boli .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:32   #14
u ovom mom slučaju mama se napatila.
moja isto nema kosu,pa je usporedila kako tako i njena nije imala, "ajme šta sam se napatila".

al sad smo oftopic, ovo je temu "netipično ponašanje roditelja".
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:33   #15
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Primjer nije najsretniji za usporedbu.

Naime, nije čudno da se roditelj "napati" (u smislu da "odtuguje") zbog nekog djetetovog objektivnog nedostatka - ne zato što dijete nije savršeno njemu, nego zato što taj nedostatak može donijeti mnogokoju tugu sâmome djetetu.

Onak', roditelj odboluje djetetove boli .
Čisto sumnjam da dijete od godine dana doživljava teške duševne boli zato što ima malo kose.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:09   #16
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da dijete od godine dana doživljava teške duševne boli zato što ima malo kose.
Treba fakat čitati zlonamjerno ili površno, pa moju rečenicu "zato što taj nedostatak može donijeti mnogokoju tugu sâmome djetetu" pročitati kao opisivanje sadašnje duševne boli jednogodišnjaka.

Potpuno ti je nezamislivo da roditelj u glavi vrti neki budući život svog djeteta i neke moguće buduće tuge svog djeteta zbog ovog ili onog hendikepa?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:24   #17
Quote:
zvoNINA kaže: Pogledaj post
(neka moderatori ovo primiste di triba ako već ima slićna tema)

imam veliku curicu (5god) i ona nevoli ništa šta je iti malo curičasto .dok je bila manja nisan puno važnosti davala tome i nastojala sam joj "slućajno" ubacivat bebice i robice i češljiće da se igra ali ona je bila očarana bagerima i životinjama (SVE ŽIVOTINJE:mačke,pasi,ribe,ptice,pauci,bube,gušteri ce obožava,zmije,ma sve žive beštije ničega se nije bojala ).mislin se,aj dobro nema veze proć će je.ali nije.sad je uživljena u dinosaure sve živo zna o njima i kako se koji zove (neki triceratopsi i gluposti ) sve živo čita o njima (naučila je čitat sa 3god) oće da ih kupujemo a odvratni su.drugo je sve ok,dobra je i pristojna curica jedino je još malo tvrdoglava ali grozno me iritira to šta neće barbike i tečice i tako to.stvarno nebi tila da postane neka muškarača.dobro je dok je još ja oblačin ali znan curu ima 20 i kusur god. i ponaša se i OBLAČI ka muški-oduvik je takva,igrale smo se skupa ka dica.
neznan oću se više nadat ićemu jer polako gubin sve nade,oće ovo ikad prestat,jeli ima iko ikakva slićna iskustva???!!?!??!
ponasanje tvog djeteta je sasvim normalno nepotrebno je stavljat dijete u kalupe, i govorit ovo je tipicno, a ovo nije. moja curica (skoro 4 godine) je ful u rozom, i princezama i baletu, sto ja smatram fazom i vjerujem da ce je proci. pa ce onda mozda uletit u dino-fazu, ili u zivotinjsku-fazu. klinci su ionako stalno u nekim fazama. ako je to veseli i zanima. mozda ste i pod pritiskom okolice, susjeda, rodbine, poznanika, i nije ugodno slusat komentare ovog ili onog tipa. ali pusti to, ako je zbilja tako, ne obaziri se. ne dopusti da tvoje dijete misli da ti mislis da je ono freak. ona je jedna curica koja voli dinosaure, i to je sasvim ok. nema veze sto ih mama ne voli
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:06   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Potpuno ti je nezamislivo da roditelj u glavi vrti neki budući život svog djeteta i neke moguće buduće tuge svog djeteta zbog ovog ili onog hendikepa?
Činjenicu da nekoj djeci kosa izraste kasnije ti upoređuješ s hendikepom?
Zbilja?

Da, žena koja se "napati" zato što joj je jednogodišnja curica ćelava pati isključivo zbog SEBE.
Ona koja pati zato što dijete nema nogu je nešto sasvim drugo.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:10   #19
najmanje 10 ljudi me ogadilo da san vaka i naka ispada da san najgora mama na svitu a nepoznaju me uopće (ni ja njih).ja obožavan svoju kokolu volimo se puno skroz do sunceta (kad me ljuti onda samo do sušila).evo dat ću i ja sebi za pravo reć kako mi se po vašin postovima ćini kako obožavate ljude vriđat (a i jedni druge međusobno).na temelju moja 2 posta vi ste mene upoznali i 100% ste sigurni da san ja užasni roditelj i odvratna zla i pokvarena mama vištica.virujte,ima puno gorih koje uopće ne obraćaju pažnju na svoju dicu i boli ih đon kako in se dite ponaša i šta radi i šta ga zanima (zna se kako taka dica završe kad "narastu").već san rekla poznajen jednu muškaraću i virujen da nijedna mama nebi tila da joj ćer bude taka muškarača i uličarka i da pije pive sa bauštelcima isprid dućana (neznan valjda je vama to lipo ali meni definitivno NIJE i amen).i svaka mama bi tribala odgajat svoje dite.i neko je bolda da šta su meni dinosauri odvratni.neznan šta se time tilo reć

e i nemojte vadit moje rići iz konteksta

i nebi tila se pripucavat ovde samo san pitala za slićna iskustva i tako,tila prićat normalno
__________________
krpice

Zadnje uređivanje zvoNINA : 30.11.2012. at 12:17. Reason: dodala san malo nešto
zvoNINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:32   #20
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Treba fakat čitati zlonamjerno ili površno, pa moju rečenicu "zato što taj nedostatak može donijeti mnogokoju tugu sâmome djetetu" pročitati kao opisivanje sadašnje duševne boli jednogodišnjaka.

Potpuno ti je nezamislivo da roditelj u glavi vrti neki budući život svog djeteta i neke moguće buduće tuge svog djeteta zbog ovog ili onog hendikepa?
znači, alopecija je hendikep? Svašta
Uostalom, da i ja bih se možda zabrinula da mi dijete do druge godine nema ni dlake na glavi, zabrinulo bi me da nije neki hormonski poremećaj u pitanju ili što već.

Ali koliko sam skužila katjes je napisala da je dijete bilo sokoro ćelavo. To znači da je imalo dlake na glavi i da je kosa rasla. I suludo mi je da roditelj pati zbog toga.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.