Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2011., 14:35   #1841
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Pa, sad, "thinking" i "feeling" ne slijedi jedno iz drugog (dapače, većina životinja je sposobna za "feeling", a vrlo mali broj za "thinking" u onom smislu u kojem ljudi to shvaćaju.
Ja se s ovim ne bi složila. Ponašanje živih bića rezultat je zaključivanja i emocionalnih reakcija. Sve životinje razmišljaju, samo na način specifičan vrsti, a ne kao mi ljudi. Da bi životinja npr. riješila neki problem u prirodi, npr. ulovila, itekako treba razmišljati kako, nije sve vođeno nagonom. Nagon je taj koji tjera životinju da ulovi (jer je gladna, nagon za opstankom), no osim nagona tu je i učenje, a da bi životinja učila treba razmišljati i zaključivati. Daleko je to od načina na koji razmišljaju ljudi, ali je ipak - razmišljanje.

Quote:
Psu mrštenje, pućenje usana i ljudskih obrva apsolutno ništa ne znači; dapače, velika većina pasa uopće ne gleda ljudsko lice (iščašili bi vrat da se time bave). Naginjanje glave isto tako.
S ovim se pogotovo ne slažem. Psi čitaju SVE. Apsolutno SVE. Od pokreta vidljivim svima do onih, kako je TF rekla kojih nismo niti svjesni. Ne mora pas uopće zuriti u tebe da bi primijetio da se mrštiš ili bilo što slično. Da ne velim da postoje čitave studije o tome koje dokazuju da psi itekako čitaju naša lica i izraze lica. Jedan od ispita koji sam polagala je upravo bio na temu toga - naravno da psi razumiju i čitaju naše face - više nego smo toga uopće svjesni.

Imaš na Youtube NOVAonline sa različitim studijama pa probaj pronaći.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 14:43   #1842
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja iznimno rijetko vidim da mi pas gleda u facu.
Skroz čudno... Pa di te gledaju onda?

Gledanje u oči je između ostalog, sastavni dio svakodnevne komunikacije između mene i mojih pasa. Od svakodnevnih "razgovora" gdje se gledamo oči u oči - jer kako inače razgovarati s nekim nego gledajući ga u oči, igranja, vježbanja, pa do situacija gdje nešto zaje... i budu kažnjeni pa me onda onako iz prikrajka napeto promatraju i čim vide tračak nekakvog osmjeha ili skuže da mi se oči "smiju" momentalno znaju da je sve opet po starom i da smo se pomirili. Obožavam čitati oči i izraze svojih pasa i poznajem svaku mimiku njihovih lica, ali sam 500% sigurna da oni moju poznaju još milion puta bolje. I uopće ne sumnjam da me čitaju ko knjigu...
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 14:45   #1843
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
S ovim se pogotovo ne slažem. Psi čitaju SVE. Apsolutno SVE. Od pokreta vidljivim svima do onih, kako je TF rekla kojih nismo niti svjesni.
Kako je Pljuc123 rekla. I da, slažem se sa cijelim postom. Sve oni kuže gamad mala...
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 14:51   #1844
http://www.24sata.hr/svijet/saptac-p...rvatsku-224491

Evo, dolazi čovjek u Hrvatsku. A jesmo popularni u zadnje vrijeme... Shakira, Bon Jovi, Papa - evo sad i Cesara
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:18   #1845
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ja se s ovim ne bi složila. Ponašanje živih bića rezultat je zaključivanja i emocionalnih reakcija. Sve životinje razmišljaju, samo na način specifičan vrsti, a ne kao mi ljudi. Da bi životinja npr. riješila neki problem u prirodi, npr. ulovila, itekako treba razmišljati kako, nije sve vođeno nagonom. Nagon je taj koji tjera životinju da ulovi (jer je gladna, nagon za opstankom), no osim nagona tu je i učenje, a da bi životinja učila treba razmišljati i zaključivati. Daleko je to od načina na koji razmišljaju ljudi, ali je ipak - razmišljanje.
Pročitaj što sam napisala; ti imaš groznih problema s tim. Napisala sam razmišljanje u ljudskom smislu, dakle apstraktno razmišljanje. Odnosno, razmišljanje o emocijama; što bi potvrdilo liniju razmišljanje - osjećaji.
Ovo boldano naravno da znam, imam više od 3 godine i nisam mentalno retardirana.

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
S ovim se pogotovo ne slažem. Psi čitaju SVE. Apsolutno SVE. Od pokreta vidljivim svima do onih, kako je TF rekla kojih nismo niti svjesni. Ne mora pas uopće zuriti u tebe da bi primijetio da se mrštiš ili bilo što slično. Da ne velim da postoje čitave studije o tome koje dokazuju da psi itekako čitaju naša lica i izraze lica. Jedan od ispita koji sam polagala je upravo bio na temu toga - naravno da psi razumiju i čitaju naše face - više nego smo toga uopće svjesni.

Imaš na Youtube NOVAonline sa različitim studijama pa probaj pronaći.
Opet me ne čitaš. Nisam rekla da psi a priori NE ČITAJU emocije s ljudskih lica (dapače, rekla sam da ih čitaju i s mačjeg repa), nego da im to nije KRUCIJALNI DIO otkrivanja toga što mi osjećamo i što namjeravamo.
Da, pas te čita kao knjigu jer to želi.
Mi ljudi smo ograničeni u čitanju jezika tijela jer se u našoj kulturi ne bavimo time, pa mislimo da je lice prevažno jer gledamo samo to - u poslovnim razgovorima, recimo, često te upute da pratiš položaj nogu jer lice ljudi kontroliraju. Tvom psu nitko ne mora reći da ti prati noge, on to radi sam. Probaj se namrštiti i složiti grimasu "raspižđena sam do krajnjih granica", a da nisi. Pas neće reagirati kao da jesi. Jer čita DALEKO više od lica. A mi smo na žalost uglavnom needucirani pa ne znamo "lagati" u bodi lengvižu.
Kakav te osmjeh u očima spopao, vidi on DALEKO prije tog "osmjeha u očima" - opuštanje ramena, promjenu u držanju, promjenu stava.

Pas me ne gleda u oči niti ja to njemu radim namjerno ako ne želim iskomunicirati nešto vrlo određeno (kod pasa to je izazov/prijetnja), a 90% moje interakcije s mojim psima pas uopće ne gleda u mene (šetnja, trčanje). A točno zna kada ću skrenuti, kada ću ubrzati, kada ću...

Studijama ne vjerujem, jer, kao što rekoh, 99,9% njih otkrivaju toliku masu tople vodurine da bih se utopila, pa preskačem. Doista mi se nekad čini da ti ljudi nikad nisu niti vidjeli živu životinju kad se čude činjenici da pas "čita" jezik tijela ljudi kao pura dreku.
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 15.06.2011. at 15:34.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 18:00   #1846
A kaj pizdiš
A ovo "studijama ne vjerujem" mi je totalno bez veze jer većina knjiga i članaka koje si pročitala o psima (konkretno) su zasnovane na nekakvim studijama. Studija ne znači isključivo biti zatvoren u nekom labosu, masu studija napravili su ljudi koji zapravo i rade s psima na dnevnoj bazi.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 14:36   #1847
Ma znam, ali daj pliz pogledaj ovaj članak, i još "znanstvenici sa sveučilišta na Floridi su otkrili".... pa mogli su moju babu pitat, i ona bi im rekla to isto. Ali pošto radim na fakultetu i znam kako se pišu znanstveni članci, to me nimalo ne čudi.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 15:04   #1848
Nego... ako Ceco dođe, oćemo ga ići gađat paradajzima?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 15:33   #1849
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nego... ako Ceco dođe, oćemo ga ići gađat paradajzima?
Ne, budu ga psi grizli - to više buba
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 17:52   #1850
Upravo sam prestekao sa CM jer ne mogu gledati kako davi nekog jadnog preplasenog psa.OK agresivan je,ali kaj je to taj nacin velikog strucnjaka,sorry to i moj deda zna.
Pas visi na onoj njegovoj,100x goroj,davilici.Vlasnika nema ni u blizini,a to mislim da je greska jer da vidim da netko to radi mom psu dobio bi nogom u glavu prije nego bi ga pas uspio ugrist.
Kako taj covjek nije dobio prijavu?Do sada se nisam svrstavao jer ok nisam strucan mozda to kaj malo trkne psa njima doista nista ne znaci,ali ovo je izivljavanje...pas visi na davilici.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 19:16   #1851
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nego... ako Ceco dođe, oćemo ga ići gađat paradajzima?
ajme ne dolazi! to je još ona prvoaprilska šala ja ću pustiti Ferru na njega pa nek je ulovi ako može
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 19:25   #1852
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Upravo sam prestekao sa CM jer ne mogu gledati kako davi nekog jadnog preplasenog psa.OK agresivan je,ali kaj je to taj nacin velikog strucnjaka,sorry to i moj deda zna.
Pas visi na onoj njegovoj,100x goroj,davilici.Vlasnika nema ni u blizini,a to mislim da je greska jer da vidim da netko to radi mom psu dobio bi nogom u glavu prije nego bi ga pas uspio ugrist.
Kako taj covjek nije dobio prijavu?Do sada se nisam svrstavao jer ok nisam strucan mozda to kaj malo trkne psa njima doista nista ne znaci,ali ovo je izivljavanje...pas visi na davilici.
Pametni shvate, budale mu se dive. Ne moraš uopće biti stručan da bi vidio kako nešto ne štima. Samo trebaš imati zrno mozga i ono najbitnije - osjećaje.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 14:25   #1853
http://www.youtube.com/watch?v=IjLDQmgYd-s

http://www.youtube.com/watch?v=Is_E0...eature=related

Frajer nije normalan. Pre strašno. Naravno da nije uspio i pas je kasnije udomljen dalje i nije prestao s agresijom, naravno to se ne govori na kraju, samo se prikaže trenutna situacija i "happy faces". Odvratno. Jadan pas.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 23:20   #1854

Meni je strašno koliko me podsjeća na P. I koliko su meni uvaljivali iste metode i koliko to nije imalo efekta, koliko je čak pogoršavalo situaciju.
Tad stvarno nisam imala iskustva, ali sam srećom imala dovoljno instinkta da skužim da tako neće ići i da to prekinem, a ovdje kao da nitko ništa od psećeg ponašanja i držanja i tog CM-ovog tretmana ne vidi, kao neki jbn Jedi mind trick.

Časna riječ, na prvu takvu dobio bi meni taj mali nadrkanac za šiju i na pod, onda malo pod jaja onim LordoftheDance stilom, pa da vidimo kako bi njega to prosvijetlilo, kao što on tvrdi za te pse.

Zadnje uređivanje Ms_Manners : 18.06.2011. at 23:25.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 00:54   #1855
Ne znam kako je kod drugih, ali mene moji gledaju stalno u oči.
Komuniciramo većinom i bez riječi, znaju svaki pokret, a energiju osjete samo tako.
Mogu pričati, vikati, biti ovakve ili onakve volje, ali kad stvarno mislim ozbiljno nešto, ne moram reći niti jednu riječ, sve znaju po mojoj energiji i položaju tijela.
Ali eto, ne kažem da je loše ili dobro ako psi gledaju/ne gledaju vlasnika u oči, samo kažem da moje to rade.
Posebno jedna pesica kad smo u šetnji svako malo zastane sama od sebe, pogleda me u oči, onda dobro pogleda da li planiram slučajno skrenuti u neku ulicu ili nastavljamo recimo ravno, užasno joj je važna ta komunikacija pogledom i govorom tijela između nas dvije.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 19:27   #1856
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Upravo sam prestekao sa CM jer ne mogu gledati kako davi nekog jadnog preplasenog psa.OK agresivan je,ali kaj je to taj nacin velikog strucnjaka,sorry to i moj deda zna.
Pas visi na onoj njegovoj,100x goroj,davilici.Vlasnika nema ni u blizini,a to mislim da je greska jer da vidim da netko to radi mom psu dobio bi nogom u glavu prije nego bi ga pas uspio ugrist.
Kako taj covjek nije dobio prijavu?Do sada se nisam svrstavao jer ok nisam strucan mozda to kaj malo trkne psa njima doista nista ne znaci,ali ovo je izivljavanje...pas visi na davilici.
Gledala sam to i mislim si "sad će ovi na forumu fantazirati kako je agresivan, kako je nasilan, kako muči psa bla, bla, bla". Da, svjesna sam kako to sve izgleda, ali i on sam je govorio kako postoji ona tanka granica između ispravnog postupanja i mučenja - on je zna. Ali kad su već ovdje svi tako pametni i stručni - recite, što bi vi napravili u Argyjevom slučaju? Pas je napadao svoje vlasnike, nisu mogli raditi s njim (i zato nisu ni bili prisutni). Na koji lijepi način bi vi rehabilitirali tog psa? Zbilja me zanima..

P.S. Dobio prijavu od koga? Od vlasnika koji više ne znaju što da rade sa psom koji ih grize?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 21:07   #1857
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Na koji lijepi način bi vi rehabilitirali tog psa? Zbilja me zanima.
Nisam još pogledala tog Argyja, no mogu ti garantirati da postoji mali milijun lijepih načina za bilo kakvo problematično ponašanje. A odgovor na osnovu šture emisije ne može ti dati nitko dok ne vidi psa uživo. To se tak radi inače.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 23:38   #1858
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nisam još pogledala tog Argyja, no mogu ti garantirati da postoji mali milijun lijepih načina za bilo kakvo problematično ponašanje. A odgovor na osnovu šture emisije ne može ti dati nitko dok ne vidi psa uživo. To se tak radi inače.
Dobro, pogledaj pa pokušaj procijeniti (na osnovi viđenog što bi napravila).
I Cesar kaže da radi instinktu, štoviše baš u toj epizodi je to ponovio i za Argyja i za drugog psa - da je svaki drugačiji i da za svakog osmisli taktiku kad ga upozna.
Mislim da kad pas dođe u fazu u kojoj napada svoje vlasnike, baš i nema puno lijepih načina, ali opet, ja nisam stručnjak, a Cesar je ipak psa uspio rehabilitirati...
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:46   #1859
bas me zanima kako bi cesar millan obradio mog njemackog lovnog terijera!
nikako, eto kako!
uf
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:55   #1860
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
bas me zanima kako bi cesar millan obradio mog njemackog lovnog terijera!
nikako, eto kako!
uf
afennell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.