Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 18:50   #21
Quote:
-ja- kaže:
E ovisi o bolesti... Ja sam prije par dana prevodio tekstove o nekim bolestima za forum, i našao razne... Od ošamučenosti, i nestabilnosti, do apscesa i sl. Tako da to teško možemo sami otkriti o kojoj je se bolest radi.
Eh sad, može biti bilo šta...
Moj ima već dvije pune godine i mislim kako je zdrav i niš mu ne fali. Ovako kako je poživjet će podosta
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:32   #22
Quote:
Ma_nemoj kaže:
Upravo zbog ovakvih odgovora svima preporučujem da si kupe knjigu!

Ma_nemoj, vidiš, tko je uopće pisao tu knjigu? Jedna, dvije, nekoliko osoba? Pa želiš reći da će tih nekoliko znati više od svih ostalih, koji su to sve proživjeli, imaju iskustva?

Mislim, mene iskreno strah za sve te tvoje hrčke ako ti vjeruješ svemu što je u toj knjizi napisano... Hrčci, baš kao i sve ostale životinje nisu jednaka bića, klonovi, tako da ne postoji nikakvo "točno određeno" znanje...
__________________
Anita, počivala u miru (Anita je žvakaća)
-ja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:34   #23
Quote:
Elektra kaže:
Eh sad, može biti bilo šta...
Moj ima već dvije pune godine i mislim kako je zdrav i niš mu ne fali. Ovako kako je poživjet će podosta

Upravo tako. Moj je evo, prije par dana proslavio drugu godinu, a samo ga je jednom uhvatila bolest - apsces. Nasreću, iako sam naišao na (cenzuriram) veterinare koji su za hrčka rekli da je (cenzuriram), uspio sam taj problem riješiti...
__________________
Anita, počivala u miru (Anita je žvakaća)
-ja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 13:00   #24
Ljudi, imam kineskog hrčka kojem je opalo raspoloženje zadnjih par dana i vodila bih ga veterinaru, al čitam te forume i preporuke i još nisam naišla na nekog tko sa sigurnošću preporuča dobrog veterinara za hrčke? Jel zna netko nekog da ne lutam, u Zagrebu? Šaljite broj, javite...
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:45   #25
Sirijski hrčci

Bok svima,
Prije Božića kupili smo par sirijske hrče, (mužjaka i ženku)
bili su tako mali (prepostavljam da su iz dva različita legla zbog boje i oblika krzna) i slatki. Kćerkica (3,5 god) se je oduševila sa njima.
Zanima me nakon koliko mjeseci su spolno zreli i kako postupati sa mladim tek izleženim hrčcima?
Naime zatečeni su u obavljanju svojih spolnih nagona, pročitao sam da period trudnoće oko 18 dana?
Kako provijeriti dali je uopće noseća i kako tretirati ih ?

Hvala svima
nestasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 15:49   #26
Quote:
nestasko kaže:
Bok svima,
Prije Božića kupili smo par sirijske hrče, (mužjaka i ženku)
bili su tako mali (prepostavljam da su iz dva različita legla zbog boje i oblika krzna) i slatki. Kćerkica (3,5 god) se je oduševila sa njima.
Zanima me nakon koliko mjeseci su spolno zreli i kako postupati sa mladim tek izleženim hrčcima?
Naime zatečeni su u obavljanju svojih spolnih nagona, pročitao sam da period trudnoće oko 18 dana?
Kako provijeriti dali je uopće noseća i kako tretirati ih ?

Hvala svima
Staviš joj ujutro sjemenke u posudicu i gledaš. Ako za sat-dva povrati, trudna je. Možeš čak i predvidjet spol mladunčadi. Staviš jedan komad rozog i jedan komad plavog toalet-papira... drugim riječima, nemam pojma a niti me interesira jednom sam se zahebala kad mi je kokoš bilo tužno gledat bez partnera, neću više... OK, hrčci ne kukuriču u pet ujutro.. ali pusti ti to.. koga zmija ugrize i guštera se boji..
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 18:37   #27
Quote:
nestasko kaže:
vljanju svojih spolnih nagona, pročitao sam da period trudnoće oko 18 dana?
Kako provijeriti dali je uopće noseća i kako tretirati ih ?

Hvala svima
cekas 18 dana a hrcice podijelis po selu.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 18:47   #28
nediraj da ne ubijes
__________________
...bla...
(:P) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:20   #29
Ja sam imala kineske hrčke, ali dođe ti manje više na isto... ovdje možeš pogledati kak je to zgledalo iz prve ruke, a konkretan savjet ti je da ih ne diraš, ona će se sama okotiti, malene ne smiješ dirati jer ako osjeti tuđi miris na njima, ubit će ih. Isto tako će ih ubiti i ako procjeni da su bolesni (ili jedan od njih). Za sve će se ona pobrinuti sama, jedino kaj ti možeš je da je ostaviš na miru sa dovoljno hrane i vode, te da OBAVEZNO makneš mužjaka jer bi mogao ubiti mališane. Mjesec dana ih ostavi da budu uz mamu, a onda ih možeš dati.
Oni su ti inače spolno zreli već sa dva mjeseca i odonda mogu svakih 18 dana imati mlade, tak da ako ne želiš non stop leglo, ostavi ih razdvojene.
S obzirom da imaš malu kćerkicu, budi oprezan kad ih pokazuješ malenoj (prvo sam provjeri jel sve ok) jer sam ja naletjela na komade malih tijela (mama ih jede ak smatra da ne mogu preživjeti) što i nije lijep prizor.
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:51   #30
cuj bit ce ti bed jer ce se stalno pariti i neces imati gdje s njima. ja sam ih imao 15....i zo 2 cure i 1 decka. vise ih nisam spajao haha! sada imam miseve laboratorijske no u druge svrhe. ako ga netko želi....
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:03   #31
brzo postanu spolno zreli
a boja krzna ne određuje da su iz različitog legla
ne znam zašto uzimati sirijce u paru, kad će se počet uskoro mlatiti, jer vole živjet sami
malo googlanja prije nabavke ne bi škodilo
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 09:38   #32
Smile Hrčci ???

Ufff nisam znao da su skloni kanibalizmu

chocogirl35b hvala na savjetu, hvala svima na savjetima.

Čini mi se da neće biti potomaka, ženka naprosto se ne deblja osim što se je izdužila i malo ugojila, mada ni mužjak ne odstupa previše za njom.
Jedino što sam primjetio da je ženka aktivnija od mužjaka
(očito da smo mi muški povukli to od njih da budemo malo ljenjiji od Vas žena) bez uvrede ikome.

Kada sam pročitao par vaših savjeta, odmah sam išao kupiti veću gajbu za njih. Da ne povjeruješ koji cirkus su napravili u njemu .
Sve su prekopali ama baš sve očito im nije bilo baš drago što sam ih prebacio u veću i sa katom, cjevima, pjeskom itd ....

Ufff, ajme čiščenja nakon par sati što su unutra. horor:
nestasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 23:50   #33
hm, zapravo uživaju
di si kupio gajbu?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 14:32   #34
Smile Gajba

Vidim kako su se ipak malo smirili što se tiče divljanja po novom staništu za njih. Ha, ostala mi je gajba viška za koju imam planove. Naime dvoumim se dali da u ovu manju umetnem mužjaka (pošto su se doslovno noćas seksualno izrazili) kako nebi ženki smetao kod okota i normalno kod mladih potomaka.
Razmišljao sam da kupim cjevi za spajanje dvije gajbe u jednu, te prije negoli se ženka okoti, zatvoriti prolaz mužjaku iz jedne gajbe u drugu.
Napokon da i u Puli ima "donekle" malo bolje specijalizirana trgovina za glodavce i ostale kućne ljubimce, gdije sam i ja kupio ovu novu gajbu.
Čovječe nemožeš vjerovati da znaju biti skupe gajbe, a tek ostale popratne stvari ko da je od zlata.
Primjer ua gajbu sam dao 450 kn; 2 pletena gnijezda = 58 kn; pjesak za glodavce i hrčke (fini) = 11 kn 2 kg; tu su još Kolut fi =15 cm 30 kn; cjevi itd itd.
Da ti mrak padne na oći kad moraš platiti. Ok to znam da je invensticija u koju moraš donekle uložiti ako želiš da ti odnosno njima bude ljepo.

Vjerujem da bi u Zg. našao to možda ne u pola jeftinije ali bar malo jeftinije,
(jer znam pošto sam prije par godina dosta bio po Zg.) razlika zna biti drastična u cijenama. Ali neka, kćerka je sretna, vidim i hrćki donekle sretni, a moj ondnosno naš kućni buđet se smanjio nakon Božića i Nove godine.
Super !

Sretna Nova godina svima!

Pozdrav svima
nestasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 17:16   #35
Wink Mladi hrčki

Uf uf 9 komadaaaa novih malih hrča.
Nisam znao da ženka dopušta mužjaku da ih pazi dok se ona hrani ili trči ili nešto drugo. Primjetio sam da ga ipak pušta blizu potomaka mada ne baš drage volje, osim kada ode u drugi kavez gdje se izludira, u medju vremenu on spava sa njima (prepostavljam da ih grije pošto su bez krzna).
Žao mi ga je odvojiti kada ga vidim kako zuri u prazno (poznata scena kod nas muških kada ti žena rodi a kamoli 9 komada !!! )
nestasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 18:23   #36
Wink Hrčci i zamorci

pa ovo su moji mali vragovi
pablo


pedro

znam da baš slikice nisu čiste i vidljive,ali miču mi se
moji mali alpinisti

Zadnje uređivanje @zr@ : 06.04.2007. at 19:00.
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 02:06   #37
alpinisti i komandosi
tak se penje i moj leming te grize rešetkice
sve samo da privuće pažnju
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 04:37   #38
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
... te grize rešetkice sve samo da privuće pažnju
Ajoj, mislim da nije samo stvar privlačenja pažnje, nego bi oni jednostavno htjeli van iz kaveza. Imala sam jedno mjesec dana na čuvanju onu malu lopticu od kineskog hrčka, i stvarno mi je bilo bed gledat koliko je uporan bio s tim rešetkama da ih pregrize i izađe. A mala mrcina se mogla provuć kroz takve minijaturne rupe gdje nikad nebi rekao. I obožavaju se zavlačit u sve živo, tak sam mu u kavez ubacila krpu, onak zgužvano, i on odmah zaroni ispod i ne izlazi satima van, istrčkara se ispod nje uzduž i porijeko i onda zaspe, proviri van samo kad ide pit ili papat. Presladak je bio! Ista stvar je bila i sa skočimišem.
__________________
KLIKNITE ZA SPAS BEBA TULJANA!
Arian Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 10:46   #39
ja mislim da je stvar u zubima.ja svojima moram kupit mineralni kamen ili će me izludit
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 01:37   #40
neće ti pomoć
a nije baš ni zdravo ako se konzumira u velikim količinama
radije nabavi grančice nešpricanih voćaka
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.