Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2005., 16:18   #1
Angry Kako se riješiti buha?

Možda najveći problem u ovoj priči jest taj što buhe kojih se želim riješiti ne stanuju na mački/psu nego upravo u mom stanu!
E sad smijte se koliko hoćete, ali problem je ozbiljan.
Naime, imao sam mačku do nedavno, koja je imala buhe, čak joj ni ogrlica protiv buha (whiskhas) koju sam joj kupio nije pomogla. (premda je jako ugodno mirisala). Sad mačku više nemam (poklonio sam ju na selo, gdje sada puno bolje živi nego kod mene u stanu od 25 kvadrata). Ali za njom su ostale buhe kojih se sada nikako ne mogu rješiti. Čini se da se razmnožavaju jako brzo, premda ih dnevno pobijem dvadesetak. Ako bosom nogom stanem na pod uskoro ih se nađe 20-tak na mojim stopalima pa ih ja tada isperem tušem. (da nije smiješno bilo bi tužno).

Uglavnom, nadam se da netko ima rješenje za ovaj uvrnuti problem. Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 23.10.2005., 18:36   #2
hmm, ja nikad nisam imala točno takav problem. mojim mica macama pomažu ogrlice, i od kad ih imaju nisu dobile buhe.
ali jednom prije tih čudesa, dosta buha je bilo na ležaju i u podrumu gdje su spavale.
ja sam koristila onaj sprej protiv buha (mislim da piše na njemu da se pospreja i životinja i mjesto gdje boravi) i upotrijebila ga svugdje gdje su mačke boravile, nekoliko dana za redom. i problem je bio riješen
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 18:39   #3
Quote:
danni kaže: Pogledaj post
ja sam koristila onaj sprej protiv buha (mislim da piše na njemu da se pospreja i životinja i mjesto gdje boravi) i upotrijebila ga svugdje gdje su mačke boravile, nekoliko dana za redom. i problem je bio riješen
i mi smo jedno proljece imali buhe od macke po stanu, nisam joj na vrijeme kupila ogrlicu
I isto sam sa sprejem koji ubija buhe sprejala stan par dana i nestale su....zatvorila sve prozore, pokrila stvari na koje nisam zeljela da pada sprej i prskala kompletne sobe od stropa do poda (potrosila sam pune dvije boce spreja), kauce posebno i parkete , i nakon toga izasla van da se sama ne otrujem. I tako par dana za redom dok nisu svi pocrkali
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 00:48   #4
Ekipa pomagajte....

Pogledajte kada sam prvi puta napisao post o buhama i moj pesonja ih ima i dalje!

Eto, ne znam sta vise napravit i ocajan sam.

Potrosio sam bar 4-5 bocica Biokilla i nista...opet su tu buhe i to ima i onih velikih.

Sada sam ga cesljao sa furminatorom i nasao sam mu u dlaci jajasca koja sam iscesljao, a bilo je i buha u jadnom pesonji koje sam "utopio" u WC skoljci i koje su zavrsile negdje u odvodu.

Sutra idem do Petshopa tu u Zagorskoj pa vas sve molim da mi kazete sta da kupim, a da vise nije sugavio Biokill koji ocito ne pomaze u ovome slucaju!

Spricao sam psa, apsolutno sva mjesta gdje on boravi i opet su tu! Ne brinite, apsolutno je sve bilo detaljno pospricano i nema djelica u stanu kojega nisam doslovno natopio (mal je stan pa nije tako problem sve pospricat).

Jadan pesonja je vec ne znam koliko puta bio mokar do koze od Biokilla i nista...opet su tu buhe!
Jedna cura na poslu mi je donijela cak neki bijeli prasak pa sam naprasio psa te ga okupao nakon toga no ni to nije pomoglo!

Molim vas dajte jos neki savjet i sta da sutra kupim te neku okvirnu cijenu, da znam koliko ce me sokirati kada dodem u Petshop i da se pripremim financijski i psihicki.

Mozda da kupim neki drugi sprej za psa i opet Biokill za prostorije.....ili mozda Biokill i neki sampon koji ubija odrasle buhe?

Svaki savjet je i vise nego dobrodosao.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 01:33   #5
jel znaš kak se zove sprej...? jer ja nisam našao ništ takvog u trgovini... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 08:24   #6
Quote:
3 Stupid Dogs kaže:
jel znaš kak se zove sprej...? jer ja nisam našao ništ takvog u trgovini... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.
Otrgaj lišće od oraha sad je još relativno zeleno i pobacaj po stanu njihov miris tjera buhe posruži malo po tepihu i neće se tamo buhe zadržavati...otvori prozor i nek bježe van.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 20:01   #7
joj, ne znam točno ime, ali ima ih mislim i od whiskasa i od pedigrea. baš sprej protiv buha.
a neopitroid djeluje, ali kao što kažeš, nije prikladan za stan
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 20:04   #8
bila je tema, cak dvije lani, od kestena...evo sad cu ti naci

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=62039

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=61552

ima ih jos, negdje od 12-15 stranice pogledaj si
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 16:30   #9
Quote:
3 Stupid Dogs kaže:
... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.
e, tu si u krivu ! upravo je neopitroid prašak najbolje sredstvo za po stanu - nije otrovan za toplokrvne životinje (pa samim time ni za ljude) , nije u aerosol obliku pa udisanje možeš izbječi, ne masti pa se lijepo nakon 2-3 sata djelovanja usisa zajedno sa mrtvim buhama ......i što je najljepše - djelotvoran je i jeftin

postupak je uputno ponoviti 2-3 puta u razmacima od 7-10 dana
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 05:25   #10
Imala sam jednu jako malu macu pred par tjedana i to je drugi put u zivotu da sam se brinula o macki, medjutim onaj prvi puta sam imala 7-8 godina, pa niti nisam toliko obracala paznju na te stvari.

Toliko sam do sada bila neinformirana o buhama, da sam zapravo mislila da ce biti dovoljno to sto kad ju poklonim, posisam dio gdje je boravila i rijesit cu se i buha.

Medjutim sada, dva tjedna nakon sto vise nije u mom stanu, imam toliko uboda po cijelom tijelu, da se to u biti pretvorilo u kraste jer se cesem do krvi.

Probudila sam se pred sat vremena jer ne mogu spavat koliko me svrbi i boli.

Na ovom linku http://www.pet-centar.hr/content/view/327/70/ sam se informirala kako da ih se rijesim, ali nigdje ne mogu pronac s cim da ublazim taj vrazji svrbez.

Help, please?
__________________
DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI
b_u_b_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 07:37   #11
Pokušaj sa Fenistil gelom, nama se pokazao odličan za sve vrste uboda, čak i velike otekline. Dobro ga je imati doma
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 09:33   #12
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
e, tu si u krivu ! upravo je neopitroid prašak najbolje sredstvo za po stanu - nije otrovan za toplokrvne životinje (pa samim time ni za ljude) , nije u aerosol obliku pa udisanje možeš izbječi, ne masti pa se lijepo nakon 2-3 sata djelovanja usisa zajedno sa mrtvim buhama ......i što je najljepše - djelotvoran je i jeftin

postupak je uputno ponoviti 2-3 puta u razmacima od 7-10 dana
i ovo je ok.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:16   #13
@Vespers: Mislim da ih se covjek rijesio posto nije nista napisao na ovom topicu vec tri godine. Naime ovo je tema iz 2005. ako malo bolje pogledas. Ali svaki savjet uvijek dobro dodje.
__________________
DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI
b_u_b_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:28   #14
mi smo imali problema sa mačjim buhama kad smo imali bebe mace s ulice
s njih su prešle na kuniće
no na ljude nisu nikad prešle, iako su bile po sobi
kad smo kuniće "rješili" buha (nikakvim sprejevima, pitroidima i sl, to ništ ne pomaže) one su jednostavno nestale, nisu našle nikakvog domaćina
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:46   #15
Pa ne radi se o tome da su na meni direktno, znaci da mi se krecu po tijelu, nego su bile u tepihu koji sam prije par dana bacila, a i na krevetu najvjerojatnije, na kojem sam spavala do nedavno.

Jedino me zabrinjava nakon sto sam sve sto sam mogla procitala o buhama, te njihove licinke.

Da li je moguce da mi ostanu u kosi i nakon pranja obicnim samponom?
__________________
DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI
b_u_b_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 15:52   #16
Unhappy Buhe i ljudi

imala sam mačku nekih 6 mj. (uginula je ).. naime dok sam je imala primjetila sam da ima buhe. naime mene su u međuvremenu počele svrbiti noge ispod koljena i skužila sam da je to od njezinih buha. mačku više nemam ali buhe su i dalje prisutne. Išla sam kod dermatologinje i pokazala joj taj osip, i rekla sam joj da sam imala mačku. dala mi je kremu Locacorten i njom se mažem 2 puta dnevno. kako ju koristim tek tjedan dana ne mogu točno reći pomaže li ili ne.. ugl noge mi koma izgledaju, ali kako sam vidjela na slikama na netu ovo moje stanje je još dobro. mislila sam da buha više nema no danas sam jednu našla na nozi i poludjela, uzela usisivač i cijelu sobu okrenula. čula sam da postoji neki Biokil s kojim se može pošpricati soba i onda buhe uginu.. zna li netko nešto više o mome problemu??
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 17:17   #17
A gle, buha se tesko rijesiti. Moras sve, ali bas SVE - posteljinu, odjecu i sta se god da prati operi u vrucoj vodi, cak i tepihe ako mozes operi ili predi s onim usisacem na vrucu paru. Imas ljude koji ti dodu doma cistit s time, kauce, podove i sl. Parkete i sve takoder, operi u vrucoj vodi sa nekim sredstvom poput domestosa i peri ih tako svaki dan, bar tjedan dana. Tek nakon toga kupi biokil i sve dobro pospricaj.
Moras oprati sve, jer pranjem samo podova ne postizes nista, ko zna gdje su se nakotile.
A ugriz namazi aloe verom, ublazit ce osip i svrab.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 12:11   #18
Naletila sam na ovu temu jer se i nama javio isti problem. Imamo macku i peseke vec dugi niz godina, al nikada do sad nismo imali problem s buhama. No sad smo ih poceli vidjati po kuci, isto imamo izgrizene noge i nikako da ih se rjesimo. Do sad nismo ni bili sigurni jesu li to buhe ili nesto drugo, jer kolko znam buhe vole samo zivotinje, a ne i ljude. Molim vas savjete kako da ih se najlakse rijesimo i ima li drugog nacina (neki sprej il nesto) ili stvarno moramo oprat sve zivo u kuci. Jer imamo dosta veliku kucu pa ce to bit jako puno posla...
hella453 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:13   #19
Bube koje grizu

imam neke bube u sobi,najvjerojatnije je da su prešle s moje mačke.
bube su kao komarci i grzu pa me jako svrbi.to je bilo i prošle godine isti slučaj.
ta gamad su mala,manja od komarca i skaču ko ludi,te ih je teško ubit treba mi 10minuta da ih ubijem.ja stanem nogom na nju pomaknem nogu ona skoči i više je nema.kada spavam uvijek me izgrizu.
molim vas pomoć i kako da ih se riješim...


__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:20   #20
Buhe?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.