Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2008., 16:55   #41
to ti je zato jer slušaš sotonističke bendove

zakaj su ti CT odmah radili za Boga miloga?...

napravi pretrage krvi i hormone štitnjače.

zašto ne odeš liječniku opće prakse?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 21:47   #42
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
to ti je zato jer slušaš sotonističke bendove
Kamo li sreće!

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zakaj su ti CT odmah radili za Boga miloga?...
Nemam pojma, pa valjdi oni znaju dal može tako ili ne!

Quote:
Death-of[QUOTE=Death-of-Art kaže: Pogledaj post
napravi pretrage krvi i hormone štitnjače.
I pregled krvi su mi napravili i nisu našli ništa posebno, sve je bilo u granicama normale[/QUOTE]

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zašto ne odeš liječniku opće prakse?
U petak, ali najvjerojatnije tokom sljedećeg tjedna, jer mi je zbog faksa malo problem, jer sam inače u domu, a ne kod kuće!

somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 15:45   #43
Quote:
somekindofmonster kaže: Pogledaj post
I pregled krvi su mi napravili i nisu našli ništa posebno, sve je bilo u granicama normale
Ono što ti je nabrojano ne spada u standardnu krvnu sliku koja se odmah radi. Zatraži baš te pretrage, popričaj s liječnikom. Ne biti mutav.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 13:31   #44
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne biti mutav.
Ma nemam šta bit mutav kad sam ionako već sa nogom i pol u grobu!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 00:09   #45
joooooooooj, cheer up!!!! postoji hrpa hrpetina svakakvih simptoma koji se ljudima javljaju pa ipak nisu smrtonosni )))) glavu gore i bit ce sve ok!!!
cura_iz_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:36   #46
gle... moze ti biti i od tlaka... ne brini... tako ti može samo biti gore... otidi doktoru
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:37   #47
Evo bio sam kod doktora.
Za sada sam dobio lijekove Normabel (30x2mg) i Tegretol (50x200mg), te moram obavit još rezonancu o onda na kontrolu! Samo se nadam da neću morat piti nekakve lijekove cijeli život ili slično, jer upravo zbog neke ovisnosti o nečemu ne pušim niti se drogiram, pa bi mi ti bio onako problem
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:11   #48
Trnjenje lica?

Naime u posljednje vrijeme zna mi se dogoditi da mi utrne lice, pogotovo u predjelu obraza i to najcesce lijeva strana. Obzirom da mi je 19 godina ne znam da li treba da se zabrinem? Zna li mozda netko sto bi mogao biti uzrok?
blacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:00   #49
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Naime u posljednje vrijeme zna mi se dogoditi da mi utrne lice, pogotovo u predjelu obraza i to najcesce lijeva strana. Obzirom da mi je 19 godina ne znam da li treba da se zabrinem? Zna li mozda netko sto bi mogao biti uzrok?
Zamoli nekog da pogleda tvoj odraz u ogledalu i da ti kaže dali ti je lice nakrivljeno u jednu stranu (tu koja ti trne). Može biti svašta po srijedi, od rasta umnjaka, upale živca, pa do nekih nuspojava ozbiljnijih bolest s kojima te ne bih htjela plašiti.
Ako imaš parezu (nakrivljenost face i usnice) odi odmah kod dr, baš kao ako imaš i još neku pojavu tipa vrtoglavice ili glavobolje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 16:25   #50
evo ja tražila malo dal se netko suočio s problemima kao ja, i evo našla temu

i meni se prije nekih tjedan-dva počelo događati da mi povremeno trnu mali prst i prstenjak lijeve ruke. uglavnom dok sjedim na poslu (naravno, radim 8 sati na kompu...)
malo sam googlala i našla da je problem ili u vratnoj kralježnici ili u corpal tunel (ne karpalni, to su napisali da je drugo)

kao, trebalo bi se paziti kako se drži desna ruka, paziti na to kako se sjedi i sl. sad ću se baš malo potruditi da vidim dal će proći

al jel sam jedina ili nas ima više? ja ne znam dal da se zabrinem ili ne... ono, dođe i prođe. ali tek imam 23 god, neću valjda već sad imati problema s kralježnicom
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:24   #51
Godine nemaju apsolutno nikakve veze s time imaš li probleme s vratnom kralježnicom ili ne. Štoviše, sve više mladih osoba obolijeva na vratnoj kralježnici uglavnom zbog dugotrajnog sjedenja pred računalom i to u nepravilnom položaju. Vrtoglavice, šum u ušima, trnci i bolovi u rukama te u najgorem slučaju oduzetost čest su znak da nešto nije u redu sa strukturom vratne kralježnice. Obično se radi o degeneraciji, protruziji i promjeni položaja međukralježničkih diskova, što onda vrši pritisak na lokalni živac. Kad problemi s kralježnicom jednom počnu stvar je teško vratit u normalu. Tu mogu pomoći vježbe i operacija, ali kralježnica nikad neće biti ista. Ono što možeš učiniti za sebe je promjena radnih navika (proguglaj pojam ergonomija) te izvođenje odgovarajućih vježbi u dogovoru s fizijatrom.

Ja naravno ne mogu kategorički odbaciti mogućnost da se radi o sindromu karpalnog tunela (na engleski: carpal tunnel syndrome). Simptomi su vrlo slični. Zato ti preporučujem posjet neurologu da bi se miografijom i eventualno radiogramom ustanovio uzrok i odabrala adekvatna terapija. Bolje spriječiti komplikacije na vrijeme. Ako bolest kralježnice ne zaustaviš na vrijeme jao si ga tebi kad ostariš...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:41   #52
hvala na odgovoru... jao to me sve zapravo i pomalo plaši
ali sigurna sam da mi doktorica na temelju simptoma ne bi rekla da idem kod neurologa, nego bi preporučila vježbe
evo sad kad sam doma, kad se krećem i sve to, nemam nikakvih problema

a vidjet ću kako će se sve razvijati
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:20   #53
Trnci u ledjima i nogama

Pozdrav , nisam našao slične simptome ni kod koga ovdje na forumu a nemam ni previše vremena za pregledavanje baš svega pa bih molio za pomoć ako je nekom poznato.Naime prije mjesec dana sam se probudio sa strašnom boli u dnu leđa, jedva sam ujutro došao do ambulante gdje su mi dali voltaren injekciju i nakon par dana se smirilo i prošlo, s tim da sam i dalje osjetio neki sitni pritisak u dnu leđa ali ništa ozbiljno.Prije 10 dana počeli su veći problemi, trne mi donji dio leđa , a osjećaj se širi i na zadnjicu i noge , uz tupu bol , koja je podnošljiva , nije jaka ali je konstantna ,više neki osjećaj žarenja, pogotovo kad sjedim, zadnjih par sati na poslu postane nepodnošljivo.Uz to , zadnjih par dana mi trnu i noge i osjećam umor i slabost u nogama.Mogu se kretati i raditi vježbe sasvim normalno, čak trčim i razgibavam se , i dok se krećem ili vježbam bude mi lakše , ali čim prestanem , sjednem , pa čak i kad tek legnem u krevet , ponovno sve isto , tupa bol u dnu leđa, osjećaj žarenja i trnjenja koja se prenosi na cijele noge kao slabost i umor.
Danas sam naručen za RTG ali sam negdje pročitao da time ne mogu sigurno utvrditi problem.
Mogu li na svoju ruku otići kod kiropraktičara po pomoć?
Trebam li izbjegavati veće aktivnosti dok ne utrvdim sigurno u čemu je problem?(vježbe , trčanje , tenis npr.)
Hvala unaprijed za svaki savjet.
drasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:47   #54
Najvjerojatnije se radi o išijalgiji. Izbjegavaj svaku veću fizičku aktivnost dok se ne razriješi dijagnoza i terapija...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 16:53   #55
trnci

Meni , već od lani, trnu noge i ruke.Več se mjesecima vučem po doktorima, napravila sam puste pretrage, sad sam upravo na štitnjači . Meni se problem javlja nakon spavanja kad mi trnu ruke i bole me svi zglobovi.Kad ustanem osjećam bol i slabost u stopalima.Nakon dužeg sjednja jedva prohodam. Ali kad se razgibam, mogu sve.I zato me liječnici ne shvaćaju jer kad dođem do nnjih već sam razgibana.Radila sam puste imuno testove i 27.-og nosim to imunologu.Za sad kažu da je sve to od vratne kralježnice, ali meni se čini da ne može biti.
Pharia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 15:40   #56
uf... kakvi glupi savjeti...

vidite ovo se desava kad zivite na zapadu i u neznanju...
trnci po tjelu, posebno po glavi, su simptomi budjenja energije i energetskog tijela. Otvaranje chakri...
vidim da dosta ljudi se desava u zadnje vrijeme, a ljudi neznaju sto im je... i jos ih salju doktorima da ih umrtve ! ulazimo u novo doba, bili vi ti svjesni ili ne ili htjeli prihvatatit ili ne
kozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 17:48   #57
Trnci u lijevoj ruci

Ljudovi.. osim srca, postoji li neki legitimni razlog da ti lijeva ruka nemilo trne? Ili, ako je srce u pitanju, da li bih osjetila neke druge simptome?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 18:50   #58
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
Ljudovi.. osim srca, postoji li neki legitimni razlog da ti lijeva ruka nemilo trne? Ili, ako je srce u pitanju, da li bih osjetila neke druge simptome?
Trne? Jel cijela ruka ili šaka?

Može biti otežana cirkulacija ili, najčešće, vratna kralježnica... ne vjerujem da je baš od srca... osjećala bi bol od srca prema vratu koja ulazi u lijevu ruku...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 01:00   #59
trnjenje palčeva na nogama

prije par tjedana sam kratko vrijeme konobarila što je značilo 8-satno trčkaranje. noge su me ubijale i tad mi se ovo trnjenje u palčevima prvi put ikad javilo. noge su mi se brzo odmorile, ali oba palca i dalje trnu, i to ne cijeli prsti samo onaj "vanjski" dio na njima.
neugodno je i želim da prođe. je li uzrok hodanje ili bi moglo biti koješta? čitam uokolo da je i moguć simptom dijabetesa... pomagajte!
Čvark Gablec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 22:28   #60
pozz,ja sam to imala prije par godina al na svim prstima na nogama i čarape nisam mogla nositi jer su mi smetale .doktor me poslao fizijatru i završila sam na struji 20 dana(fizikalna!!), a uzrok vele uklješen neki kralježak al mi se nije dalo ić dalje jer sam imala bebu 4 mj staru a i 12 mjesec je bio...
sve u svemu il ti je od umora il možda i nije al vrijedi pokušat rszgovarati s dr.opće prakse pozz
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.