Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: kako radite "frizuricu"?
voskom 50 10.37%
epilatorom 29 6.02%
pincetom 14 2.90%
skarama 16 3.32%
dep.kremom 39 8.09%
britvicom 231 47.93%
idem u specijalizirani salon za to 80 16.60%
ostalo 23 4.77%
Glasovatelji: 482. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2003., 22:04   #21
na jeziku!
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 22:20   #22
Quote:
Shtefitza kaže:
U nosu ili uhu? Mislim, ipak se radi o jednoj muskarchini!
Na grudima.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 12:16   #23
Hvala luca,Winona,princeza pusti ti cu dami narastu
pa cu onda vidjeti s cim raspolazem
onda cu se odluciti dali da se depiliram ili ne

p.s. hvala
sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 12:55   #24
Mislim da je kasno...to si trebala uchiniti do devete godine.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 12:59   #25
zasto
sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 13:03   #26
ja bih samo htjela filozofe podsjetit da depilacija (svaki oblik odstranjivanja vidljivog dijela dlake) nije isto sto i epilacija (cupanje dlake iz korjena)
i dodatak: NITKO i NISTA ne moze dlake pogustiti. gustoca je odredjena brojem folikula po jedinici povrsine, a broj folikula je genetski zadan....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 15:23   #27
Quote:
luca kaže:
ja bih samo htjela filozofe podsjetit da depilacija (svaki oblik odstranjivanja vidljivog dijela dlake) nije isto sto i epilacija (cupanje dlake iz korjena)
i dodatak: NITKO i NISTA ne moze dlake pogustiti. gustoca je odredjena brojem folikula po jedinici povrsine, a broj folikula je genetski zadan....
ajmo pocet filozofirati (jedva sam cekao)

u tehnike depilacije ulaze i vosak i tome slicno cupanje dlaka koje nema permanentni ucinak, ali ima za efekt (kod redovitog cupanja voskom, pincetom...) prorjedjivanje dlaka i njihovo slabljenje (gubitak debljine). da, i brijanje se moze ubrojiti u depilacijske metode, ali brijanje (kao i sisanje - shishanje, ne sisanje ) moze samo ojacati dlaku pa je stoga iako najbezbolnija - daleko najlosija metoda...

epilacijske tehnike su pak one koje dlaku uklanjaju za svagda. recimo, neke laserske i elektro metode. dakle, epilacija ponajvise ima smisla kod problema s dlakama npr. na licu. stoga, epilacija nije cupanje dlake iz korijena, vec unistavanje dlake u korijenu nakon cega ona vise na tom mjestu nikad ne izraste.

dakle, osnovna razlika depilacije i epilacije je u tome da se nakon epilacije dlaka permanentno odstranjuje, dok depilacija pruza tek privremeno glatku kozu.

i za kraj, glede gustoce - slazem se - nista prirodno ne moze pogustiti dlake. ali i to je moguce umjetnim putem - time se pak vecinom sluze muskarci koji se nisu u stanju nositi s pojavom celavosti. rezanjem i brijanjem dlake se ne poguscuju, ali postaju deblje i snaznije sto stvara dojam bujnosti!

toliko.
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 15:31   #28
Quote:
djidjimidji kaže:


1. epilacijske tehnike su pak one koje dlaku uklanjaju za svagda.

2. rezanjem i brijanjem dlake se ne poguscuju, ali postaju deblje i snaznije sto stvara dojam bujnosti!
slijedi moja interpretacija ovog filozofskog problema

1. nista nije za svagda, cak ni svemocni laser. postoje tehnike koje brze ubiju korjen i one koje ga ubiju sporije. laser ubije iz malog broja aplikacija. cupanje voskom ubija iz veceg broja... sve sto djeluje na korjen (efikasnije ili manje efikasno) je epilacija. ostalo je depilacija.

2. tocno; slazemo se, iako ja nisam govorila o dojmovima nego cinjenicama
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 15:44   #29
Quote:
luca kaže:
slijedi moja interpretacija ovog filozofskog problema

1. nista nije za svagda, cak ni svemocni laser. postoje tehnike koje brze ubiju korjen i one koje ga ubiju sporije. laser ubije iz malog broja aplikacija. cupanje voskom ubija iz veceg broja... sve sto djeluje na korjen (efikasnije ili manje efikasno) je epilacija. ostalo je depilacija.

2. tocno; slazemo se, iako ja nisam govorila o dojmovima nego cinjenicama
Onda je ostalo jos samo ono pod 1

Dakle, nesto ipak je za svagda - a to je smrt! (ne zaboravi, filozofiramo!)
A nakon dva tri tretmana laserom - dlake ti prakticno vise nece rasti na vecem podrucju.... S druge strane - za isti ucinak trebas se voskom depilirati godinama. Razlika je mutna, ali da je ipak moje tumacenje ispravno dokazuju napisi po novinama, po kozmetickim salonima, proizvodima u ducanima itd. slicno je i sa raznim aparatima za cupanje dlaka. oni su depilatori. u epilacijske alate ne ulazi cak ni pinceta. no da, kao sto je i medju nama jaz, tako je moguce da je pola tih mutnih razlika depilacije i epilacije ionako krivo shvaceno kod vecine ljudi te je stoga sve to sranje i upravo kao sto i rekosmo - filozofiranje. a filozofiranjem se jos niko nije rijesio dlaka. no, mnogi su se rijesili psihickih problema koji su ih doveli do ideje uklanjanja stidnih dlaka....
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 15:48   #30
Sara, a jesi li ti sigurna da imash picu?

Kajjaznam, s trinaest godina mozhesh bit i zbunjen glede svoga spolnog identiteta... da ti nekaj drugoga ne pochupash pa se budesh posle plakala
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 16:02   #31
Quote:
djidjimidji kaže:


1. Dakle, nesto ipak je za svagda - a to je smrt! (ne zaboravi, filozofiramo!)

2. A nakon dva tri tretmana laserom - dlake ti prakticno vise nece rasti na vecem podrucju.... S druge strane - za isti ucinak trebas se voskom depilirati godinama. Razlika je mutna, ali da je ipak moje tumacenje ispravno dokazuju napisi po novinama, po kozmetickim salonima, proizvodima u ducanima itd. slicno je i sa raznim aparatima za cupanje dlaka. oni su depilatori. u epilacijske alate ne ulazi cak ni pinceta. no da, kao sto je i medju nama jaz, tako je moguce da je pola tih mutnih razlika depilacije i epilacije ionako krivo shvaceno kod vecine ljudi te je stoga sve to sranje i upravo kao sto i rekosmo - filozofiranje. a filozofiranjem se jos niko nije rijesio dlaka. no, mnogi su se rijesili psihickih problema koji su ih doveli do ideje uklanjanja stidnih dlaka....
1. slazem se, ali krenula sam od pretpostavka da samo ziva zena zeli sebi cupati dlake. mrtva zena ima drugacije preokupacije, po mojoj slobodnoj procjeni.
takodjer, smrt nije efikasan nacin ulanjanja dlaka. kao primjer, moze se uzeti ona kosmata ridjokosa etruscanka u zagrebackom arheoloskom muzeju.

2.
- u ovoj raspravi naglasak nije stavljen na vrijeme koje je potrebno da se dlaka ubije. primjer moje majke: sve dlake na nogama ubila je Epilady-jem...
dakle i laser i vosak i pinceta spadaju u istu kategoriju epilacijskih sredstava jer ubijaju dlake. sto se mene tice, one can use i kiselinu ili luzinu ili vatru u tu svrhu...
- ne prihvacam argument "novine, kozmeticki saloni itd" jer bi trebalo prvo raspraviti o istinitosti podataka koje doticne ustanove sire.



bilo je ugodno rjesavati se dlaka s tobom...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 16:13   #32
Quote:
luca kaže:
1. slazem se, ali krenula sam od pretpostavka da samo ziva zena zeli sebi cupati dlake. mrtva zena ima drugacije preokupacije, po mojoj slobodnoj procjeni.
takodjer, smrt nije efikasan nacin ulanjanja dlaka. kao primjer, moze se uzeti ona kosmata ridjokosa etruscanka u zagrebackom arheoloskom muzeju.

2.
- u ovoj raspravi naglasak nije stavljen na vrijeme koje je potrebno da se dlaka ubije. primjer moje majke: sve dlake na nogama ubila je Epilady-jem...
dakle i laser i vosak i pinceta spadaju u istu kategoriju epilacijskih sredstava jer ubijaju dlake. sto se mene tice, one can use i kiselinu ili luzinu ili vatru u tu svrhu...
- ne prihvacam argument "novine, kozmeticki saloni itd" jer bi trebalo prvo raspraviti o istinitosti podataka koje doticne ustanove sire.



bilo je ugodno rjesavati se dlaka s tobom...
a da se posavjetujemo s Klaićem
ako se sjetim bacit cu oko doma (mozda i pokoju trepavicu, obrvu...) pa ti sutra javim rezultate vijecanja koja je istinska leksicka razlika izmedju depilacije i epilacije... razliku u govoru mislim da smo apsolvirali i da ju ne trebam ponavljati

i da, vezano za depiliranje i epiliranje - nisu zene jedine koje se time sluze! naci ces (ponajvise medju filmskim i inim frustriranim zvijezdama) gomile muskaraca koji su cesti gosti kozmetickih salona upravo u vezi depilacije i epilacije.... (po definiciji kako sam ja elaborirao, s tim da zadrazavam pravo na promjenu misljenja ukoliko mi neki lektor to valjano razjasni).
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 16:17   #33
kad ste se vec zapricali u vezi s epi- tj. depilacijom, evo jedno pitanje, da ne otvaram novi topic.

ima li tko iskustva s laserskom-epilacijom. po mogucnosti u zagrebu ili hr. jedna moja prijateljica bi htjela to napraviti. a ja sam cula da je to kobno za limfni-sustav! istina, ili ne?!
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 16:41   #34
Quote:
djidjimidji kaže:


1. a da se posavjetujemo s Klaićem
2. i da, vezano za depiliranje i epiliranje - nisu zene jedine koje se time sluze! naci ces
1. samo izvoli, moj Klaic je previse km udaljen od mene...

ipak, nisam sigurna da ce Klai biti strucnjak za (d)epilaciju... tj. ja necu vjerovati njegovoj definiciji jer me prvo mora uvjeriti da je dovoljno upucen u ovaj filozofski problem...

2. da, ali drzala sam se pretpostavke, mene logicne, da na zenskom kutku pricaju ljdi o zenskom (d)epiliranju. ne zaboravimo, poticaj cijele filozofske rasprave je (ne)sudjeno
(d)epiliranje pice...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2003., 10:49   #35
Quote:
luca kaže:
1. samo izvoli, moj Klaic je previse km udaljen od mene...

ipak, nisam sigurna da ce Klai biti strucnjak za (d)epilaciju... tj. ja necu vjerovati njegovoj definiciji jer me prvo mora uvjeriti da je dovoljno upucen u ovaj filozofski problem...

2. da, ali drzala sam se pretpostavke, mene logicne, da na zenskom kutku pricaju ljdi o zenskom (d)epiliranju. ne zaboravimo, poticaj cijele filozofske rasprave je (ne)sudjeno
(d)epiliranje pice...
Filozofska lamentacija na temu razlike depilacije i epilacije mogla bi sada dobiti svoj epilog ili depilog.

Klaic nas uci da je pilus grcka rijec za dlaku. Prefiksom "de" oznacava se odstranjivanje. Tako depilacijom Klaic naziva odstranjivanje dlaka. Za epilaciju navodi da znaci ISTO sto i depilacija, ali ja zakljucujem da tome nije tako jer prefiks "e" je skraceno od "ex" sto pak oznacava izvlacenje. Dakle, svecano proglasavam rjesenje problema: ako odemo do korijena (ne dlake, nego rijeci) - depilacija je bilo koje odstranjivanje dlaka (dakle i ono koje ukljucuje cupanje), dok je epilacija nesto uze odredjenje koje oznacava izvlacenje dlake skupa s korijenom. Zasto se u salonima epilacijom ponajvise nazivaju laserski zahvati - vjerojatno je vezano za to da vec nakon dva do tri tretmana dlake doista vise ne rastu (dakle, korijen je unisten, ex-portiran), dok klasicno cupanje voskom zahtijeva visegodisnje napore.

Dakle, skreceno: nije svaka depilacija ujedno i epilacija, ali je svaka epilacija ujedno i depilacija. Pritom se moze reci da je epilirana samo ona dlaka koja vise nikad ne izraste. Ostale su samo depilirane.

A sad, navalimo na picu.
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2003., 11:30   #36
e moj djidji, tolika filozofija, a sve je samo PICIN DIM
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2003., 12:22   #37
Quote:
Septembar kaže:
e moj djidji, tolika filozofija, a sve je samo PICIN DIM
Cuj, mozda je konkretnije ako velim da samo losem kurcu svaka dlaka smeta...
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2003., 13:28   #38
Quote:
djidjimidji kaže:
Cuj, mozda je konkretnije ako velim da samo losem kurcu svaka dlaka smeta...
ma bravo
that's the spirit
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 16:31   #39
Brazilska depilacija

Gdje?
U Zg naravno!!!
u.t.p.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 17:17   #40
radi se iskljucivo u Brazilu! kad dodje u Zagreb javi.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.