Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 20:06   #1
Bijela magija

Jeli iko ima iskustva sa bas iskljucivo bjelom magijom?I jeli ona opasna?
Silver Archer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:12   #2
Ova dva pitanja su, bar po meni, međusobno isključiva tako da me živo zanima šta je to za tebe bijela magija?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:36   #3
ja bi molila da mi netko objasni što je to bijela magija a što crna magija.. ja neznam, a zanima me...
__________________
In a strange way, I had fallen in love with my depression.
Delilah_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:58   #4
Kako su mene učili postoji samo jedna magija, ni crna ni bijela... "Crni" ili "bijeli" je onaj koji se njome bavi. Dakle kakve će ona posljedice imati, i za koju svrhu će se koristiti ovisi samo o osobi koja se njome bavi...
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:09   #5
Bijelu i sivu je najteže naučiti, jer se njima pomaže da se ukloni neki urok, ili radi nešto s čime se ne nanosi šteta drugome...
Jako ih je teško naučiti...

Dok crnu mogu svi odmah naučiti, jer je najlakše raditi zlo drugim osobama... Hehe...
Al zato je pravilo, karma, 'Sve što učiniš, 3 puta ti se vraća...'
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:33   #6
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Bijelu i sivu je najteže naučiti, jer se njima pomaže da se ukloni neki urok, ili radi nešto s čime se ne nanosi šteta drugome...
Jako ih je teško naučiti...

Dok crnu mogu svi odmah naučiti, jer je najlakše raditi zlo drugim osobama... Hehe...
Al zato je pravilo, karma, 'Sve što učiniš, 3 puta ti se vraća...'
To sa 3 puta je novovjekovna izmišljotina.

Magiju ili naučiš ili ne, nema veze koje je boje nego kako je koristiš. Ako znaš baciti urok znaš ga i skinuti a definirati bijelu magiju kao nešto čime uklanjaš uroke je najblaže rečeno prilično djetinjasto.

Mene i dalje zanima na što je Silver Archer mislio kad je spomenuo Bijelu Magiju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:45   #7
nema "Crne" i "Bijele" magije...magija je magija,a što će s njom postići ovisi o magu,a ne o vrsti magije,stoga mislim da je bezveze ono što po net-u možeš nać,bijela magija,crna magija,ljubičasta magija...

@ Silver Archer

ima ih dosta ovdje koji imaju iskustva s magijom (možeš ti reć bijelom,ak ti je tak lakše),al to je invidualan i samostalan put,nemože ti nitko i da hoće to sve tu servirati na pladnju,zanimaj se malo,imaš po netu vježbe za otvaranje 3.oka i chakri (ako vjeruješ u njih) ,ako ne imaš jednostavne vježbe za opuštanje...preporučio bih ti od Konstantinosa - Summoning Spirits ili onu koju je Baphomet predložio "Visual Magick" : Jan Fries ... i da,naravno da magija može biti opasna,pogotovo za neiskusne...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 14:40   #8
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To sa 3 puta je novovjekovna izmišljotina.

Magiju ili naučiš ili ne, nema veze koje je boje nego kako je koristiš. Ako znaš baciti urok znaš ga i skinuti a definirati bijelu magiju kao nešto čime uklanjaš uroke je najblaže rečeno prilično djetinjasto.

Mene i dalje zanima na što je Silver Archer mislio kad je spomenuo Bijelu Magiju.
Mda.Mda.. Samo ti pričaj.. Znam ja osobe koje su bacile urok na neku drugu osobu, i sve im se lijepo 3 puta vratilo u razmaku od nekoliko godina..
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:00   #9
Napisao sam na drugom topicu moje iskustvo sa bijelim magom(doduse ne iz prve ruke),ali sreo sam ga.
Kad je nakon tretmana frendica pitala moze li vidjeti tko joj je to napravio rekao je da moze,ali da se ona ne zamara i truje time,neka samo cuva talisman i bez brige krene dalje..."postoji tko se za to brine".E sad vjerojatno je to u stilu ovoga da se sve vraca 3x.
Inace njegovo je pravilo da nikada ne kaze tko je osobi nanio stetu upravo zato da nebi u osveti posezali za crnom magijom i tako se zaplitali jos gore.
Tezcatlipoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:06   #10
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Mda.Mda.. Samo ti pričaj.. Znam ja osobe koje su bacile urok na neku drugu osobu, i sve im se lijepo 3 puta vratilo u razmaku od nekoliko godina..
To je istina,oni koji se bave magijom trebali bi znati da ako nekome nanosi zlo bilo namjerno ili slucajno to ce im se vratiti...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:10   #11
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
To je istina,oni koji se bave magijom trebali bi znati da ako nekome nanosi zlo bilo namjerno ili slucajno to ce im se vratiti...
A tu nitko nezna niš, nego samo 'bacaju' svoje mišljenje... Uff...
Napokon netko pametan...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 19:10   #12
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
A tu nitko nezna niš, nego samo 'bacaju' svoje mišljenje... Uff...
Napokon netko pametan...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:58   #13
Mene zanima zašto bi se itko konstantno bavio "crnom" magijom ako su posljedice iste 3 puta gore nego što je dobit...?
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 21:37   #14
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Mda.Mda.. Samo ti pričaj.. Znam ja osobe koje su bacile urok na neku drugu osobu, i sve im se lijepo 3 puta vratilo u razmaku od nekoliko godina..
Gluposti, u periodu od nekoliko godina mogu se desiti razne ružne stvari bez obzira na bacanje uroka.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 21:37   #15
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Mene zanima zašto bi se itko konstantno bavio "crnom" magijom ako su posljedice iste 3 puta gore nego što je dobit...?
Zato što to nije istina već su to samo pričice za plašenje male dječice, nešto kao pakao kod kršćana.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 02:52   #16
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Zato što to nije istina već su to samo pričice za plašenje male dječice, nešto kao pakao kod kršćana.
Dobro, ni ja ne vjerujem baš u to, zato i pitam, možda ima neko objašnjenje koje mi nije palo na pamet... Više vjerujem u nekakvu ravnotežu, tipa ako nekom nešto "daš" od nekud to treba i "uzeti" pa treba biti oprezan s magijom... ali nisam nešto iskusna da imam pravo o tome pričati...
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 04:09   #17
Cilj magije je podizanje sopstvene svesti, u naporima da se sami priblizimo visokim duhovnim sferama na putu naseg uzdizanja, to jest, povratku Bogu odakle smo i potekli. Jedino tako vidjena, magija je bela. Na primer, ako kazes sebi, zelim da podignem svoju svest u zelji da se priblizim Bogu, ali istovremeno zelim da dobijem sedmicu na lotou, postajes neozbiljan u ocima visokih etericnih bica - ona se onda s pravom pitaju, au, pa kakav je ovaj nas ucenik u koga smo tolike nade polagali? To je otprilike isto kao kada bi ti sin od cetiri godine rekao, tata ja te mnogo volim, kupi mi lilihip.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 07:59   #18
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Dobro, ni ja ne vjerujem baš u to, zato i pitam, možda ima neko objašnjenje koje mi nije palo na pamet... Više vjerujem u nekakvu ravnotežu, tipa ako nekom nešto "daš" od nekud to treba i "uzeti" pa treba biti oprezan s magijom... ali nisam nešto iskusna da imam pravo o tome pričati...
Takvu ravnotežu svakako treba uzeti u obzir kad se radi o magijskim radovima.

To je jednostavno prirodni zakon.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 12:06   #19
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Mene zanima zašto bi se itko konstantno bavio "crnom" magijom ako su posljedice iste 3 puta gore nego što je dobit...?
Zato jer ovisi u koju svrhu netko koristi "crnu" magiju,ako magijom nanosis zlo drugome bicu tebi ce se to zlo vratiti jos jace i vece!Jer cineci zlo privlacis i zlo koje je u blizini...I da,ljudi to rade dok ne dobiju "po nosu" i zato jer kao i vi neki nemaju pojma sto ih ceka....
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 13:30   #20
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Zato jer ovisi u koju svrhu netko koristi "crnu" magiju,ako magijom nanosis zlo drugome bicu tebi ce se to zlo vratiti jos jace i vece!Jer cineci zlo privlacis i zlo koje je u blizini...I da,ljudi to rade dok ne dobiju "po nosu" i zato jer kao i vi neki nemaju pojma sto ih ceka....
... Zato se i kaže da ti se 3x vrati ono što napraviš...
Netreba to bit 3 put, ali svakako će ti se vratit i dobit ćeš 'po nosu', kao što si rekla...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.