Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2009., 17:26   #1
Smeđi iscjedak

Pozdrav!
Jučer ujutro na gaćicama sam vidjela nekakav smeđi iscjedak. Danas opet,i tijekom dana, tako da nosim dnevni uložak.
To mi se pojavilo i prošli mjesec, trajalo oko tjedan dana i tada sam dobila menstruaciju kad sam i trebala.
O čemu se radi, trebam li se brinuti?
Imam 20 godina,spolne odnose...
Naručena sam kod ginka uskoro ali htjela bih čuti i vaše mišljenje.. hvala.
xxx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 02:05   #2
Smeđi iscjedak kojeg dobijete zapravo prestavlja oskudno krvarenje. Naime, .kod oskudnog krvarenja izgled sadržaja koji izlazi iz rodnice nije crven zbog razgrađene crvene boje Hemoglobin krvi daje crvenu boju. Takav sadržaj je stoga najčešće čokoladno smeđe boje. On može varirati ovisno o intenziteu krvarenja od boje bijele kave preko smeđkaste do gotovo cme boje . Ovakav iscjedak u drugoj polovici ciklusa predstavlja tzv. probojno krvarenje i najvjerojatnije znači poremećaj menstruacijskog ciklusa. Najčešće je ovakvo krvarenje posljedica izostanka ovulacije odnosno kada kažete da se krvarenje pojavljuje u Vaše najplodnije dane oni sada vjerojato nedostaju. Kao posljedica izostanka ovulacije izostaje predukcija tzv- gestagenih hormona u jajniku a posljedično se javlja krvarenje koje opažate. Posljedica može biti da krvarenje koje smatrate menstruacijom uslijedi ili ranije ill kasni. Radi se o funkcionalnom poremećaju koji se svakoj ženi može dogoditi od vremena do vremena i obično se spontano regulira. Uobičajeno ne prestavlja ništa opasno i nema nikakvog organskog uzroka. Biti će potrebno učiniti ginekol. pregled te vjerojatno UZV pregled maternice i jajnika i dogovoriti način regulacije ciklusa. Ne radi se o opasnom problemu.
allen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 13:47   #3
Hvala ti puno
xxx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 11:47   #4
pridružujem se autorici topica

moja situacija je sljedeća:
zadnju menstruaciju sam dobila 10.5..
prije 8 dana, prošle srijede, sam imala ginekološki pregled i radila sam papu. papu još čekam nalaze (inaće je uvijek sve bilo ok), a ultrazvučni pregled maternice mi je dobar. ginekologica mi je rekla da sve izgleda ok, da sam taman u vremenu kada bih mogla raditi na bebi ako je želim, znaći tek sam započela s ovulacijom, i spomenula je da vidi neku malu cistu koja bi trebala otići sa sljedećom menstruacijom, ali ako slučajno ne ode da dođem na još jedan pregled u 7. mjesecu.
e sad, od ponedjeljka imam smeđkasti iscjedak, onak svijetlo smeđe boje (poluproziran) . nije ništa obilniji ili manje obilan nego što je normalan proziran iscjedak.
da li je to možda preuranjena, "čudnovata" menstruacija (od prestanka korištenja kontracepcijskih pilula mi je poremećeni ciklus)? ili možda ima veze sa tom cistom? da li je moguće da mi je to od PCOS-a, koji mi još nije dijagnosticiran, ali je ginekologica još prije spomenula da mi jajnici "vuku na policistične"?

ne znam da li da paničarim i odem nenaručeno kod ginekologice, ili da se strpim do 7. mjeseca...
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 20:44   #5
ne mozete vjerovati!

ovako,danas sam bila narucena kod ginekologa,ali posto je moja na porodiljnom tako sam zavrsila kod neke druge..dakle da pocnem.udem ja u nutra,,gola,misleci da ce mi napraviti briseve i pregled. a i rekla mi je sestra da se pripremim za pregled,,dobro ja se skinem i cekam da me pozove unutra! i pozove ona mene unutra i pita me opet za taj ultrazvuk da li sam napravila,,ja joj velim da nisam da sam dosla sa drugim problemom,,da imam taj obilni iscjedak,,i da me pece,, i da bi htjela briseve i pregled a ona ce na to da ne moze brisevi,,a ja pitam zasto,, da me je strah da nije bakterija,,: a ona kaze da sam punija da se znojim i da svi mi imamo bakterije,i uvalila mi je rojazol vaginelete. mislim ja cu njih sve tuziti,, i velim ja sestri na salteru da mi nije napravljeno brisevi, ni pregled a ona se podmuklo nasmije, a ja nego crknem od tih simptoma ,, i kad se nesto pogorsa bit ce oni svi krivi.ne kuzim sta sad to znojenje ima veze sa dolje sta me pece i imam iscjedak,, e da i spominjala je nekakvu stijenku... ne kuzim.... halooooo!!!!! sta da napravim.. da pocnem piti na svoju ruku antibiotik ,,imam ga doma.. a taj rojazol necu koristiti jer pise u uputstvima da ako imam te simptome da se nesmije koristiti, a ona mi to uvali.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 01.06.2009., 21:35   #6
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
halooooo!!!!! sta da napravim.. da pocnem piti na svoju ruku antibiotik ,,imam ga doma.. a taj rojazol necu koristiti jer pise u uputstvima da ako imam te simptome da se nesmije koristiti, a ona mi to uvali.
nije na tvoju ruku, ako ti ga je dala ginekologica.
koje simptome imaš??
Hermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:14   #7
pa nije mi ga ona dala,, a imam obilni smeckasti iscjedak,bolovi u trbuhu,pece me , sa neugodnim mirisom
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 14:21   #8
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
... e da i spominjala je nekakvu stijenku...
pa valjda stijenku maternice. možda si od stresa ili čega već dobila menstruaciju koja nije bila uobičajeno obilna zato jer se stijenka maternice još nije stigla zadebljati kada se počela "raspadati" (da se slikovito izrazim), pa ti zbog toga nije ni mogla uzeti briseve.

ja ne bih nikad ništa na svoju ruku pila, ajde još bi nekak i uzimala vaginalete, ali antibiotik ne.
radije odi još jednom nenaručena kod nje ili kod neke druge (privatne).



a moj problem nitko da skomentira... nema veze, budem još dodala na svoj gore navedeni problem da je taj smeđkasti iscjedak trajao 4 dana i sve sam više uvjerena da je to bila ta neka slaba uranjena menstruacija. nadam se da je to...
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 14:51   #9
M.B. , zašto misliš da nije bilo ovulacijsko krvarenje? Koliko sam uspjela izračunati to ti je bilo u drugoj polovici menstrualnog ciklusa, a ovulacijsko krvarenje ne znači da nije bilo ovulacije (samo može to značiti).

Ja evo isto imam smeđi iscjedak već peti dan (sredina ciklusa) mada je već sada svjetlije boje. Sad jedino što sam čitala da ovulacijsko traje 24, a najviše 48 sati pa ne znam. Bila sam uvjerena da je to to.

Inače imam problema sa Bartolinijevom ali gin. kaže da to nije povezano .
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 17:09   #10
ma problem je u tome da i nemam menstruacije 5 mj!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:52   #11
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
M.B. , zašto misliš da nije bilo ovulacijsko krvarenje? Koliko sam uspjela izračunati to ti je bilo u drugoj polovici menstrualnog ciklusa, a ovulacijsko krvarenje ne znači da nije bilo ovulacije (samo može to značiti).

Ja evo isto imam smeđi iscjedak već peti dan (sredina ciklusa) mada je već sada svjetlije boje. Sad jedino što sam čitala da ovulacijsko traje 24, a najviše 48 sati pa ne znam. Bila sam uvjerena da je to to.

Inače imam problema sa Bartolinijevom ali gin. kaže da to nije povezano .
iskreno, nisam ni znala za ovulacijsko krvarenje

sad sam malo guglala i vidim da postoji i implantacijsko krvarenje

ne znam... nit sam imala ikakve bolove u jajnicima da bi bilo ovo prvo, niti me bole sise ili osjećam neku promjenu da bi bilo ovo drugo...
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 00:31   #12
Poz!

I ja imam sličan problem..Menge su mi normalne ( bar do sada ) i nikad mi se nije pojavljivao taj smeđi iscjedak u sredini ciklusa..sve do sad . Pojavio mi se na 13. dan ciklusa i evo traje već 10-i dan. Usput sam imala i bolove u donjem trbuhu ( kao da će mi sve ispasti ). Grozno!
Danas sam otišla kod gin i obavila pregled ( palpatorno i uzv ). Kaže niš abnormalno. Pošalje me vaditi krv na ßHCG ( nalaz 0 ). Na kraju mi je rekla da je izgleda neka mala upala i dala mi antibiotik Cefixim kroz 10 dne i Ergometrin tbl kroz 2 dne da mi se maternica očisti od tog nečeg ??
Nakon toga moram na kontrolu.
Čitala sam da taj Ergometrin izaziva kontrakcije pa uslijede jači bolovi. Nadam se da ću to uspijet prebrodit..
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:49   #13
Hm, no krasno, maternica ti se čisti od nečeg.

Ja zato nisam niti išla, a gin mi je rekao da ak traje duže od dva, tri dana da se javim.

Od čega bi ti se mogla čistiti maternica.

Kakva upala, jeli to vidjela po krvnoj slici ili onak pretpostavlja.

Sorry, malo sam nervozna.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 01:01   #14
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
ma problem je u tome da i nemam menstruacije 5 mj!
Ak ne piješ hormone , možeš probati PMS free od encijana( ima ih u DM-u cca 50kn/20 kapsula ).
One su na biljnoj bazi .Sastav - suhi standardizirani ekstrakt konopljike(Vitex agnus castus).Pije se ujutro na tašte 1 kapsula dnevno.
Koliko sam shvatila, sjeme konopljike djeluje tako da omogućava žlijezdama sa UI da se vrate u normalu i na taj način se i hormoni vrate u normalu..Dakle , ako ti ne pomogne neće ti niti štetiti...
dado1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 01:20   #15
pa pila sam diane neko vrijeme,ali sam ih prestala.ajde vidis bas cu probati! i koliko dugo ih se pije!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 16:21   #16
Piše da se terapija treba provoditi 6-18mjeseci.Ja sam ih pila redovito 6mj , u kombinaciji sa čajem od kadulje ( 1 šalicu natašte,bez šećera 2 mj u komadu ,a zatim pauza sa kaduljom , nastavila sam sa čajem od metvice i stolisnika )napravila pauzu sa vitexom, i u toj pauzi je došlo sve na svoje mjesto... Ima takvih pozitivnih primjera ko u priči.Moram priznati da me to iznenadilo obzirom da sam se prvi put susrela sa tom biljkom
Malo prođi po forumu naći ćeš još zadovoljnih korisnika tog preparata!!
dado1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 17:21   #17
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Hm, no krasno, maternica ti se čisti od nečeg.

Ja zato nisam niti išla, a gin mi je rekao da ak traje duže od dva, tri dana da se javim.

Od čega bi ti se mogla čistiti maternica.

Kakva upala, jeli to vidjela po krvnoj slici ili onak pretpostavlja.

Sorry, malo sam nervozna.
Eo mene..
Ma nemam pojma od čega li se čisti, nije mi rekla. Uglavnom, ja sam te tabletice popila ( antibiotik još pijem ) i to mi se nastavilo pojavljivati i nakon tabletica. Danas sam dobila M tako da nemam pojma šta će biti kad prestane. Nadam se da više neće biti tog glupog smeđeg iscjedka!!
A što se tiče upalice to je valjda vidila na uzv jer nisam niš radila osim toga i bete.
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 13:54   #18
maritimeivy

Daj mi molimte još reci jeli ti nakon toga kasnila manestruacija?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 16:35   #19
Quote:
xxx22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Jučer ujutro na gaćicama sam vidjela nekakav smeđi iscjedak. ..To mi se pojavilo i prošli mjesec, trajalo oko tjedan dana i tada sam dobila menstruaciju kad sam i trebala...
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Ja evo isto imam smeđi iscjedak već peti dan (sredina ciklusa) mada je već sada svjetlije boje. Sad jedino što sam čitala da ovulacijsko traje 24, a najviše 48 sati pa ne znam. Bila sam uvjerena da je to to.

.
Ajd, vidim da nisam jedina...
Mislim, meni već od tih menstruacijskih problema raste tlak.
Prvo - predmenstruacijsko krvarenje/iscjedak. Obično počne 2-3 dana prije menge, ali nekad i do 8 dana. Užas.
Sad u zadnje 2 menstruacije javlja se i krvarenje/iscjedak sredinom ciklusa.
Točno 13/14.dan!! Prošli mjesec je trajalo 2 dana, ovaj 3 - od nedjelje do jučer. Srećom danas je prestalo.
I naravno, sad za koji dan očekujem - predmenstruacijsko.
Meni ko da menga nikad ni ne prestane.

Naravno, ne moram govoriti da sam kod ginekologa redovita 1x godišnje, i da je prije nekih 9 mjeseci sve bilo ok.
Sad razmišljam da idem odmah ili da pričekam još 2-3 mjeseca

Quote:
dado1a kaže: Pogledaj post
Ak ne piješ hormone , možeš probati PMS free od encijana( ima ih u DM-u cca 50kn/20 kapsula ).
One su na biljnoj bazi .Sastav - suhi standardizirani ekstrakt konopljike(Vitex agnus castus).Pije se ujutro na tašte 1 kapsula dnevno.
Koliko sam shvatila, sjeme konopljike djeluje tako da omogućava žlijezdama sa UI da se vrate u normalu i na taj način se i hormoni vrate u normalu..Dakle , ako ti ne pomogne neće ti niti štetiti...
Quote:
dado1a kaže: Pogledaj post
Piše da se terapija treba provoditi 6-18mjeseci.Ja sam ih pila redovito 6mj , u kombinaciji sa čajem od kadulje ( 1 šalicu natašte,bez šećera 2 mj u komadu ,a zatim pauza sa kaduljom , nastavila sam sa čajem od metvice i stolisnika )napravila pauzu sa vitexom, i u toj pauzi je došlo sve na svoje mjesto...
Za taj ekstrak sam već čula! Moram probati to definitivno!
Znači - svaki dan (bez obzira na ciklus) si pila ujutro 1 kapsulu 6 mjeseci? I još ove čajeve? Ja stolisnik ponekad pijem protiv grčeva. Jesi pila metvicu i stolisnik zajedno ?? ili svaki čaj posebno... mogu li npr. stolisnik piti ujutro a metvicu navečer (i inače je pijem, naizmjenično kamilica-metvica, svaku večer)...
Sori na gnjavaži.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 19:34   #20
Meni je taj smeđi (čak više svijetlije boje) iscjedak jedino kad trebam dobiti

menstruaciju, jedno otprilike 7 dana, nekad i manje. Prije toga ga nema, čim

dobijem menstruaciju, prestane.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.