Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2010., 22:39   #201
Quote:
RawrrGirl kaže: Pogledaj post
Molim pomoć! Imam 13 godina, visoka sam oko 159 i imam 48 kila a jos uvijek nisam dobila m*. Vec godinu i pol imam bijeli iscjedak.Ali kada sam jutros isla u WC, primjetila sam neke grudvice i crvene tockice.Nije bas bilo ugodnog mirisa, dapače.
imam neki filiing da cu je dobiti al ne zelim.ne zelim PMS! :/
Znate li mozda zanci lo ovo sta? Jel mi se blizi m* ?
tko zna..mozda da mozda ne...
martina5656 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 21:46   #202
aaaaaaaaaa -.-

aham da. ništa od toga. :S išLa sam kod ginekoLoga. ma zamisLi ti to =.= . i onda na uLtrazvuk O.O . i sad mi je dao Dalacin kremu. aL ja sam djevica i memam m*. ne usudim se to staviti da si ne probušim znate šta :S. i šta sad.? šta bi to trebaLo biti. ovoe strašan kompLikacija. u k* i iscjedak ;S.
HELP.
Leaa.Osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 19:18   #203
ei
imam 14 i pol godina, visoka sam oko 165 i teska 52 kile... bavim se sportom (ritmika) i jos ju uvijek nisam dobila (moja mama je dobila oko 13/14 godine a sestra oko 15/16)
inace, imam iscjedak otprilike od 10/11 godine...
sta mislite kad bi ja trebala dobiti?
ammy :)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 20:57   #204
Quote:
ammy :)) kaže: Pogledaj post
ei
imam 14 i pol godina, visoka sam oko 165 i teska 52 kile... bavim se sportom (ritmika) i jos ju uvijek nisam dobila (moja mama je dobila oko 13/14 godine a sestra oko 15/16)
inace, imam iscjedak otprilike od 10/11 godine...
sta mislite kad bi ja trebala dobiti?
Ah , vjerojatno sad uskoro ( par mjeseci )
__________________
:D
Puppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 21:03   #205
Thumbs up

Evo ovdje sam nova. Uskoro slavim 14 god, visoka sam 168cm i teška 47kg, još nemam m*. Zapravo me ni ne interesira pretjerano, dobijem ju kad dobijem, ali brinem se da to ipak bude prije srednje, jer me brine mjesto na kojem ću dobiti, na primjer ne želim se klasično osramotiti nasred školskog hodnika zahvaljujući nepredvidivosti prve m*. Kad ju jednom budem imala znat ću točnije izračunat vrijeme i bit spremna. Također, bilo bi abnormalno da ne dobijem do 18 . To su jedini razlozi zašto se brinem oko toga, a k tome uskoro idem na maturalac pa...
Prije sam (mislim u dobi od 12-13 imala taj nekakav iscjedak, sad ga najednom nemam. Treba li to nešt značiti ? K tome molim "stručan" savjet koji bi "uvjeti" nazovimo to tako bili potrebni da dobijem m*.
Btw moja mama je dobila u osmom.
Tekns, Reaa
Reaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:15   #206
Quote:
Reaa kaže: Pogledaj post
Evo ovdje sam nova. Uskoro slavim 14 god, visoka sam 168cm i teška 47kg, još nemam m*. Zapravo me ni ne interesira pretjerano, dobijem ju kad dobijem, ali brinem se da to ipak bude prije srednje, jer me brine mjesto na kojem ću dobiti, na primjer ne želim se klasično osramotiti nasred školskog hodnika zahvaljujući nepredvidivosti prve m*. Kad ju jednom budem imala znat ću točnije izračunat vrijeme i bit spremna. Također, bilo bi abnormalno da ne dobijem do 18 . To su jedini razlozi zašto se brinem oko toga, a k tome uskoro idem na maturalac pa...
Prije sam (mislim u dobi od 12-13 imala taj nekakav iscjedak, sad ga najednom nemam. Treba li to nešt značiti ? K tome molim "stručan" savjet koji bi "uvjeti" nazovimo to tako bili potrebni da dobijem m*.
Btw moja mama je dobila u osmom.
Tekns, Reaa
Ej,ne brini se nista
sve u svoje vrijeme, ako te strah da bi te prva menga mogla iznenadit u skoli,nosi dnevne uloske,pa ti nece procurit..i nije abnormalno ako ne dobijes do 18,javis se ginekologu i on ce znati ako imas kakav problem..sto kasnije dobis to bolje ne mozes tocno izracunat vrijeme druge menstruacije odmah nakon prve,jer se ciklusi ne stabiliziraju odmah,to varira od zene do zene..
kazu da je potrebno 50 kg,no ja nisam imala ni 40 kad sam dobila prvu menstruaciju,i odonda sam ju svaki mjesec dobivala redovno,nikad nije ni dana kasnila,a nisam trosila nikakve hormonske tablete..

sretno
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:30   #207
Zaš tu nitko ne može reć mjesečnica, menstruacija ili neki od izraza za mjesečno krvarenje? Kakve su vam to gluposti sa m? m*? Ko da je šuga il neka boleština, đizs...
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.08.2010., 22:54   #208
Malla4, tenks
Freakette, ne znam što je s drugima po tom pitanju, all ja sam naprosto malo stidljiva
Reaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:06   #209
Exclamation

Ja imam 12 g i 7 mj. Nisam dobila mjesečnicu,ali prije otprilike 3 tjedna imala sam bijelo pranje...prije tjedan dana,imala sam bolove u donjem djelu trbuha,mućnine,glavobolje,umor...to je trajalo tri,četiri dana a onda je prestalo.Što je to bilo?? Hoću li dobiti u skoro vrijeme ili ne? mislim nije da ju želim već samo želim bit spremna...Pozz
Ivana-h€h€ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:17   #210
Ma ne opterećuj se s time. Vjerovatno ćeš je dobiti uskoro.

Uživaj dok je nemaš, barem se ne moraš zezati sa ulošcima i tamponima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:54   #211
Izgleda da ovdje neke ne mogu dočekati da dobiju.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:58   #212
Ja se sjećam da ih je dosta iz mog razreda prije mene dobilo i baš sam si bila hepi kad sam dobila.

E da mi je ova pamet onda bila, uživala bih što je još nemam. Barem pare na uloške nisam morala trošiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 13:20   #213
Ja se sjećam da sam ju željela dobiti što kasnije. Na kraju je došla skoro pa točno na moj 13. rođendan.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 00:38   #214
Ja sam kasno dobila, tek s 14
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 19:39   #215
Ima 13 godina!Imam jake bolove u stomaku vec godinu dana!Nekada su nesnosljivi!imam bijelo pranje oko godinu i po ili 2 godine i ostale simptome!!jos nema prvu menustruaciju!!!cekam je!!!sve djevojcice i razreda su dobile samo ja nisam!!ponekad se bojim toga da ima neke probleme!!moja sestra je dobila u 5 razredu a ja jos ne!!
Mine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:01   #216
Ej zaboravial sam pomenuti to da sam se jedno jutro ustala i na gaćica ma je bilo nešto crveno smeđe neka ljepljiva tečnost koja se razvlačila!!to je trajalo oko 5 ili 6 dana neprestano i prestalo je!!jeli se neko prije susretao sa tim ??
Mine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:16   #217
Smile

Jeli iko tu da odgovori???
Mine is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.11.2010., 01:58   #218
To što su ostale cure u tvom razredu dobile menstruaciju ne treba te uopće biti sram.
13, 14 godina je skroz OK vrijeme za prvu menstruaciju, dapače oko 13 je "idealno".
Dobiti prvu menstruaciju prije 12. godine života donosi neke zdravstvene rizike u kasnijoj dobi tako da se zaista nemaš što opterećivati.

Što se tiče bijelog pranja, tj. Candide sigurno je posljedica pada imuniteta i nezdrave hrane ili povećanog unosa šećera. Svakako poraditi na tome.

To crveno-smeđe može ukazivati (kod menstrualnog ciklusa) na anovulatorne cikluse (ciklus kada je ovulacija izostala), može biti neka upalica, a može biti znak da će menstruacija doći.
Ako se bude ponavljalo trebalo bi otići na pregled, barem popričati sa ginekolog ili endokrinologom.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:23   #219
Aham!Hvala na odgovoru i savjetima!!!
Mine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 12:30   #220
ja dobila na kraju 6. razreda.

prve 2 godine je varirala, nikada tocno. evo zadnje godine je u ravnoteži i ne kasni.

u mene nema nekog PMS a histericnog i to, al za vrijeme menge me boli u donjem dijelu stomaka i to užasno, takooo da nemoj požurivat, doć će
__________________
If Rihanna likes the way it hurts, why did she leave Chris Brown? :O
školarka_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.