Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2008., 23:24   #41
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
ne, ne boli me trbuh, samo mi je bijelo pranje jos jace... neznam sto mi se dogada s tim bijelim pranjem... samo tece
Pa jel te svrbi ili pecka dolje? I jel taj iscjedak samo bijeli ili ima kao neke grudice (nakupine)
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 23:27   #42
To bijelo pranje vam je znak da su proradili jajnici. Uskoro ćete svi dobit menzis. I ne mora nužno biti krv, nekad se pojavi, pogotvo u počecima, samo smećkasti iscjedak. Ja osobno nisam imala nikakvih naznaka da ću dobit, samo je došla. Ako ne dođe do koje 17, 18-ste, onda treba ić doktoru, drugo je sve ok.
*Ami* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 00:37   #43
Jao, koliko vas želi tu hebenu mengu. Također nisam osjećala da ću je dobiti (jedino već spomenuto bijelo pranje koje je trajalo kojih 8-12 mjeseci), samo je došla, s 13 god. I hvala Bogu pa nikada nemam bolove, plašili su me stalno kako ću umirati od bolova, a evo, i dan danas, ništa. Tako da cure, sve je to indivudalno, kada dođe, doći će, ne zamarajte se željom da dođe.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 15:10   #44
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Pa jel te svrbi ili pecka dolje? I jel taj iscjedak samo bijeli ili ima kao neke grudice (nakupine)
da.. tocno to!! nesto kao da me pecka(bode) dolje. nekako... neznam kako opisat.. kao da se nesto gura i zeli izac van, a pri tom je lagana bol...
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 15:11   #45
Quote:
devils0girl kaže: Pogledaj post
btw.
jel bjelo pranje možda počinje bit svjetlije boje prije m*???
ak me kužite...
meni je malo svijetlije, a između toga je nekakva boja svijetlo svijetlo crvenkasta... znaci samo mi je u sredini ta s.s. crvenkasta, a oko toga je nesto kao prozirnkasto, bijelo... ali nije mi tako svaki dan.. mozda svaki drugi, a kad nije onda mi je samo malo svijetlije obilno bijelo pranje....
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 16:39   #46
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
da.. tocno to!! nesto kao da me pecka(bode) dolje. nekako... neznam kako opisat.. kao da se nesto gura i zeli izac van, a pri tom je lagana bol...
Hm... To si malo jezivo opisala! Vjerojatno ćeš dobit mengu. Ako ti se to tak dugo bude ponavljalo a menga ne dođe, možda je bolje da se malo savjetuješ s doktoricom opće prakse
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 20:20   #47
meni su frendice rekle da kad dobiješ m*, da se osjećaš ko da ti nekaj curi(točnije, rekle su ovak: osjećaš se ko da ti sapunica izlazi van), ja se tako osjećam već dulje vrijeme, ali to samo bijelo pranje izlazi...
btw. evo jedne korisme stranice
http://www.obtamponi-hr.com/
ja sam našla korisne savijete...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 20:21   #48
heh, opet me boli trbuh, po onom kaj sam pročitala, ti bolovi mogu značiti da će se menga pojaviti za 7-10 dana, danas jeveć 7 dan kaj me boli, možda ću uskoro dobit "osobni problem"...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:23   #49
danas opet isto...
...
...
...
...
...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:48   #50
Quote:
devils0girl kaže: Pogledaj post
danas opet isto...
...
...
...
...
...
Kad dodje dodje i onda nema povratka, zato uzivaj sad i ne razmisljaj puno o tome. Ja sam od onih rijetkih 'sretnica' koja je jedva napunila 11 i dobila menstruaciju, cak me ni starci nisu stigli pripremit jer ocito ni oni nisu ocekivali da cu tako rano dobit. Nije da nisam znala osnove ali nije bas ni da sam se nadala takvom sta prije srednje skole.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 20:25   #51
ah...
život je takav...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 20:14   #52
danas su se opet pojavile one točkice...
dam se kladit da ću dobit m* sutra dok ću bit na rođendanu od frendice...
točno si mogu zamislit to...
vboljkvdlnapšjkvm....
heh
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 20:43   #53
Quote:
devils0girl kaže: Pogledaj post
danas su se opet pojavile one točkice...
dam se kladit da ću dobit m* sutra dok ću bit na rođendanu od frendice...
točno si mogu zamislit to...
vboljkvdlnapšjkvm....
heh
stavi si ulozak na gacice (ne dnevni) i budi bez brige

i ponesi si jos za rezervu...

svi volimo iznenadjenja, al ne takva
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:51   #54
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Kad dodje dodje i onda nema povratka, zato uzivaj sad i ne razmisljaj puno o tome. Ja sam od onih rijetkih 'sretnica' koja je jedva napunila 11 i dobila menstruaciju, cak me ni starci nisu stigli pripremit jer ocito ni oni nisu ocekivali da cu tako rano dobit. Nije da nisam znala osnove ali nije bas ni da sam se nadala takvom sta prije srednje skole.
Znam o čem pričaš...moja best frendica je napunila u 1. mj. ove godine 11 godina, a prvu mengu je dobila isto ove godine u 6.mj.
po mom mišljenju je to malo prerano...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:19   #55
Kazu da sve ovisi i o mentalnom razvoju, ja sam osobno uvjerena da je to najvise pod utjecajem gena posto je to kod nas obiteljski 'fenomen'.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 15:11   #56
da, al, od moje frendice mama je dobila prvu u 8. razredu, a ona je dobila u 5. razredu....
nemora bit...
valjda...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 17:44   #57
Jao curke, pa kaj sve tak jako želite tu mengu dobit? A dobro, i ja sam isto htjela to imat da budem "prava cura", al danas kad treba subotom izać van u uskim hlačama i plesat cijelu noć, uz krvarenje i bolove, i nije mi baš super
Linppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 18:09   #58
ja sam ju dobila u 5. razredu, na prije pocetka drugog polugodista. koja sretnica... sad kad razmislim...ajme, cime sam se ja mucila u osnovnoj.... menga nije nimalo zabavna....
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 18:17   #59
ma nije da ju želim dobit...nego imam neki filing da ću ju dobit...samo to...hmmm...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:48   #60
bok ljudi!
evo imam jednu vaaaaznu vijest! znam da ce mnogi od vas mislit da lazem ali uopce se s tim ne zamaram. Dobila sam prvu menstruaciju. Sat vremena prije imala sam lagane bolove u donjem djelu trbuha. otisla sam na wc i vidjela krvavu sluz. stavila sam novi dnevni ulozak i nako 5 min. opet otisla na wc i vidjela pravu krv. mama mi je dala svoj "pravi" uložak i sad sam valjda mirna.

htjela sam vam samo reci HVALA sto ste bili tu i razgovarali sa mnom i sa mojim vršnjakinjama o tome i davali nam jako korisne savjete. naravno su roditelji tu na prvom mjestu, ali ni razmišljanje drugih ljudi nebi škodilo.
Zato vam hvala još jednom...
Emiii
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.