Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 00:37   #61
Jao,to je bas ,bas slatko

Ja sam dobila pola godina nakon najbolje drugarice,sa 12 i po...I stalno sam pricala sa mamom o tome,ne znam cega sam se plasila,luda ja
__________________
Ne znas pravila ludosti.Svako je cudan na svoj nacin.
Radostan dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:51   #62
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
bok ljudi!
evo imam jednu vaaaaznu vijest! znam da ce mnogi od vas mislit da lazem ali uopce se s tim ne zamaram. Dobila sam prvu menstruaciju. Sat vremena prije imala sam lagane bolove u donjem djelu trbuha. otisla sam na wc i vidjela krvavu sluz. stavila sam novi dnevni ulozak i nako 5 min. opet otisla na wc i vidjela pravu krv. mama mi je dala svoj "pravi" uložak i sad sam valjda mirna.

htjela sam vam samo reci HVALA sto ste bili tu i razgovarali sa mnom i sa mojim vršnjakinjama o tome i davali nam jako korisne savjete. naravno su roditelji tu na prvom mjestu, ali ni razmišljanje drugih ljudi nebi škodilo.
Zato vam hvala još jednom...
Emiii
hmmm....ja cjelo jutro imam bolove u tbuhu...hmmm...mozda i ja dobijem...e, jel se tebi ponavljalo ono s toćkicama???meni se još uvjek pojavljuju te toćkise...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 15:33   #63
Thumbs up

Quote:
devils0girl kaže: Pogledaj post
hmmm....ja cjelo jutro imam bolove u tbuhu...hmmm...mozda i ja dobijem...e, jel se tebi ponavljalo ono s toćkicama???meni se još uvjek pojavljuju te toćkise...
ne... uopce nisam imala tockice.. najnormalnije bijelo pranje. odjednom me najjace do tad zabolilo i otisla sam u wc i vidjela ono sto sam vidjela!!!
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 20:05   #64
e, ljudi samo da vas pitam jos nesto... hocu li ja sad kad sam dobila menstruaciju jos rasti??? jer imam samo 160 cm. to mi je nekako premalo... htjela bih barem doci do nekih 165-167cm! hocu li?????
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 23:20   #65
pa menga ti nema veze s tim...ako si u pubertetu naravno da ćeš još rast
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:52   #66
Ljudi ja dolazim iz Bosne i Hercegovine i odlucila sam vas nesto pitat o prvoj menstruaciji... Imam 13 godina i nisam je dobila, a moja mama je dobila sa 14 godina. nezz jel to ima nekakve veze sa genetikom... ali mi je malo cudno sto jos nisam dobila... mislim sve djevojcice u mom razredu su dobile a mene je stod kada im kazem da nisaam... Imam bijelo pranje citavu godinu a vec cijeli mjesec imam bolove u stomaku i donjem dijelu ledja.... Stavljam dnevne ali jos uvijek se brinem jer nisam dobila... sta da uradim... help
mawa swatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:53   #67
Thumbs up

Molim vas da mi odgovorite...hvala u svakom slučaju...
mawa swatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 20:32   #68
moze znacit da ces dobit, ali i da neces. meni se cini da ces vjerojatno dobit jer vec godinu dana imas bijelo pranje i boli te trbuh. to da ti je mama dobila s 14 nema nikakve veze (bar po meni), jer je i moja mama dobila s 14, a ja s 13...
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 03:46   #69
a...da.. i ja isto imam 12 god..sad sam 6.razz..i imam iscjedak vec od 5.razza .. ..imala sam u 5. amulice(sise)hh..
sad mi se radi i ono okolo njih..dali mega ima veze s velicinom sisa?? imam 46 kg visoka 156,, ali iskreno mene bas bolli kada cu dobit...samo boze sacuvaj samo ne u sk..pozz..

Zadnje uređivanje tinci116 : 14.12.2008. at 03:52.
tinci116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:28   #70
Joj, a i da dobiješ u školi, nije to ništa, pa neće sad tebi odmah iscurit pol litre krvi... Ja i danas, nakon kaj već 4 godine imam mengu, doć doma iz škole u bijelim hlačama, i skužim da sam dobila mengu, a na hlačama nigdje ni traga...
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 23:43   #71
vidim da je autorica teme dobila svoju mengu napokon. joj, oh čestitam , bravo. proslavi to uz kilogram sladoleda i bajaderu. ja sam tako učinila. al to je bilo još prije 7 godina.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 20:55   #72
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
vidim da je autorica teme dobila svoju mengu napokon. joj, oh čestitam , bravo. proslavi to uz kilogram sladoleda i bajaderu. ja sam tako učinila. al to je bilo još prije 7 godina.


joj,,,,,, ne podsjecaj

ali meni je i pola kile cokolade dosta x)
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:56   #73
ej, nije me bilo dosta dugo...
a puno se promjenilo...
ja bi samo imala jedno pitanje za...nekog...bilo kog...
sad će bit u 2. mj. godina dana od kad imam b. pranje...
dakle, b. pranja ima sve više, a mene zna boljeti u donjem dijelu trbuha.
pa se pitam, jeli to neki znak da ću dobit mengu ili ne???
please helpajte!!!
pozz
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:54   #74
kao prvo...imaš 12 godina. jajnici će ti se pokrenut kad tad. nemoj mengu tako željno iščekivati.
no, s obzirom da nemaš iskustva po pitanju iscjedaka i sličnih tjelesnih tekućina ko mi iskusnjače , mene malo brine to što ti to tako dugo traje, a boli.
pa par pitanja- da li te boli stalno ili samo par dana u mjesecu? da li ima sukrvice u tom iscjetku? koliko si sigurna da je to samo "bijelo pranje"?
sad ne znam jesam li pametna ili ne, ali s obzirom na bol, možda ne bi bilo loše da popričaš s mamom i makar nazoveš njenog ginekologa da vidiš što će ti on reći (ako je čovjek dobar). moguće je i da imaš neku upalu koja ti se zavukla, a one se nažalost ponekad manifestiraju slično ovome što ti opisuješ.

ako te boli samo povremeno (nakon fizičke aktivnosti, kada se naživciraš, ili u određenim periodima u mjesecu), ja bih ipak rekla da su to samo jajnici koji vježbaju posao. a ti ih pusti da vježbaju pa će i proraditi

ne brini puno, i ne odbrojavaj dane do menge, samo se nerviraš
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:48   #75
Quote:
emiii kaže: Pogledaj post
e, ljudi samo da vas pitam jos nesto... hocu li ja sad kad sam dobila menstruaciju jos rasti??? jer imam samo 160 cm. to mi je nekako premalo... htjela bih barem doci do nekih 165-167cm! hocu li?????
djevojčice nakon prve menstruacije narastu u prosjeku još 5-7 cm,tako da će ti se želja ostvariti!
__________________
Blaa Bla
Blaa Bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 23:33   #76
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Moja preporuka, imaj uvijek uložak u torbi!
i moja. Ja sam dobila s 13, preko noći, a moglo je biti i u školi npr
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 16:09   #77
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
kao prvo...imaš 12 godina. jajnici će ti se pokrenut kad tad. nemoj mengu tako željno iščekivati.
no, s obzirom da nemaš iskustva po pitanju iscjedaka i sličnih tjelesnih tekućina ko mi iskusnjače , mene malo brine to što ti to tako dugo traje, a boli.
pa par pitanja- da li te boli stalno ili samo par dana u mjesecu? da li ima sukrvice u tom iscjetku? koliko si sigurna da je to samo "bijelo pranje"?
sad ne znam jesam li pametna ili ne, ali s obzirom na bol, možda ne bi bilo loše da popričaš s mamom i makar nazoveš njenog ginekologa da vidiš što će ti on reći (ako je čovjek dobar). moguće je i da imaš neku upalu koja ti se zavukla, a one se nažalost ponekad manifestiraju slično ovome što ti opisuješ.

ako te boli samo povremeno (nakon fizičke aktivnosti, kada se naživciraš, ili u određenim periodima u mjesecu), ja bih ipak rekla da su to samo jajnici koji vježbaju posao. a ti ih pusti da vježbaju pa će i proraditi

ne brini puno, i ne odbrojavaj dane do menge, samo se nerviraš
ne, ne boli me stalno, samo nekad, i to traje po pola sata, i u tom iscjetku nema sukrvice...
i ja mislim da se radi samo o jajnicima koji vježbaju posao...
hehe...
hvala puno....
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 20:56   #78
dali veličina dojki važi kada češ dobiti stvari...??
tinci116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:03   #79
i dali trebas biti razvijen unutra ili izvana da bis ju dobio?
tinci116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:04   #80
i dali fkt. trebas ima 48 na dalje kila da bis ju dobio.. jer kao da... nemas dovoljno masnog tkiva da bi ju dobio..
pa od tolko kila na dalje da ko mozes dobit...
tinci116 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.