Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2009., 21:22   #81
ma nema to nikakve veze, pogotovo ne kilaža
prvi puta za to čujem, otkud im ta magična brojka 48
istina, jako mršave cure dobiju kasnije,ali nema tu nekog određenog broja kilograma

mislim da je ipak sve genetski...ja znam neke cure koje nisu bile jako razvijene pa su dobile mengu prije onih razvijenih. ali sve to ovisi o hormonima, kad oni prorade sve krene, i vanjski i unutarnji razvoj

Zadnje uređivanje bubicaa : 24.01.2009. at 22:43.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:43   #82
ma to u teenu (časopisu) pišu ko da nemožeš dobit dokle ne dođeš do 48 kg.. mislim glupost..
i još jedno pitanje... dali se to gleda po mami... npr.. mama ti je dobila tad i tad a ti 1g prije ili kako to?
jer meni je stara dobila u 7. - ja mislim-
a ja sam sad 6. raz
tinci116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:49   #83
i još jedno pitanje imam sluz već godinu dana.. a sad od jednom sam ju prestala imat?!
bar mi nis ne bude na gacama...
sta bi to znacilo???
tinci116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 13:43   #84
Question OoOps

ja također imam sličan problem. nedavno sam napunila 14 godina, visoka sam 173cm, a teška doosta... imam bjeli iscjedak već oko pola godine.
sada, problem je: nisam još dobila m^ i bojim se da je uopće neću dobiti. Od frendice starija sestra ima 25 godina i nije uopće dobila
sve cure iz razreda su već dobile, osim mene... el to normalno ?
gogola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 22:22   #85
bok
ja se već dosta vremena dvoumim dal da napišem ovaj komm ili ne...i odlučila sam da ipak napišem...
dakle: ko što sam već prije napisala, imam b.pranje već malo više od jedne godine...al sam me nešto zanima.
b.pranje je sad postalo prozirno ili nekad svijetlo bijelo i puno obilnije. nema nikakav miris. nekad me malo(nekad baš i ne malo) boli donji dio trbuha.
stavljam dnevne uloške jer svako malo te sluzi iscuri.
heh...i u sisama osjećam neku napetost i bol, ćem se na nešto naslonim, one me zabole...
i da, imam 12 god i 40 kg, visoka sam 155 cm.
molim za što brži odg.
hvala.
poZzZ

Zadnje uređivanje devils0girl : 16.03.2009. at 22:56.
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 11:16   #86
Vecinom kad to takozvano bijelo pranje 'ojaca' su plodni dani , pogotovo ako nema mirisa i slicno.No svatko je slucaj za sebe tako da..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:09   #87
hvala...

evo, ja pošto sam bolesna, bila sam u srijedu kod doktorice...i ona me pregledala...i to sve...(imam virozu neku) i onda je kasnije tam neš razmišljala, i pita ona moju mamu s kolko je ona dobila 1. mengu, i mama kaže da je dobila s 10 (a ja sad imam 12)...i još je doktorica rekla da ću ja sad vjerojatno uskoro dobit...da sam na pragu... ?....xD
znači da sam dobila stručan odg na svoje pitanje...

fawa swima...
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 00:17   #88
a sa kolko ste vi dobili prvu ?
gogola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 18:40   #89
Quote:
gogola kaže: Pogledaj post
a sa kolko ste vi dobili prvu ?
ako misliš na mene...ja još nisam dobila m...^^
devils0girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:42   #90
Quote:
gogola kaže: Pogledaj post
a sa kolko ste vi dobili prvu ?
hh, ma mislim na sve xD
al tnx na odgovoru...

(pitanje i dalje stoji za ostatak ženske populacije)
gogola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 21:31   #91
Ja sam dobila mengu s 11, a moja kcer s nepunih 10 godina.Fizički vrlo napredna i razvijena .s 10 godina već 5 cm veća od mene
Regina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 17:44   #92
Zašto svi tako zapnu za tu menstruaciju......ja imam 13.god. i dobila sam je prije 4mj.
Mislim da sam se taj dan definitivno valjala od boli. Vjerujte....ovo ljeto če mi biti najgore u životu...kad budu vručine a ja se nebudem mogla kupat. Cure ne čekajte mengu, uživajte dok je nema.
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 14:39   #93
Sad me zanima još jedna stvar....znam da je normalno da u početku menga nije redovita, ali meni dolazi svakih 16-18 dana.....please hellp.....unaprijed vam puno zahvaljujem.....pozdrav svima.....=)
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 15:29   #94
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Sad me zanima još jedna stvar....znam da je normalno da u početku menga nije redovita, ali meni dolazi svakih 16-18 dana.....please hellp.....unaprijed vam puno zahvaljujem.....pozdrav svima.....=)
sama si odgovorila na svoje pitanje..u pocetku menga nije redovita... btw. ja sam prvu dobila sa 11god, 2god je trebalo dok se normalizira (svaka 4mj sam dobivala)...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 17:26   #95
Ali mene je strah da je preredovita....inače bi razmak trebao biti od 21-30 dana pa me to malo brine....ali puno hvala na odgovoru..=)
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 18:29   #96
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Zašto svi tako zapnu za tu menstruaciju......ja imam 13.god. i dobila sam je prije 4mj.
Mislim da sam se taj dan definitivno valjala od boli. Vjerujte....ovo ljeto če mi biti najgore u životu...kad budu vručine a ja se nebudem mogla kupat. Cure ne čekajte mengu, uživajte dok je nema.
ma navikneš se na mengu jako brzo. ja sam prvu dobila s 10 godina, prva u razredu, prva u generaciji i bile su bolne sve dok nisam počela biti na piluli sa 18. probaj termofore s toplom vodom, pomažu nekad bolje od bilo kakve tablete (doduše, meni su trebale i tablete, ali ja sam poseban slučaj)

istina da je prilično nezgodno imati mengu na moru, ali uvijek možeš staviti mini tampon, pa ti se ni uložak neće lijepiti za guzu a i manja je šansa da se razvije neugodan miris.
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 20:08   #97
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
ma navikneš se na mengu jako brzo. ja sam prvu dobila s 10 godina, prva u razredu, prva u generaciji i bile su bolne sve dok nisam počela biti na piluli sa 18. probaj termofore s toplom vodom, pomažu nekad bolje od bilo kakve tablete (doduše, meni su trebale i tablete, ali ja sam poseban slučaj)

istina da je prilično nezgodno imati mengu na moru, ali uvijek možeš staviti mini tampon, pa ti se ni uložak neće lijepiti za guzu a i manja je šansa da se razvije neugodan miris.

puno ti hvala...neznam bas dal sam spremna za tampone.....ali dobro dođe svaki savjet
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 20:38   #98
Quote:
devils0girl kaže: Pogledaj post
ej, ja sam dans primjetila neke male mrljice na gaćicama...lol...nisu ni žute, ni crvene ni smeđe...meš između
Mozda si zakacila upalu

Onima koji imaju bolove bez prestanka a ne dobijaju niti bolovi odlaze, bilo bi pametno da odu ginekologu. Pojava da himen nije probusen kako treba nije toliko rijetka da bi se mogucnost mogla zanemariti.

btw - dobila sam sa 11, tri puta pa nisam dobijala oko pola godine, a nakon toga je bilo i neredovno i bolno i obilno. Ginekologica mi se smijala i rekla da se ne bebunim te da ce se to samo srediti. Kao da je normalno da neko pada u nesvjest od bolova po autobusima i hodnicima
I sredilo se.... u 16oj... kada sam pocela da uzimam pilule.
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 02:05   #99
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
Ali mene je strah da je preredovita....inače bi razmak trebao biti od 21-30 dana pa me to malo brine....ali puno hvala na odgovoru..=)
tek si dobila...mislim da je sve to normalno...preredovita, neredovita...sve ce doci na svoje...mislim da kuzis sto zelim reci...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 02:07   #100
Quote:
BUBLICA14 kaže: Pogledaj post
puno ti hvala...neznam bas dal sam spremna za tampone.....ali dobro dođe svaki savjet
srecom, ima ih u svakakvim velicinama, od najmanjih do najvecih...vec ako se ne mozes strpiti tih 5,6,7 dana bez mora, za dva tri sata sto bis tampon imala ne bude ti nista pokusas pa vidis kako ti odgovara..
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.