Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 16:22   #101
Quote:
ojla kaže: Pogledaj post
dragi moji,

dobila sam od bake nakit koji je ukrašen kristalima. veliki sam zaljubljenik u kristale, ali za ove neke nisam sigurna koji su.
pa vas molim da mi pomognete odgonetnuti


http://s1266.photobucket.com/albums/...t=9595f8dc.jpg

http://s1266.photobucket.com/albums/...t=7114a702.jpg ima plavi odsjaj na njemu

http://s1266.photobucket.com/albums/...3D0f88c5b9.jpg

na ovoj ogrlici znam da je ametist, ali ne prepoznajem ovaj drugi kamen http://s1266.photobucket.com/albums/...3Df1ec302b.jpg

i nisam sigurna kaj je ovo http://s1266.photobucket.com/albums/...3D631b15cc.jpg

i imam još jedno malo pitanje hematit i magnetit imaju jedini onakav sivo metalni sjaj?

hvala vam puno, puno
Linkovi ti izgleda ne valjaju, stavi slike ponovo pa da vidimo koji su.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2020., 22:35   #102
U lipnju i srpnju bude pomrčina mjeseca, ako kristal svaki mjesec stavljam na balkon kad je puni mjesec koliko je dobro punit ga za vrijeme pomrčine?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 20:02   #103
Nabavio sam igrom slučaja jedan prelijepi Herkimerov kamen, negdje 5 cm dužine, i dva centimetra širine od heksagonalnog baznog tijela od 3m i šesterostrane pirmide od 1m s svake strane. Nisam od ovog đira da se bavim s kristalima, recimo da je igrom slučaja završio u mene, ali mi je estetski jako lijep i odlučio sam ga zadržati kod sebe. Čisti prozirni gorski kristal koji djelomice koliko vidim i bio pokušavan biti obrađivan na jednoj strani, a vjerojatno je služio i kao oruđe s kojim se udaralo ili grebalo jer su krajevi heksgonalne piramide oštećeni abrazijama. Zanima me ima li ikakav poseban značaj u svijetu ezoterije s obzirom na svojstva koja mu se pripisuju i na koji način se interpretira njegovo korištenje. Nemam namjeru ga prodavati, držim ga u ladici pored radnog stola u drvenoj kutiji omotanog u bijelu krpu i povremeno ga prebrišem krpom i operem u vodi, nekako mi lijepo izgleda ga povremeno očistiti, a i usput si zadam malo posla oko njega.
Hetmasteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 20:15   #104
Mislim da Herkimer " dijamant" stimulira treće oko i vizije...samim time vjerojatno i olakšava povezivanje sa "višim" sferama a i čisti od elektromagnetskog zračenja

Ako se predomisliš u vezi prodaje javi
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 20:26   #105
Pa da, tako ga nazivaju, ali se radi o gorskom kristalu koliko vidim, iako ga nazivaju "dijamant". Vezano za "vizije" čini mi se da ima i drugačijih supstanci, a ono kad gledam po netu o njemu, pari mi dosta zanimljivo što čitam. Ne bih baš volio da ga netko samelje u bižuteriju u zlatarnici, pa ono odustao sam od ideje za prodaju, a i nije neka cijena koja se nudi za njega. U praksi kada ga očistim jednostavno mi izgleda lijep i nekako ok da je tu. Ti se baviš kristalima profesionalno ili si više skupljač?
Hetmasteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 20:30   #106
Da li ga je po ajd nazovimo ezoterijskim pricipima dovoljno povremeno oprati, očistiti i uzeti s vremena na vrijeme u ruku i slično. Znači nekakvo uredno održavanje s vremena na vrijeme malo postaviti u sobu na sunce i slično. Dođe mi nekad kao razbibriga igrat se s njim u ruci u pauzi kad nešto radim na kompu od doma ili čitam po netu.
Hetmasteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2020., 21:38   #107
Skupljam ih, ali ih nemam puno

Za čišćenje ti ne bih znala, probaj izguglati...iako se vjerojatno čisti kao i gorski kristal no svejedno provjeri
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 16:01   #108
Gdje se mogu nabaviti kristali?
molim.pomoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 08:45   #109
guglaj mineralexpo
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 09:20   #110
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
guglaj mineralexpo

Nisam znao da je to toliko skupo. sta je s dragim kamenjem, to trazim, a da nije preskupo
molim.pomoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 10:18   #111
Quote:
molim.pomoc kaže: Pogledaj post
Nisam znao da je to toliko skupo. sta je s dragim kamenjem, to trazim, a da nije preskupo
Drago kamenje je skupo ali poludrago je čisto ok, i cijenom i estetikom (naravno ako je obrađeno)

U ZG prodaju u Nebeskom daru (sesvete) ali imaju dosta oštećenih i udarenih kristala pa odi osobno pogledati (nemoj naručivati jer pošalju izlupano kamenje)...u Novoj arci u ZG su jako lijepi kristali, nisu oštećeni, ali su nešto skuplji nego u Nebeskom daru

Mineral EXPO ima jeftinijih i stvarno predivnih i kvalitetnih kristala samo na direktnim sajmovima koji se zbog corone vjerujem neće održavati ove godine, ako naručuješ on line je jako skupo...inače se održava sajam u par većih gradova u RH a u ZG na velesajmu mislim da u jesen i proljeće
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 19:42   #112
U trgovini imaju kamenčiće od 5, 10, 20 kn. Izbor je velik i veličine za 10kn su 1 do 2.5 cm. Odlično za početak.
Kristala i energetski korisnog kamenja ima na svakoj hrpi riječnog šljunka, po putevima, obalama i slično. Može se naći dovoljno kamenja bez i jedne kune.
Na ovoj temi ima takvih primjera gdje ih ljudi sami skupljaju.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2020., 16:38   #113
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
U lipnju i srpnju bude pomrčina mjeseca, ako kristal svaki mjesec stavljam na balkon kad je puni mjesec koliko je dobro punit ga za vrijeme pomrčine?
Ako misliš na drago i poludrago kamenje, sve ovisi o vrsti. Neki se pune noću, a neki danju na Suncu. Također, za neke nije bitan puni Mjesec u trenutku punjenja. Nisam upoznat s postupkom u slučaju pomrčine Mjeseca.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2020., 16:43   #114
Quote:
Hetmasteen kaže: Pogledaj post
Nabavio sam igrom slučaja jedan prelijepi Herkimerov kamen, negdje 5 cm dužine, i dva centimetra širine od heksagonalnog baznog tijela od 3m i šesterostrane pirmide od 1m s svake strane. Nisam od ovog đira da se bavim s kristalima, recimo da je igrom slučaja završio u mene, ali mi je estetski jako lijep i odlučio sam ga zadržati kod sebe. Čisti prozirni gorski kristal koji djelomice koliko vidim i bio pokušavan biti obrađivan na jednoj strani, a vjerojatno je služio i kao oruđe s kojim se udaralo ili grebalo jer su krajevi heksgonalne piramide oštećeni abrazijama. Zanima me ima li ikakav poseban značaj u svijetu ezoterije s obzirom na svojstva koja mu se pripisuju i na koji način se interpretira njegovo korištenje. Nemam namjeru ga prodavati, držim ga u ladici pored radnog stola u drvenoj kutiji omotanog u bijelu krpu i povremeno ga prebrišem krpom i operem u vodi, nekako mi lijepo izgleda ga povremeno očistiti, a i usput si zadam malo posla oko njega.
Prema vjerovanju, Herkimer dijamant otklanja otrove iz tijela, poboljšava imunološki sustav i energetski jača organizam, zbog čega se preporučuje u stanjima opće slabosti i iscrpljenosti, ali i kod malignih oboljenja. Simbolizira otvorenost za nove spoznaje i dovodi čakre u ravnotežu.

Quote:
Hetmasteen kaže: Pogledaj post
Da li ga je po ajd nazovimo ezoterijskim pricipima dovoljno povremeno oprati, očistiti i uzeti s vremena na vrijeme u ruku i slično. Znači nekakvo uredno održavanje s vremena na vrijeme malo postaviti u sobu na sunce i slično. Dođe mi nekad kao razbibriga igrat se s njim u ruci u pauzi kad nešto radim na kompu od doma ili čitam po netu.
Prazni se svaki mjesec pod tekućom vodom, a puni na Suncu ili uz gorske kristale.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 11:16   #115
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Ako misliš na drago i poludrago kamenje, sve ovisi o vrsti. Neki se pune noću, a neki danju na Suncu. Također, za neke nije bitan puni Mjesec u trenutku punjenja. Nisam upoznat s postupkom u slučaju pomrčine Mjeseca.
Imam gorski kristal kojeg stalno nosim i citrin koji mi samo stoji na ormariću.
Gorski sam ostavil cijelu noć na balkon kad je pun mjesec mada to je bilo tek nekoliko puta ove god. A ovako sunca baš nema više... svejedno ga stavim bilokad u toku dana na svjetlost?
Koliko često se puni, recimo 2x mjesečno?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 14:09   #116
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Imam gorski kristal kojeg stalno nosim i citrin koji mi samo stoji na ormariću.
Gorski sam ostavil cijelu noć na balkon kad je pun mjesec mada to je bilo tek nekoliko puta ove god. A ovako sunca baš nema više... svejedno ga stavim bilokad u toku dana na svjetlost?
Koliko često se puni, recimo 2x mjesečno?
Gorski kristal je dovoljno držati par sati na sunčevoj svjetlosti da bi se napunio. Prazni se 1-2 x mjesečno pod mlazom tekuće vode. Nikako nije dobro držati zajedno gorski kristal i citrin, jer se međusobno poništavaju.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 12:22   #117
koliki razmak treba biti među njima u cm?
citrin mi je uvijek na ormariću, ne nosim ga jedino sam znal staviti gorski kristal na isti ormarić kad bi išal na spavanje. onda ga ubuduće stavim negdje dalje
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 20:24   #118
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
koliki razmak treba biti među njima u cm?
citrin mi je uvijek na ormariću, ne nosim ga jedino sam znal staviti gorski kristal na isti ormarić kad bi išal na spavanje. onda ga ubuduće stavim negdje dalje
Takve detalje zbilja ne znam. Ono što znam je da se gorski kristal može spariti s gotovo bilo kojim drugim kristalom, osim sa citrinom. Baš si pehist. Možda je pretjerano, ali ne bi bilo loše čak i da ih značajno udaljiš, tako da su ti na različitim stranama sobe.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2020., 18:50   #119
Pravilo, uz moguće izuzetke, je:
Prozirni, bijeli i crni kristali dobro fukncioniraju sa svima ostalima.
Zeleni kristali u pravilu dobro funkcioniraju s ostalim bojama, i najčešće se koriste za liječenje.
Ostale boje dobro surađuju sa sličnim bojama, na primjer plava i ljubičasta međusobno, i žuta, naranđasta i crvena međusobno. Ako su udaljenije na spektru boja onda u blažoj varijanti ne surađuju ili ako su boje još dalje onda se poništavaju. Plava i ljubičasta ne surađuju dobro s žutom narančastom i crvenom. Slične boje dobro surađuju.
Boje kristala u skladu su s "bojama" čakri odnosno vibracijama ili frekvencijama energetskih centara tijela. (Makar je tijelo zapravo jedan energetski centar koji djeluje na više vibracijskih razina).
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2020., 07:59   #120
Smile

Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
nikakva, ukras kao i svi ostali kristali.
kristali nemaju nikakve moči i energije to su newage gluposti
Ljudi kazu da imaju. 10 ih ovdje na temi kaze, kome da vjerujemo, tebi ili njima?
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.