Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2009., 15:04   #41
Quote:
Rockatansky kaže: Pogledaj post
Da i taj Extreme ima vrh žarulje obojenu u plavo da bi pri kratkom svjetlu davala što bjelju svjetlost, dok je dugo svjetlo već "žućkasto"
Imao sam ih i ja stvarno odlične žarulje.
Ali s druge strane cijena tih Philipsa je preko 200 kn, dok je cijena boljih HID setova pala na nekih 600-700 kn, a razlika u osvjetljavanju je ipak ogromna.
Xtreme žarulje imaju vrh srebrne boje a ne plave. BlueVision imaju lagano plavkasto staklo, ali uopće ne svijetle toliko plavo koliko ljudi misle. Imam Xtreme već godinu i pol i super sam zadovoljan. Nije pregorila ni jedna do sada,a prije njih sam dvije godine imao BlueVision i s njima sam bio jako zadovoljan iako Xtreme svijetli puno bolje od BlueVisiona. Ali u svakom slučaju - preporuka za Philips (bilo koji)



Dendy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 15:25   #42
ja imam na autu prave xenone tj serijski ugradene i nakon 8 godina samo sam jednom mjenjao zarulju i kostala je 1600kn.prije jedno 2 godine.imam jos jednu rezervnu u autu koja stoji ako zatreba.
i ne kuzim rasprave daj je zarulja koja kosta 8 eura pravi ksenon a zove se jing lii
djubre44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 15:31   #43
Mislim da sam gledao nedavno u Molydonu da Philipsova xenon žarulja (prava xenon, ne neka imitacija) dođe nekih 800-900kn, a ljudi za tu cijenu (čak i manje) kupuju one HID komplete za ugradnju. Toliko o kvaliteti toga!
Dendy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 15:41   #44
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Nije marketinški trik, nego su punjene ksenenom koji nema veze sa tom plavićastom bojom, ta boja je plavićasta jer je takvo staklo, a prodavaći ih nazivaju Xenonkama zbog plina unutra. A onaj sivi premaz na kapici su halogeni elementi brom ili jod koji služe da bi žarna nit duže trajala. Baš me zanima zakaj ih ne zovu bromenke ili jodenke, nek xenonke
naravno da je zbog stakla, nisam ni mislio da je zbog plina unutra. ali, jel imaš kakav konkretan dokaz da unutra zbilja ksenon? u onim getro-ksenonkama za 50 kn?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 16:35   #45
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
naravno da je zbog stakla, nisam ni mislio da je zbog plina unutra. ali, jel imaš kakav konkretan dokaz da unutra zbilja ksenon? u onim getro-ksenonkama za 50 kn?

halogene žarulje (i te plave iz getro-a za 50kn) su punjene inertnim plinovima: kriptonom, ksenonom te halogenidima (brom, klor, fluor i jod), a to kaj na kutiji piše XENON je marketinški trik za naivce koji misle da su upravo to prave xenon žarulje. sve halogene žarulje imaju među ostalim plinovima i xenon tak da i prozirna narva od 11kn ima jedan dio xenon plina u sebi pa se ne prodaje pod nazivom XENON. drugim riječima - marketinški trik i ništa više!
Maxum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 16:56   #46
Quote:
Ivo_22 kaže: Pogledaj post
hej, daj mi reci koliko ih dugo imaš i da li crkavaju?

ja imam dilemu osram nightbreaker i philips xtreme
Imam ih par mejseci zasad nije ni jedna crkla.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 06:31   #47
xenon d1s

Da li se umjesto d3s xenona mogu montirati d1s xenoni, mislim sastrugati onaj nosić unutar d1s da mi paše na ležište d3s. da li su električki iste i mogu li napraviti nered na instalaciji. hvala. Greškom sam naručio D1S.
__________________
široka leđa nosač aviona
ivanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 09:16   #48
Može! Samo udri.
dexm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 09:21   #49
12 godina stara tema?

Ne može, d3s ima drukčiji napon ako se dobro sjećam.
sArAkUzZa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 09:32   #50
Da samo jedna, jedno 5 tema je dignul!
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 15:15   #51
Meni to sve bezveze,
ako bi uzimao bilokakve neobične žarulje,onda jedino neon dolazi u obzir.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 02:17   #52
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Da samo jedna, jedno 5 tema je dignul!
Tko na pravom mjestu pita ne skita ali ne i on
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 02:22   #53
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Meni to sve bezveze,
ako bi uzimao bilokakve neobične žarulje,onda jedino neon dolazi u obzir.
Ili si ko svedi namotiras one reflektore na branik, haubu i krov redenuk + strobo, disko kuglu u kabinu i DJISKO
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 13:01   #54
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Tko na pravom mjestu pita ne skita ali ne i on
Cak je i zabranjeno po pravilima foruma postavljati isto pitanje na vise mjesta, pa ako te baniraju da znas
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 15:16   #55
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Ili si ko svedi namotiras one reflektore na branik, haubu i krov redenuk + strobo, disko kuglu u kabinu i DJISKO
Švedi, Skandinavci i Finci to koriste SA RAZLOGOM!
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 15:29   #56
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Ili si ko svedi namotiras one reflektore na branik, haubu i krov redenuk + strobo, disko kuglu u kabinu i DJISKO

Moze,osim disko kugle.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 17:10   #57
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Meni to sve bezveze,
ako bi uzimao bilokakve neobične žarulje,onda jedino neon dolazi u obzir.
a proton, jeli to treba homolog?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 17:12   #58
Ne znam,sto je to?Neka marka xenona ili...
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2020., 17:17   #59
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Ne znam,sto je to?Neka marka xenona ili...
zaje se...
girling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.