Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2021., 15:44   #1
Upoznavanje bez reference, skoro pa i izumrlo?

Potaknut sam da ovo pitam zbog jedne druge rasprave koja se otvorila na forumu. Koliko je često da će danas djevojke uopće i dati priliku muškarcu koji joj priđe na "društveno neprihvatljiv/neobičan način"? Čisto mislim na ono klasično upoznavanje bez neke reference ili poveznice, samo da naprojim primjere kao:
* na putu u vlaku
* u tramvaju
* random uleti na društvenim mrežama nenamijenjene za ljubav (Facebook, Tumblr, Twitter, IG, TT)
* u dućanu
* stol pored u kafiću ili restoranu
* negdje u noćnom klubu ili kasno navečer

Čini mi se da je danas društveno uvjetovano da postoji neka (relevantna) poveznica između dvije osobe da se dogodi ono inicijalno odobrenje, osobito sa ženske strane. Naravno mislim na neku zajedničku temu kao isti faks/kurs/škola, ista profesija ili poslovni partneri, ili čak najčešće onaj stari "imamo mutual friendse ili slićno drustvo". Svi oni koji upadaju bez tog nekog linka odmah opadaju u startu jer im se nedaje poštovanje i ozbiljnost, kao da je osoba gubava, društveno neprihvatljiva ili jednostavno čudna. Primjetio sam takvo ponašanje u Hrvatskoj osobito među Hrvaticama, na festivalima ili onim internacionalnim koncertima koji su se odvijali prije COVID-19 krize; bi mi se dogodilo da upoznam neku turistkinju ili stranu djevojku koja tretira upoznavanje puno otvorenije i prihvatljivije (osobito kad se radi o strancu) nego naše djevojke. Ukratko rekao bih da se "anonimuse" po principu drži na daljini, na nekoj udaljenosti i toj osobi treba konkretno dugo vremena (možda je čak i nemoguće) da preskoči taj krug i dođe do bližeg kruga poznanika. Ne pišem striktno o ljubavi ovdje nego i za prijateljstvo, osobito o muško - muško odnosima.

Trenutno sam u srednjim i kasnijim dvadesetim, i u svojoj mladoj dobi je čak bilo čudno čisto nasumično ulijetanje i upucavanje djevojkama, znali smo mi to nekada raditi ali čisto ili iz zajebancije ili ako nam je stvarno neka cura upala u oko ali cak i tada je bila neka "indirektna" poveznica u formi; cura ide na isti faks kao mi, ili je u istoj srednjoj samo drugi razred, ili na istom događaju i sluša istu glazbu.. No striktno mi se čini da su takvi događaji sve rijeđi i rijeđi, gotovo nitko od mojih (čak ni oni koji su švaleri ili single godinama) se ne usude tako prilaziti jer kažu da ne nosi nikakve rezultate. Svi se fokusiraju čisto virtualno ili vise po aplikacijama konstantno. Čak i gledano na širu sliku, ja se ne sjećam da sam doživio na vidženo neki takav ulet u zadnje 3 - 4 godine, a stvarno nerijetko izlazim van. Skoro sam svaki drugi vikend negdje s ekipom u kafiću na pivi npr. Po forumu sam vidio mnoge kako pišu da danas bez neke reference je skoro nemoguće ni prići, ustvari teoretski se može naravno, osobito ako ste karizmatični i pristojni, samo što jako rijetko se takvi akti cijene, osobito jer niti jedna žena to ne shvaća ozbiljno.

Da napisem svoj osvrt na situaciju jer definitino sam osjetio isti obrazac ponašanja. Dosta sam društven lik i prilazim i muškima i ženama gotovo podjednako u noćnim izlascima. Ona klasika, stojim pored konobara u noćnom klubu i ako se netko zapikne zapocnem neobavezni razgovor. Tako sam inace upoznavao ekipu u srednjoj i prije, nemogu reći sa velikim % uspješnosti, no upoznao sam jako solidno društvo, ljude s kojima se cak i danas družim. No, u zadnje vrijeme, u prosle dvije/tri godine ne da sam upoznao i jednu osobu (ni mušku ni zensku) nego su me muski tretirali sa ćistim disrespektom ili agresivnošću, a žene sa gadenjem ili mržnjom. Kako si vrtim misli unazad sve te nedavne situacije su me potaknule da napišem ovu temu.

Da vas pitam, jeste li primjetili da je danas skoro pa i neprihvatljivo da upoznajete nasumicno ljude? Ili ja samo sanjam.
VladKotarrski is offline  
Old 15.08.2021., 15:49   #2
Tema ima smisla..

Ako dobivamo preporuke za posao, nije neobično zatraziti preporuke za vezu/brak...
Ali od koga ?
Od bivseg supružnika ?
Od partnera ?
N.B.F. is offline  
Old 15.08.2021., 16:07   #3
Znalo se desiti da mi prijatelji/kolege/poznanici iz nekog razloga predlože nekog svog prijatelja za dejtanje i to su redovito osobe za koje uopće nisam zainteresirana, bez obzira na ''preporuku''.

Mislim da ljudi to rade toliko da se riješe solera (smatrajući da biti solo nije poželjno), a ne iz realne procjene ''a vidi, bili bi baš dobar par''.
Purple one is offline  
Old 15.08.2021., 16:13   #4
Ne znam što si to morao reći ili kako prići da bi te i muškarci i žene tako tretirali kako si opisao, pa ako možeš malo mi razjasni taj dio jer me zaintrigirao. S ostalim se slažem i čak potvrđujem po svom iskustvu. Kao da su lockdowni s vremenom sve nekako ubili u pojam da više ne znamo normalno razgovarati i držimo se uskog kruga ljudi.
Nick Marshall is offline  
Old 15.08.2021., 16:22   #5
Quote:
Purple one kaže: Pogledaj post
Znalo se desiti da mi prijatelji/kolege/poznanici iz nekog razloga predlože nekog svog prijatelja za dejtanje i to su redovito osobe za koje uopće nisam zainteresirana, bez obzira na ''preporuku''.



Mislim da ljudi to rade toliko da se riješe solera (smatrajući da biti solo nije poželjno), a ne iz realne procjene ''a vidi, bili bi baš dobar par''.
Znači nisi zainteresirana za osobu i to automatski znači da je osoba bezvezna i da ju prijatelji pokušavaju "uvalit" nekom?

Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Old 15.08.2021., 16:24   #6
Upoznavanje bez reference može proći ako si zgodan jer sve žene sanjaju o tome da im priđe neki zgodni neznanac s kojim bi mogle ostvariti vezu ili bar seks. Ako nisi nešto naročito zgodan, mislim da takav pristup teško može uroditi plodom. Naravno, ovisi dosta i o tome kome prilaziš; u pravilu, što je djevojka ljepša, manje su ti šanse za uspjeh i obratno.
Rikoro is offline  
Old 15.08.2021., 16:31   #7
Ja i dalje ne shvaćam što nekima ovdje predstavlja "referencu".
Upoznavanje i te kako ide bez referenci i zapravo je i bolje nego sa referencama.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Zli_Ciko is offline  
Old 15.08.2021., 16:34   #8
Quote:
dr.cox kaže: Pogledaj post
Znači nisi zainteresirana za osobu i to automatski znači da je osoba bezvezna i da ju prijatelji pokušavaju "uvalit" nekom?

Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk
Nisam napisala da prijatelji tu osobu žele ''uvaliti'' nekomu, nego je rašireno razmišljanje da biti solo nije poželjno i ljudi čim vide dvije solo osobe dođu na ideju da ih pokušaju spojiti, što je besmisleno.
Purple one is offline  
Old 15.08.2021., 16:34   #9
Quote:
VladKotarrski kaže: Pogledaj post
Ne pišem striktno o ljubavi ovdje nego i za prijateljstvo, osobito o muško - muško odnosima.
O ljudima koji su potpuni outsideri ništa se ne zna, jesu li nasilnici, lopovi, baš ništa.

Nema to veze s društvenim uvjetovanjem, šta misliš, da su naši savanski preci objeručke prihvaćali ljude koje nikad prije nisu vidjeli i o kojima baš ništa nisu znali?

Zato se krugovi poznanstva obično i šire preko već postojećih poznanstava.

Kad su ljudi pijani adolescenti to je nešto drugačije.


Otkud ti uopće motivacija da prijatelje stječeš random upadanjem potpuno nepoznatim ljudima o kojima apsolutno ništa ne znaš?
muca copatarica is offline  
Old 15.08.2021., 16:34   #10
Quote:
VladKotarrski kaže: Pogledaj post
Da vas pitam, jeste li primjetili da je danas skoro pa i neprihvatljivo da upoznajete nasumicno ljude? Ili ja samo sanjam.
Jesam ali to uglavnom ovisi kako se ljudi u tom trenutku osjećaju.

Kada sam opuštena, super volje, bez većih briga i problema, kad poskakujem od sreće i zadovoljstva, vrlo lako uspostavljam neočekivane kontakte na bilo kojem mjestu (od birca, trgovine, kafića, stanice ...)
Tada me ne zaboli ako me netko u tom trenutku krivo pogleda, odbije ili nije za razgovor.

Međutim, kada sam loše volje, u brigama, kad nisam u dobroj fazi života, može mi uletiti Apolon,neće me impresionirati.
Isto tako, ako u takvom raspoloženju prilazim drugima, sa namjerom da moram upostaviti kontakt, onda to loše ispadne jer se interakcija čini fejk i isforsirana... i neuspješna.


Provjeri kako zračiš i u kojem si raspoloženju kada uspostavljaš interakciju.
S druge strane, treba uzeti u obzir da nisu svi ljudi otvoreni za nova poznanstva, bez obzira kako se osoba koja im prilazi ponaša.
__________________
Death and life are in the power of the tongue, and those who love it will eat its fruits. (Proverbs 18:21)
Chocobella is offline  
Old 15.08.2021., 16:42   #11
Ljudi u RL imaju svog posla i uglavnom mi se cini prilicno nepristojno samo tako uletiti nekome samo tako na cesti, u tramvaju ili nesto. Nisam ni siguran u neka "dobra stara vremena" kad je to bilo normalno ili prihvatljivo.

Ako zelis upoznati nepoznatu zenu, imas koliko hoces dating aplikacija. Ako zelis upoznati nove prijatelje, imas raznorazna druzenja i klubove.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 15.08.2021., 16:44   #12
Quote:
Purple one kaže: Pogledaj post
Nisam napisala da prijatelji tu osobu žele ''uvaliti'' nekomu, nego je rašireno razmišljanje da biti solo nije poželjno i ljudi čim vide dvije solo osobe dođu na ideju da ih pokušaju spojiti, što je besmisleno.
To je meni dosta ovako đubretarsko ponašanje jer ti frendovi iskazuju manjak poštovanja. A i dovodi do neugodne situacije ako probaju ta "spajanja" izvesti u javnosti dok se družite svi zajedno npr.
FuzzBall is offline  
Old 15.08.2021., 16:48   #13
Quote:
FuzzBall kaže: Pogledaj post
To je meni dosta ovako đubretarsko ponašanje jer ti frendovi iskazuju manjak poštovanja. A i dovodi do neugodne situacije ako probaju ta "spajanja" izvesti u javnosti dok se družite svi zajedno npr.
Slažem se s ovim.
Purple one is offline  
Old 15.08.2021., 16:55   #14
Kad god su me probali spojiti, nije dobro izgledalo mada je bilo fizičke privlačnosti. Podsjeća me na uvaljivanje škart robe, koliko god ružno zvučalo. Jer proizvod kojeg stalno uvaljuju, a nikom ne paše mora imat neku jebenu falingu koja nije nužno okom vidljiva nego je ponekad karakterna crta kad su ljudi u pitanju.
Nick Marshall is offline  
Old 15.08.2021., 16:58   #15
Upisi se u neko planinarsko drustvo, volontiraj, ako imas hoby uclani se u neki klub vezano za to i upoznat ces hrpu zanimljivih ljudi.
__________________
Poslano s mog kalkulatora. ❤️🎶🎶🎶❤️
Gioia- is offline  
Old 15.08.2021., 17:06   #16
Quote:
Gioia- kaže: Pogledaj post
Upisi se u neko planinarsko drustvo, volontiraj, ako imas hoby uclani se u neki klub vezano za to i upoznat ces hrpu zanimljivih ljudi.

Gdje vas samo nalaze s tako pametnim savjetima za planinarenje. Da, prvo što mu padne na um je upisat se na planinarenje, a grinta ako nema lifta do petog kata i mora se penjati i nikad nije u komadu hodao više od pola sata nego autom ide i do trafike. Nije to za svakoga, treba biti u dobroj kondiciji i raditi ono što voli. Ovako patiti se radi par ljudi koji mogu i ne moraju uopće biti druželjubivi osobe nema smisla, samo sebi radi štetu. Kad već ide po klubovima, nek ode na par festivala i tamo se proba skompati u velikim grupama. I nikako ne na cajke jer su tamo ljudi najmanje otvoreni i nekako ufurani u sebe više nego u glazbu.
Nick Marshall is offline  
Old 15.08.2021., 17:16   #17
Planinarska drustva imaju svoje skole i i oganizirane izlete koji su vise zahtjevni i manje zahtjevni.
Pa nece na Kilimanjaro odmah ic.
Cilj tih izleta je druzenje.
Jako puno mladih planinari i druzi se.
Ako nisi probao i vidio ne lupetaj.
__________________
Poslano s mog kalkulatora. ❤️🎶🎶🎶❤️
Gioia- is offline  
Old 15.08.2021., 17:22   #18
OP: Depresivan sam jer nikada nisam imao vezu
LJES/US: Učlani se u planinarsko društvo.

OP: Nemam prijatelje
LJES/US: Učlani se u planinarsko društvo.

OP: Mačka mi ima rak limfnih čvorova.
LJES/US: Učlani se u planinarsko društvo.



Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Old 15.08.2021., 17:33   #19
Uvijek ima izbora.
Pokrenut se ili uvenut na mjestu.
__________________
Poslano s mog kalkulatora. ❤️🎶🎶🎶❤️
Gioia- is offline  
Old 15.08.2021., 17:42   #20
Quote:
dr.cox kaže: Pogledaj post
OP: Depresivan sam jer nikada nisam imao vezu
LJES/US: Učlani se u planinarsko društvo.

OP: Nemam prijatelje
LJES/US: Učlani se u planinarsko društvo.

OP: Mačka mi ima rak limfnih čvorova.
LJES/US: Učlani se u planinarsko društvo.
k


ZUD: provjeri stitnjacu
akbugger is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger