Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2010., 11:20   #1
Je li moguće opsjednuće?

Dugo već razmišljam da li da se registriram i postavim ovu temu , jer pretpostavljam da ću naići na razne napade i ismijavanja, al eto nemam puno izbora.

Moj problem počinje prije 6 godina, kada sam počela imati ispade bijesa i završila na psihijatriji. inače sam skroz normalna, osim što sam jako razdražljiva i ponekad depresivna. više puta su me morali hospitalizirati radi ovih ispada, ali doktori mi nikad nisu mogli ustvrditi neku dijagnozu.

kako se to manifestira? obično se prvo zgrčim negdje u neki kut sobe, prvo plačem u sebi, onda se počnem derati i vrištati, ako me netko dira ili mi nešto govori za to vrijeme vrištim na njega i psujem ako me dira postajem agresivna i tučem se. razbijam pokučstvo.

od čega sve dolazi? ne znam. jednostavno me sve nervira. stavila bih naglasak na zvukove. ne trpim zvukove. kao da mi netko provlači neki konac kroz uši u mozak. ovisi o vrsti zvuka. nekad imam osjećaj kao da mi netko ruje bušilicom po mozgu. sve od normalnih zvukova, koje drugi ljudi doživljavaju pod normalno.

sve ovo me dovodi u grozna stanja, ponekad od očaja udaram glavom u zid, režem si ruke, pijem velike količine tableta za smirenje...

zašto sumnjam na opsjeduče zlim silama? zato šta jednostavno osjećam da netko radi nešto protiv mene. i da u tim stanjima to nisam ja. ne mislim da ja da je ovo klasično opsjednuće, da je u mene ušao taj i taj demon, ali je li moguće da se radi o nekim zlim silama. nedaju mi spavati, a kad spavam obično sanjam užasne snove, kako me netko siluje ili kako me opsjeda zli duh, kako sam mrtva itd sve u svemu grozno.. počela sam sumnjati u to jer općenito vjerujem u dobro i zlo, a znam jednu ženu iz moje familije šta mrzi našu obitelj i misli da smo joj mi uništili život njezine djece, a poznato nam je da je posječivala razne vračare. eto zanima me , ako netko ima neko mišljenje, i kome bih se mogla obratit za pomoć..
elizabeth_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:11   #2
Žao mi je, ali to više sliči na bipolarni poremećaj nego na opsjednuće.

Inače, naravno da ljudi mogu biti opsjednuti. To se zove manija, i primjera toga imaš na ovom forumu.
Koliko ljudi je opsjednuto, recimo, teorijama zavjera...
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:22   #3
Možda bolje da si ovu temu postavila u podforum psihologija.

Čini se da si samo malo jače psihički rastrojena. Ne radi se ni o kakvim demonima. Demoni smo mi sami sebi. Naime, um je vrlo moćna stvar i ti ako si gledala brutalne horor filmove i bila izložena nekakvim psihičkim traumama, uz to još vjeruješ u te vračarske gluposti, tada si spravila jedan vrlo neugodan koktel za svoju psihu i sada ti se to sve vraća. Tvoja podsvijest ti se "osvećuje" za sve ono smeće koje si u nj stavljala. Stoga se odrekni tih loših navika, pa i ljudi koji te tlače. Ukloni ponajprije iluziju koja te opsjeda. To što postavljaš temu o "mogućem opsjednuću" i "demonima" već govori puno o tome koliko si žrtva same sebe. To su iluzije. Kad ih odbaciš, tad će i tvoj problem nestati. Zapamti to.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:45   #4
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Možda bolje da si ovu temu postavila u podforum psihologija.

Čini se da si samo malo jače psihički rastrojena. Ne radi se ni o kakvim demonima. Demoni smo mi sami sebi. Naime, um je vrlo moćna stvar i ti ako si gledala brutalne horor filmove i bila izložena nekakvim psihičkim traumama, uz to još vjeruješ u te vračarske gluposti, tada si spravila jedan vrlo neugodan koktel za svoju psihu i sada ti se to sve vraća. Tvoja podsvijest ti se "osvećuje" za sve ono smeće koje si u nj stavljala. Stoga se odrekni tih loših navika, pa i ljudi koji te tlače. Ukloni ponajprije iluziju koja te opsjeda. To što postavljaš temu o "mogućem opsjednuću" i "demonima" već govori puno o tome koliko si žrtva same sebe. To su iluzije. Kad ih odbaciš, tad će i tvoj problem nestati. Zapamti to.
zle sile i demoni postoje. ne otkrivam ja toplu vodu.
__________________
It's just a feeling, I guess...
elizabeth_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:46   #5
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Žao mi je, ali to više sliči na bipolarni poremećaj nego na opsjednuće.

Inače, naravno da ljudi mogu biti opsjednuti. To se zove manija, i primjera toga imaš na ovom forumu.
Koliko ljudi je opsjednuto, recimo, teorijama zavjera...
bipolarni poremećaj mi nijedan doktor nikad nije dijagnosticirao, bila sam kod cca 8 doktora. nemam shizoidnu bolest. nemoš bit pametniji od doktora specijaliziranih za davanje dijagnoza.

a šta se tiče opsjednuća npr teorijama zavjere, ja nisam opsjednuta tako nekim stvarima nego nešto mene opsjeda. u tom je razlika.
__________________
It's just a feeling, I guess...
elizabeth_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:03   #6
Imaš ispadaje bjesa i depresije. Manično-depresivna si. Klasični znakovi bipolarnog poremećaja.
Ne kažem da sam pametniji od doktora, niti da je to sigurna dijagnoza.
Samo kažem da je vjerovatnija od opsjednutosti vragom.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:02   #7
Quote:
elizabeth_black kaže: Pogledaj post
Dugo već razmišljam da li da se registriram i postavim ovu temu , jer pretpostavljam da ću naići na razne napade i ismijavanja, al eto nemam puno izbora.

Moj problem počinje prije 6 godina, kada sam počela imati ispade bijesa i završila na psihijatriji. inače sam skroz normalna, osim što sam jako razdražljiva i ponekad depresivna. više puta su me morali hospitalizirati radi ovih ispada, ali doktori mi nikad nisu mogli ustvrditi neku dijagnozu.

kako se to manifestira? obično se prvo zgrčim negdje u neki kut sobe, prvo plačem u sebi, onda se počnem derati i vrištati, ako me netko dira ili mi nešto govori za to vrijeme vrištim na njega i psujem ako me dira postajem agresivna i tučem se. razbijam pokučstvo.

od čega sve dolazi? ne znam. jednostavno me sve nervira. stavila bih naglasak na zvukove. ne trpim zvukove. kao da mi netko provlači neki konac kroz uši u mozak. ovisi o vrsti zvuka. nekad imam osjećaj kao da mi netko ruje bušilicom po mozgu. sve od normalnih zvukova, koje drugi ljudi doživljavaju pod normalno.

sve ovo me dovodi u grozna stanja, ponekad od očaja udaram glavom u zid, režem si ruke, pijem velike količine tableta za smirenje...

zašto sumnjam na opsjeduče zlim silama? zato šta jednostavno osjećam da netko radi nešto protiv mene. i da u tim stanjima to nisam ja. ne mislim da ja da je ovo klasično opsjednuće, da je u mene ušao taj i taj demon, ali je li moguće da se radi o nekim zlim silama. nedaju mi spavati, a kad spavam obično sanjam užasne snove, kako me netko siluje ili kako me opsjeda zli duh, kako sam mrtva itd sve u svemu grozno.. počela sam sumnjati u to jer općenito vjerujem u dobro i zlo, a znam jednu ženu iz moje familije šta mrzi našu obitelj i misli da smo joj mi uništili život njezine djece, a poznato nam je da je posječivala razne vračare. eto zanima me , ako netko ima neko mišljenje, i kome bih se mogla obratit za pomoć..
pa ako ti psiholozi i psihijatri nisu našli rješenje ....ono što mislim da ti je osnovni problem-dezinformiranost. Očito imaš neke strahove koji su posljedica potisnutih proživljenih trauma, na što ukazuju i noćne more, koje se obično jave kao signal/alarm na neko proživljeno iskustvo koje nismo u sebi i sa sobom razriješili. S druge strane, strah od budućnosti, da se tako izrazim, kakva ti je perspektiva tvog života? Koliko misliš da si u stanju savladati sve probleme, izazove, ciljeve koje život pred tebom donosi, odnosno ono što si sama sebi zacrtala?
Znaš, uvijek postoji 'izvor frustracije' kojeg treba pronaći. Nekad je to neko traumatično iskustvo, nekad je to netko iz bliskog okruženja tko nam svjesno/nesvjesno crpi energiju i zagađuje um. Pa se od takvih osoba treba maknut.
Istina, ima ljudi koje se bave svim i svačim. Sama ideja o tome da ti je netko 'nešto napravio' i da to 'djeluje' može proizvest ovakve epizode u tvom ponašanju. Zato kažem da si dezinformirana. Ne može ti nitko ništa.
Sva ta 'djelovanja' baba vračara i sličnih funkcioniraju na principu vjerovanja. Ako vjeruješ da ti se nešto može desiti, onda će ti se vjerojatno i desiti. U svakom slučaju, mozak ti je zatrovan vlastitim uvjerenjima.
Napisala si da ti je problem počeo sa napadima bijesa i agresije. Kad smo bijesni i agresivni znači da smo u stanju obrane, osjećamo se ugroženi nečim ili nekim. Pogledaj recimo životinje, kad su one bijesne i agresivne? Kad ih netko gnjavi, ugrožava...Šta se desilo prije 6 godina?
S obzirom, da si ovo pitanje postavila na temi Magija i mistika, bila sam slobodna da ti otvorim karte. Kroz prošlost Carica+Pustinjak uz 8 dinara....ovo znači da je cijela tvoja percepcija i shvaćanje magije, uroka, dobra, zla i sličnog pogrešna...Informiraj se! I ne čitaj svaku knjigu koja ti dođe pod ruku na tu temu.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 14:33   #8
Draga Elizabeth Black,
postavila si pitanje a sama si već dala precizan odgovor. Ti točno znaš što ti je, samo neznaš kako da se toga riješiš. Čudno mi je samo da te od 8 liječnika koji bi trebali znati kako da ti pomognu niti jedan ti nije rekao kako da se oslobodiš.
Da li si krštena?
Da li su ti te stvari počele najedamput, ili malo po malo?
Da li si između tih napadaja sasvim normalna?
Kako se osjećaš u crkvi?
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 15:40   #9
Quote:
elizabeth_black kaže: Pogledaj post
zle sile i demoni postoje. ne otkrivam ja toplu vodu.
Demoni nisu zli.Posjeti psihijatra.
iFail is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 20:30   #10
da moguće je, ja svjedočio tome


Quote:
iFail kaže: Pogledaj post
Demoni nisu zli.Posjeti psihijatra.
ne, ja sam nemoj mi sad da su dobro i zlo ljudske konstrukcije i da su demoni zapravo tužni i želje pažnju jer... ne znam zašto ali nemoj
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 10:48   #11
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
ne, ja sam nemoj mi sad da su dobro i zlo ljudske konstrukcije i da su demoni zapravo tužni i želje pažnju jer... ne znam zašto ali nemoj
Odakle tebi to da su Demoni zli? Iz starih grimoara tipa Biblije, Tore i Kurana?
Riječ demon dolazi od grčke riječi daimon, sto znači "božanska moć" ili "božanska mudrost".
Demoni su zapravo prvi i orginalni bogovi čovječanstva, koji su štovani od strane Babilonaca, Sumerana, Egipćana, Grka, Rimljana. Danas prema učenju i tradiciji RHP religija (kršćanstvo,židovstvo,islam) Demoni su poznati kao zla čudovišta/monstrumi koji opsjedaju ljude i čine im zlo, veliki apsurd.

Ima stara poslovica "Sve je moguće osim drvene peći" , pa je tako i moguća opsjednutost od strane nekih entiteta, ali nemoj petljat Demone u to.
iFail is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:14   #12
Quote:
elizabeth_black kaže: Pogledaj post
Dugo već razmišljam da li da se registriram i postavim ovu temu , jer pretpostavljam da ću naići na razne napade i ismijavanja, al eto nemam puno izbora.

Moj problem počinje prije 6 godina, kada sam počela imati ispade bijesa i završila na psihijatriji. inače sam skroz normalna, osim što sam jako razdražljiva i ponekad depresivna. više puta su me morali hospitalizirati radi ovih ispada, ali doktori mi nikad nisu mogli ustvrditi neku dijagnozu.

kako se to manifestira? obično se prvo zgrčim negdje u neki kut sobe, prvo plačem u sebi, onda se počnem derati i vrištati, ako me netko dira ili mi nešto govori za to vrijeme vrištim na njega i psujem ako me dira postajem agresivna i tučem se. razbijam pokučstvo.

od čega sve dolazi? ne znam. jednostavno me sve nervira. stavila bih naglasak na zvukove. ne trpim zvukove. kao da mi netko provlači neki konac kroz uši u mozak. ovisi o vrsti zvuka. nekad imam osjećaj kao da mi netko ruje bušilicom po mozgu. sve od normalnih zvukova, koje drugi ljudi doživljavaju pod normalno.

sve ovo me dovodi u grozna stanja, ponekad od očaja udaram glavom u zid, režem si ruke, pijem velike količine tableta za smirenje...

zašto sumnjam na opsjeduče zlim silama? zato šta jednostavno osjećam da netko radi nešto protiv mene. i da u tim stanjima to nisam ja. ne mislim da ja da je ovo klasično opsjednuće, da je u mene ušao taj i taj demon, ali je li moguće da se radi o nekim zlim silama. nedaju mi spavati, a kad spavam obično sanjam užasne snove, kako me netko siluje ili kako me opsjeda zli duh, kako sam mrtva itd sve u svemu grozno.. počela sam sumnjati u to jer općenito vjerujem u dobro i zlo, a znam jednu ženu iz moje familije šta mrzi našu obitelj i misli da smo joj mi uništili život njezine djece, a poznato nam je da je posječivala razne vračare. eto zanima me , ako netko ima neko mišljenje, i kome bih se mogla obratit za pomoć..
Ja bih osobno kod tebe isključio dijagnozu bipolarnog premećaja i maničnu depresiju!

A što se tiče tih raznih magija, bacanja uroka i sličnih stvari, one nažalost, postoje i moguće su koliko god mnogi pokušavali to demantirati. Za to postoje dokazi i činjenice i moje mišljenje je da bih trebala uzet u obzir to kao jednan od mogućih razloga! Ali nikako ne posjećivati nekakve vračare i ljude koji "prodaju maglu" o bijeloj magiji i sl. glupostima, nego posjetiti nekog svećenika i obratiti mu se za pomoć ili da te barem uputi nekome ko bi ti mogao pomoći!!!!

Druga mogućnost je stvarno neki teški oblik psihičkog poremećaja koji može biti uzrokovan, primjerice trovanjem nekim metalima kao što su olovo ili živine pare! Možda neki PTSP zbog traumatičnog djetinjstva koji se onda stvarno na jedan jako čudan način manifestira u tvojoj psihi, mada ne vjerujem jer bi doktori specijalisti to već dijagnozirali!

Ne znam, teško je reći, ali problem je jako ozbiljan i pokušaj tražiti pomoć i rješenje, nemoj odustati!!!

Želim ti sve najbolje!!!
Passer by is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:38   #13
naravno da je opsjednuće moguće,vidjela sam na svoje oči, samo da je to istina u tvom slučaju tebi to nikada ne bi palo na pamet. Tako da to sigurno nije. A sad za uroke i to...najbolje ti je da uzmeš Bibliju u ruke i čitaš malo novi zavijet ako si katolik ili krščanin i lijepo se obrati dragom Bogu i on će ti ionako bolje pomoći nego bilo koji tkzv stručnjak. Samo znaš, moraš biti iskrena i prema sebi i prema Njemu. Sretno....
__________________
suncheko....
ivana.nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:54   #14
Quote:
ivana.nina kaže: Pogledaj post
naravno da je opsjednuće moguće,vidjela sam na svoje oči, samo da je to istina u tvom slučaju tebi to nikada ne bi palo na pamet. Tako da to sigurno nije. A sad za uroke i to...najbolje ti je da uzmeš Bibliju u ruke i čitaš malo novi zavijet ako si katolik ili krščanin i lijepo se obrati dragom Bogu i on će ti ionako bolje pomoći nego bilo koji tkzv stručnjak. Samo znaš, moraš biti iskrena i prema sebi i prema Njemu. Sretno....
opsjednuće je moguće naravno .
ali ne slažem se sa tim da ona ne može skužit sama da je opsjednuta. mislim da s vremenom shvati kako nakon nekog vremena mijenja raspoloženje i da joj to postaje čudno, pogotovo ako je išla kod dosta doktora koji nisu mogli ništa utvrdit, o kojoj je bolesti ili poremećaju riječ.

najbolje ti je da odeš kod hodže. on to zna sve riješit, ako je riječ o opsjednutosti ili bilo kakvim crnim magijama. to ti je moj savjet
__________________
She sits in the corner singing herself to sleep wrapped around in the promises that no one seems to keep ...
Syrenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:55   #15
Quote:
iFail kaže: Pogledaj post
Demoni nisu zli.
postoje dobri i zli. kao i ljudi
__________________
She sits in the corner singing herself to sleep wrapped around in the promises that no one seems to keep ...
Syrenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:57   #16
Elizabeth Black,
ako te zanima jedan od načina da malo proučiš svoje stanje, reci paću ti poslati jedan tekst. Vjerujem da ćeš nešto otkriti, a onda i učiniti.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:11   #17
meni se iste stvari događaju kao i zebi samo u malo blazem obliku...traje mi nekoliko dana,samo se probudim bjesna na sve,svađam se sa svima bez razloga vicem...ma ko luđakinja...a onda za uru vrimena sam tako tuzna i placem do kraja dana samo placem...neznam sta mi je...to vec traje dugo takvo stanje,bojim se da se ne pogorsa a neznam sta da radim. nemogu si pomoc kad me to uhvati zato vec znam kad osjetim da ludim pobjegnem u sobu i lezim cili dan da ne zamaram ukucane sa svojim stanjem..
splicanka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:26   #18
pola moje obitelji je uvjereno da mi je stari opsjednut (imate slične simptome samo što on sve poriče)...
ali kako kod takvih stvari biti siguran? kako to provjeriti?

jednom smo u juhu dodali par kapi sv. vode i tresnio je tanjur od zid i malo divljo ali to može bit i slučajno, događalo se i sa običnom vodom da jelo završi rasuto po cjeloj prostoriji u valovima bjesa
__________________
Ako nema vjetra veslaj.
lulu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:49   #19
a zašto se ne konzultirate sa nekim dobrim svećenikom? na forumu sigurno nećete doznati kako izgleda opsjednuće. opsjednuća sotonom su veoma rijetka ali zli duhovi napadaju ljude i uzrokuju takva ponašanja kako ste opisali.

djelovanje Zloga se očituje na razne načine, postoji odlična knjiga Milivoja Bolobanića na tu temu i preporučujem je svakome
DixyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 19:27   #20
procitala sam tu knjigu i bila na njegovim duhovnim obnovama..
splicanka007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.