Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 00:05   #41
Quote:
vjestac_st kaže: Pogledaj post
evo nisam vidio da je itko spominjao nesto ovako bitno tu...
ako netko zna ista neka pise...
Napisat ću ti nešto o vampirima to su natprirodna bića koja imaju više skupina od krvopija,psihovampira,astralnih,seksualnih i drugih vrsta.Kada se spomene riječ vampir, većina ljudi misli na vampire iz filmova ili na vampire koji napadaju ljude po noći i ispijaju im krv ali to nije tako jednostavno zato što vampiri ne ostavljaju tragove,živimo u vijeku moderne tehnologije kada vampirima nije potrebno ubijati ljude da bi se nahranili njegovom krvlju ili energijom.Današnji vampiri su u zarobljeni u prošlosti ali su se prilagodili na budućnost oni koji nisu su počinili samoubojstvo a samo najači su opstali i prilagodili se novom vremenu.Inače se vampiri po prirodi teško prilagodavaju na promjene u vremenu na novu modu,trendove,običaje itd ali se moraju prilagoditi da bi nastavili sa živjeti svojim underground životom.Naprimjer psiho vampiri obožavaju gdje ima mnogo ljudi tamo se oni poput adaptera hrane njihovim energetikom koje ljudi ispuštaju kada su emotivni i opušteni,psihovampirizam je star isto koliko i druge vrste vampirizma ali razlika je u tome da psihovampir ne mora kupovati krv da bi se nahranio,njemu je dovoljno otiči u disco klub ili na koncert i on je pun.Astralni i seksualni vampiri su sasvim druga priča jedni se hrane pozitivnom aurom sa vaše duše a seksualni vampiri se hrane sa seksom oni su nezasitni i prepotetni njima je seks ono što je vama hrana.Toliko za sada o vampirima laku noć.
underworldgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 19:53   #42
vampiri su nastali na balkanu u srbiji,gdje je snimljen i prvi film o vampiru.
prvi i najstariji vampir koji u srbskim pokrajinama uljeva strah u kosti i puno
stranaca plati da sluša priče o toj spodobi savi savanoviću,koji je postao
vampir.
jel vjerujete vi u priče o savi savanoviću i petru blagojeviću koji haraju središtem serbie selima?
zbog njih ljudi spavaju sa kolcem i češnjakom boje se iza noći šetat dvorištem a kamo šumom.
priče o njima idu već od davnih dana iz usta u usta po cjeloj njihovoj državi a turisti iz puno zemalja
dolaze u selo radi njih dvojice takozvanih vampira,da slušaju priče o savi i slikaju njegove vodenice.
on selu donosi pare taj misteriozni sava koji im unosi strah u kosti donosi i reklamu njihovom selu.
ime nije izmišljeno jer ima ljudi koji nose prezime te dvojice i njihovi su potomci.

vjerujete da je istina ili reklama da namame naivne strance?

savo je pretučen nakon što je pogrešno optužen za zločin,krvav se vratio
u selo i rekao prokleti bili ja ću se vratit i sve ljude ubiti
nakon sahrane,njegov grob dva mjeseca poslje bješe iskopan a njegov leš
nedostaje,onda se u pokrajini zabilježilo 30 mrtvih ljudi,svi umrli ugrizom u
vrat,nakon kratkog vremena ga nalaze u grobu s svježom krvi oko usta.
zaljevaju ga bjelom bojom i spaljuju.

ali bilo je još žrtava kojima su se udovi micali i oni bi trebali postat vampiri.
za više proguglati
vasilijemitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 05:05   #43
Quote:
vasilijemitu kaže: Pogledaj post
vampiri su nastali na balkanu u srbiji,gdje je snimljen i prvi film o vampiru.
prvi i najstariji vampir koji u srbskim pokrajinama uljeva strah u kosti i puno
stranaca plati da sluša priče o toj spodobi savi savanoviću,koji je postao
vampir.
jel vjerujete vi u priče o savi savanoviću i petru blagojeviću koji haraju središtem serbie selima?
zbog njih ljudi spavaju sa kolcem i češnjakom boje se iza noći šetat dvorištem a kamo šumom.
priče o njima idu već od davnih dana iz usta u usta po cjeloj njihovoj državi a turisti iz puno zemalja
dolaze u selo radi njih dvojice takozvanih vampira,da slušaju priče o savi i slikaju njegove vodenice.
on selu donosi pare taj misteriozni sava koji im unosi strah u kosti donosi i reklamu njihovom selu.
ime nije izmišljeno jer ima ljudi koji nose prezime te dvojice i njihovi su potomci.

vjerujete da je istina ili reklama da namame naivne strance?

savo je pretučen nakon što je pogrešno optužen za zločin,krvav se vratio
u selo i rekao prokleti bili ja ću se vratit i sve ljude ubiti
nakon sahrane,njegov grob dva mjeseca poslje bješe iskopan a njegov leš
nedostaje,onda se u pokrajini zabilježilo 30 mrtvih ljudi,svi umrli ugrizom u
vrat,nakon kratkog vremena ga nalaze u grobu s svježom krvi oko usta.
zaljevaju ga bjelom bojom i spaljuju.

ali bilo je još žrtava kojima su se udovi micali i oni bi trebali postat vampiri.
za više proguglati
Vampiri postoje još od biblijskih vremena i nisu nastali u Srbiji prva najstarija vampirica je bila Lilith - prva Adamova žena izbačena iz raja, dok drugi biblijska priča kaže da je dobrovoljno otišla u nepoznate zemlje. Kad Kajin ubije Abela biva protjeran iz raja te dolazi kod Lilith tražeći od nje da ga probudi, da bude neovisan o Bogu. Zbog toga četiri arhanđela (Mihael, Rafael, Urijel i Gabrijel) proklinju ga da se boji vatre, sunca, da ne može umrijeti prirodnom smrću i da zauvijek pije krv ljudi. On odlazi u grad Enoch gdje živi s potomcima, uspostavlja hijerarhiju, a njegova djeca su načinila riječ rat. KLan Nosferatu potop je preživio zakopavši se duboko pod zemlju.
Djeca su počela ubijati sve starije od 300 godina, dolazi do stvaranja 13 klanova na ruševinama bivšeg carstva, jedan od klanova bijaše Nosferatu - klan skrivenih odnosno vampira.Ta Biblijska priča ide ovako:
U početku, Bog je najprije stvorio Adama i prvu ženu Lilith. Napravio ih je različito, ali Lilith je zahtijevala ravnopravnost s Adamom. Međutim, time je išla protiv Božje volje, pa je izbačena iz Edena. Lutala je svijetom, proklinjući Adamove potomke da se hrane krvlju svojih prvorođenih. Zatim je Bog napravio ženu Evu, od Adamovog rebra, i bilo joj je u prirodi da ništa ne zahtijeva. Živjeli su tako u Edenu, pa kad su bili izbačeni, otišli su i osnovali svoje selo. Tamo je Eva na svijet donijela Kaina i Abela. Kada su oba odrasla Bog je od njih tražio žrtve. Abel je bio stočar i žrtvovao janjad te je Bogu bio miliji, a Kain voćar i prinosio je najljepše voće kao žrtvu. Kada mu je Bog rekao da žrtvuje polovicu svoje sreće, on je to i učinio. Ubio je brata Abela, ono stoje najviše volio. Zbog te zablude i velikog grijeha bio je prisiljen otići. Kain je patio u usamljenosti, kao što govori u stihu:

"Bijah sam u Tami i postao sve gladniji.
bijah sam u Tami i postao sve hladniji.
bijah sam u Tami i plakao."

Tada je do njega došla lijepa i tamna žena, te ga je nahranila, obukla i voljela - Lilith. Lilith je imala posebne moći koje je razvila, a sada je njih zahtijevao i Kain. Ona nije znala kako će one utjecati na njega, jer je bio proklet od oca, no, znala je da će umrijeti bez njih. Tako je Kain pio njenu krv i pao u najdublju tamu...

Bog je poslao četiri arhanđela kako bi spasio Kaina. Mihael se obratio Kainu riječima:

"Sine Adama, Sine Eve, tvoj zločin bijaše velik,
pa ipak je i milost moga Oca također velika.
Zar se nećeš pokajati za zlo koje si počinio,
i pustiti da te Njegov oprost pročisti?"

A Kain mu odgovori da ne traži Božji oprost, nego svoj, jer si nije mogao oprostiti ubojstvo svoga brata. Po Kaina su došla i ostala tri arhanđela, Rafael, Gabriel i Uriel. Ali Kainov odgovor je i dalje ostao isti. Mihael ga je prokleo da se boji njegovog plamena, jer će ga pretvoriti u pepeo. Rafael ga proklinje da se boji zore jer će ga ona tražiti i opeći kao vatra.
underworldgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 13:52   #44
Quote:
underworldgirl kaže: Pogledaj post
Vampiri postoje još od biblijskih vremena i nisu nastali u Srbiji prva najstarija vampirica je bila Lilith - prva Adamova žena izbačena iz raja, dok drugi biblijska priča kaže da je dobrovoljno otišla u nepoznate zemlje. Kad Kajin ubije Abela biva protjeran iz raja te dolazi kod Lilith tražeći od nje da ga probudi, da bude neovisan o Bogu. Zbog toga četiri arhanđela (Mihael, Rafael, Urijel i Gabrijel) proklinju ga da se boji vatre, sunca, da ne može umrijeti prirodnom smrću i da zauvijek pije krv ljudi. On odlazi u grad Enoch gdje živi s potomcima, uspostavlja hijerarhiju, a njegova djeca su načinila riječ rat. KLan Nosferatu potop je preživio zakopavši se duboko pod zemlju.
Djeca su počela ubijati sve starije od 300 godina, dolazi do stvaranja 13 klanova na ruševinama bivšeg carstva, jedan od klanova bijaše Nosferatu - klan skrivenih odnosno vampira.Ta Biblijska priča ide ovako:
U početku, Bog je najprije stvorio Adama i prvu ženu Lilith. Napravio ih je različito, ali Lilith je zahtijevala ravnopravnost s Adamom. Međutim, time je išla protiv Božje volje, pa je izbačena iz Edena. Lutala je svijetom, proklinjući Adamove potomke da se hrane krvlju svojih prvorođenih. Zatim je Bog napravio ženu Evu, od Adamovog rebra, i bilo joj je u prirodi da ništa ne zahtijeva. Živjeli su tako u Edenu, pa kad su bili izbačeni, otišli su i osnovali svoje selo. Tamo je Eva na svijet donijela Kaina i Abela. Kada su oba odrasla Bog je od njih tražio žrtve. Abel je bio stočar i žrtvovao janjad te je Bogu bio miliji, a Kain voćar i prinosio je najljepše voće kao žrtvu. Kada mu je Bog rekao da žrtvuje polovicu svoje sreće, on je to i učinio. Ubio je brata Abela, ono stoje najviše volio. Zbog te zablude i velikog grijeha bio je prisiljen otići. Kain je patio u usamljenosti, kao što govori u stihu:

"Bijah sam u Tami i postao sve gladniji.
bijah sam u Tami i postao sve hladniji.
bijah sam u Tami i plakao."

Tada je do njega došla lijepa i tamna žena, te ga je nahranila, obukla i voljela - Lilith. Lilith je imala posebne moći koje je razvila, a sada je njih zahtijevao i Kain. Ona nije znala kako će one utjecati na njega, jer je bio proklet od oca, no, znala je da će umrijeti bez njih. Tako je Kain pio njenu krv i pao u najdublju tamu...

Bog je poslao četiri arhanđela kako bi spasio Kaina. Mihael se obratio Kainu riječima:

"Sine Adama, Sine Eve, tvoj zločin bijaše velik,
pa ipak je i milost moga Oca također velika.
Zar se nećeš pokajati za zlo koje si počinio,
i pustiti da te Njegov oprost pročisti?"

A Kain mu odgovori da ne traži Božji oprost, nego svoj, jer si nije mogao oprostiti ubojstvo svoga brata. Po Kaina su došla i ostala tri arhanđela, Rafael, Gabriel i Uriel. Ali Kainov odgovor je i dalje ostao isti. Mihael ga je prokleo da se boji njegovog plamena, jer će ga pretvoriti u pepeo. Rafael ga proklinje da se boji zore jer će ga ona tražiti i opeći kao vatra.
ok,hvala na informaciji
ali svakako pogledaj od kud mi informacije da je nastao na balkanu
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...,d.bGE&cad=rja
vasilijemitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:25   #45
Ovdje raspravljamo o pojmu vampirizmu sa magijske strane. Raspravu o krvopijama možete nastaviti na Alternativi
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 15:26   #46
Može knjiga za preporučiti o vampirizmu tipa kroz povijest, nastanak, činjenice, znanost?
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 01:42   #47
Quote:
underworldgirl kaže: Pogledaj post
Vampiri postoje još od biblijskih vremena i nisu nastali u Srbiji prva najstarija vampirica je bila Lilith - prva Adamova žena izbačena iz raja, dok drugi biblijska priča kaže da je dobrovoljno otišla u nepoznate zemlje. Kad Kajin ubije Abela biva protjeran iz raja te dolazi kod Lilith tražeći od nje da ga probudi, da bude neovisan o Bogu. Zbog toga četiri arhanđela (Mihael, Rafael, Urijel i Gabrijel) proklinju ga da se boji vatre, sunca, da ne može umrijeti prirodnom smrću i da zauvijek pije krv ljudi. On odlazi u grad Enoch gdje živi s potomcima, uspostavlja hijerarhiju, a njegova djeca su načinila riječ rat. KLan Nosferatu potop je preživio zakopavši se duboko pod zemlju.
Djeca su počela ubijati sve starije od 300 godina, dolazi do stvaranja 13 klanova na ruševinama bivšeg carstva, jedan od klanova bijaše Nosferatu - klan skrivenih odnosno vampira.Ta Biblijska priča ide ovako:
U početku, Bog je najprije stvorio Adama i prvu ženu Lilith. Napravio ih je različito, ali Lilith je zahtijevala ravnopravnost s Adamom. Međutim, time je išla protiv Božje volje, pa je izbačena iz Edena. Lutala je svijetom, proklinjući Adamove potomke da se hrane krvlju svojih prvorođenih. Zatim je Bog napravio ženu Evu, od Adamovog rebra, i bilo joj je u prirodi da ništa ne zahtijeva. Živjeli su tako u Edenu, pa kad su bili izbačeni, otišli su i osnovali svoje selo. Tamo je Eva na svijet donijela Kaina i Abela. Kada su oba odrasla Bog je od njih tražio žrtve. Abel je bio stočar i žrtvovao janjad te je Bogu bio miliji, a Kain voćar i prinosio je najljepše voće kao žrtvu. Kada mu je Bog rekao da žrtvuje polovicu svoje sreće, on je to i učinio. Ubio je brata Abela, ono stoje najviše volio. Zbog te zablude i velikog grijeha bio je prisiljen otići. Kain je patio u usamljenosti, kao što govori u stihu:

"Bijah sam u Tami i postao sve gladniji.
bijah sam u Tami i postao sve hladniji.
bijah sam u Tami i plakao."

Tada je do njega došla lijepa i tamna žena, te ga je nahranila, obukla i voljela - Lilith. Lilith je imala posebne moći koje je razvila, a sada je njih zahtijevao i Kain. Ona nije znala kako će one utjecati na njega, jer je bio proklet od oca, no, znala je da će umrijeti bez njih. Tako je Kain pio njenu krv i pao u najdublju tamu...

Bog je poslao četiri arhanđela kako bi spasio Kaina. Mihael se obratio Kainu riječima:

"Sine Adama, Sine Eve, tvoj zločin bijaše velik,
pa ipak je i milost moga Oca također velika.
Zar se nećeš pokajati za zlo koje si počinio,
i pustiti da te Njegov oprost pročisti?"

A Kain mu odgovori da ne traži Božji oprost, nego svoj, jer si nije mogao oprostiti ubojstvo svoga brata. Po Kaina su došla i ostala tri arhanđela, Rafael, Gabriel i Uriel. Ali Kainov odgovor je i dalje ostao isti. Mihael ga je prokleo da se boji njegovog plamena, jer će ga pretvoriti u pepeo. Rafael ga proklinje da se boji zore jer će ga ona tražiti i opeći kao vatra.
Te takve biblijske priče nemaju kredibilitet, i nemože ih se shvaćati doslovno jer su simbolika i folklor mnogih naroda samo obrađene i nabacane na jednu hrpu.-u jednu knjigu.
Mag999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 01:43   #48
Najjača, najopasnija evokacija koju sam doživio je bila Demonskog Vampira te noči u svojoj zamračenoj sobi.To nije bio neki Egregor već baš Demon.Taj osjećaj prisutnosti druge osobe i moćne žestoke sile u tijelu i pored...Čini mi se da sam s tim bićem povezan preko svog Elementala -Sylphsa prije evokacije sam meditirao i kod zubi je bio moćan naboj sile posebno kod očnjaka-na taj način se on i pojavio.
Mag999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:48   #49
Astralni vampiri su najgora vrsta negativnih entiteta.Uglavnom se nakace na auru ljudi koji se bave vracarstvom te ga obmanjuju dugo vermena najprvo se pojavljuju strahovi kojih prije nije bilo jer se ta bica hrane strahovima zrtve sve samo da uzrokuju propast.
FraterMarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:25   #50
Uglavnom ljudi koji se bave vračarstvom i sl. znaju odbijati takve stvari.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:58   #51
evo samo da nesto kazem ima veze sa demonom pa mozda netko nesto zna

dakle pricao sam preko nekoga preko neta sa Burzumom,dakle netko je ponudios vje tijelo nejgov covjek rob,jer je zelioo pricati samnom,prica nije toliko bitna,mene zanima tko je u stvarnosti Demon BURZUm,koje moci ima i gdje u hijerarhiji demona

ona sve o tom demonu,pa ako neka kaze,u slucaju sukoba mi trebaju informacije,a odna cemo vidjeti koje Moci koristiti itd,reda radi da se pripremim u slucaju ovoga ili onoga

jedinos to znam da taj Demon voli ubijati svecenike,to je rekao,puno je lagao naravno dakle zanima me o tom bicu,pa ako netko zna neka kaze ako se neboji naravno
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 13:38   #52
Prevrito legementon, prevrtio Goetiu, nema Burzuma nigdje. Morat ćeš sam dalje...
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 16:12   #53
Možda bi trebao poslušati Burzum grupu, pa tamo nađeš odgovore
Pod uvjetom da voliš black metal
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 20:27   #54
Ne volim nikakav metal poslije originalne postave Purpllea, što iz današnje perspektive opet nije metal. Uostalom, ozbiljne stvari se ne uče iz RnR-a, jer je to tamo stvar ikonografije. Sjećam se osamdesetih su bili neki, SOD, ili MOD ili šta ja znam, imali su pjesmu od Crowleyu; ništa, samo su pjevali Mr. Crowlley, mr. Crowley, tralalala...
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 23:07   #55
Rekoh Idrizu..a i zahebavao sam se
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 20:21   #56
Vampirizam je kad neko nekoga iskoristava...dok crpi svu ljubav koju neka osoba daje a ta osoba koja crpi nema namjere u sebi traziti tu ljubav nek sam i dalje crpiti...

To vrjedi na svim razinama od psihickih do fizickih...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2021., 12:10   #57
Quote:
vjestac_st kaže: Pogledaj post
evo nisam vidio da je itko spominjao nesto ovako bitno tu...
ako netko zna ista neka pise...
Ja sam citala da je to istina i da do “povampirenja” dolazi kada se sahrana ne obavi kako bi trebala. Znaci da mu dusa ne pociva u miru...Ali ne naravno kod svih koji se sahrane bez blagoslova, kod malog dijela.
__________________
"As you know, madness is like gravity...all it takes is a little push."
Machinist1998 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2021., 13:50   #58
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Mislim da je najstariji zapis o vampirima u Hrvatskoj, onaj što se čuva u zadarskom arhivu i u kojem je opisano kako su za to zaduženi gradski službenici išli na Pašman probosti grob neke žene glogovim kolcem, jer je nekoliko svjedoka potvrdilo da se vampirizirala i spalila kuću nekog Venturina. To je bilo, mislim, sredinom XV stoljeća.
Bio je i Jure Grando iz istre.
__________________
"As you know, madness is like gravity...all it takes is a little push."
Machinist1998 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 06:00   #59
Ima jedna vrlo bar po meni zanimljiva teorija nastanka vampirizma , a to je da su vampiri zapravo produkt hrišćanstva ne da potiče iz nekog davnog paganskog doba.

Uglavnom radi se o sledećem.
U staro doba stari Sloveni i još neki evropski narodi su svoje mrtve spaljivali , dolaskom hrišćastva ta praksa je bila zacrkvu nedopustiva , međutim hristinzacija nije se uvrežila odjednom već je to bio poduži proces.
I kad je neko poluhrišćansko slovensko pleme pod uticajem crkve aahranilo čoveka , mnogi od njih su po svome starom verovanju mislili da mu duše neće imati mira ako se telo ne spali , i zato su nespaljeni pokojnici ustajali iz grobova daveći i ubijajući one koji su odgovorni za polaganje njegovog tela u zemlju.

Glogov kolac,beli luk,...i ostalo je naknadni običaj po toj teoriji , a zapravo je taj sudar dva civilizacijska modela odnosa spram mrtvih hrišćanskog i paganskog rezultovao pojavom vampirizma kojeg danas poznajem tj.to je bila inicijalna kapisla za kasniju kulturološku pojavu kao što je vampir.

Da ova teorija ima smisla tj.da promena religije i samim time kulturno-običaje matrice jedne zajednice formira nadnaravna bića govori i primer ovdašnjih muslimana(dakle pre samo par stotina godina)

https://i.imgur.com/8mipWkX.png

U svojim etnološkim spisima od pre 200 i više godina ovo je zabeležio Vuk Karadžić
Dakle , kad su hrišćani oviih prostora prešli na islam , automatski se i vampir transformisao u svinju.
Hrišćanima je vampir siso krv i davio ih u snu , a šta je svinja radila Muji i Fati to Vuk nije zabeležio , tako da ne znamo , lai uglanvom su ibli sigurno isprepadani njome.

U istoj knjizi Vuka Karadžića(nemam screenshot) se kaže da iz seksualnog odnosa vampira i žive žene(njegove supruge) se rodi dete bez kostiju.
Ovo je zanimljivo jer se može naći poveznica sa Vikinzima tj.ako ste gledali seriju Vikings tamo je glavni lik Ivar The Boneless(Ivar Bez Kostiju).
Njega su u seriji iz nekog razloga prikazali kao nepokretnog invalida , međutim po istorijskim zapisima to se nigde ne pominje već da je bio snažan,hrabar i okrutan zao ratnik.
Zbo čega je postojao taj mit o detetu "bez kostiju" teško mi je dokučiti i protumačiti.
ljimomoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.