Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2007., 16:11   #1
Kopačke - pomoć pri odabiru

Zdravo. Molim iskusne nogometaše za pomoć. Ovih dana kupujem svoje prve kopačke, kojima ću igrat na pravoj travi, u suhim i mokrim uvjetima. Kao prvo zanima me dal da idem na metalne ili plastićne čepove, i zašto? Što mislite o ovom modelu:

http://www.sportvision.co.yu/index.a...8924&catalog=1

Jel takav tip čepova dobar za teren na kojem ću igrat?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 16:55   #2
uzmi one kojima se mogu mijenjati čepovi (a sad, kakvi su čepovi najbolji ovisi o podlozi) pa onda možeš stavit i manje gumene (ako je tvrdo) ili veće metalne (ako je mokro).
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:43   #3
Quote:
Cena: 3,190 din
to je oko 300 kn jelda?pa to je džabe
a na tim nevjerujem da se mogu mijenjati kramponi
__________________
503 Service UnavailableNo server is available to handle this request.
tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:45   #4
Adidas Predator
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:54   #5
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Adidas Predator
jebeš te šminkerske sine, nego nabaciš one stare crne adidas mundial, ako su mogli pele i beckenbauer u njima, možeš i ti... gleda san neki dan u dućanu, još su najskuplje, iako ne liče na bog zna šta. ja ti sad igran u srebrno plavin predatorkama, ali ja forsiran estetiku kad mi je igra već davno otišla u kurac, zato se ne ugledaj u mene...
__________________
Aj'e dođi o'de smrade smrdljivi...
torcida_mtl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 21:48   #6
Ovaj predloženi model je sasvim dobar....
Meni je to sve isti k. Kad tad će puknut. Meni su otprilike sezonu, sezonu i pol čitave. Adidas, Nike, Uhlsport, Lotto, Reebook.. bitno da su što mekše.
bart_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 23:04   #7
Ove adidaske sa slike platit ću cijelih 230 kuna. Dječji model je, broj 40. A meni taman.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 23:56   #8
mundialke
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:19   #9
takozvane beckenbauerice, najkvalitetnije, zato i jesu najskuplje... ma kod kopački ti je bitno da ih probaš i vidiš kako ti stoje na nozi, da su meke i udobne, a što se tiče tih adidaski koje misliš ubost, mislim da je taj jeftiniji model prilično tvrd... odi u mercator (intersport), king cross (cisalfa), city center one (hervis) ako si iz zg-a, i tamo imaš jako veliki izbor i vjerojatno neko sniženje (zadnji broj ili tako neš... još ti mogu preporučit rost šport u ulici u dvorištu i rost šport u domu sportova...
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:11   #10
Da te Beckenbaurke ili Copa Mundial, ili World cups su u mom skromnom misljenju najbolje kopacke ikada napravjlene a imao sam puno kopacka. Nije razlika izmedju ostalih jako velika ali evo ti par stvari koje sam ja iz svog iskustva naucio.

1. Kupi kopacke koje su broj ili pola broja male!!! moraju ti jedva stati na nogu kada ih obujes prvih tjedan dana. Onda se nrmalno one moraju razgaziti da te nebi zuljale, tako da ih moras nositi na treningu ali jako kratko kako nebi nabio zulj. Znaci oko 20 minuta, ili jos bolje daj ih nekom ko ima manju nogu od tebe da ih nosi na 2 treninga. Naravno namazi ih da pomognes rastezanju koze jer nakon rastezanja uzet ce kalup tvoje noge i biti kao carapa.

2. Ljetne ili zimske. cuj, netko je dao prijedlog da se uzmu krampovi na odvijanje i to je dobra investicija jer samo mjenjas cepove i prilagodis terenu. ja sam ih jednom imao dok sam bio mladji ail sam onda za par godina kupio ljetne i zimske... Dobre su bile.

3. Kupi kopacke sa niskim đonom... ovo mozda zvuci glupo ali u mom iskustvu ako je đon deblji i noga ti nije direktno na zemlji onda postoji mogucnost da ti se izvrne glezanj, kao da si na stiklama... Imao sam jedne lotto kopacke u kojim sam dva puta izvrnuo glezanj pa sam ih bacio.

4. Ja bih reporucio da uzmes kopacke koje su isto krojene kao Copa Mundialke, iilti beckebaurke koje smo vec spomenuli. Uzmi cope u ruku, probaj ih...primjetiti ces da nisu kao cizme nego su plitke, niske, tanke koze... peta nije preniska niti previsoka sto je bitno zbog zuljanja i odraza pri skoku. Dobro analiziraj Cope Mundialke i kupi neke kopacke koje su 3 puta jeftinije za prvu ruku. Kupi i gumene cepove koje zamjenis za ove zeljezne.

4. Ja bih ti preporucio Adidaske ili Umbro jer su one meni bile najbolje a probao sam Lotto, pumu, Reebok itd.

5. Kad budes igrao za repku daj neki govor odrzi za nas koji su ti pomogli sa savjetima za kopacke

6. Neka koza bude mekana ali ne debela, ...kroj isto tako sto jednostavniji to bolji, bez nekih kerifekoija i ludih boja. prosinecki je igrao u najobicnijim kopackama dugo godina a i mnogi drugi. Samo da su KNAP, Tanke koze, Niskog đona, ne preduboke ili plitke, KNAP, KNAP, KNAP...

Sretno
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:36   #11
Oh da, pitanje je bilo...plasticne vcepove ili metalne...

Imas sada one ostre plasticne cepove koji su dobri za trcanje i mjenjanje tempa, smjera ali meni se nisu svidjele za kontrolu lopte... nekako je nisam mogao zarolati đonoom isto kao u onim obicnim sa 6 cepova... ali se valjda naviknes ako u njima ucis.
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:19   #12
Adidas f+50 crne 1330,00kn odlične kopačke
Lampard#8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 15:31   #13
Quote:
Lampard#8 kaže: Pogledaj post
Adidas f+50 crne 1330,00kn odlične kopačke
koji si ti lik.. napise da kupuje PRVE kopacke i da ce dat za njih 300 kn a ti mu preporucis svemirski brod....
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:38   #14
Quote:
F.C.B. kaže: Pogledaj post
koji si ti lik.. napise da kupuje PRVE kopacke i da ce dat za njih 300 kn a ti mu preporucis svemirski brod....
oprosti al cena je 3 iljade 190 dinara
__________________
DOMO ARIGATO
MISTER ROBATO
Zorislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:18   #15
"Naravno namazi ih da pomognes rastezanju koze jer nakon rastezanja uzet ce kalup tvoje noge i biti kao carapa."

Čime da ih namažem? Nekom specijalnom kremom ili može Nivea za ruke? Napominjem da te adidaske, sudeći po ovome "Durable synthetic leather upper, reinforced stitching accents, lace-up front" nisu od prave kože.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:32   #16
Nije ti ni bitno previse ali ja sam svoje mazao sa kremom za cipele i cetkom...malo deblji sloj naneses. Nivea im nece skoditi to je sigurno ali bolje uzeti cetku i onu crnu kremu pa snjom. Iznutra gdje ti je peta isto tako stavi vaselina ili nivea kreme tako da taj dio postane mekan.

Samo pazi da nenabijes zulj jer to traje par dana pa nemozes igrat ko cojek.
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:57   #17
Dakle obična crna krema (pasta) s kojom sam u vojsci mazao vojničke čizme? Može savjet oko pranja, poslije igranja na mokrom, blatnom terenu....postupak čiščenja, pranja i sušenja, te mazanja. Hvala na savjetima.
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:09   #18
tocno... Ali bilo kakva krema im nece nauditi, nasuprot.

Ovako uzmi sebi jednu vecu ce3tku za ribanje sa tvrđim iglicama... Stavi pod pipu i ocisti đon i ostatak... Ostavi u garazi (ne direktno pored grijalice jer ce ti koza popucat) na normalnoj temperaturi naslonjene uz zid tako da se voda cijedi sa njih... Kad su relativno suhe onda ih premazi.

Prije igranja na kisi premazi ih Vaselinom ili Dubinom... tako da neupijaju previse vode i bit ce ti lakse za trcanje i kontrolu lopte.
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 15:17   #19
Quote:
F.C.B. kaže: Pogledaj post
koji si ti lik.. napise da kupuje PRVE kopacke i da ce dat za njih 300 kn a ti mu preporucis svemirski brod....
wowwww??? Ja sam mu dao svoju preporuku
Lampard#8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 20:41   #20
mislim da je ovo previše kompliciranja za jedne prve kopačke. mislim da je najbolje da ideš po dućanima, probavaš kako ti leže na nozi i uzmeš kaj ti se učini najisplativije... s vremenom buš i sam skužio kakve ti kopačke trebaju jer ovisi i o obliku tvog stopala, ja recimo imam kraće ali jače i šire stopalo i zato većina onih uskih laganih najkica za mene otpada...
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.