Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2014., 11:18   #1661
da.. ma konkretno se radi o tome da ja imam dobar ten (osim tamnih podočnjaka) i iz navike koristim tekući puder. prije sam koristila azijske bb kreme ali za njih sam postala pretamna. u zadnje vrijeme primjećujem da s puderom izgledam dosta starije i da mi ten izgleda loše, kao da mi nekako prenaglasi loše strane. probala sam mineralni puder i izgledam si još gore, zabrašnjeno, previše mat (bez obzira na količinu). mislila sam probat sa varijantom tonirana krema + kamuflaža gdje i ako treba
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 12:58   #1662
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
da.. ma konkretno se radi o tome da ja imam dobar ten (osim tamnih podočnjaka) i iz navike koristim tekući puder. prije sam koristila azijske bb kreme ali za njih sam postala pretamna. u zadnje vrijeme primjećujem da s puderom izgledam dosta starije i da mi ten izgleda loše, kao da mi nekako prenaglasi loše strane. probala sam mineralni puder i izgledam si još gore, zabrašnjeno, previše mat (bez obzira na količinu). mislila sam probat sa varijantom tonirana krema + kamuflaža gdje i ako treba
Tako i ja, imam dosta dobar ten, bez prištića i flekica, jedino malo crvenila i podočnjaci. Smashboxova kremica mi fino ujednači ten, a podočnjake riješim korektorom i to je to Nema smisla nositi teške stvari na licu kad nemam što posebno prikrivati Više volim prirodan izgled gdje se malo nesavršenosti probija van, nego da izgledam ko lutka.

Jesi probala Manhattanov Easy Match Make Up? On je stvarno jako lagan i tekuć, lakši od mnogih BB i toniranih, taman tako da ujednači ten, a ne izgleda kao žbuka.
deich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 13:35   #1663
Quote:
deich kaže: Pogledaj post
Tako i ja, imam dosta dobar ten, bez prištića i flekica, jedino malo crvenila i podočnjaci. Smashboxova kremica mi fino ujednači ten, a podočnjake riješim korektorom i to je to Nema smisla nositi teške stvari na licu kad nemam što posebno prikrivati Više volim prirodan izgled gdje se malo nesavršenosti probija van, nego da izgledam ko lutka.

Jesi probala Manhattanov Easy Match Make Up? On je stvarno jako lagan i tekuć, lakši od mnogih BB i toniranih, taman tako da ujednači ten, a ne izgleda kao žbuka.
Čini mi se da je kao neka zabluda da su tonirane kreme lakše od pudera, barem za neke to ne vrijedi, pogledajte sastav, imaju sastav gotovo identičan puderima. One koje su imale različiti sastav npr. prirodne one su kao obične kreme, nemaju nikakvo prekrivanje.
Ima li ta Smashboxova kremica aluminija i alkohola u sebi?
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 14:02   #1664
Pa da, zato i ne pravim neku razliku između BB, CC, toniranih i pudera, kad im gustoća i prekrivanje jako variraju.

Nemam više kutiju, pa ne mogu prepisati sastojke, ali sam ih našla na Paula's Choice:

Active Ingredients: Octinoxate 7.5 %; Octisalate 4%; Oxybenzone 2.5 %; Titanium Dioxide 1.10%; Other Ingredients: Water, Dimethicone, Butylene Glycol, Phenyl Trimethicone, Pentylene Glycol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Trioctyldodecyl Citrate, Polymethylsilsesquioxane, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, PEG-40 Stearate, Polyglyceryl-10 Pentastearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract , Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Laminaria Saccharina Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polyquaternium-51, Acetyl Hexapeptide-8, Trehalose, Oryzanol, Octyldodecyl Neopentanoate, Urea, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Propylene Glycol Laurate, Glycyrrhetinic Acid, Tocopheryl Acetate, Sucrose, Glycerin, Sodium Stearoyl Lactylate, Caffeine, Linoleic Acid, Cholesterol, Lecithin, Squalane, Sodium PCA, Isopropyl Titanium Triisostearate, Propylene Glycol Stearate, Stearic Acid, Polysorbate 20, Sorbitan Laurate, Xanthan Gum, Aluminum Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Silica, Disodium EDTA, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Sodium Dehydroacetate, Chlorphenesin, Phenoxyethanol May Contain: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides

Ne razumijem se puno u to, ali čini mi se kao da ga ima neznatno Ja ga zbilja ne osjećam na koži u smislu da isušuje, zateže ili na bilo koji način iritira. Aluminij čini mi se ne vidim?
deich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 15:12   #1665
Quote:
deich kaže: Pogledaj post
Pa da, zato i ne pravim neku razliku između BB, CC, toniranih i pudera, kad im gustoća i prekrivanje jako variraju.

Nemam više kutiju, pa ne mogu prepisati sastojke, ali sam ih našla na Paula's Choice:

Active Ingredients: Octinoxate 7.5 %; Octisalate 4%; Oxybenzone 2.5 %; Titanium Dioxide 1.10%; Other Ingredients: Water, Dimethicone, Butylene Glycol, Phenyl Trimethicone, Pentylene Glycol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Trioctyldodecyl Citrate, Polymethylsilsesquioxane, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, PEG-40 Stearate, Polyglyceryl-10 Pentastearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract , Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Laminaria Saccharina Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polyquaternium-51, Acetyl Hexapeptide-8, Trehalose, Oryzanol, Octyldodecyl Neopentanoate, Urea, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Propylene Glycol Laurate, Glycyrrhetinic Acid, Tocopheryl Acetate, Sucrose, Glycerin, Sodium Stearoyl Lactylate, Caffeine, Linoleic Acid, Cholesterol, Lecithin, Squalane, Sodium PCA, Isopropyl Titanium Triisostearate, Propylene Glycol Stearate, Stearic Acid, Polysorbate 20, Sorbitan Laurate, Xanthan Gum, Aluminum Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Silica, Disodium EDTA, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Sodium Dehydroacetate, Chlorphenesin, Phenoxyethanol May Contain: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides

Ne razumijem se puno u to, ali čini mi se kao da ga ima neznatno Ja ga zbilja ne osjećam na koži u smislu da isušuje, zateže ili na bilo koji način iritira. Aluminij čini mi se ne vidim?
Po sastavu je slična mojoj Shiseido toniranoj kremu.
Ova ima Aluminum Hydroxide.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 01:44   #1666
Koristim niveinu toniranu kremu. Prije sam koristila garnier BB kremu.
Pudere ne volim jer mi daju osjecaj tezine na licu.

Preporucam toniranu kremu od nivee.
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 10:16   #1667
na kraju sam uzela alverde toniranu uz popust na prirodnu kozmetiku pa je koštala 17 kn. odmah sam je probala i sve je dobro osim da mi je rumenilo manje trajno s toniranom. ali svakako mi se moj ten više sviđa sada nego s puderom
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 22:47   #1668
Koristim Garnier BB kremu i super mi je, al' nisam baš nešto kompetentna za komentiranje jer imam dobar ten pa je koristim samo da bih imala ujednačenu podlogu. Uglavnom, ima mi jednu manu, ostavlja dosta jak odsjaj u T-zoni pa moram staviti i puder u kamenu. Znate li neku kremu uz koju se to ne mora raditi?
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 18:13   #1669
moze li mi netko razjesnit?! sta ima jace prekrivanje tonirana ili BB krema?? te gdje bi dosla CC krema? dake zamnima me samo prekrivanje

hvala
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 19:25   #1670
To ovisi o toniranoj i BB kremi. U principu BB ima jače prekrivanje, ali nije pravilo.
deich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 22:12   #1671
BB krema (BB=blemish balm) trebala bi jače prekrivati od tonirane, a CC krema (CC=color control) još jače. Al' ti to zna varirati ovisno o tome čija je krema u pitanju.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 22:08   #1672
Meni osobno Garnierova BB krema ništa ne valja. Premasna mi je. Jedno vrijeme sam u Sloveniji kupovala Deline toniranu kremu i super mi je bila, a mislim da i nešto jeftinija od Garnierove.
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 23:24   #1673
Jelo netko probao young derm losion za čipćenje lica? Ja tražila neki bolji prizvod u ljekarni , no kako je sve od 100 kn pa na dalje, pitala sam u ljekarni dal imaju nesto jeftinije a da dobro čisti..ona mi preporučila taj losion i mogu reci da sam imala tisuce komedona i kako sam počela čistit lice s ovim ima ih puuuuuuuuuuno manje. Sad dale zbog toga ili nesto drugo (pošto lječim lice sona losionom skoro dva mjeseca + dercom clear + antibiotici koje sam prestala piti ima 10 dana...al cijelo vrijeme lječenja imala sam komedone i kupim ovaaj losion i nakon par dana znatno manje ih ima..inace ne vjerujem ničemu , ni kremama ni losionima, samo antibioticima al neznam ..
jopaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 15:09   #1674
Zdravo cure, imam jedno pitanje. Koza lica mi nije ni masna ni suha, normalna je sasvim. Ponekad imam nekoliko bubuljica, koje brzo relativno nestanu. Ne koristim nikakav puder, niti ga posjedujem. Zeljela bih toniranom kremom da popunim nedostatke i ujednacim ten, ne bih zeljela da se natrpam puderom(jednom prilikom sam ga nosila i nisam se osjecala fino). Takodje ne planiram davati neke prevelike novce na to. Bitno mi je samo da je ok. Imam i povelike podocnjake, pa me interesuje sta i kako s tim? Boja tena mi je svjetlija ne pretjerano nego hmm ''prosjecno'', sad preko ljeta ocekujem da ce biti tamniji. Ako moze preporuke nekoga ko se pronasao u mom opisu ili nije, al da zna posavjetovati Hvala. :* :*
__________________
istina je samo sto dusa prosneva, poljubac je susret najlepsi na svetu ♥
kaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 17:36   #1675
Quote:
kaichi kaže: Pogledaj post
Zdravo cure, imam jedno pitanje. Koza lica mi nije ni masna ni suha, normalna je sasvim. Ponekad imam nekoliko bubuljica, koje brzo relativno nestanu. Ne koristim nikakav puder, niti ga posjedujem. Zeljela bih toniranom kremom da popunim nedostatke i ujednacim ten, ne bih zeljela da se natrpam puderom(jednom prilikom sam ga nosila i nisam se osjecala fino). Takodje ne planiram davati neke prevelike novce na to. Bitno mi je samo da je ok. Imam i povelike podocnjake, pa me interesuje sta i kako s tim? Boja tena mi je svjetlija ne pretjerano nego hmm ''prosjecno'', sad preko ljeta ocekujem da ce biti tamniji. Ako moze preporuke nekoga ko se pronasao u mom opisu ili nije, al da zna posavjetovati Hvala. :* :*
Ja stavljam inace toniranu kremu od nivee(a jedino sam tu i pobala). Inace dosta sam svjetle puti i uzimam najsvjetliju(iskreno mogla bi krema bit jos svjetlij ali tako je kako je). Problem je jedini u toj kremi sta ako je se puno stavi onda potamni na licu(al to se primjeti u roku od minutu)... Malo cudno ali isto je sa bb garnier kremom. Promijenili su joj sastav, cini mi se i sad ima malo vise alkohola bb pa ju stavljam samo na bubuljicu ako je imam ili na ranicu, ako ju napravim... Inace sta se tice niveine tonirane kreme prije stavljanja obicno umijem lice i osusim ga da je jos malkice vlazno jer se treba jako brzo razmazat a lakse ga razmazem ako je lice prethodno umiveno... Sad neznam ... mislim da kosta oko 60-ak kuna. Meni pase u slucaju da se prije umijem i na brzinu razmazem. Onda mi je super...
I tonirana krema od nivee mi jako lijepo mirise
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 09:57   #1676
joj mrzim tonirane kreme
tojest, grozim ih se
uvijek mi izazivaju akne, masne su, nažalost meni ne služe ničemu
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 11:04   #1677
Ja imam suhu kožu, pogotovo na t-zoni i koristim Garnier BB kremu skoro 2 godine (al se ne šminkam često, cca 2 puta tjedno) i ostavlja mi masan sjaj na koži, ali nakon nekog vremena se to upije. Kad sam u žurbi jednostavno nakon BB kreme nanesem baby puder u prahu da si izmatiram lice i to mi je puno draže nego da nanosim tekući puder koji mi se zavuče u svaku poru i još mi bolje isušuje kožu. Jedini nedostatak su te dvije jadne nijanse :P
loretta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 18:04   #1678
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
joj mrzim tonirane kreme
tojest, grozim ih se
uvijek mi izazivaju akne, masne su, nažalost meni ne služe ničemu
Meni nisu, barem ne ova niveina. Poboljša mi lice. Čak kad imam neku ranicu stavim toniranu kremu da brže prođe. Izgleda da na svakom drukčije djeluje.
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 23:41   #1679
Pozdrav,ja sam do sada uvijek koristila Nivea toniranu kremicu,bila mi je odlična,makar malo suha sama pa sam ispod nje kao podlogu stavljala neku masniju kremicu,sada bi željela promijeniti pa kupiti neku masniju toniranu kremicu koju mogu koristiti bez podloge,inače su mi proizvodi od Elizabeth Arden odlični pa planiram kupiti baš njihovu toniranu,zanimalo bi me da li je neka od vas cura probala tu njihovu toniranu kremicu ili toniranu možda od Avene,cijena mi nije bitna ako je vrhunski proizvod
JAYE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 10:42   #1680
Cure je li koja od vas probala Bell-CC kremu?
vocna-pita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.