Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2014., 12:34   #4661
Što nam više ne treba ? Jbg ja sam više orijentirana na drugi dio svijeta pa o ovome nemam blage veze

Edit: ok lakše bi bilo da sam guglala pojam viza nego tražila tu na temi
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 12:35   #4662
http://www.jutarnji.hr/putujte-u-dub...atsku/1170693/
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 12:44   #4663
Hvala
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:51   #4664
Thumbs up

Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ne znam nikoga osobno da je imao problema, ali mogao bi imati problema, ako ti kosa skroz pokriva usi.
Svi fotografi, ako im kazes da trebas sliku za americku vizu, znaju da se trebaju vidjeti usi, da ne pricamo o dimenzijama slike. Dakle, kosu treba staviti iza usiju, koliko god to obicno ne radis.
Hvala na odgovoru, viza mi je odobrena
equallo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 15:33   #4665
pozdrav ekipa!trenutno pohadjam prekvalifikaciju za kuhara koju sam upisao u 4 mjesecu! e sad, zanima me da li je na razgovor za dobivanje turisticke vize na mjesec dva bolje doci s tom potvrdom da jos uvjek pohadjam prekvalifikaciju ili s potvrdom da sam na ljetnom roku upisan na faks koji krece 1.10!
dinamoenter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 16:34   #4666
Oboje.
Sto vise obaveza te veze za RH, tim bolje.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 20:11   #4667
Evo ekipa ako moje uskustvo s vadjenjem vize za Tajland pomogne dovoljno je da jedna osoba donese papire( naravno ako vas je vise),ispunite formular(mozete skinuti sa njihove stranice) ili ga uzeti tamo,donesite sliku,kopiju avio karte,putovnicu,za svaki ulaz 35 eurica,mozete platiti i tamo u gotovinii viza vam je u putovnici za 10 min.
__________________
jednaputna.com
strila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 23:38   #4668
Quote:
strila kaže: Pogledaj post
Evo ekipa ako moje uskustvo s vadjenjem vize za Tajland pomogne dovoljno je da jedna osoba donese papire( naravno ako vas je vise),ispunite formular(mozete skinuti sa njihove stranice) ili ga uzeti tamo,donesite sliku,kopiju avio karte,putovnicu,za svaki ulaz 35 eurica,mozete platiti i tamo u gotovinii viza vam je u putovnici za 10 min.
lol
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 08:26   #4669
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
lol
sta je tu LOL ?
__________________
jednaputna.com
strila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 12:50   #4670
pa zato jer ne znam dal postoji i jedna osoba koja nije dobila tu vizu. to je najlaksa viza za dobit i koju je vec dobilo tisuce ljudi
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 14:14   #4671
u mom postu nigdje nisam napisala da je tesko ili pak nemoguce dobiti vizu al necu ti zamirit znam da volis udarit svoju pecetu na svaki post
__________________
jednaputna.com
strila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 14:58   #4672
pa ovdje se uglavnom pise o US vizi ili nekim "tezim" za dobit ili pak nekim manje posjecenim drzavama. dok za thai vise manje svi znaju i svi imaju identicno iskustvo kao i ti.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 19:50   #4673
Quote:
zivanko kaže: Pogledaj post
evo uvjerila se i sama da turisticku vizu nije nikakav problem dobit.
nezaposlena sam i nisam student mislim da je jedino bitno biti iskren i ne lagat!
Sretno
jesi donjela potvrde od hotela,karte, kolko novaca na računu?
__________________
Only Kivanc
kuzeyFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 08:29   #4674
ima li itko pojma što se zbiva s izdavanjem američke vize u Zagrebu ovih dana? ovo kašnjenje i tehnički problemi o kojima javljaju - jel to nešto dugotrajnije, ili su ljudi otišli na godišnji odmor pa kasne, ili šta?

čekam je sad već više od deset dana, počinje mi se primicati datum putovanja, ne znam dal da se brinem.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:39   #4675
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ima li itko pojma što se zbiva s izdavanjem američke vize u Zagrebu ovih dana? ovo kašnjenje i tehnički problemi o kojima javljaju - jel to nešto dugotrajnije, ili su ljudi otišli na godišnji odmor pa kasne, ili šta?

čekam je sad već više od deset dana, počinje mi se primicati datum putovanja, ne znam dal da se brinem.
jel to samo meni?

da neće izdati vizu, to bi bili rekli odmah na intervjuu, zar ne?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:05   #4676
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
jel to samo meni?

da neće izdati vizu, to bi bili rekli odmah na intervjuu, zar ne?
Cekaj, viza se izdaje sljedeci dan od interviewa (bilo osobno ili isporuka) ili ti odmah kazu da nista od toga. Jesu li ti vratili putovnicu?
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:47   #4677
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Cekaj, viza se izdaje sljedeci dan od interviewa (bilo osobno ili isporuka) ili ti odmah kazu da nista od toga. Jesu li ti vratili putovnicu?
pa u tome i jest problem. rekli su mi da je sve ok, viza odobrena, ali otkad sam trebao podići putovnicu šalju mi svaki dan mail:

"Zao nam je sto vas moramo obavijestiti da zbog tehnickih poteskoca (kompjuteri) nismo u mogucnosti zavrsiti vase vize u dogovoreno vrijeme.
Obavijestit cemo vas kada cete moci preuzeti vase putovnice."

i to je bilo ok prvih par dana, mislio sam nema frke, ali sad se već ozbiljno odužilo. ono, šta sad? putovnica mi je kod njih
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 16:59   #4678
Imam namjeru sa djecom otici u US na godinu dana. Tamo sam provela dvije godine kao exchange student, i dvaput bila turisticki u posjeti. Sada bi sa djecom isla da nauce jezik i upoznaju maminu American family. Nadam se dobiti vizu na 10 godina ali me muci jedna stvar.
Kako me zanima boravak od minimum 6 mjeseci (zbog skole- htjela bi izbjeci povratak u HR na pol skolske godine),strah me da mi unatoc tih 10godina ne stave na ulazu 3 il 6 mjeseci.Za tako malo mi se ne isplati ici jer zelim da mi klinci budu fluent po povratku.

Sto zapravo znaci tih 10 godina ako mozes dobit svega par mjeseci kod officera?Il oni to uzimaju u obzir pa stavljaju vise kod ove vize?Jel ima netko da je dobio npr. vizu na dvije godine kad je usao u US?
Anyway, tamo imam krov nad glavom,financirao bi nas suprug koji radi u EU, ja sam na porodiljnom.

Dal da u ambasadi spominjem da zelim ostati godinu dana il da samo kazem da idem u posjet i obljetnicu mature?
Frumentius is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:39   #4679
Pa ako trazis turisticku vizu onda ti je max dozvoljen boravak 6 mjeseci, a koliki cebiti ovisi o sluzbeniku na ulazu u zemlju


Ovo sto ti zelis bas ne bi spadalo pod turisticku vizu, jer zelis ostat dulje i djecu upisat tamo u skolu tako da moras istrazit koje su ti opcije za dobit vizu za privremeni boravak tamo
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 23:38   #4680
Ubija me ovaj croglish.

Viza na deset godina znaci da ju u tom vremenskom periodu mozes koristiti za ulaske u USA (multiple entry) u skladu s pravilima koja vrijede za turisticke vize.
Dakle nema rada, nema skolovanja, nema ostanka u zemlji dulje od sest mjeseci.

Raspitaj se za neke druge mogucnosti boravka, turisticka viza nije za tebe.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.